Finnister

Jméno: Finn Wolf (brzy to bude i v občance:))
Věk: 239, i když v občanském průkaze mám napsáno 24
Jaký je: ztřeštěný, nedokáže nic brát vážně, ze všeho si musí dělat srandu. Bojí se zodpovědnosti, ale je spolehlivý přítel. Dokáže rozesmát a nikdy nenechá ublížit těm, na nichž mu záleží. Je to snílek, blázen a kočkymista, melancholický sangvinik, který občas vybouchne, ale jakmile se vysoptí, je vše v pořádku. Jednou za čas musí udělat nějakou šílenost, jinak se začíná strašně nudit. Je extrovert, kterému žádná špatnost není cizí, škodolibý šotek, občas otravně sebekritický.
Co dělá: studuje (ještě stále…) grafiku v reklamní praxi
Co ho baví: Vše, co obsahuje slovo umění – rád kreslí, fotí, píše, zpívá, hraje (na nástroje i divadlo). Trénuje bojová umění, šermuje, jezdí na bitvy, hraje dračák, k smrti rád vaří (a posléze to jí), hodně čte, zejména fantasy, sci-fi, horory a historické romány, má rád anime, zajímá se o východní kultury a filozofie. Baví ho šokovat lidi, děsit je a rozesmívat. Strašně moc miluje hudbu (nedokáže bez ní žít!) – hlavně metal, ale prakticky si poslechne cokoliv, co má dobrou melodii nebo ho zaujme. A rád tvoří za doprovodu nějakého pěkného soundtracku.
Co ho nebaví: Stát ve frontě, čekat, psát a vlastně cokoli dělat na povel – není pes. Nebaví ho poslouchat ignoranty, co si myslí, že spolkli všechnu moudrost světa.
Co má rád: Hudbu, vše co má něco společného s uměním, déšť, když je horko, hrnek teplé medoviny, když je zima, čaj (je opravdový čajofil), má rád ten pocit na bitvě po ránu, když slunce svítí, ptáčci se budí z kocoviny a „normální“ svět je strašně daleko. Miluje kočky, Ostravu, cigarety, ostraváky, svoji adoptivní rodinu (Einku, Evičku a Lúmennku), čajovny, posezení a pokec s přáteli, jednou za čas si pořádně vylít mozek a vůbec – miluje život.
Co nemá rád: Hloupé lidi, kteří se vydávají za chytráky. Hip-hop, lidi, kteří chodí se sraním u kolen, říkají „matafakinbič“, lidi, co dělají něco jen proto, že je to zrovna in, nemá rád mainstream a to jak v hudbě a odívání, tak v čemkoli. Nemá rád egocentrické arogantní idioty s banánem místo mozku, faleš, přetvářku a lež.
Motto: Neustupuj, nevzdávej se, vždyť nemůže pršet pořád.

14 komentáře “Finnister

 1. Chá..pěkné shrnutí…
  No, jak je vidět, máte i nemáte rádi podobné věci…
  Můj pohled na Hip-Hop je odlišný – rozuměj, ne, že já bych byla hip-hoperka, ale…jako člověka, jehož unáší jakákoliv hudba od waltze, přes břišní tance až k hip-hopu, to tak torchu posouvá, aby to bral s nadhledem…)

  Myslím, že je tu vše, co byl měl/mohl návštěvník blogu a čitatel článků vědět 😉

 2. moc pěkné shrnutí. Hip hop taky nesnáším, nechápu, co v tom lidi viděj, ale oni zase nechápou mě.
  A koukám že snad všichni jsou závislí na filmu Vrána, aneb nemůže pršet pořád =) xD

 3. chichi, sranda jak strasne moc lidi nesnasi hip hop, ale to co z hip hopu slyseli je v podstate to malo co se nekd emihne na Ocku.. to uz ani hip ho neni.. to je jako kdyz neznaly nesnasi gotiku jen proto, ze se to treba poji s emem a sebeposkozovanim a blbyma kapelama..

  a zavislot na Vrane je asi spolecna u vsech 😀 ale tak ten film je genialni..

  btw, co milujes na Ostrave? Ja tam teda jsem dost casto, ale jeste jsem nejak jeji kouzlo neobjevila 😀 ale je fakt, ze exkurze do dolu byla dost zajimava..:D

 4. [3]: heh, kámoška chodila s hiphoperem, takže nám pouštěla ten zaručeně nejvíc oldschoolový a pravý hiphop. Je to furt to samé, ať už jsou texty o čemkoli, stejně se tam jen recituje do rytmu a to se mi jakožto člověku milujícímu melodii nikdy líbit nebude

 5. [7]: no vidis, a me to zas stejne neprijde, ba naopak 😉 a melodii v hip hopu dokazu najit taky, a to to vlastne ani neposloucham 😀 mozna je to spis o tom celkovem pristupu k tomu stylu 😉

 6. Jak už jsem napsala u Lúmmenky; třeba se někdy dočkáme toho, že umění závládně světu, a podobných zajímavý, inteligentních lidí se vyrojí více…:)
  Jen s jedním nesouhlasím, Ostravu vážně nemám ráda, žiju poblíž už nějaký ten čas, a… ostraváci jsou skvělí ptáci, ale Ostrava jako taková, nevím, nevím…

 7. Tebe bych rozhodně ráda poznala. 🙂 Lidé, kteří se umí odpoutat od reality najít si svůj vlastní svět a být v něm štastní, jsou ti nejšťastnější na světě.
  Já svůj svět ještě nenašla, ale tak se snaží spojeně přebývat aspoň v tomhle. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.