Umřete na rakovinu? Odškodné vám zaplatí výrobci cigaret!

Že svět je šílený a bláznivý o tom není pochyb, ale co je moc, to je vážně moc. Zase po dlouhé době čtu zprávy na aktuálně.cz a do očí mě praští titulek „Dcera kuřačky vysoudila po letech miliony dolarů“. (přečíst článek si můžete tady)
O co jde? Původně jsem myslela, že to je zase klasický a dnes tak moderní hon na kuřáky – dcera vysoudí na matce miliony za to, že jí jako malé kouřila pod nos. Ale vůbec ne, vážení, je to ještě horší!
Jedna paní z Ameriky vášnivě kouří a kouří hodně a to celých 47 let svého čtyřiašedesátiletého života. No a protože tak moc kouří, dostane rakovinu a umře. To se samozřejmě nelíbí její dceři, komu by se taky líbilo, že mu umře máma, to dá rozum. Ale dceruška místo aby pohřbila maminku, zaplakala si a šla životem dál, přišla s nápadem, že se bude soudit s máminým vrahem – tedy cigaretami. A protože cigarety nejsou fyzická ani právnická osoba, podala žalobu na jejich výrobce.
Soud se táhl léta a slečna nakonec vysoudila 13,8 milionů dolarů (ano, čtete správně a je to zhruba čtvrt miliardy českých korun kdyby vás to zajímalo;).
Co tím chci říct? Že svět definitivně zešílel!!!
To jako když zbaštím jed na krysy, mají moji potomci zažalovat výrobce jedu, že měl nějak zabránit tomu, abych ho snědla? A nebo co když mi na nohu spadne kladivo od firmy XY, dostanu ganrénu a umřu? Může za to XY že nezabezpečila své kladivo dostatečně?
Příklad na velmi velmi podobné bázi je třeba člověk, co denně jí vepřové a umře na infarkt. Vepřové maso nezpůsobuje infarkt, ono jen stejně jako cigarety u rakoviny zvyšuje pravděpodobnost jeho výskytu. Ale člobrda prostě umře na infart a jeho potomci zažalují jatka, že můžou za smrt jejich táty/dědečka/strýce. Jatka se brání, že pána nikdo nenutil vepřové jíst a že přece každý ví, že jíst vepřové není zdravé, ale rodina mrtvého masožrouta je nakonec ubije argumentem, že na vepřovém mase nebylo dostatečně zdůrazněno, že po jeho konzumaci se může umřít. Rodinka dostane pár milionů a k soudu už se tlačí další člověk, jehož maminka prý hodně pila alkohol a před týdnem umřela na selhání jater…
Takže proboha lidi vzpamatujte se! Suďte se, můžete-li něco vyřešit – potrestat vraha, napravit škody, jež vám někdo přímo způsobil, dostat zpět to, co vám patří. Ale mrtvé rodiče a děti vám žádný soud nevrátí, žádné peníze nenahradí přítele. A hlavně si uvědomte, kdo vždy první nese vinu – ten kdo sedí za volantem auta nebo ten, komu auto patří? Ten, kdo někoho zabije pistolí nebo ten, kdo mi tu pistoli v dobré víře půjčil? Ten kdo kouří cigarety a nehledí na zdraví nebo ten, kdo ty cigarety vyrábí?
Zamyslete se konečně a neřešte cypoviny. Já se pak rozčiluju a nedělá mi to dobře:)
A abyste věděli, že takových případů není málo, mrkněte se třeba sem

14 komentáře “Umřete na rakovinu? Odškodné vám zaplatí výrobci cigaret!

  1. Ta dcera byla nejspíš vyšinutá. Když jí umřela matka, byla z toho tak zničená, že v zoufalství začala kopat všude, kde se dalo. Obviňovat výrobce cigaret ze smrti na rakovinu plic je blbost, a to, že ta dcera dostala ty peníze je ještě větší blbost – blbost nejvyšší kategorie!! Máš pravdu – svět už definitivně zešílel!
    To byl poslední schod na cestě do pekla lidské blbosti…

  2. No tak tahle kauza debilita(ta dívka byla podivně naivní)Xnesmyslná oběť (normální výrobce cigaret) mi přijde vážně neuvěřitelná….nechápu soudce, který rozhodl ve prospěch dívky….kam tento svět spěje?…nebo alespoň Amerika…u nás by se to doufám nemohlo stát….už se "těším" co to bude příště….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.