Rukopis, vhledy a prastará moudrost – část I.

Včera jsem dočetla nádhernou knížku, kterou můžu všem jenom doporučit. Nejkrásnější bylo, že nejenže všechny myšlenky v ní obsažené už jsem dávno znala a jen jsem si je čtením připomněla a zažila, ale také že po přečtení se mi některé části knihy začaly vynořovat i v životě a z fascinace z tohoto jsem stále ještě nestačila vyjít:)
O co tedy jde?
Celestýnské proroctví vypráví příběh muže, který je nespokojen a zklamán svým životem. Pracoval s psychicky nemocnými dětmi, ale práce mu nešla tak, jak by si představoval a tak odešel do ústrání a žil osaměle u jezera, na místě, kde vyrůstal a kde prožil krásné dětství se svým dědečkem. Jednoho dne je ale klid jeho života narušen telefonátem od dávné přítelkyně, která mu přinese fascinující informace o tajemném Rukopisu – novém archeologickém objevu z Peru. Má se jednat o návod na spokojený a úplný život a o popis cesty za poznáním a osvícením. Peruánská vláda ovšem existenci Rukopisu popírá a úzkostlivě tají jakékoli informace o něm a tak se hlavní hrdina z ničeho nic rozhodne vyrazit do Peru a na všechno přijít na místě. Tím začíná kolotoč dobrodružství, při kterých postupně odhalujeme části Rukopisu, tzv. vhledy a s nimi i tajemství našich životů.
Nejlepší bude si knihu přečíst, ale rozhodla jsem se, že vám všechny vhledy v krátkosti představím, ať se můžete poučit a zažít pocit fascinace i bez koupě knihy:)
Celý článek je k přečtení ZDE a také pouze na tomto odkaze ho můžete komentovat:) Děkuju:)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.