Mandaly

Mandala znamená v sanskrtu kruh. Ale nepotkáváme se jen s kruhovými, ale i s čtvercovými, šestiúhelníkovými a jinými mandalami. A co to tedy je? Mandala je obraz, který harmonizuje naše tělo a duši, můžeme si ji nakreslit doma nebo najít obrázek na internetu a pak si ho vytisknout. Svět mandal je neomezený a neexistuje v něm krásné X ošklivé ale jen líbí X nelíbí. V každém totiž různé mandaly vyvolávají různé pocity, zatímco jednomu připadá mandala uvolňující, druhého znervózňuje.
Já si ráda vymalovávám mandaly z knihy, kterou jsme koupili původně mamce k narozeninám, ale teď si mandaly vykreslujeme doma všichni. Dnes jsem ale objevila zajímavé stránky s moc povedenými mandalami – celou galerii si můžete prohlédnout tady a v tomto článku pak naleznete díla, která mě osobně nejvíc zaujala.
Mandala plná mystické a ohnivé energie
Tato mandala se jmenuje „procházka po obloze“ a myslím, že
ten název je více než výstižný

Mandala k harmonizaci čaker
Hodně zvláštní harmonizační mandala s lotosovým květem uprostřed
„Zelený oheň“ – nádherná, tajuplná mandala, která probouzí podvědomí
Energizující pozitivní mandala v barvách slunce
Růže veprostřed mi přijde trochu kýčovitá, ale ornamenty na okrajích se mi strašně líbí
Tato mandala se mi prostě líbila nejvíc – nebude to tím, že se
jmenuje „Volání temnoty“?:)

7 komentáře “Mandaly

  1. Když s náma ještě bydlela moje ségra, tak bylo mandal po bytě pořád dost, s mamkou vyráběly…taky jsem jich pár zkoušel, hodně mě uklidňuje už jen to malování, ale tento druh umění moc bohužel neovládám. Moje kresby nestojí za nic moc 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.