Televizní soutěže došly

http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/prvni-vyherce-v-chcete-byt-milionarem
Protože jsem fanda do televizních soutěží, hodně mě zaujal článek na Aktuálně, kde se (ne)oblíbenost tohoto televizního formátu rozebírá (celý čti zde). Jsem člověk, který by nejradši ty soutěže prolezl všechny a věřím si, že bych to zvládla často i poměrně vítězně, ale bohužel, stihla jsem jen Bludiště, protože všechny mé jiné oblíbené soutěže přestaly vysílat dříve, než mi bylo 18. Tuhle magickou věkovou hranici jsem přivolávala od malička jako šílená tím více, čím méně soutěží se na televizní obrazovce objevovalo. Fandila jsem, rvala si vlasy hrůzou, když někdo neznal odpovědi na jednoduché otázky a strašně jsem chtěla sedět před kamerou.

Uběhly roky a po soutěžích jakoby se slehla zem. A já marně doufám, že zas někdy nadejde jejich čas a já je všechny projdu a vydělám si tam balík peněz. A nebo taky stáhnu ocas a uznám se slzami v očích porážku, jako jsem to musela před dvěma lety udělat v AZ kvízu, když mě nervozita před kamerou stála rozhodující otázku. A právě hláška o téhle soutěži (viz níže kurzívou) mě dostala při čtení článku do kolen a musím se jí pořád do kola smát. Protože je přesná:)
Lepších soutěží se už asi nedočkáme, veřejnoprávní televize se marně snaží a komerční se na to vykašlaly už úplně.
Aspoň jedna jistota ale zbývá.  Až v roce 2025 vznikne mezinárodní speciál Superdrtivá megaporážka, který vzbudí válečný konflikt a nakonec srovná se zemí všechno od Košic do Aše, z trosek spáleného města budou poslední přeživší zaměstnanci ČT Brno do temného mlčenlivého vesmíru dál vysílat AZ Kvíz.
A za sebe říkám – doufejme:) A doufejme ještě víc, že se při tom superzničujícím výbuchu spálí i všechny média, na nichž je uložená „nová a úžasná“ turecká telenovela:)

22 komentáře “Televizní soutěže došly

 1. Ach jo, Deset stupňů ke zlaté, Šest ran do klobouku, Videostop, Kufr to bejvávalo pobaveníčko. Dneska už se to prostě nějak nenosí, soutěže nahradily reality show, čím dál tím drsnější, aby si lidi vůbec všimli. Znalosti už zřejmě dneska nikoho nezajímají.

 2. jo, myslím si to samé. Pořádné televizní vědomostní soutěže jsou velmi. Kupříkladu soutěž Vyská hra, kterou začala před týdnem vysílat čt1 se etrémně nepovedla.

 3. No jo, soutěže nahradily reality show… Škoda, sice bych v životě nebyla schopná jít před kameru, ale koukala jsem na ně ráda, přecejen stačilo poslouchat i jedním uchem a člověk se něco dozvěděl.

 4. Mě třeba bavilo Riskuj. To byla dobrá soutěž a člověk se hodně dozvěděl. Pak Videostop taky nebyl špatný. A Milionář ze začátku ještě taky šel.

 5. Ahoj.. Neber si to špatně.. Ale vím o něčem, co by Tě možná zajímalo.. Nebudu Tě o tom přesvědčovat, zda-li je to pravda či nikoliv.. Taky omluv, že to píšu do vzkazů.. Nenašel jsem e-mail, jinak bych napsal soukromě.. Prošel jsem spoustu blogů, ale ten Tvůj mě zaujal.. Proto Ti chci nabídnout své zkušenosti, schopnosti a dovednosti k rozšiřování Tvých stránek.. Nežádám o místo spolumajitele blogu, jen.. Jestli chceš vědět víc, napiš na uvedený e-mail 🙂

 6. Ta "úžasná a skvělá" telenovela má prý moc malou sledovanost, takže její vysílání přesouvaí na pozdní odpoledene před zprávama. 🙂
  Upřímě, zajímalo by mě, co z toho vyleze, přece jen telenovela z Turecka (muslimské…země) asi nebude taková jako všechny ty Esmeraldy z latinské Ameriky.

  Jak píšeš, je škoda, že ty dobré soutěže už skončily. Měla jsem ráda Nic než pravdu. Občas kouknu i na videozáznamy na netu. Je zajímavé, co na sebe lidi za balík peněz prozradí.

 7. Nevím, jestli to sem už někdo psal, ale zajímala by mě jedna věc:
  Když u nás dávají telenovely z Turecka, vysílají třeba naši Ulici kdesi mezi muslimy?

 8. [13]: cos na něm prosím tě nepochopila?:D V televizi přestali vysílat skoro úplně soutěže a mě to štve, jinak se odkazuju na článek na aktuálně, kde se tímhle problémem zabývají taky:) O nic víc nejde, ale chápu, jestli jsi absolutně netelevizní člověk, tak se nedivím, že nejsi v obraze;) Já televizi taky nemám, ale hodně sleduju aspoň jiná média a tak vím, co se dává

 9. Nemám ráda soutěžě, jako nic než pravda, kde jde o ztrapňování lidí. Reality show a všechny tyhle hnusárny…připadá mi ubohé, že se lidé baví neštěstím durhých. Ale co se nadělá… Vědomostní soutěže mám naopak docela ráda. Někdy tam jsou otázky, že i docela vzdělaný člověk neví. Jako malá jsem koukala na milionáře a dost věcí vím právě odtamtud. Škoda, že věci, které by mohly být alespoň užitečné se ruší a převažují ty povrchní.

 10. já do nich taky vždycky chtěla, všechno jsem věděla 😀
  škoda, že není Milionář nebo Riskuj.. byly to takový poctivý vědomostní soutěže, ne takový číčoviny, na jaký narazí člověk v telce dnes. Taky že už na ní nekoukám…

 11. Vědomostní soutěže mě taky bavily, a vůbec soutěže všeho druhu, třeba Kufr nebyl špatný, Riskuj taky, svého času Videostop a dnes dětské Bludiště. AZ kvíz je náhodou dobrej, sice zdánlivě lehkej, ale myslím, že před těma kamerama lidi snadno zblbnou, navíc musíš vybírat políčka, aby tě protivník nezablokoval… vlastně co to povídám, podle všeho jsi v takové soutěži byla, tak to znáš z vlastní zkušenosti.
  Další vydařená soutěž byla O poklad Anežky české,ale to bylo hodně náročné. Ještě se mi líbily takové jako Pevnost Boyard, nebo Hry bez hranic, ale to už bylo víc na sport a fyzické výkony.
  Reality show nesnáším, připadá mi trapné.
  Prostřeno – to je něco mezi, sleduješ lidi jak se chovají, a máš možnost porovnat různé přípravy, prostírání, úroveň vaření a z těch pofidérních "her" se občas vyskytne něco, co inspiruje…

 12. to bude tim, ze jsou lidi porad blbejsi tudiz by byla jaksi nouze o soutezici:D krome tebe samozrejme, ty jsi vyjimka, ale co by to bylo za vitezstvi bez souperu?:)

 13. A jak se jmenovala ta soutěž, co si výherce na konci vstrčil ruku do rukávu a za stěnou v bubnu byly míčky s výhrama, jako třeba TV nebo člověče nezlob se, ale taky třeba všechno nebo nic..? Vybavuje se mi jen tohle z celý tý soutěže a nemůžu si vzpomenout, co to bylo zač.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.