Tak jste jiní nebo nejste jiní?

Dneska jsem v práci měla puštěné rádio a pořád jsem poslouchala, že v Praze začíná jakýsi gay festival, který má lidem vysvětlit, co je zač být homosexuál, proč jsou stejní jako my, heteráci a vůbec, bořit mty a předsudky a učit lidi toleranci k této menšině v naší společnosti.
Oukej, já to beru, přece jen diskriminace gayů a lesbiček je pořád v naší společnosti poměrně silná a informovat všechny o tom, že jsou to lidi jako my, kteří jen mají ten „problém“, že je nevzruší nic jiného, než stejné pohlaví, je naprosto v pořádku. Být z Prahy asi si taky na nějaký ten film nebo přednášku ze zvědavosti zajdu. Ale co ma na této akci vážně zarazilo, je tzv. pochod hrdosti. Hrdosti na co prosím? Na to, že jsou stejní nebo na to, že jsou jiní?

Být homosexuál už v dnešní době nění žádné tabu, za něž by se člověk musel vyloženě stydět, pohybujeme-li se tedy v naší zeměpisné šířce. Asi to nemůžete vytrubovat na každém kroku a chlubit se tím jako předností, ale tolerance už dnes poměrně pokročila a tak občas v Brně potkávám mužské dvojice držící se za ruce nebo se dokonce líbající – a nikdo to neřeší, maximálně se koukne jinam, pokud se mu to nelíbí.
Takže není třeba nějakých srdceryvných coming outů na veřejnosti, seš gay, tak si jím buď a basta. My jsme zase heteráci, kadej je holt nějakej. A kdo to nechápe, tomu se snaží všemožné homoneziskovky a homoaktivisti vysvělit, že gayů a lesbiček není třeba se bát, že jsou stejní jako my, mají stejné problémy, stejné zájmy, stejnou práci, jsou prostě úplně jako „normální“ lidé, jenom páni mají radši penis a holky mají radši vagínu, nic víc a nic míň.
Ale když se gay komunita snaží za každou cenu dokázat, že jsou stejní, že se v ničem neliší, proč tedy nějaký pochod hrdosti? Být hrdý na to, že jsem homosexuálem? A proč, když je to přece úplně normální? Copak heterosexuálové pochodují, aby ukázali, že jsou hrdí na svoji orientaci?
Ne, gayové a lesbičky se nám v Praze snaží ukázat, že jsou jiní. Tak když jsou jiní, proč pořád vyvádějí kvůli tomu, aby je lidi brali stejně? Chápete to?
Buď se chci lišit, ale pak očekávám, že mě jako odlišného budou brát. Když si já nabarvím vlasy nazeleno, taky neočekávám, že mě budou chtít vzít do banky nebo že se na mě budou dívat jako na obyčejného člověka ze stáda. Jsem jiná a ukazuji to a klidně půjdu do pochodu „jsem hrdá na zelené vlasy“, protože se tímto účesem záměrně chci lišit.
Jenomže homosexuálové se (soudě dle aktivit jejich organizací) lišit nechtějí. Pak tedy nechápu, proč se sdružují v pochodu, který má všem ukázat, zač je toho gay.
Milé dámy, co máte rádi dámy a milí páni, co máte rádi pány, klidně si mějte dál rádi, co je vám libo. Ale když chcete, aby vás lidi brali normálně, taky se normálně chovejte. Dělejte si akce, učte lidi, že jste stejní jako oni, ale nepořádejte přehlídky, na kterých předvádíte, jak moc se lišíte, jak moc jste hrdí na to, že se lišíte. Sexuální orientace je něco vrozeného, něco, co si člověk nevybírá a tudíž něco, na co je celkem zbytečné být hrdý. Pokud jste stejní, chovejte se podle toho a nevyvyšujte svoji „úchylku“ nad většinovou orientaci. Moc vám to na sympaticích veřejnosti asi nepřidá.

52 komentáře “Tak jste jiní nebo nejste jiní?

 1. Jiní – ale stejní. Jsme lidi jako vy, jen máme malou odlišnost. Osobně nechápu, co všem na Pride tak hrozně vadí. Co je špatného na tom, když si homosexuální menšina udělá jednou ročně nějakou akci? Průvod chápu jako snahu ukázat, že není nic špatného na tom být gay/lesba a není třeba se za svou orientaci stydět. Divila by ses, kolik lidí i dneska považuje homosexualitu za úchylku (viď?) a je schopno homosexuála odsoudit. I pokud jej znají dlouho – znám lidi, které po coming-outu odvrhla vlastní rodina.
  Gayové a lesby se snaží dokázat, aby je heterosexuálové brali stejně, přestože jsou jiní. Myslím, že se chováme dostatečně normálně. Jak říká kamarád: Když se ti Pride nelíbí, nechoď tam.  Homosexuálové se jen snaží povýšit svou sexualitu na úroveň té většinové, nikoli nad ni.

 2. Tentokrát souhlasím bez výhrad.

  [1]: Zase někdo, kdo neumí číst, respektive čte, co číst chce… ach jo… přečti si ten článek, prosím, znovu, bez toho aby ti v hlavě blikalo zaslepující světýlko "kritizuje homosexuály", dej si 5 minut na to se nad ním zamyslet a pak možná pochopíš, co se Lúmenn snažila tím článkem sdělit. 😉

 3. Amerika… pochody, aby se ukázalo nevědomým kolik lidí je a taky výraz sounáležitosti
  jsou pochody za Státní maturity, za zvýšení platu, každoročně z Marihuanu, tak proč ne… věřím, že i hodně těch, kterých se to týká, tam nepůjdou… ostaně takhle je to u všech demostrací a podobných věcí

  článek hezký, ale přijde mi trochu dost zbytečný O:) ale zase je to pro tu akci i reklama

 4. [3]: Jasně, nechápu vůbec nic. Vysvětli mi, co tím tedy myslela, protože já jsem asi vážně omezená, když vidím, že označuje homosexualitu za úchylku. A ano, rýpni si, že z článku vytahuju jednu urážlivou větu.

 5. Článek má hlavu a patu, je to logické, chápu, co tím myslíš, ale výjimečně nesouhlasím. Lidi se mohou stydět za svou homosexualitu, já osobně bych chápala účast v pochodu jako přiznání. Třeba jenom sobě, ale pokud sebe sama přijmu, okolí mě přijme o to snáz.
  Jak říkala nel-ly, ročně se organizuje tolik pochodů různých zájmových skupin, tak proč si jeden nemohou udělat i gayové a lesbičky? (promiňte toto chabé přirovnání homosexuality k zájmové skupině)

 6. To je slovíčkaření. Pride parades začaly v Americe a jsem si celkem jistá, že jeden z důvodů pro tohle pojmenování je fonetika… a ostatní národy si to prostě přeložily, jen se to bere doslovněji, protože to není ten zavedený pojem.

  Jde o to, že jiní pochopitelně jsou – jsme – a budou a budeme i dál, ale (a prosímtě, neber tenhle komentář jako reakci naštvané lesby, kterou tenhle článek urazil – nejsem ani naštvaná, ani uražená a už vůbec ne lesba) v civilizované společnosti přece nemusí být všichni stejní na to, aby měli stejná práva. Dívej se na to jak chceš, ale v téhle zemi, i když člověka většina lidí přímo nenapadá a neuráží, se to jako přirozená věc zatím nebere. A tvůj článek to jenom potvrzuje. Gay pride existuje převážně z toho důvodu, aby ukázal, že homosexualita není nic, co by měl člověk před světem schovávat nebo se za ni stydět. A z tohohle pohledu je to alespoň pro mě úžasná věc.

  [1]: Souhlas.

 7. Když vídám podobné pochody v Simpsonových, tak mě to vždycky pobaví a být pražák, klidně se tam jdu mrknout 😀 Ale jinak mě to ani neštve ani neláká, prostě je mi to fuk, když chtějí pochodovat, ať pochodují. Ono někteří příslušníci jiné skupiny by kvůli něčemu taky asi klidně šli pochodovat, ale nesvolá se jich dost, nebo se na to nakonec vykašlou. Ale jejich věc, když se chce někdo projít, ať se projde. Náckové se taky občas procházejí a rozhodně je tomu věnovaná mnohem menší mediálně oblíbená mystifikace.

 8. Podla mna aj tak nieje klúčové to,či sme s homosexuálmi rovnakí alebo iní.Pointu týchto pochodov vidím skor v tom,že nimi poukážu na to,že sú tu,požadujú práva,ktorých sa im nedostáva a v neposlednom rade ide o fakt,že sú tým čím sú,nezapierajú to len kvoli tomu,že velké množstvo ludí ich odsudzuje.Sú pyšní na to,čím sú.A práve preto maju podla mna právo raz ročne sa takto stretnut a poukázat na seba.To či sú iní alebo rovnakí je už len vec názoru,stále sú to ludia tak ako my…

 9. Pěknej článek, souhlasím. Jsem gay a nejsem na to hrdý, není být na co hrdý (nebo pyšný nebo jak se to vůbec překládá). Bohužel ten postoj "Jsem gay a jsem na to hrdý" je fakt dost rozšířenej, aspoň z toho co sem sám viděl.
  Asi nejlepší je být gay a moc to neřešit.

  [5]: slovo úchylka je v uvozovkách a myslím, že nebylo myšlenko nijak zle 😉

  Jinak aspoň vtip trochu k tématu:

  Sejdou se čtyři bývalí spolužáci po třiceti letech a jeden se hned na začátku srazu omluví, že si musí odskočit.
  První tři se začnou mezi tím bavit o svých synech.
  První povídá: Můj syn je hrozně úspěšný podnikatel, vydělává tolik, že svému nejlepšímu kamarádovi koupil k narozeninám Ferrarri.
  Druhý se jen usměje: To můj syn je mnohem úspěšnější, svému nejlepšímu kamarádovi koupil k narozeninám vilku!
  Třetí začne o svém synovi: Můj syn je taky úspěšný, svému nejlepšímu kamarádovi koupil k narozeninám letadlo!
  Zbylí dva uznale pokývou hlavou a pak si všimnou, že čtvrtý kamarád se vrací ze záchodu a začnou na něj pokřikovat: Hej, právě se bavíme o svých synech! Co ten tvůj?
  Čtvrdý povídá: Můj syn je gay a tancuje u tyče.
  První tři se zhrozí a začnou ho litovat ale čtvrtý se ohradí: Já jsem na něj pyšnej! Od svých milenců dostal k narozeninám Ferrarri, vilku a letadlo!

  (Snad se líbil)

 10. eh. to je tak demagogickej článek, že moc nevim co říct- to přirovnání se zelenejma vlasama je totálně zcestný- vybereš si jakou barvou si vlasy obarvíš- ale představ si, že se zelenejma vlasama narodíš a třeba kvůli tomu nedostaneš práci, kterou chceš. máš dvě možnosti, buď si budeš srabácky barvit vlasy a přetvařovat se nebo budeš pochodovat za to, aby i lidi se zelenejma vlasama mohli mít dobrou práci- o tom je Pride. člověk se diví kolik vzdělanejch a zdánlivě tolerantních lidí má problém příjmout, když nějakej jejich kámoš příjde za ruku s chlapem (většinou to hůř zvládaj chlapi). jinak vtipný Pride video:http://www.youtube.com/watch?v=LL8gYQPPdto

 11. Já jsem nikdy homosexuály nesoudila, naopak. Jenže jednou jsem četla jakýsi dost odporný článek na téma homosexualita (je to nemoc a autor článku by je střílel), pod tím článkem spousta lidí napsala, že homosexuálové jsou stejní lidé jako heterosexuálové, že je to normální. Jo a jedna lesbička pod to napsala, že jí štve, jak všichni říkají, že jsou homosexuálové normální, že prostě normální nejsou.
  Jak říkal jeden slavný gay, homosexuálové nemají zákaz vstupu do heterobarů, ale heterosexuál do gaybarů ano. Podle mě si to prostě čtyřprocentní menšina dělá sama, společnost se vůči homosexuálům stává čím dál více tolerantnější, ale zjevně to nestačí…

 12. Ano, narodili jsme se. A stejně jsme vždy jen tím, čím chceme být. Měli bychom tedy být tací, abychom se za sebe nemuseli stydět. To, jestli se mi líbí kluci, či holky je jaksi podřadné, pokud jsem s spokojený s tím, co mám.

  Pochod mi nepřipadá jako zpráva: "Jsme jiní!" ale spíše jako nějaké "Jsme tu taky!". Ovšem uznávám, že "Pochod hrdosti" je poněkud zvláštní název.

 13. Rozumný pohled, s článkem se celkem shodnu. Paradoxně jsem se setkal i s názorem homosexuálů žijící jinak úplně normální život, kteří na zmínku o pride pochodech říkají něco ve smyslu "Ach jo, už zase ti idioti v růžových šatičkách s holým zadkem, to zas budeme všichni v očích heteráků vypadat. Stydím se za ně.". Takže o co vlastně v tomhle případě jde? O vylepšení veřejného mínění o homosexualitě? Trochu kontraproduktivní.. Jinak bych řekl, že Čechům homosexuálnové nijak nevadí a co si kdo dělá doma po večerech v posteli je tu každému jedno, nikdo tu na ně nepořádá hony ani nic podobného. Jestli má někdo nutkání bojovat za práva homosexuálů, fajn – záslužná činnost, ale měl by to jít zkusit třeba do Íránu, kde je to narozdíl od ČR potřeba. Takhle jsou to stejné salónní tlachy jako v případě feministek.

 14. [18]: Dobře, moje chyba. Tak takhle – na gaye v 'normálním' baru se nikdo nebude koukat divně, ale na heteráka v gaybaru ano. Prostě jsem tím chtěla říct, že se homosexuálové distancují sami právě tím, že si zřizují přesně svoje bary, svoje kluby a tak. Homosexualita není tělesná vada a pokud chcete být rovni, tak buďte, k tomu přece nepotřebujete svoje bary…

 15. [20]: Já chápu, co jsi chtěla říct, jen jsem to upřesňovala. Gayové a lesby mají vlastní bary a kluby právě proto, aby měli trochu volnosti a místa, kde se do nich za jejich sexualitu nikdo nenaváží. Gay by si asi těžko našel partnera v baru, kde se to hemží heterosexuály…

 16. [1]: mě na pride nevadí vůbec nic, pokud by se to třeba jmenovalo "pochod za práva homosexuálů" nebo nějak podobně, ale proč se to jmenuje pochod hrdosti? Jak někdo výše napsal, hodně homosexuálů se za tyto pochody stydí, protože jsou často kýčovité a ukazují homosexuály v dost pokřiveném světle, jako růžové úchyláky. A přece jen, povyšovat svoji orientaci na úroveň té většinové – promiň, ale to snad není úplně dobrý nápad, být homosexuál je samozřejmě něco, s čím člověk nic neudělá a je třeba jej respektovat, ale tvářit se, že je jeho orientace stejně normální jako heterosexualita? To by to asi v přírodě nedopadlo moc dobře, kdyby všichni byly homosexuální:) Takže pochodovat za práva ano, pochodovat, aby ukázali, že tu jsou ano, ale pochod hrdosti v žádném případě ne, to zavání tím povyšováním se.
  Btw. slovo úchylka je záměrně v úvozovkách, protože si samozřejmě nemyslím, že jde o úchylku:)

 17. [22]: Nejspíš pořád nechápu, jak to myslíš s tím pochodem hrdosti, nebo co. Ono vlastně nejde ani tak o tu hrdost, spíš o to, aby se gayové a lesby za svou orientaci nestyděli, aby se nebáli ukázat a říct Ano, já jsem gay. Je spousta homosexuálů, kteří svou orientaci tají, protože mají strach, co by na pravdu řeklo jejich okolí. Nebo si kvůli své orientaci připadají méněcenní. Pak jsou takoví, kteří se se svou orientací smířili, no a ti, kteří jsou rádi jiní a nestydí se za to. Hlásí se k tomu na každém rohu a každému o své sexualitě říkají – pak se ale nemohou divit, když se k nim kvůli tomu nějaký blízký člověk otočí zády, tak to prostě chodí. Ale pořád je lepší být gay a mít pár přátel, kteří jsou schopni sexualitu respektovat, než předstírat, že jsi hetero. Za tohle je pochod. Nevím, proč se jmenuje tak, jak se jmenuje; ono je někdy těžké vystihnout účel jedním slovem.
  Btw. Nemám ráda slovo lesbička, zní tak nějak legračně 😉

 18. Článek, který stojí za zamyšlení. Vnitřně ale souhlasím jak s ním, tak s některými odporujícími komentáři. Ano, nejdříve se rozhlašuje, jak homosexuálové jsou stejní jako hetero, že to je vlastně úplně jedno… Jenže na druhou stranu si myslím, že ten pochod tu není ani tak pro ně samotné, ale pro to okolí, že chtějí dát nějak najevo, že tu jsou a název je prostě trochu nešťastný…

 19. Pochod hrdosti zní ale opravdu jak zní- povýšeně. Já proti homosexuálům nic nemám, ať si každý žije tak, jak se mu žije nejlépe;)
  Myslím si ale, že to, kvůli čemu se tu někteří 'hádají' je velmi zbytečné dokazování si názorů (promiň Fabiano, nechci tě urazit, ale přijde mi to tak) stejně si všichni nechají názory svoje. Myslím si ale, že jsi si to F. moc vzala k srdci, Lúmenn tady nikoho nehanbila, spíš naopak- tenhle článek mi přijde velmi fajn. Ohledně toho- je to jako s heterákama a s lidma obecně. Někdo tam napochoduje s tím, že je jiný, druhý s tím, aby se nemusel stydět, aby měl pocit, že zapadá. Tak je to mezi lidmi prostě udělané, každý cítíme jinak.
  Jinak já jsem vždycky chtěla za kamaráda gaye 🙂

 20. Ten název je trochu uhozený. Člověk by z druhé strany asi taky neřekl "jsem heterosexuál a jsem na to hrdý", to zní střeleně. Prostě jsme se tak narodili, tak to je a tečka. Nic víc. Někom to třeba přijde jako zbytečný humbuk a vymezování se, když není proti čemu. Když jsi normální, tak se naprosto normálně chovej a nepotřebuješ tyhle teatrální akce. Jenže tady se sejdou ohlasy, který proti homosexuálům nemají vůbec nic a jako naprosto normální je skutečně berou. Zřejmě to tak není vždycky a všude a osvěta je pořád ještě třeba.

 21. [25]: Mít kamaráda gaye? 😀 proč jako? 😀 Tohle nikdy nepochopím, ale už znám pár holek, co se rozjásalo, když zjistily, že jsem na kluky… Ale nějak vůbec nechápu proč 😀
  A souhlasím, že pochod "hrdosti" doplácí na tu "hrdost", protože je fajn být gay a cítit se normálně, ale pochod hrdosti je prostě… dost neopatrnej název…

 22. [28]:
  No nevím, jestli zrovna já jsem dobrým kamarádem, a nikdy jsem neslyšel, že by gayové byli dobrými kamarády… 😀 😀 Ale s tím, že nevystartují máš pravdu 😀
  A třeba i s tím druhým, taky sem neslyšel všechno 😀

 23. [30]: Tak můžeš se zaregistrovat na gay seznamku a najít si tam kamaráda 😀 Myslim, že nebudeš jediná 😉 Ale tohle už je fakt extrémní řešení 😀 Lepší je počkat, on se časem někdo najde 🙂 😀
  (Já na seznamku taky nechodim, ono to člověku dost změní názor na to, jaký homosexuálove jsou… taky vyčkávám XD)

 24. Chápu, co chtěla Lúm článkem říct, ale nesouhlasím s tím, že v našich zeměpisných šířkách nejsou homosexuálové diskriminováni a nikomu nevadí. Naopak, vždycky, když se chystá nějaký pochod tak se nestačím divit, jak se ukáže, kolik lidí má názory jak někde ze středověku. Včetně představitelů naší země. I když doufám, že třeba pan vicekancléř prezidenta Hájek ty svoje bludy blije jen proto, aby byl zajímavý :-/

 25. [32]: neřekla jsem, že to tak není. Třeba moje mamka by mě vyhodila, kdybych bývala byla na stejné pohlaví- a už nikdy by mě nechtěla vidět.. takže rozumím, někdo holt žije v pekle.

  [31]: 😀 asi taky počkám 😀

 26. [33]:
  Pokud ti bude stačit internetový kamarád, tak ti klidně napíšu na mail 😀

  [32]: Souhlas : Já to taky veřejně neříkám, mám pár zasvěcených kamarádů, ale jinak… mám 'kamaráda' který mi jednou řekl, že by gaye (lesbičky prej ne) strkal do plynu, protože jsou nechutný… a říct to doma… nedokážu si to představit, čekám, až budu mít nějaký jiný útočiště než svůj pokojíček… 😀

 27. Pokiaľ niekto považuje pochod "hrdosti" pre niečo, čím sa človek narodil za neprimeraný, rovno môžme zakázať pocit hrdosti z toho, že som Slovák (Čech), že som z rodiny hudobníkov, že moja matka je vynikajúca kuchárka, že môj priateľ vyhral súťaž atď- o nič z toho sa predsa dotyčný osobne nezaslúžil 😀 Osobne tieto pochody vnímam ako podporu tolerancie a rešpektu, a prostriedok socializácie- každému dobre padne byť súčasťou skupiny, ktorá sa naňho nedíva cez prsty a pred ktorou sa nemusí pretvarovať. Názov nemení myšlienku.

 28. jmenuje se to pride parade skoro ve všech zemích, kde ty festivaly jsou, tak dá se říci, že je to tradice. Jinak Queer Pride Parade byla několik let v Brně každoročně v červnu, te´d to bylo sice v Praze trochu větší, tak možná sis mohla něco zjistit, než jsi napsala "nějaký festival"… 🙂

 29. [39]: nejsem v tomhle tématu nijak orientovaná, nějak mě to nechává poměrně chladnou, takže pro mě to je pořád jen nějaký festival:)

 30. Víte, slečno, problém je zřejmě v tom, že u nás je jakýkoli pochod automaticky spojován s protestem proti něčemu nebo požadavkem na něco, jenže ono je to v originále "parade", tj. i přehlídka nebo slavnostní průvod. U nás to není tak zakotveno jako v jiných zemích, kde mají průvody k novému roku, k výročí něčeho etc. (tedy když si odmyslíme ty dřívější průvody prvomájové, ehm)… Za chybnou interpretaci té události nesou ovšem odpovědnost senzacechtivá média (jak taky jinak, když to u nás funguje na bázi "napsat cokoli, upravit jakkoli, hlavně, ať se to dobře prodá"), která se to z většiny neobtěžovala objasnit. Hrdost (skutečně jen ten, kdo chce psa bít a hledá hůl, si to přeloží jako pýchu) homosexuálů se vůbec netýká toho, že homosexuálové jsou, to by někdo mohl být hrdý na to, že má nohu dvaačtyřicítku. Ne, jde o hrdost na to, že to ten či ta dokázal/a otevřeně říct, namísto aby se ve strachu schovával/a, předstíral/a heterosexualitu, nutil/a se do něčeho, čím není… Heterosexuálovi se to může zdát zbytečné až absurdní, člověk, který si tím prošel, to vidí jinak. Ano, najde se i spousta rozumných lidí, kterým je srdečně jedno, kdo s kým chodí, jenže taky se najde spousta omezených ignorantů, kteří naopak svou heterosexualitu považují za výsadu, homosexuály posílají na psychiatrii, do horoucích pekel a kdovíještěkam, tvrdí, že "to je jen období" a že "kdyby chtěl/a…" – no a nebo se rovnou uchylují k odporným nadávkám a ponižování (viz loni hodně – byť ne u nás – probíraná kauza v několika státech USA, kde hned několik homosexuálních teenagerů spáchalo sebevraždu v důsledku šikany). Když si projdete pochybováním o sobě samé, překousnete výčitky rodiny (někdy dokonce i odcizení), s úsměvem přejdete to, že někdo naprosto cizí ulici na vás řve nadávky, protože jste si s partnerem dali pusu, když se zkrátka odmítáte plížit kanály jen proto, že jste se zamilovali do člověka stejného pohlaví, pak máte sakra nárok být na to hrdí. Ne na to, čím jste se narodili, ale na to, že se nebojíte to přiznat a milovat po svém. Ostatně i na to, že jste hrdí na to, kdo jste a jací jste, nezávisle na orientaci, zatímco politici vaší země se zesměšňují a hloupě víří vodu a čeří zmatek v myslích občanů…

 31. [43]: děkuju za tuhle reakci, moc pěkný pohled z "druhé strany", díky:) Věřím, že být homosexuál stále ještě není v této společnosti snadné a i já jsem homosexuály hodně odsuzovala, ale jak se kdo narodí, tak žije a proč někomu ztrpčovat život jen proto, co dělá doma v posteli:) bohužel, ne každý k toleranci dospěje

 32. Není zač. 🙂 Ono taky je problém v tom, ajk často se to zjednodušuje na tu postel, totiž – chápu, že heterosexuální chlap je z představy gay sexu zelený a shání kbelík na zvracení 😀 I odborníci se přiklánějí k tomu, že nejde ani tak o ten sex, jako spíš o schopnost se zamilovat… Může se mi zdát nechutný, že někdo používá při postelových hrátkách třeba plyšové králíčky nebo souseda odvedle, ale to, že někteří vyčítají jiným, že se prostě zamilovali, to mi přijde vážně na hlavu… 🙂
  Mimochodem, to, jak se to teď zuřivě probíralo ve zprávách, mi přišlo k smíchu a na nervy mi to upřímně řečeno lezlo už taky (koho zajímá pan Hájek a konec konců i ten festival a průvod, jedna zpráva by stačila, ale takový kolotoč kolem toho – inu, okurková sezóna). 😀

 33. Nejspíš ti to napsala strašná spousta lidí přede mnou ale já to pročítávat nehodlám a napíšu ti, abych měl jistotu že ti to někdo řekl. Tento pochod hrdosti není o tom že bychom byli hrdí na to že jsme homosexuálové. Je o tom, že jsme hrdí na to, že JSME. Že můžeme být. Je to oslava barev, radosti a většina z vás, heterosexuálů neví, jak neskutečně těžké, to může být, takový coming out pro někoho, jako jsme my. Není to pochod jen pro gaye a lesby. Je to pochod pro všechny, kteří jsou hrdí na to, že můžou být ve společnosti přijati. Je to o radosti jako takové a nevidím na tom nic špatného. Tys tam nebyla a neviděla tu atmosféru té šíleně kouzelné situace. Nebylo na tom opravdu nic špatného, všichni se radovali, bylo nám fakt dobře.
  Nevím, jestli je tento článek negativní a tak, ale myslím si že to úplně nechápeš. 🙂 Je to prostě tak. Nejsme stejní jako vy, jsme jiní, ale chceme abyste tu jinakost přijali. Celé parade bylo o tom, že každý je jiný, duhová vlajka znázorňuje také svými šesti barvami jinakost každého z nás. Každý na tomhle světě má nějakou svoji úchylku, někdo větší, někdo menší.
  A tenhle pochod… Děláte si srandu, že vám to vadí? A proč? Vždyť to byla tak krásná úsměvná akce. Co je špatného na tanci, trochu té hrdosti a toho, že se lidi prostě cítěj za něco dobře a maj jednou příležitost projevit svůj názor, připojit se, nebo prostě jen být se sobě rovnými? Protože v některých oblastech to pořád problém je. 🙂

 34. [20]: Byl jsem v gay baru a náhodou tam přišla i partnerská normální heterosexuální dvojice. Nikdo na ně nekoukal, vlastně byli odignorováni jako v každém normálním baru. Nakonec odešli sami. Myslíte že by se totéž stalo v klasickém baru, kde by se stavila homosexuální dvojice? 😀

 35. Milá Lúmen, myslím, že už v tom máš docela jasno a taky je po Pride (mimochodem báječné). Jen jsem chtěla říct, že souhlasím s Carmen i s lu-c-kem a to prosím nejsem lesbička 😀

  Carmen: Moc hezky jsi to napsala s tou zamilovaností jen opravdu myslíš, že hetero chlapi, hledají kbelík? Já slyšela, že anál bývá jejich málokdy splňovaným snem:D (ovšem se ženou)

  Dost vtípků, každý by měl na sebe být alespoň trochu hrdý a občas si to připomenout. Tak příští rok ještě v hojnějším počtu.:D

 36. [48]: Oh, děkuji 🙂 Já si myslím, že jistí politici a rádobypolitičtí žvanilové prostě vůbec nepochopili, oč jde… A bohužel to pak nepochopila řada lidí. Letos jsem se tam nakonec nedostala, ale příští rok určitě půjdu, už to líčení atmosféry tam mě nadchlo :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.