Vitamín D a „vtipný“ článek

Teď mě úplně dostal jeden článek na aktuálně. Jistě vám ve škole taky říkali, že vitamín D je důležitý a že ho vaše tělo potřebuje, že jo? No a vědci nedávno přišli na to, že je nejen důležitý, ale že je svinsky důležitý – naše tělo ho potřebuje, aby mu správně fungoval imunitní systém, zejm. bílé krvinky, které ničí viry, bakterie i nádorové buňky.
Ti stejní vědci přišli na to, že téměř polovina populace naší planety má vitaminu D nedostatek. Proč? Protože vitamín D se tvoří ve chvílích, kdy je naše tělo vystaveno slunečnímu záření. A jak asi všichni víme, venku tráví lidé čím dál méně času.
To s tím vitamínem D je fascinující, protože mi začíná být jasné, proč jsou všichni kolem (mě nevyjímaje) tak často nemocní – jsme pořád vevnitř přátelé, sluníčko za náma nemůže, tak se potom nedivme. Proč je ale v nadpisu dodatek „vtipný článek“? Protože jsem čekala, že poté, co autor srdceryvně štká nad tím, že máme všichni málo vitamínu D, protože jsme stále zalezlí jak krtci doma, dodá převratnou větu ve stylu: „Lidi, běžte ven ať jste zdraví.“
Omyl vážení. Článek končí tím, jak to bude super, až budou vědci z „déčka“ vyrábět vakcíny, očkování a další sajrajty a jestli máme déčka málo, ať prý jíme hodně ryb a mléka. O tom, že bychom měli všichni mazat na zdravý vzduch, ať mají páni doktoři méně práce, tak o tom už nepadlo ani slovo:)
Krásné ráno všem:) A choďte hodně ven!!!:)

21 komentáře “Vitamín D a „vtipný“ článek

 1. Zdravím. Vitamíny prosím nepodceňujte ale ani nepřeceňujte. Není to jenom o těch vitamínech, které získáváte z hmoty, ale navíc získávat vitamíny můžete i za pomocí (pro vás) příjemných myšlenek (říkám pro vás proto, neboť ne všechny myšlenky které jsou jinými považovány za nepříjemné, musejí být nepříjemné i pro vás) I tam jsou jakési "vitamíny". (úsměv)

 2. pro Lúmenn: Nazdar. Teď jsem si znovu vzpoměl jak chtěli očkovat lidi proti té "prasečí chřipce" ale rozesmálo mě, že hlavní hygienik (kterej to všechno vlastně má relativně "pod palcem") tak právě on potom onemocněl "prasečí chřipkou" – to zavání něčím "nekalým" (něčím špatným). (úsměv)

 3. To se vědcům řekne když to v obchodech jsou ryby napuštěný vodou(a možná i něčim jinym) a mlíko není mlíko ale taktéž voda…hold schání se to těžko.Mno nic,venku slunce svítí,myslim že jdu „déčkovat"

 4. Nevím, já se téměř kvůli jistým problémům nesluním, ale, že bych jakživ onemocněl nějakou běžnou nákazou, na to si nepamatuji.

  [12]: Že by elektrolýza?

 5. Teď mě napadlo, jak krásně se protiklady přitahují. Sice jsem bledý jak křída u tabule, ale nejvíc mě vzrušují kočky středomořského typu s tmavší nebo opálenou kůží. Asi na tom rčení něco bude (A funguje to i naopak *uááááá*.). Tak hupky-šupky se odstěhovat na jih.

 6. Mimochodem.

  Citace – "Protože jsem čekala, že poté, co autor srdceryvně štká nad tím, že máme všichni málo vitamínu D, protože jsme stále zalezlí jak krtci doma, dodá převratnou větu ve stylu: "Lidi, běžte ven ať jste zdraví." Omyl vážení."

  To je hezké sice, že jsi to čekala, ale pokud sis stihla všimnout, tak ten článek byl v rubrice zpravodajství a ne blog a už vůbec se nejednalo o recenzi, ale obyčejný report, kde si v žádném případě nemůže autor dovolit sdělovat svůj subjektivní pocit. Asi by Tě napadlo, co by se stalo, kdyby v Událostech na jedničce nějaký Hazuka najednou začal vyřvávat na konci příspěvku "Lidi, běžte ven ať jste zdraví." Ale rozumím, že se to na médiu typu Nova nebo Blesk může stát.

 7. [16]: baví tě být na lidi hnusný:) Přijdeš mi čím dál ubožejší, málo tě posílám do háje a málo ti odpovídám ve tvém stylu?:)
  Víš, kdybys přemýšlel trošku jinak než ti, kteří čtou právě ten Blesk, možná bys přemýšlel stejně jako já a totiž – vědci napsali studii o vlivu vitamínu D na lidské zdraví – ve studii je mimo jiné psané, že vitamin D získává naše tělo ze slunce – ze závěrů studie by mělo vyplynout, že pokud chodíme více na slunce, jsme méně nemocní (samozřejmě průměrně, na celou populaci).
  Ale tak ty prostě přemýšlet nechceš a místo toho ihned útočíš, bez argumentů, bez důvodu, prostě neustále útočíš. Nerozumím úplně tomu proč, vysvětlíš mi to?

 8. [17]: To je přirozený závěr, věřím, že se jednalo o studii, která se zaměřovala na syntézu tohoto vitamínu. Aktuálně.cz je špatný server, tam se takové kiksy stávají…

 9. Slnko má väčšiu moc, než si myslíme, a než tvrdia vedci… len smelo (a opatrne) pod jarné hrejivé lúče… načerpať vitamíny, ktoré sme v priebehu zimy stratili kvôli tomu, že slnko v zime nesvieti tak, ako by malo 🙂

  Odporúčam namiesto mlieka a rýb kvantum ovocia a raz za deň poriadnu dávku zeleniny (najlepšie na obed), nekombinovať… nakopne to človeka energiou 🙂 a nezabúdajte na vodu, tá má tiež ohromnejšie vlastnosti, než predpokladáme

 10. Kristova noho já zírám 😀 Jaký vakcíny?! Na vytvoření denní dávky vitamínu D stačí několikaminutový pobyt na slunci. Na její získání z ryb by jich bylo potřeba sníst hrozně moc.. Panebožíčku to jsou koniny..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.