Magická zvířata – úvod

Čarodějnice, bosorky, ježibaby…lidé sejich báli, soudcové je posílali na hranici. Podivná bradavice, noční toulky, epilepsie, náměsíčnost a nebo jen ostrý jazyk udělaly z ženy čarodějnici ani neměla čas se bránit. Ještě něco však bylo důkazem, že žena je čarodějnice – zvířata, jimž byla ve středověku (a u některých i mnohem dříve) připisována magická moc. Pokud se tedy domnělá čarodějnice až příliš často zdržovala ve společnosti třeba havranů nebo koček, obvinění na sebe nenechalo dlouho čekat.
Proč však některá zvířata byla magická a jiná nikoli? A skrývají v sobě žáby a netopýři vůbec něco magického? Jakými zvláštními schopnostmi vládnou tihle tvorové, že z nich dějiny udělaly společníky čarodějnic a oni pak hořeli na hranici spolu s údajnými bosorkami?
Na všechny tyhle otázky se pokusím odpovědět v následujících článcích, které se tu vbrzku objeví:
žáby
netopýři
kočky
havrani, vrány a krkavci
myši, krysy a potkani
sovy
Všem těmhle „magickým“ zvířatům se podíváme na zoubek a pod pískem času zkusíme objevit, proč se z nich staly průvodci čarodějek a jestli na té pomluvě náhodou nemůže být i špetka pravdy.

10 komentáře “Magická zvířata – úvod

  1. Mě třeba zajímají..xD Je to vážně zajímavý..x) Já nevím, jak to děláš, že máš furt tak úžasný náměty na články..?!>-<'

  2. Lúmenn: Ty máš co říkat hehe xD
    "Dějiny udělali" ty si propadala z mluvnice ne? Chyb tam máš jako maku a to sem četl jenom tenhle tvůj článek na 8 řádků. "Vbrzku" se píše dohromady? Ty se vrať na obecnou školu. Neber to jako urážku, ale dobře míněnou radu, měla by sis článek nejdřív přečíst, než ho někde publikuješ.

  3. sucubus: ano vbrzku se píše dohromady, nevím kdo by se tu měl vrátit na obecnou školu;) a když člověk denně napíše asi 8 stránek textu, tak se na jednu hrubku neumírá. A dej už pokoj s hrubkama ty prďolko, protože o hrubky v mých komentářích vůbec nešlo, tvým textům schází mnohem víc, než jen pravopisná správnost;)

  4. btw. článek má řádků 12 plus vyjmenování zvířat dalších 6;) To jen tak pro informaci, kdo že tu co neumí – u tebe to bude patrně matematika;)

  5. Těch řádků je 11, pokud nepočítám zvířata, takže asi ani ty nezvládáš matematiku. A takovýhle kraťoulinkej článek by se bez chyby napsat dal. Vím jak psát a v literatuře jsem byl dobrej. Moje texty jsou psaný tak, aby byly dějový a měly diváka strhnout. Což kdyby sis ty zůstala u svých povídek a čtenářů a já u svých?

  6. Tak pardon pane skvělý, že jsem počítala i nadpis:D a žes byl dobrej v literatuře je fajn, protože tam se učí o spisovatelích, ne psaní, to se učí ve slohu;) já si u svých čtenářů zůstávám a jsem s nimi spokojená, narozdíl od tebe nedávám na blogy svoje reklamy (přes kterou jsem se k tobě mimochodem dostala).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.