Václav Havel na plakátě v Bravíčku

Zdá se vám to neuvěřitelné? Myslíte si, že si z vás dělám srandu. Tak vážění, NEDĚLÁM. Mezi Justiny Biebry, Aljaškami Nebraskami a hobitími bratry Jonášovými, jejichž jména si nedokážu zapamatovat, se objeví i „hvězda“ takového formátu, jako byl zesnulý první porevoluční prezident Václav Havel.
Neptejte se mě, proč. Člověk asi musí umřít, aby si získal srdce puberťáků – třeba až umře takový Stephen Hawking nebo jiná vědecká kapacita, taky ho dají na plakát, ačkoli většina náctiletých asi nebude tušit o koho jde, stejně si ho vyvěsí do pokojíčku, protože byl přeci v bravíčku!
Většina dnešních čtenářů Brava ještě nebyla na světě, když VH stál na staromáku a řečnil k lidem o pravdě a lásce. A většina z nich ještě tahala kačera, když z Hradu odcházel. K čemu bude zdobit stěny pokojů fakt nevím – budou na něj vzpomínat jako na literáta? Těžko. Politika? Možná. Ale spíš pro ně už navždy bude „tím pánem, co umřel“. A to je myslím docela smutné.

Nevím, co si o tom myslet. Třeba se Bravu zvedne prodej, protože si plakát koupí i všichni ti, co zapalovali svíčky po náměstích a podepisovali petice za přejmenování letiště. A nebo skončí na zdech teenagerů a budou mu přimalovávat fousy, jako jsme to dělali my o něco starší na základce, kde portrét prezidenta visel v každé třídě. Ať tak či tak, myslím, že jestli se na to Václav kouká někde zeshora, tak kroutí hlavou a směje se, až se mu cigaretka v koutku třese a panáka becherovky lije po stole nebeské knajpy. „Jsem umřel a už jsem celebritou náctiletých! To je fór, asi o tom napíšu hru…“
Doufám, že už nevznikají blogísky typu „vaclav-havel-muck.blog.cz“, to by mě asi vážně kleplo…:)

35 komentáře “Václav Havel na plakátě v Bravíčku

 1. Dost mě to šokovalo, když jsem se podívala na obálku xD Nejspíš chce celá redakce držet smutek a nevyjádří to jinak. než plakátem-i článkem. Ale k čemu jim to je, když, jak říkáš si Bravíčko kupujou 10-letý puberťáci a pomalu ani nevědí, kdo to je. Povedený článek 😉

 2. Taky jsem na to koukala ,jak jelen..Můžu jen souhlasit. Copak dívka, jejíž největší starost je jestli si Hannah Montana nedala s někym pusu, může vědět kdo to byl?

 3. No, myslím, že uctít památku Václava Havla je pěkné, ale možná by si redaktoři měli uvědomit, kde to vhodné je a kde ne. Achjo. Výstižný článek.

 4. Joooo, holt jak napsala jedna pisatelka na téma týdne V. Havel – Havel…nějak moc nevím, kdo to byl, ale je škoda, že umřel…měla jsem ho moc ráda 😀 A určitě to nebyl ojedinělý úkaz 😀 Havlománie je děsně kůl, jen já se jí neúčastním…..já vůl 😀 😀

 5. Vás to ještě nepřešlo ? To téma "Václav Havel"… o tom se už nevyjadřují v podstatě ani média… no jo 🙂

  [7]: a to je taky pravda…rozhodně v Bravu není místo pro pana Havla…to je tak trochu urážka že… 🙂

 6. Tak to je teda gól, nestačím koukat… Vůbec se mi to nelíbí.. Děti dostanou novou image – kdo má Havla na zdi, je in? Tohle by se panu Havlovi určitě nelíbilo… dle mého jen obchodní tah.

 7. [15]: Podle mě Bravo nečtou. Pochybuju, že by tady byli takoví tupci, kteří by tenhle plátek četli. Prostě Lúmenn zaujala skutečnhost, že je v tomto škváru plakát tak velkého člověka, jako byl pan Václav Havel. Ovšem podle toho tvého příspěvku se domnívám, že jediný problém z mozkovou kapacitou máš jedině ty.

 8. [9]:No pro některy tu bude téma Václav Havel pořád, a média s tím nemají nic společnyho. Ale s tím místem pana Havla v Bravu máš pravdu.

 9. [18]: to jsem rád že taky někdo další se mnou souhlasí… ono je jisté, že existují  určité hranice (v tomto případě místa) po které by člověk měl zajít…lépe řečeno držet se dál od některých míst, věcí… no tak v tomto případě by se tím měla vyjadřovat jakási úcta k člověku, k významnému člověku… a Bravo mi (dle mého názoru) nepřipadá jako místo pro vyjádření úcty… 🙂

 10. [22]: To by mě taky zajímalo. Nejspíš si proběhla pár blogů, které má Lúmenn v oblíbených a měla hned jasno. Ale aby si přečetla ten článek, to ji jaksi nenapadlo.

 11. Pokud se díky tomuto plakátu alespoň jedna teenagerka začne zajímat, kdo to byl tak to bude pěkné 🙂 Jinak je to opravdu spíš úsměvné (ale nemyslím, že by se zlobil, spíš myslím, že by zareagoval tak jak to napsala Lúmenn :-))). Na druhou stranu není to se všechnou tou dnešní mládeží (chjo, už mluvím jak stará babka :-D) tak hrozné, nejhezčí "rozlučkový" článek o Havlovi jsem četla u slečny mladší asi o 8-9 let než jsem já a potěšilo mě to 🙂

 12. Lukášku, když tvrdíš, že celá Lúmenn je esoterická, tak mi konkrétně na tomhle blogu tu esoteriku najdi. Pokud vím, tak její čistě esoterický blog je Posel světla, zatímco zde je všehochuť.

 13. [25]: Neprovokuj a nedolízej, hade… zalez zpátky do té své komunistické strany.

  [23]: Je to trochu fenomén, někteří lidé opravdu zapáleně komentují článek, který nečetli. Přečtou si nadpis a ten potom třeba vyvracejí a když uděláš nadpis v nadsázce, nebo ironii, jsou potom za blbce, že obhajují něco, co vlastně v článku není a dojde jim to pozdě. Nechápu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.