Tož šťastné a veselé:)

(než začnete číst tento článek, pusťte si tohle video, které zaručeně naladí vánoční atmosféru:))
A je to tady. Dnes v noci sice slezl téměř veškerý sníh (tedy aspoň u nás:)) a venku to vypadá spíš na březnovou oblevu, ale ve skutečnosti už zbývá jen pár hodin do magického a kouzelného data – dvacátého čtvrtého prosince.
Proč magického? Nesouvisí to s narozením jednoho roztomilého díťátka, které ve věku třiatřiceti let přitloukli na kříž, ba ani s tím, co staří keltové nazývali Yule. Ta nejmagičtější věc na celém světě je totiž láska a její koncentrace na Štedrý večer každoročně stoupá po celém světě. Je to sice jen jeden den v roce, ale i to je dobrý začátek a kdo ví, třeba jednou přijde doba, kdy plný lásky bude celý rok:)
Zatím se ale musíme spokojit jen s jedním večer kdy hážeme (nebo se o to aspoň pokoušíme) všechny všední starosti za hlavu, sedíme pod voňavým jehličnánkem a obdarováváme drobnostmi i mega dary své nejbližší.
Máte-li pocit, že u vás doma není vše ok, že se hádáte a že tohle a ono, prosím vás, hoďte to pro zítřek za hlavu a usmívejte se. Ne. Smějte se, radujte a cpěte se cukrovím u pohádek (co na tom, že si v lednu neobléknete gatě!). Napište smsky všem lidem, na které jste v průběhu roku neměli čas a řekněte všem okolo něco hezkého. Věta mám tě rád se nikdy neomrzí:)
Zapomeňte zítra na spory, hádky a neshody, zapomeňte na finanční krizi a na to, že váš kapr je nějak hubený a borovička je umělohmotná a z výprodeje. Nemyslete na to, že venku třeba není sníh a že děti budou mít špatné známky, že rodiče se plánují rozvádět nebo že babička je na tom špatně se zdravím. Zítra je magický den, den lásky a radosti. Všechny špatné myšlenky hoďte dnes večer pod polštář a pokud nemůžete jinak, vezměte si je, až budete pětadvacátého vstávat (nejlepší by sice bylo abyste je tam nechali rozpustit, ale nemůžu chtít všechno hned:)).
Buďte zítra šťastní. Mějte radost, oddejte se té atmosféře, která nemá obdoby. Pohané, křesťané, židé, ateisté a vyznavači kteréhokoli náboženství, nemyslete zítra na svoje bohy, vykašlete se zvysoka na to, kdo a kde se narodil, komu a proč. A slavte lásku. Lásku mateřskou a rodičovskou, lásku přátelskou a partnerskou, lásku ke zvířatům, k lidem, k přírodě, k Bohu nebo třeba lásku k těm vynikajícím vanilkovým rohlíčkům, co napekla babička. Slavte lásku a nenechte si ničím kazit náladu:) Alespoň pro zítra.
Krásné a ještě krásnější Vánoce, plné štěstí, pohody, úsměvů, dárečků, vůní a hlavně, hlavně LÁSKY vám ze srdce přeje Lúmennka.
Mám vás ráda:)

31 komentáře “Tož šťastné a veselé:)

 1. Hm… a mě už tři lidi nezávisle na sobě napsali, že cítí, jak jsou vánoce plné příšerných energií a lidi okolo z toho šílí… ono je to asi o pohledu na situaci.

 2. [4]: Aluško, víš čím to je? Protože se oni neumí myšlenkově pozvnést (přestože to toto myšlenkové povznesení zdá být jednoduché tak opak je pravdou). Lidově řečeno nejsou schopni se prostě na všechno ve svých myšlenkách vykašlat a prostě si vychutnat v pohodě vánoční svátky. Vždyť celej rok makají v práci někde (jo?) a proč makat znovu o vánocích? Myslím že jim chybí taková ta přirozená (lidová) myšlenka že si řeknu "kašlu na všechno, dám si nohy na stůl a užívám si televizi" (myslím že v dnešní době kdy se dá všechno dokoupit v obchodech, by myšlenka typu "a kdo za mě udělá práci doma" byla zbytečná, co? (stejně hodně lidí kupuje všechno v obchodě (jak dárky tak i pečivo a podobně).

 3. Krásné Vánoce, Lumenn 🙂
  Ačkoliv mám trochu pocit, že Vánoce už dávno nejsou svátky klidu a míru, ale kýče a hysterie…. I tak ale doufám, že tobě se daří udržet tu láskyplnou atmosféru 🙂

 4. Užij si to, Lúmm 🙂 Prožij ty svátky v pohodě a v klidu 🙂 Ono je to prostě nejrozumnější, vykašlat se na to, jak se to MÁ slavit a co se má slavit. Že někdo nenapeče třicet druhů cukroví, tak ať. Tak je mít nebude, zato si hodí nohy na stůl, dá si svařák, podívá se na Popelku a bude mu dobře 🙂

 5. [10]: Žel jsi mě nepochopila tak úplně, ale to nevadí. Celou dobu jde jen o to aby se myšlenkově povznesli. A je jedno jestli jde o práci nebo jenom o pocity. Prostě lidově řečeno "mají na to srát". Chápeš?

 6. [4]: takovejch lidí je mi dycky děsně líto, pro mě byly vánoce vždycky jeden z nejkrásnějších dnů v roce, žádnej stres nebo hádky, to u nás doma nikdy nebylo. Naopak – láska, štěstí, pohoda, sejde se celá rodina, včetně strejdy a tety a babičky a dědy a je to ta nejlepší atmosféra, kterou si dokážu představit. Nechápu, jak někdo může cítit příšerný energie, myslím, že si za to ti lidi můžou do jisté míry sami, že to u nich doma není šťastný, jinak si to neumím vysvětlit, protože celej náš byt je tak pnej nádhernejch silnejch energií, andílci se všichni těší jak malí děti, prostě nádhera, láska, světlo, úžasné:)

  [11]: Lukáši, píše Aluš někde, že to ti lidi řeší? Nepíše. Tak "na to ser" ty, to, že někdo má nějaký pocit ještě neznamená, že si z něj dělá těžkou hlavu;)

 7. I tobě, Lummenko, přeji po japonsku Mery Kurisumasu, i když musím uznat, že Vánoce stejně nesnáším a nesnášet budu už z prostého faktu, že je jaksi kdesi předepsané, že mám být veselá a rozjařená jako vánoční skřítek a věšet baculaté Santy Clause na náš dekorativně-handmade-madeinchina stromeček a proto budu ráda, když se povznesu nad situaci, i nad to, jak mě neskutečně vytáčí kýčovité ozdobičky všude kolem, lážoplážo ohozený vánoční stromek na námku, nebo koledy kvílící svou hrůzyplnou kakofonii v přezdobeném Tescu a budu se cítit tak, jak se cítit chci, jízlivě, panovačně, whatever a už z tohoto faktu mi bude hezky. Merry for you all guysX)

 8. Nádherné Vánoce i Tobě, Lúmennko ! Bohatého Ježíška, hodného Finnýska a hodně přátel opravdových 🙂 Ať dostaneš to, co si přeješ a vše ať je podle tvých představ :-)))))

  [10]: Aluško, takže je nás víc, co si stěžovalo? 😀 Nj, já vim…Ale jak říkáš, neřešit to…:-D Zalízt pod stromek, relaxovat a na ty ,,kaziče" házet bobek..:) Jinak i Tobě pěkné Vánoce 🙂

 9. Taky Tobě i Finnovi přeji krásné Vánoce…

  Já na vánoce tak nějak nebyla nikdy… Už od osmi let mi Vánoční atmosféra i přes snahu mamky nepřipomínala Vánoce a nedokázala jsem se do nich vžít, prostě mi pojem Vánoce skoro nic neříká. Bohužel…

 10. Šťastný a veselý, Lum 🙂 Chtěla bych ti popřát všechno nejlepší do novýho roku (fuj to zní klišovitě, ale myslím to upřímně 🙂 a poděkovat ti za tvoje úžasně optimistický články, co mně, a myslim že nejenom mně, vždycky vlijou energii do žil. Díky 🙂
  Loňský Vánoce sem sice probrečela, a proto sem se na letošní preventivně vůbec netěšila, už sem si plánovala, jak je přestanu slavit, až budu mít vlastní domácnost, ale vono by to byla škoda.. 🙂 Nakonec se mezi kaziče přece jenom nezařadím 🙂

 11. 1)Keltové tomu neříkaly Yule to je jistá "umělohmotná" wicca propaganda 🙂

  2)Proč bych se měl pokrytecky přetvařovat

  3)na koho jiného bych měl myslet než na své bohy,je to slavnost na jejich počest,je to duchovní svátek a ne den kdy se přežeru,ožeru a následně pobliju a k tomu mi budou vyhrávat jingl bells a tančit Santové,a zaslepen propagandou utratím všechny peníze…

 12. Všimli jste si, jak o vánocích klesla návštěvnost? u mě teda katastrofálně 😀 Aby návštěvnost nepřelezla do večera aspoň 200 to se mi teda už dlouho nestalo 😀 – koukám, že Lumenn je na tom podobně, dívala jsem se u Lirky, tam to samé… zkrátka Vánoce jsou asi jediný den v roce, kdy lidi nesedí u koplu, to je na medaili 😀

 13. [24]: Přesně tak, aspoň o vánocích se chovejte k sobě pěkně prosím (souhlasím tedy s Lady Rovenou).

  [25]: Copak je návštěvnost to nejdůležitější kočičko.

  [13]: Jo Lúmenn, přesn tak, Alue se zmiňovala o lidech ve smyslu že si z toho dělají těžkou hlavu (představ si to kočko hele). Cituji její komentář "a mě už tři lidi nezávisle na sobě napsali, že cítí, jak jsou vánoce plné příšerných energií a lidi okolo z toho šílí…" (myslím že slova "lidi okolo z toho šílí" a "vánoce jsou plné příšerných energií" jsou jasným důkazem o tom že si z takové věci aspoň někteří lidé dělají těžkou hlavu)

  No nic – heavy christmas přátelé ! Mějte se pěkně…

 14. [22]: ale no tak, nevím kolik znáš starých keltů, že tak jistě víš, že tomu tak neříkali:) A já se na vánoce nepřetvařuju a moji bohové jedí stejně rádi jako já. Jediné s čím souhlasím je, že ze santy kalouse je mi šoufl;)

 15. [29]: No vím to tak že slovo Yule má kořen ve slovním spojení Jule fest a to pochází od germánů,že se nepřetvařuješ ty to je jenom dobře ale když píše že mám všechno hodit za hlavu a usmívat tak to je podle mě pokrytectví,proč bych se měl smát na někoho koho nemůžu ani vidět?,neříkám že bozi nejsou rádi..ale že je to pro ně 😉

 16. [29]: no možná je fajn se na toho člověka usmívat, aniž by ses přetvařoval. Vše zlé je k něčemu dobré, tedy i člověk, kterého nesnášíš je určitým způsobem důležitý, aby tě něco naučil:) Tak mu za to poděkuj aspoň tím úsměvem:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.