Gothic…

Gothic/gothika (toto je jediný správný název, ghotic, ghotyka apod. jsou ve všech případech nesmysly)

rozhodně není o…

sebepoškozování
„gothic“ metalu a metalu obecně (Nightwish, Evanescence,
Within Temptation apod. = symfonický metal; Cradle
of filth = black metal; Marilyn Manson = nu-alternative metal atd.)
ghotic obrázcích (žiletky, krev, smrt, dark art, hřbitovy…)
satanismu
pití krve
magii, esoterice a okultismu
gótských kmenech ani gotických katedrálách (shoda jmen;))
touze se zabít ani zabít někoho jiného

rozhodně je o…

gothické hudbě (post punk, death rock, gothic rock, darkwave,
do jisté míry i EBM, psychobilly, rockabilly apod.)
určité formě temné estetiky (líčení, oblékání, dekorace, hororové
filmy a romány, básně a umění obecně)
fascinaci tím, co je pro jiné odporné či nezajímavé
tolerování zvláštností a neobvyklostí členů subkultury (homosexualita,
duševní choroba apod.)

Gothikem se nedá narodit.

Pokud výše uvedené akceptujete, pokračujte prosím TUDY.
Pokud ne, stiskněte prosím křížek v pravém horním rohu vaší obrazovky.
Děkuji.

18 komentáře “Gothic…

 1. Perfektní!
  Akorát Evanescence podle mě zní dost odlišně [a taky hůř] od symphonic metalových skupin. Zpěvem se jim rozhodně nemůže rovnat a jinak hudebně je to taky jiné. Řekla bych spíš, že to je nějaká odnož rocku. [a do stejné škatulky jako Evanescence, ať už je to cokoliv, bych dala např. taky Lacuna Coil.]

 2. Zdravím. Ach zase to (také) nejednotné téma jako je Gothic. Kdy už si konečně každý přizná ve své mysli že gothic styl je především životní styl se kterým souvisí i hudba (ano je možné že to původně vzniklo v rámci hudby ale teď je to životní styl a tak tomu je). Není to tedy jenom hudba ale především životní styl. Samozřejmě to je můj názor a s tímto názorem samozřejmě hodně lidí nesouhlasí a nemusí souhlasit. Takže v pohodě.

 3. [7]: Na tom není nic špatného, že se ti líbí. Nám se akorát nelíbí, když někdo nezná/neposlouchá nic z goth hudby [gothic rock apod.] a přesto o sobě prohlašuje, že je goth. Anebo když tvrdí, že gothic kapely jsou takové, které s tím nemají nic společného, jako je třeba právě ten symphonic metal.

 4. [8]:
  Mno já spíš přemýšlím, proč není gothika i o gothic metalu… mno já osobně tedy nightwish a within temptation miluji, jsou napůl gothik, napůl symphonic… – osobně vypadám spíš jako zlatovláska než jako ženská v černých šatech a botách z metal shopu 😀 – ale tyto dvě skupiny se na temnou tématiku oblékají, proč to tedy o metalu není?

 5. [11]:  Jo, já mám tuhle hudbu taky docela ráda, mimo jiné. Ale jde o to, že tyhle skupiny sice mají temné náměty i vizáž, ale nesouvisí s původní gothikou svojí hudbou. Když se tahle subkultura před 30 lety utvářela, točilo se to všechno kolem určitých hudebních žánrů – post punku a gothic rocku. Což je něco úplně jiného než metal. On i ten vzhled měl původně mnohem blíž k punku; ta záliba v romantických šatech a pod se rozšířila až později. A když se bavíme o gothické subkultuře, tak ta vizáž a temná estetika k tomu sice taky patří, ale myslím, že tím hlavním by pořád měl zůstat ten hudební žánr – gothic rock, darkwave apod. I když přece jen… nevím nevím, vzhledem k tomu, že se teď do gothiky řadí i různé elektro a jiné věci dost odlišné od té původní hudby, tak si říkám, že ona i ta hudební stránka je v současnosti dost chaotická o_O

 6. [13]: Teda ty romantické šaty a podobně samožřejmě existovaly už dřív, ale myslela jsem to tak, že až později se staly součástí moderní gothické subkultury 🙂

 7. [11]: Aluš ty a tvrdá hudba? Nepřestáváš mě překvapovat:) Ale doporučuju pár článků z rubriky gothic včetně článku o gothic metalu – kde zjistíš, že slova gothic a Nightwish k sobě mají asi tak daleko jako motýl a velryba;)

  [2]: Cradli si vymysleli vlastní škatulku tzv. dusk metal, ale podle zpěvu i zvuku je to naprosto blackovatej black metal, protože pokud nejsou black, co teda jsou?;)

 8. aale, rock nebo metal.. stejne ma vsechno puvod v cernosske hudbe, to bysme taky mohli vsechny skatulky uplne vyhodit do kose (coz by zajiste nekteri moc radi udelali, ale byla by to velka chyba)..
  Ten kdo je schopny podat namet k tomu, aby se do goth hudby radily i veci jako Nightwish a WT nebo gothic metal, zrejme nema goth hudbu dostatecne naposlouchanou, jinak by takovou blbosti z pusy nikdy nevypustil 😉

 9. [15]: naprosto blackovej black metal? To snad ne.. srovnej Nymphetamine s Transilvanian Hunger od Darkthrone nebo s Hvis Lyset Tar Oss od Burzum.

  Cradle jsou takovou "černou ovcí". Nikdo s ní nechce mít nic společného a všichni si jí přehazují jako horkou bramboru, že jejich teda určitě není, jediný kdo se k ní hrdě hlásí jsou většinou "zlé" děti a pozéři, jinak jsou všem pro smích 🙂

  A jejich skutečné žánrové zařazení? Uznávám, těžko říct. Řekl bych, že současná podoba je nejblíž symphonic power metalu se "zlým" hlasem, kdysi dávno v devadesátých letech to mělo hodně společného s death i blackem, nicméně jednoznačně zaškatulkovat se to nedalo nikdy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.