Už jen pár slov…

http://mozektevidi.net/clanek/pekna-holka-nebo-barbina
Vše bylo napsáno, vše bylo řečeno. Jen guru blogu.cz má pocit, že nebylo a zas rýpe do vosího hnízda. Tak ho necháme a budeme mlčet, aby se ten růžovej sliz konečně přestal rozpatlávat? A nebo ještě něco dodáme? Už jen pár slov, pár hloupejch slov od pseudointelektuálky a pak už jen ticho po pěšině…
Chtěla jsem napsat, že už mám toho humbuku kolem růžovejch blogísQů a Krásné.cz plné zuby, ale Venom mě předběhla a řekla vše, co jsem chtěla říci já. Tak se mohu jen opičiti a říct, že nejsem naštvaná (ale byla jsem), nejsem už dávno plná emocí (ale byla jsem), jsem už jenom unavená a zklamaná, mám toho všeho akorát po krk.
Jak jsem psala v předcházejícím článku, řeší se to pořád dokola. Pořád dokola musím já a mně podobní poslouchat, že blogerky z krásné.cz jsou inteligentní, šikovné a prostě super a pokud si to nemyslím, tak jsem zakomplexovaný pseudointelektuál nebo dokonce zrůda či mutant (ano, i taková označení pro nás používají…).

Nejvíc mě dostávají ty řeči o komplexech a ubožáčkovství. Šmarja panno na drátě, tak jsme řekli svůj názor, který nebyl zrovna pozitivní, a co? Jsme proto nějací sociopatičtí úchyláci? Závidíme těm holkám jejich slávu a proto na ně plivem (mimochodem, můj článek byl zrovna z těch slušnějších a o žádném plivání nemohla být řeč). Jasně. A taky jsme růžoví sloni s modrejma chobotama a párem slušivých křidélek.
Víte co? Běžte už s Krásnou, nejlepšíma blogerkama a tímle vším někam. Holky, co píšete pro Krásnou, přestaňte se obhajovat, stejně už si vás všichni zařadili a i kdybyste dostali nobelovku za literaturu, nepřesvědčíte zaryté odpůrce bravíčkočlánků, že jste dobré novinářky na úrovni. Nejste. A celej ten plátek, nazvaný Krásná.cz, taky ne. Jo zvládla bych to psát taky a ne, nevím, proč teda spolupráci nenabídli mně. Já bych si ji nabídla, protože mám dojem, že ačkoli nevlastní tunu vlastních fotek, vlastním dobré nápady a umění spisovatelské. Což se často dá říci i o blogerkách píšících pro zmiňovaný web a často se nedá říci o redaktorkách, jejichž články by měly být na úrovni.
Ale co, to už je život. A ten prý není fér. Svět internetu je ještě míň férový. A asi si na to musím zvykat. Umlčte tu bouři, nechte konzumenty, ať konzumují, nechte puberťačky, ať dospívají a nechte novu, ať krmí stáda svými supr kůl programy. A žijte, bavte se, blogujte, pište a hlavně – serte už prosím vás na to. V rámci zachování duševního zdraví nám stejně nic jinýho nezbývá.
Vaše Lum

22 komentáře “Už jen pár slov…

 1. Oni budou hájit Krásnou, my si budem myslet stejně svoje. Byl by to nekonečný souboj. Když jsem se v článku na Srdci blogu dočetla, že je to cílené na skupinu 14-17, tak jsem si uvědomila, že prostě jsem divná. Jsem cílovka a přijde mi to šílené. Neházela bych je všechny do jednoho pytle, jedna slečna, co píše pro Krásnou je vyjímka potvrzující pravidlo a její články stojí na něčem trochu jiném, než jen kosmetice a klucích. Nicméně jsem bohužel zapoměla její jméno a Krásnou kvůli tomu otevírat nebudu.

  To bylo mé poslední slovo ke Krásné a souhlasím s tebou, že toto téma by už mělo zůstat uzavřené. :))

 2. Pozor, Lum, ať tě nenařknou, že závidíš 😀
  Přesně tak, já už svůj článek před kolika dny napsala, už to jde pomalu mimo mě, už mě to nebaví. Proč se pořád rozčilovat? Blog.cz vlastní Nova, Krutomluv odešel = nastávají růžové časy, kterým není úniku.

 3. S námi, kteří máme ještě talent, a chuť psát vlastní názory, nic nezmůžou, neboť se nedáme. A tak se jen zkrs prsty můžeme dívat na tu bídu kterou blog zažívá sice již od začátku (růžové blogy) ale razantně se zvyšuje každý den. Zdá se mi že normální článek je už tak každej desátej.

 4. Jasně, my jsme banda pitomých závistivých hlupáků a ony jsou ty nejlepší z celého internetu. Ať si to myslí, to mi je fuk, ale ať s tím aspoň už dají pokoj, kruci písek. Já jsem si naivně myslela, že už konečně bude klid. Ale zase jsem se pěkně přepočítala.

 5. [2]: Ale ty taky závidíš!!!! Závidíš, že nejsi hezká!!! 😀 😀 😀

  Pokud Babe si přestane hrát na herčítko, rádo by vyslovilo naprostý souhlas s Lúmennčiným článkem ^^.

 6. No jo, Růžovky se nevlezly do Autorského klubu, tak jim dělají prostor jinde. Jako i pro články zaměření Krásná.cz je místo, pro náctileté holky, ale musí to mít úroveň a ty články se musí zakládat na rozumu, ne jak jsem tam koukla a zjistila jsem, že se tam píše Pokud nejste moderní a namalované, nemáte šanci. To jsem se docela nasmála:-). Tam by ty informace měl někdo cenzurovat…

 7. Já to nechávala být a když už to vypadalo, že je po všem, opět musí na srdci blogu vyjít takovýhle článek- přečetla jsem ho celý, jeden dlouhý obhajující hnus.

  Naprosto s tebou souhlasím

 8. Má maličkost velmi potěšena, že se ti líbil článeček 😀 i když není tak MuCq aby ho dali na krásnou. Ano Lúmenn, sice po prvním přečtení té pseudoobhajoby na pseudosrdci blogu se mě zmocnil hroznej vztek, ale pak ten sladkej pocit, že je mi všechno jedno, ten za to opravdu stál…

  Jo a navíc jsme buď za A. hnusné nebo za B. pošahané, protože nás nezajímá móda a kosmetika. To byl taky jeden z lepších hlodů jedné růžové slečny 😀

  No a nebo jsem za C. kluk?

 9. Amen. To, co jsem si dnes na blog.blog.cz přečetla, mě pěkně nas…slunečnice. Ale co naplat. Je to prachsprostá flamewar, žabomyší válka, nemá to cenu argumentovat. Stejně si každý myslí své…

 10. možná je zdroj tvýho rozčilování právě v tom omylu, že nic takového číst opravdu _nemusíš_, neexistuje důvod, proč by to muselo být ve tvým světě 🙂
  krásná.cz je zlo, ale i když o tom mluvíme kriticky, děláme tomu reklamu. to je přesně to, co chtějí.

 11. Už jsem to psala. Je to celé komerční výplod a jim je jedno, že my si nad tím zaťukáme na čelo, ale třináctky si rady typu "nejsi namalovaná=jsi na odpis" vezmou vážně. To je asi to, co mi na tom nejvíc vadí. Takové věci jsou povrchní a cílí to na hrozně mladé lidi (respektive holky), které to k povrchnosti vychovává. To není pro dospělou cílovku, která se dobrovolně rozhodla, že středem jejího světa budou hadry a líčení. To útočí na děti, kterým to říká "takový buď, tohle je v pořádku, to stačí".

 12. Kam se ten svět žene?
  Za deset let budou ty 13 leté slečny buď:
  A. pořád růžové a s nimi další generace (pokud se nevzbouří)
  B. budou bulet, jak prožili dětství

 13. Citace ze srdce blogu: "Jistě se mezi vámi najde řada lidí, kteří svůj blog v minulosti zrušili kvůli tomu, že jim ho objevili jejich známí. Co tam tak vadilo? No přece právě to, že tito známí a příbuzní vás znají osobně, a vy jste si proto před nimi připadali hloupě za roli, do které se stylizujete na svém blogu." – tak to mě opravdu pobavilo… já si původní blog zrušila jen kvůli tomu, že když jsem předělávala design, tak se to celé zasekalo a podělalo. A moje sestra si založila jiný, protože potřebovala psát o svých problémech a vztazích a samozřejmě by jí nebylo moc příjemné, kdybych o ní tohle všechno věděla já nebo její příbuzní. O některých věcech prostě jistým lidem neříkáme, že. A nebo je nemůžeme říct nikomu, ale potřebujeme to, tak se anonymně vypíšeme na netu (a nebo do deníčku, ale tam je mnohem větší riziko, že ho někdo objeví:)).
  A taky mě trochu zaráží, že autor tohoto článku (Krásná.cz – mnoho povyku pro nic?) strká všechny "odpůrce" Krásné.cz do jednoho pytle (copak jsem snad někdy řekla/napsala něco ve smyslu "Nenávidím barbíny a z celýho toho růžovýho humusu je mi na blití."? – Ne. To je jen výrok, který autor automaticky vztahuje na všechny, kteří vyslovili svůj negativní a poměrně nevyspělý názor na nově spuštěný web.)
  Nu, co víc k tomu říct – mně osobně se nelíbí (ano, už pár let nejsem jeho cílovou skupinou, ale obávám se, že i kdybych byla, tak by mě to nijak nezaujalo) a nemá cenu se kvůli takovéhle blbosti rozčilovat, tudíž zbývá to jen ignorovat a dál se tím nezabývat. Je mi to šumafuk.

 14. Nejsmutnější na tom je skutečnost, že my můžeme protestovat jak chceme a je nám to prd platné. Jako bonus k tomu dostaneme cedulku "Ti, co jsou staří, zapšklí a závidí." Lepší je to neřešit. Ono je to snad jednou přestane bavit.

 15. Blog to zase jednou rozhrábl. Je zoufalé, že normální čtenáři a pisatelé jsou díky vyjádření svého názoru na ty lůžowoučké kurwičky označeny za ubožáky, co si musí léčit své komplexy na "těch úspěšných". Kde jsou ty staré dobré časy…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.