Tak prý houba…

Nedávno jsem psala článek o tom, jak nám před domem pokáceli sakuru. Nedalo mi, abych nezavolala na městský úřad a nezeptala se, proč se tak stalo. Sotva jsem byla po třech klapkách přepojena na paní, která se o toto stará a zeptata jsem se, proč pokáceli tento podle mě krásný a zdravý strom, začala na mě křičet, jestli ten strom je podle mě fakt zdravý a jestli jsem viděla tu houbu.
Vzhledem k tomu, že jsem občas docela přecitilivělá na energie, co ke mě jdou od lidí, tak mě její litanie málem položila a neudržela jsem se, abych jí neřekla, ať na mě nekřičí, protože to fakt byl hysterák:) Pak už mi klidnějším hlasem řekla, že tam byla nějaká houba, která prorůstala větvemi a že jestli se myslím, že zdravé letokruhy jsou všechno, tak se pěkně pletu. Prý pod stromem stojí jakési auto (naše auto:)) a kdyby na něj spadla větev, popotahovali bychom město. To určitě, prostě spadne větev, tak spadne, za to nikdo nemůže, myslela jsem si, ale taktně jsem další výlevy přežila a s úsměvem se rozloučila. Lidi prý nárok na informování předem nemají, protože je stromů moc a lidí taky. A je to.
No tak teď nevím. Pokud hrozil pád větví, nestačilo ořezat nemocné větve? Musel se kácet celý strom, který opravdu podle letokruhů zdravý byl? Je mi z toho nějak divně. Chápu, že hrozí nebezpečí, že na někoho spadne větev, ale celý strom kvůli tomu podle mě zahynout nemusel. Mám aspoň dobrý pocit, že jsem se nedala a zeptala jsem se. Tak snad tam brzy nějaký nový stromek vyroste…ale sakura mi stejně bude chybět dál…:(

18 komentáře “Tak prý houba…

 1. Kdyby na takovou moji otázku někdo zařval do telefonu, zařvu na něho taky a možná i něco peprného utrousím.

  Lum, nezbývá ti nic jiného, než si pořídit novou malou sakuru a vysadit si ji někam jinam, kde na ni město nemůže.

  Mě když pokáceli stromy, které mě provázely celý život, taky mi z toho bylo zle. Některé ubráníš, některé uřveš, některé uprosíš na ořezání pár větví, ale někdy se holt nepodaří, nebo nemáš možnost.

 2. Nojo, oni jsou praktičtí, ořezat zničené větve stojí námahu a skoro nic z toho nemají. Stromů je přece hodně, pche, takovej blaf… Asi si na zahradě zasadím strom…

 3. Když mi kvůli novostavbám vykáceli oblíbenou schovku v křovích pod několika stromy zatínal jsem pěsti vztekem. Dodnes si občas povzdychnu, když kolem procházím.

 4. Hovada a kreténi. Lum, přece po nich nechceš, aby zapojili mozek? Když je člověk nemocný, tak je přece mnohem jednodušší ho odprásknout než složitě léčit. Tu ježibabu bych asi zastřelila hned. Opravdu miluju lidi co řvou.

 5. taky je mi lito, kdyz vykaci stromy, kde jsem na ne byla dlouho zvykla, ale tezko rict, pani ocividne taky uplne presne nevedela jak zle na tom ten strom byl, ale treba by ho orezavali az by ho nakonec stejne museli pokacet celej..ale to zkratka asi nemuzem soudit, kdyz nezname podrobnosti, ze..

 6. Lidi zničí všechno na co přijdou…bohužel…
  My máme dům postavený na zahradě, kde byl původně sad… sice už je to pár let, ale babička s dědou také pokáceli dvě úžasné třešně… stýská se mi po nic 🙁 :D:D… Je fakt, že ta jedna už byla opravdu životu nebezpečná… budiž…

 7. Někde jsou úředníci v kácení stromů příliš horliví a někde zase naopak. Vedle nás přímo na dětské hřiště spadla nedávno tlustá větev z přestárlého vysokého topolu a nikdo s ním nic neudělal. Stát kousek vpravo, tak to holky zabilo.

 8. Prostě typický český řešení, neočekávej inteligentní jednání, vysvětlení, nebo tak, to se prostě neděje.
  Pro někoho bylo jednoduší (čti levnější) to pokácet, pokud je to nějaká vzácná dřevina, někomu to něco dalo do kapsy. Proto to pokácely. Vítej v ČR.

 9. [5]: právěže když se podívám na kmen, tak má nádherný zdravý letokruhy, takže problém byl jen v houbě o které mi paní řekla, že je ve větvích…tak nevím, jsem jen laik, možná bylo fakt nutný strom pokácet, ale nejsem si tím jistá…

 10. Taky nechápu, proč lidi kvůli maličkostem řežou celý strom. Když člověk pokácí strom, tak to nikomu nevadí, ale jakmile nějakej strom padne při bouřce, tak už kolem toho mají řeči.

 11. Poslední dobou se kácí stromy pořád, prý jsou nemocný a pak se dozvíš, že na jejich místě vyroste supermarket nebo bytovky. Tak už to prostě chodí  a dokud se k moci nedostane jiná a více rozumově smýšlející vláda tak to jiné nebude

 12. Jojo, je to hnus. Zrovna sakury na jaře vypadají  opravdu úchvatně…u nás u řeky zase pokáceli všechny jírovce na břehu řeky…což nechápu, je to  v záplavové oblasti a kořenový systém těch stromů zpevňuje břehy a tak dál…nechápu pohnutky těch chytráků. Možná by si měli přečíst něco o krajinné ekologii :-/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.