Videoblog o volení, nevolení a naději

Dlouho předlouho tu nebyl žádný videblog a já si tohle téma pečlivě schovávala, pro všechny fanoušky mých videí:) Kvapem se blíží předčasné volby a nebyla bych to já, abych se k nim nevyjádřila a když už, tak pořádně a i s promluvením na kameru a nesmím zapomenout i na nějakou tu špetku svého temperamentu k tomu, inu volby jsou vždy věc nabitá emocemi. Hlavně pro člověka, který poprvé ve svém životě i sám kandiduje.
Dozvíte se, proč jsem se rozhodla se stát členkou pirátské kandidátky, koho bych nevolila ani za milion škopků dukátů a taky důvod, proč byste rozhodopádně měli navštívit volební místnosti. Tak směle do toho:)

Lúmennka a volby 2013

31 komentáře “Videoblog o volení, nevolení a naději

 1. Doufám, že to někoho probere. I slepý by viděl, co za hnusy se tady děje pod rouškou zákona. A kdo je s tím spokojený? Nikdo, ale všichni si o tom jenom povídají u vychlazené Plzně. Proč s tím lahváčem netřísknou a nejdou něco dělat?

  Letošní volby pro mě budou poprvé, co mám jako plnoletá možnost volit a zasáhnout alespoň trochu do chodu týhle zničený země, takže já rozhodně tu p*del zvednu.

 2. Hrozně se mi líbí tvoje vyjadřování a vesměs souhlasím 🙂 Ale jinak prostě nevím. Do voleb mi zbývá rok, takže zatím tenhle problém neřeším, ale pravda, že jsem se o to teďka trochu zajímala, prošla si pár letáčků a kdybych měla jít volit, vážně nevím koho. Jak říkáš, největší hloupost je sedět doma a nevolit nikoho. Ale volit menší zlo taky nechci, a vzhledem k tomu, že mě program žádné strany nezaujal natolik, abych jim byla připravená dát svůj hlas, tak vážně nevím.

 3. Tak to radšej volby ani nesleduj, lebo budeš hodne sklamaná. Myslím že to vyhrajú ČSSD (mimochodom tí mi prídu asi ako najrozumnejšia volba), TOP 09 a KSČM.

 4. Asi se mnou nebude nikdo souhlasit, ale taky bych se k videu chtěla vyjádřit.. Mně se moc nelíbí ten názor, že volební právo by měl využít každý. Pokud se někdo o politiku nezajímá a nevyzná se v tom, snad lepší, aby nevolil, ne? Mně teda ještě osmnáct není, ale kdyby mi teď najednou zničehonic bylo a měla bych jít volit, tak prostě nevím. Vybrala bych si možná tak stylem ententýky dva špalíky. Takže asi lepší nevolit, než volit blbě.

 5. [6]: 100% souhlasím, chystala jsem se napsat do puntíku to stejné 🙂

  A to, že mám takový názor, není proto, že bych to slyšela kolem sebe, jak nikdo nejde volit, apod. Já naopak slyším, jak všichni volit jdou. 🙂 Jenže já jsem se sama za sebe v mé vlastní mysli rozhodla, že volit nepůjdu přesně z důvodů, které uvádí Enitas. Nerozumím politice, nezajímá mě to a nevidím důvod, proč bych měla vybírat tím stylem "ententýky". 🙂
  Řekla bych, že tím, kdo bude sedět v PS, se stejně nic nevyřeší, i kdyby tam seděl sám Pán bůh. 🙂

 6. Go, Lúmenn, Go!
  Je mi na nic z toho, jak kolem sebe vidím lidi, co budou volit ty samý lidi, který to tu všechno rozkradli. Nejvíc se mi ale otevírá kudla v kapse, když někdo mluví o komunistech! Sakra, to tak lidé zapomínají? To jsou tak hloupí? Moje mamka se při vzpomínce na období, kdy to tu svítilo rudě, vždycky oklepe, protože moje rodina nebyla nikdy bezpáteřní a tak si jako malá užila svoje – a to by si měli užít lidi, kteří to hodlají hodit komunistům.. Mně by musela ruka upadnout.
  Jinak si myslím, že velký problém je v neinformovanosti lidí a taky musím souhlasit  s šestým komentářem, protože mi to jistej smysl dává..
  "Studenti" volili knížete jakožto prezidenta a teď pokračují v tendenci a budou volit TOP 09. Sakra, proč? Protože neví, nemají informace, nekoukají na debaty, jen papouškují reklamy..
  No nic.. já volím Piráty, protože jim věřím a přiznám se – protože je mi pan Bartoš fakt sympatickej. 😀 A u něj mi jde i o to, že když on je někde v debatě, tak vím, co říká – ty slova nesou nějakej význam narozdíl od planých řečí těch velkých stran. To jen plkaj a plkaj a nakonec netušíte, o čem mluvili..
  Prostě musíme doufat, že si co nejvíc lidí vytáhne hlavu z prdelí..

 7. Mě zbývá ještě rok, ale volila bych Zelené. Zajímají se o životní prostředí, zvířat atd. – jsou mi prostě názory tak nějak nejbližší. Ale jinak se o politiku absolutně nezajímám. Nikdy to nebude hezké, vždycky nám bude někdo vládnout, ale šla bych volit alespoň je.

 8. [6]: pokud se někdo o politiku nezajímá, tak se nezajímá o budoucnost sebe, své rodiny, o budoucnost celého státu, nezajímá ho jeho životní úroveň, nechce vést svůj život, chce si nechat rozkazovat a vládnout si. Takový člověk je velice, velice hloupý. Nezajímat se o veřejné dění, o zákony, o nařízení vlády, o to, co která strana dělá, jaké zakázky vypisuje, nebýt společensky aktivní, to je vůbec to nejhorší, co člověk může udělat. Proto se tu daří mafiánům, zlodějům a korupčníkům, protože lidé nechtějí vědět.

  Informací je všude dost. Kdo se zajímat bude, dozví se vše, co potřebuje, aby se mohl kvalitně rozhodnout.

 9. Myslím že je celkom jedno kto v tej politike sedí, nič sa akosi nezmení.

  Asi jediný kto tam má moc niečo zmeniť je ten multi-miliardár židomafián Babiš, tomuto eštébákovi ale zjavne na ľuďoch nezáleží, ANO 2011 je nevolitelné.

  Ďalší nevolitelný je ten klamár, neúspešný podnikateľ (aj to že je úspešný podnikateľ je klamstvo) Okamura (Úsvit). Kedysi vravel že nebude kandidovať na prezidenta a nepôjde do politiky. Lezie tam len preto aby sa nabalil. Bohužiaľ ľudia mu letia na jeho populistické klamstvá.

  Najlepšie je voľby ignorovať a NEVOLIŤ ! Je načase ukázať politikom že ich máme tam, kde oni nás. V píči.

 10. Hezký,typicky Pirátský projev:)

  80% času věnovaného nekonstruktivní  kritice úspěšnějších stran a zbytek přesvědčování že jste tady pro všechny a dáte všem a jak máte čisté krásné úmysly..

  Ještě jsi zapoměla naříkat,že vás jako Piráty nezvou do debat a soubojů v televizi..To je taky povinná součást každého pirátského projevu..

  Jinak viděl jsem váše poutače:Každá doba měla své Piráty..

  Jak si dovolujete brát si na plakáty,jako záštiu pod vaší  krajně levicovou politiku,fotky takových lidi jako Kryl,Havel,Masaryk,Kafka????!!!

  Že vás hanba nefackuje!!!…

  Jinak autorská práva na ty fotky jste samozřejmě zaplatili,že?:)

  Doufám,že Piráti nedostanou ani ty 3.5%,za které by pak dostali peníze od státu jako strana..Stát má málo,ještě aby cpal takovým,jako jste vy na ty vaše levičácký sliby,nesmysly,hulení a kradení dat…

 11. [18]:Hele, můžu ho zklamat ještě víc? Koncem minulýho tejdne byly preference Pirátů odhadovaný na 3,5% a prakticky každej den to o pár desetinek stoupne. Takže jestli se dostanou k pokladu, to je prakticky jistý, otázkou však zůstává, zda zahákujou sněmovnu. Dračí vědec samozřejmě přiloží tlapku k dílu. Já jim věřím; a to jak jejich programu a čestnosti, tak jejich naději se do sněmovny dostat. A kdyby měli mezi 4 a 5%, tak se naštvu 🙂

 12. Do voleb mi zbývají tři roky. Asi tak od deseti let vím, že nebudu volit žádnou velkou stranu jako ODS a jim podobní. Nevím proč, je to stejně přirozené, jako třeba nechuť k určitému jídlu. Zbytek rodiny je na tom přesně opačně, z čehož jsem chvílemi zoufalá. Tenhle Tvůj projev to přesně vystihuje. No nic, zkusím ještě někoho ukecat a držím všem Pirátům palce! 🙂

 13. Piráti majú na plagáte slobodomurára a komunistu Havla? To neni moc dobrá reklama.

  Klucovouosobnostou, ktora mala zabezpecovatzaujmy slobodomurarov v postkomunistickom Ceskoslovensku, bolVaclav Havel. Na videokazete, ktoraobsahovala jeho hru 'Asanaco' natocenuv Nemecku, bol okrem tejto hry nazaver strucny, osem minutovyfotograficky prehlad autorovho zivota – na jednej z tychto fotografii je Havel sovsetkymi ritualnymi symbolmislobodomurarov korunovany za krala.Jeho otec a stryko boli clenmislobodomurarskej loze Bohemia a jehootec staval objekty vyhradne zidovskym investorom, jeho strykovlastnil so zidovskou kapitalovouucastou ateliery Barrandov. Obajafinancovali sionisticke organizacie,slobodomurarske loze, PEN-klub a obajaboli clenmi Rotary klubu. Minulost Havlovych predkov tak predurcilaVaclava Havla na niektory zvyznamnych postov vslobodomurarskych lozach a vo vysokejpolitike. Havel bol do slobodomurarskejloze zasvateny v roku 1968 pri navsteve Spojenych statov – uvedenybol zidom a byvalym komunistom,znamym spisovatelom ArthuromMilerom, prezidentom svetoveho PEN-klubu (PEN-klub je organizacia, ktorazdruzuje uspesnych slobodomurarskych a zidovskych spisovatelov avydavatelov, Rotary klub zasepodnikatelov, financnikov apriemyselnikov). Havel ziskal 30.zasvatenie podla americkeho Ritual ofKnight Kadosh z roku 1897, ktory ma sedem stupnov – Havel ziskal prvy, coho predurcovalo (vyvolilo) na vykonnupoliticku rolu, v kazdom pripade vsakdolezitejsiu, ako je prezidentCeskoslovenska. Pri svojom uvedeni douradu prezidenta predstupil v neobvykle kratkych nohaviciach – vnezasvatenych ludoch to vyvolalorozpaky, zasvateni vsak vedeli, ze Havelpatri kralovi bosakov, sluzobnikoviZidov. Medzi jeho prve kroky patriloobnovenie diplomatickych stykov s Izraelom a obnovenie vsetkychzidovskych organizacii aslobodomurarskych lozi vCeskoslovensku. Clenmi obnovenychslobodomurarskych lozi sa stali vsetcipredurceni clenovia Charty 77, Obcianskeho fora, diplomatickeho zborua vlady. Havel bol oficialne vyhlasenyza pokracovatela T.G. Masaryka,slobodomurara 28. zasvatenia podlafrancuzskeho ritualu Chevalier-Rose-Croir, cim sa symbolicky potvrdilo smerovanie Ceskoslovenska v europskejpolitike.

 14. http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ivan-bartos-rezignoval-na-funkci-predsedy-piratu/955386

  Oprvdu perspektivní strana ti Piráti..přeseda Bartoš(jeden z mála docela myslících lidí ve vaší straně..) se,v tušení neúspěchu ve volbách,už na to vykašlal.

  Opravdu strana budoucnosti a otevřených hlav..nebo,že by reakce na včerejší události v Berlíně,kdy se řešilo,že Piráti mají svůj program prosazovat mimo politiku?…

  Opravdu nechápu,jak může někdo tyhle anarchisty volit z jiného důvodu než z recese

 15. Odpověď na tvoje zamyšlení, proč strany, které jsou tam přes 20 let nesplnili své volební programy:
  Dokud nebude většinový systém, nemá smysl se rozhodovat podle volebních programů. Žádná strana ho totiž nedokáže prosadit.

  Čekala jsem ještě na nějakou myšlenku, které bych se mohla chytit a rozvést v komentáři, ale nenašla jsem. Ano, klidně běž do politiky. Mluvila jsi 10 minut, ale nic zásadního jsi mi neřekla, takže bys mezi ně zapadla.

  Neuraž se, jen jsem napsala svůj názor.

 16. No, nutit někoho jít volit, je nesmysl. Nevolit je legitimní právo každého. Jasně, že zajímat se o to, komu dát ten hlas, nikomu ve finále nesebere tolik času. Ale to, že někdo nechce… No, tak je asi za každých okolností spokojený nebo se mu minimálně po žádných volbách nevede výrazně hůř. Ruku na srdce, vy máte pocit, že po některých volbách bylo reálně líp? Já si nejsem jistá, nakolik mají politici čisté úmysly. A ti, kdo je mají, je nedovedou prosadit, protože v plné šíři sebeúžasnější program po volbách realizovat zkrátka nemohou. Rozumím i potřebě volit komunisty. Jasně, zvěrstva, utlačování jakéhokoli odlišného názoru… Jenže říkat názor na ulici, protože vás vykopl milý soukromník včera z práce a vy nemáte na hypotéku, to je tak nějak dost naprd… Spousta lidí by možnost otevřených hranic asi klidně zase vyměnila za jistou práci a dostupnější bydlení.

 17. [24]: umíš číst, Ivoši? To je článek z června;) Ivan tehdy rezognoval kvůli osobním věcem a před volbami ho celostátní fórum opět zvolilo do čela. Je vidět, jak si na Pirátech prostě za každou cenu chceš něco najít;)

 18. Zdravím a přeji pěkný den,
  Musím pochválit video a snahu něco změnit. Taky jsem natočil jedno video.
  Teď se budu věnovat volbám. Volby jsou předem připravené a domluvené! Mám to od známého, co pracuje v tomto sektoru. Je s tím denně v kontaktu a vidí všechny zrůdnosti, co se tam domlouvají. Je to jenom hra loutek a vyšší moci.
  tady je článek o jednom rytíři, co jde proti proudu a promlouvá k lidem o pravdě, co se děje za dveřmi. http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2695-novy-serial-ac24-o-konspiracnich-teoriich-fungovani-systemu-a-transformaci-vedomi-1-dil.

 19. Někdo by Vás označil za naivní, někdo za idealistku. A třeba i jste, jenže já také. Přeci je lepší se snažit o změnu, byť se na první pohled zdá nemožné jí dosáhnout. Těch, co rezignovali, sklopili hlavy a drželi krok bylo vždy více, než-li těch, kteří navzdory vlastnímu nepohodlí a posměškům šli proti proudu. Proto si také vážím Jana Palacha nebo Karla Kryla, kteří jsou pro mě skutečnými hrdiny, kteří dokázali alespoň některým ty oči otevřít, přestože jeden za to zaplatil životem a druhý exilem… Držím Pirátům do příštích voleb palce a budu je zase volit. Byl bych rád, kdyby změna mohla přijít i bez obětí…

 20. Vím, že trochu pozdě, ale přece..
  Upřímně se těším na příští volby, zatím sice nemohu hlasovat, ale přesto jsem zvědavá.
  Co jsem si všimla, tak je šance, že budou kandidovat nějaké nové strany. Myslím, že ta dnešní aféra s imigranty tomu hodně napomohla. Což je dobré znamení. Tak doufám, že se zadaří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.