Tak jak to bude s Lisabonem?

Nevím jak vy, ale já jsem od rána nervózní a sleduju zprávy jak na trní, jak to v tom Irsku kruci dopadne. Pokud nevíte o co go, tak včera v Irsku proběhlo referendum o Lisabonské smlouvě a dnes se sčítají hlasy. Nebudu radši ani řešit, že tohle referendum bylo nedemokratické a protiprávní, protože podle platných zákonů EU jakmile jedna země něco neschválí, využije se její právo veta a celá záležitost je ukončena. Irové loni v létě řekli v referendu, že Lisabonskou smlouvu NECHTĚJÍ, ale velkým „zvířatům“ Německu a Francii se to moc nelíbilo a tak milí Irové musí k urnám znova.
Jistě, budeme hlasovat až do aleluja, dokud to Irům nedojde, že ano. Ale to není podstatné. Podstatnější je, že osud celé Evropy teď visí na tom malém ostrovním státě a na jednom chlapovi v brýlích, co sedí v Praze na Hradě. Nemyslím vrátného, ale našeho prezidenta:)
Takže co bude? Jak to skončí? Staneme se jen hračkou v rukou velkých států, malou bezvýznamnou hračkou se kterou si může každý dělat co chce, jako už tolikrát v dějinách? Staletá nadvláda Rakouska, pak nacistická diktatura v područí Němců a nakonec komunistická totalita s ruským přízvukem…a od příštího roku Bruselská nadvláda, dosažená „legální“ a legislativní cestou.
Já chci žít v Evropské unii, ve společenství, kde si státy navzájem pomáhají, obchodují spolu a přátelí se. Ale nechci žít v Evropské federaci, kde mi velké státy budou říkat co mám dělat, co můžu, co nemůžu a co nesmím. A proto doufám v Irské NE.
Irové spoléhám se na vás – nenechte se zastrašit, bojujte, bojujete i za mně…
Předešlé články o LS a EU:

100 komentáře “Tak jak to bude s Lisabonem?

 1. "…Evropské unii, ve společenství, kde si státy navzájem pomáhají, obchodují spolu a přátelí se."
  No, nevim, nevim. Zní to pěkně, ale na 99 % se nikdy nic takovýho nestane…. 🙁
  Teda aspoň já tomu nevěřim…..

 2. Podle průběžného sčítání hlasů to vypadá, že ji schválí :-/ Máš pravdu-to je vážně zvláštní "demokracie" vyhlašovat referendum dokud neřeknou, co chce EU slyšet :-/

 3. Myslím že tvůj článek je poněkud trochu drzý ale to mě na internetu tak nějak už neudivuje. K věci. Politiku ty nezměníš a proto není na místě se nad tím vzrušovat. Řeknu to asi tak. Co nemůžu změnit (ovlivnit) tak tím se ani nezatěžuji (myšleno jako psychicky nevyčerpávám). O každé věci by si člověk nejdříve měl v hlavě říct něco takového jako – můžu na tom vůbec něco  aspoň trochu ovlivnit? (a jak?) – a pokud nemůžu ovlivnit tak se tím nenechávám jakkoliv negativně ovlivňovat. Rozumíme si? (myšleno samozřejmě zase jenom v tom dobrém)

 4.    Souhlasim s Tebou, Lúmenn. Lukáš má sice pravdu, že s tím my nic nenaděláme, ale když se člvoěk bude pořádně "vztekat", tak se připojí další a snad i politici budou vidět, že lid je PROTI Lisabonu a něco je špatně. Holt historie mnohokrát ukázala, že velké říše nikdy nevydrží dlouho, někdo se bude snažit ji stmelit pomocí diktatury nebo prostě pevnými pravidly, ale to stejně konec neodvrátí.
     Dnešní situace, přehnaná snaha o globalizaci nemá budoucnost. Zatím jsou vidět jen relativně menší potíže, nad kterými ještě mnoho lidí mávne rukou, ale až příjdou ty opravdu vážné problémy, bude pozdě. A Lisabon je začátek…i když myslim, že i bez něj se "něco posere" a nebude to trvat zas tak dlouho…

 5. Nu, já bych řekl Lisabonské smlouvě ano. Sice s ní nejsem stoprocentně seznámen, ale to, že v dnešní EU může každý prťavý státeček určovat chod těm velkým není správné. Není možné (a na politické scéně už vůbec ne), aby se tak velký počet subjektů na něčem jednomyslně usnesl. Sice budeme ochuzeni o velkou politickou moc, ale rozhodně to není nedemokratické, ba právě naopak, jen si musíme zvyknout, že jsme součást něčeho většího, než je naše české kotlina…

 6. [6]: nedemokratické je chtít po Irech aby znovu hlasovali, když už svůj názor řekli;) A já si osobně budu jen nerada zvykat, že naši českou kotlinu opět ovládají němci:(

 7. Jde to tu všechno do kytek… Lisabonská smlouva z nás udělá nevolníky, kteří budou muset i doma do truhlíků sázet květiny podle směrnic EU… Neví někdo o nějakým klidným ostrově v tichomoří?

 8. [5]: Holka a ty už se proboha přestaň do mě míchat. Já normálně píšu komentář jako svůj názor. Mně bys řekla že však je to jenom názor (proč na to nějak reaguju?, a podobně). Hele, prober se ty, já si můžu psát svůj svobodný názor, stejně jako ty u mě na blogu. Takže zchládni hele. To že je hodně lidí nejen na internetu drzých jak nevím co, je pravda a řekl bych snad až svatá pravda, takže nedělej ze mě to co nejsem. Rozumíme si? (myslím to dobře, ale už se začínáš ke mně chovat trochu drze, řekl bych, už se prober ty hele).

 9. Lord Lukáš-Omlouvám se, že se do toho pletu, ale proč jí sem teda furt chodíš a kritizuješ? Když se mi nějaký blog nelíbí a s jeho autorem převážně nesouhlasím tak tam snad nechodím a věnuju se užitečnějším věcem 😉

 10. [12]: Zdravím. To je v pořádku. V prvé řadě – proč to tak (jak to říkáš) neudělali i mnozí jiní (i ona)? Proč i ona někdy chodí ke mně na můj blog a píše komentáře, co? Za druhé – mně se její blog líbí (proto také jej mám v oblíbených web-stránkách). Za další – to že je někdo v určitou chvíli drzý ještě neznamená že s takovým člověkem ihned už nechci mluvit (úsměv). Snažím se dát jasně najevo, že se mnou se dá domluvit ale jen po dobrém. A za další – myslím že Lúmenn není celkově špatná, a proto i její blog mám i nadále v oblíbených web-stránkách.
  Jinými slovy není vždy všechno tak černobílé jak by se snad mohlo zdát (úsměv).

 11. Připojuji se k marieke ohledně názoru na komentář Lorda Lukáše. Myslím, že komentář byl slušně řečeno velmi nevhodný a autor zbytečně útočný. Jinak řečeno, měl by se řídit dle své rady, když nemůžu něco změnit, nezatěžuji se tím. Tak nám, Lorde Lukáši, nesnaž změnit Lúmennku, my ji máme rádi právě proto, že nejde s davem a snaží se zamýšlet i nad tím, nad čím většina z lidí mávne rukou, a nutí nás tak nezavírat oči před světem kolem nás.

 12. jé, lidi, marieke má pravdu, tak to nečtěte, nereagujte na sebe a nepište tyhle nesmyslný flame… mně se představa toho, že budeme skákat jak EU pískne, taky nelíbí, ale nevyjadřuju se k tomu, neřeším to, protože to stejně nevyřeším i kdybych se na hlavu stavěla, no :-))

 13. [11]: Lukášku, neříkej mi holka, nebo budu už vážně zlá;) Probrat by ses měl proto, že žiješ někde v úplně jiným světě, co tobě přijde drzé nemá z drzostí společného vůbec nic;) Mě tvé názory nevadí, klidně je piš, já tě nevyháním, jen zase reaguju na tvůj názor – co je na tom článku drzého totiž marně hledám. Drzé je psát svůj názor nebo co?:D

 14. [14]: A to já se tím nezatěžuji (jen jsem pouze jednou zdůraznil to že se mi nelíbilo co mi napsala v komentáře (úsměv). To je celé. A slušnost? Tady na internetu? (úsměv) Prosím ? Kdybych byl řekněme andělsky slušný tak to bude špatně taky a jak je z minulosti i z jiných web-stránek patrné tak si lidé na ty slušné dovolují v komentářích. No a já se jen bráním před drzými komentáři (tedy všude jinde než u mě na blogu, to je jasné – tam se nezatěžuji špínou z internetu doslova).

  Bohužel je to tak. Autorka Lúmen stejně jako ostataní si skutečně nemohou zvykat s kýmkoliv jednat jako s nějakým "hej počkej". Já jsem začal s přísnějším psaním komentářů tady na lumen.blog.cz až v době kdy jsem zjistil že se Lúmenn v podstatě zastává provokatérů a drzých lidí a tak se do jisté míry s nimi ztotožňuje což samozřejmě z této strány ji nepodporuji a jestliže ona stejně jako ostatní mi nepíší drzý komentář tak se setká (stejně jako kdokoliv) s přísným komentářem (pro některé velmi nevhodným komentářem, že?). Ano nevhodný je a bude jestliže ještě někdy uvidím drzé komentáře (úsměv). Na straně druhé někteří na internetu (tedy na blogách) píší takové drzé (a skutečně nevhodné) komentáře že já jsem na rozdíl od nich velice slušný. Řeknu to tak. Uvidím-li drzý komentář, budu v komentářích reagovat tím (jak to říkáte?) nevhodným komentářem a to do té doby dokud neuvidím slušný (přátelský) komentář.
  Dodatek: Tento můj text se nevztahoval pouze k tomuto dnešnímu jejímu komentáři, my už s Lúmenn komunikujeme delší dobu, takže vidím víc a pozor – to objektivně. (úsměv)

 15. Evropská unie je podle mě jen takové divadlo. Všichni se tváří jako kamarádi, ale až přijde ožehavá situace tak si půjde každý po svém a my se zase budeme divit, že se na nás všichni vykašlou. Lisabonská smlouva mě něják netrápí – pokud budou nějáké změny, tak se mě určitě nebudou týkat. Zdražovat se bude pořád, lidi nebudou spolupracovat pořád,…
  Po schválení nám možná budou poroučet, ale mám si nechat poroučet od domácích politiků nebo od politiků z Belgie? Je jasný, že nás možná budou využívat, ale to budou dělat všechny "vyspělejší" státy, protože jim nemáme co nabídnout.
  Slovní přestřelka mě nepřekvapuje, jiný názor na tomto světě platí jako projev nepřátelství, tak to bylo a bohužel bude.

 16. [16]: Já mám svůj svět jo? A co máš ty? Pravý svět? (Prosím?) (úsměv) Ty se prober už jednou, já se aspoň nazývám svým pravým občanským jménem (když už chceš poučovat).
  Drzé na tvém komentáři je to že mi vůbec říkáš stylem (hej počkej) – cituji: "Chlape už se konečně prober" – co ty mi máš co vykládat? To co jsi řekla není názor ale svým způsobem poučování. Ty o mě víš velký kulový, víš jenom něco zkreslenýho a tomu říkáš že mě znáš (jo…velký kulový hele). Prober se už jednou ty holka.

  Já tady nic nedramatizuji ale jen jsem důrazně upozornil že si nepřeju tady vidět podobné "poučovací" komentáře. Je to jasné? To platí o jakýchkoliv lidech kdekoliv na internetu a jestli někde na nějakých někdy třeba i v budoucnosti uvidím "poučovací" nebo přímo drzé komentáře tak budu na ně přímo v komentářích reagovat (mně totiž alespoň téměř úplně znají asi tak jen dva lidi když už a ostatní znají jen částečné, neúplné nebo značné zkreslené informace). Zakládat své vědění o mně na internetu bez dlouhodobého osobního setkání může jen hlupák.

  Vyplívá z toho následující: Názor každý říct může, ale poučovat mě nikdo na internetu nebude (je to jasné? – obzvláště když mě ani na internetu nikdo objektivně skutečně nezná). Uvidím-li takzvaně poučující nebo drzý komentář ve stylu jednání (hej počkej bez jakéhokoliv respektu) budu na takový komentář přímo reagovat v rámci komentářů. Myslím že je jasné že mi jde o respekt mezi lidmi se slušností a potom se se mnou domluvit dá pohodově.

 17. [19]: :D:D:D no ty se mi asi zdáš:D Já jen chtěla vědět, co drzého jsem napsala v článku o LS a ty mi tu děláš přednášku (velmi nudnou "hele":D) na téma drzé a poučující komentáře:D Prosím tě, než odešleš komentář přečti si ho po sobě, protože dvacetkrát opakuješ jednu a tu samou věc, což je docela zbytečné plýtvání energií, nemyslíš?:)
  Tak dočkám se vysvětlení, co drzého jsem napsala v článku a nebo mi zas a znova budeš dělat přednášku o mé nebetyčné drzosti, kdy nechápu skutečnou hloubku tvé magicky působící duše, kterou zde na internetu nedokážeš plně projevit a proto na tebe vlastně nesmím ani reagovat?;)

 18. [20]: Co drzého si napsala? Dobře, přímo to tady napíšu. Ne co ale spíše celkově jak jsi to napsala. Přímo – Cituji – chlape už se konečně prober (a to je jenom dnes – mohli bychom najít i komentáře z dřívějška i třeba z mého blogu, ale to je teď jedno, jde o princip věci) – je jako na nějakýho hej počkej (a ty mě v podstatě neznáš a vadí ti už jen to když ti řeknu – holka -) (úsměv). Takže ty mi něco povídej hele (velký kulový hele). Ty víš moc dobře že jde jen o lidský respekt a slušnost mezi lidmi.

 19. dodatek pro "Lúmenn": Naštěstí toto ještě nepokládám za nic tak špatného jako u jiných uživatelů internetu. Myslím že jsou i horší lidé. Je mi jedno co si myslíš ty, já prostě vím že by se lidé mezi sebou měli respektovat v tom jak spolu diskutují.

  Ale hlavní ovšem je že blogy a lidi nesjednocuji ve svém hodnocení blogů. To znamená že se dívám pouze na blog a s uživatelem toho blogu nemusím ani diskutovat (ale většinou stejně nějaký komentář, tedy názor, napíšu, což je u jakéhokoliv jiného blogu taky v pohodě).

 20. dodatek pro Lúmenn: Samotný článek dle mého názoru působil také trochu drze a to protože tam působíš téměř jako bys ještě chtěla radit těm odborníkům v politice ty sama (úsměv). Takoví lidé (chytráci) jsou taky. Jako článek skutečně působí trochu drze dle mého názoru (je tam trochu takový nádech toho jako bys chtěla poučovat v rámci té politiky a přitom do těchto věci jen málokdo vidí). Ale předtím jsem se vyjádřoval ke tvému komentáři kterým jsi reagovala na můj první komentář (můj názor) ke tvému článku. (úsměv)

 21. [25]: Lukáši, mám prostě svůj názor a tak ho prezentuju na tom nic drzého není. Jestli to nechápeš, tak se opravdu prober. A mimochodem mít základní slušnost (rozuměj – chovat se uctivě) k frackovi mého věku nepovažuju za relevantní požadavek.

 22. [26]: Ano, jako obrana v rámci komentářů (to souhlasí pokud jsem někdy drzý). A budu dál drzý v rámci komentářů jestliže někdo bude drzý (bez respektu a slušnosti) ke mně. Myslím že si už rozumíme proč jsou moje komentáře takové jaké jsou, že?

 23. [27]: Na tom drzého je všechno tehdy jestliže chceš poučovat (neomaleným, bez respektu způsobem). To jsi ještě nepochopila o co mi celou dobu jde? A nebo nechceš chápat a chceš si razit svou drzou cestu (bez respektu a slušnosti). Každý kdo mě skutečně zná, poznal, že dokud dodržuje určité hranice (respektuje mne, že když nesouhlasím tak mi nic nevnucuje a nepoučuje), tak takoví lidé vědí že se se mnou domluvili pohodově. To ale lidem jako tobě zjevně v komentářích je potřebné psát polopatě (tedy absolutně přímo napsané komentáře).

 24. dodatek pro "Lúmenn" (v rámci komentáře číslo 27) – Fracek jsi možná ty (jak ve svém komentáři píšeš), ale ke mně se budeš chovat s respektem a alespoň základní slušností (stejně jako kdokoliv jiný) jinak moje komentáře budou vypadat v rámci komentářů tak jak ty tvoje (drze a bez respektu a bez slušnosti). Myslím že si už rozumím proč jsou moje komentáře takové jaké jsou, že?

 25. .. v celém článku, i když jsem ho důkladně prozkoumala, jsem žádnou drzost nenašla. A to jsem se snažila. Je to článek napsaný člověkem, který si o dané problematice něco zjistil a ví, co mluví. To není drzost.. I když co já vím, podle dnešních měřítek..xD
  Lorde Lukáši, z těch komentářů co jste zde psal a z vašich webových stránek o vás mám udělaný také určitý obrázek.. Já nevím, napadá mě jen jediná věc – nechápu vás..xD Já v tom vidím základní problém většiny diskusí tohoto blogu – článek je o koze a diskuse o voze..x)

 26. Lúmenn má nějaký názor, je to JEJÍ blog a uznala za vhodné ho tu prezentovat, jakou formou, to už je taky JEJÍ věc… net je sice svobodná záležitost, ale na druhou stranu, to, že si někdo ve svém volném čase dělá svou osobní stránku je jeho věc, nikdo by mu do toho neměl kecat, jak ji vede, autor sám nad ní tráví čas a je to jeho dobrá vůle, že dělá web a ne nic jiného…
  jestli se ti to nelíbí, nečti a nepoučuj, piš si na svůj blog svoje názory a čti autory, kteří ti nepijou krev… nejsi kritik, nejsi konstruktivní kritik, jsi remcal, z těch x komentářů nevyplynula jediná jasná a konstruktivní myšlenka, proč ses do toho článku navezl a co je v něm špatně

 27. [33]: Přesně tak. Až na to že lidský respekt potřebují všichni, ale holt mezi takzvaně mladýma je to prostě něco urážející asi pro ně (chtít po někom respekt, lidskou úctu mezi sebou a základní slušnost).

  [31]: K článku jsem se jasně vyjádřil (a to že je trochu drzý – to že to ty nevidíš neznamená že není trochu drzý, že?) A to že mě nechápeš, mě neudivuje. Jsem totiž zastánce trochu starých zvyků  mnohdy (řekl bych), takže je to normální.

  Pro všechny kteří ještě nepochopili:

  – názor může mít každý ( ! ) ,ale v tom komentáři (názoru) MUSÍ být patrný přirozený lidský respekt, základní slušnost a nějaký základní projev přátelství mezi lidmi a pokud to tam není tak odpověď na takové komentáře jsou stejné (bez respektu, s mírnou drzostí a působí s menší slušností – koneckonců stejně jako ten komentář na který se odpovídá)

  [34]: Lúmenn má svůj názor a je to JEJÍ blog (to je v pořádku). Tak jí to řekněte až bude někdy kritizovat moje názory na mém blogu jo? (úsměv). To je to totiž naprosto stejná situace jako tady, víš. Takže tak. Měřme všechno jedním metrem jo? A potom se můžeme bavit pohodově v rámci komentářů.

  A mimochodem všechno co tady je v mých komentářích je TAKÉ JENOM MŮJ NÁZOR  (úsměv). Takže nevím co remcáte hele. (úsměv) – není to přeci to co tady upřednostňujete, co?

 28. [35]: Je rozdíl mezi kritikou a konstruktivní kritikou…
  (Btw. K tomu přirozenému lidskému respektu (ať je to co je to) – co když má někdo účet u e-banky? Protože pak ho v komentářích přece mít nemusí a nemusí…)

 29. [37]: To máš pravdu v rámci té kritiky, ale to neznamená že z té kritiky (jakékoliv) nebude patrný přirozený lidský respekt a základní slušnost. Prostě dáváš najevo tomu druhému že si ho vážíš (i kdyby neměl pravdu).

  Ale místo toho na internetu jako takovém se i na jiných web-stránkách člověk setkává s drzostí (mnohdy nejvyššího stupně) a jednání ve stylu "hej počkej". To jaksi bychom v rámci komentářů nebyli kamarádi. (úsměv)

 30. [36]: Naopak, rozdmýchal jsem konečně debatu kterou už jednou někdo rozdmýchat měl (úsměv). Hodnoty přirozeného lidského respektu a základní slušnosti jsou velice zásadní téma mezi lidmi a v podstatě i na jiných (i komerčních) serverech jde vidět že téměř nikdo nerespektuje takové hodnoty a to dokonce i když se to očividně správcům různých serverů také nelíbí (drzí lidé a hulváti tam jsou) a když to někdo dá jako pro registrované tak se ještě vztekají že je to omezování – nemají se chovat jako hovada a potom nebude cenzura (úsměv).

  Co se týká toho co sklízím řeknu asi toto – já dokážu snést tíhu vašich komentářů ale otázkou je, jestli dokáže snést tíhu pravdy a vašeho svědomí, co (úsměv). Teď mluv.

 31. [39]: To říkáš ty. Kdo jsi že se opovažuješ takto mluvit? Jsi jen jeden z nějakých blogerů který jenom držkuje (nic víc, nic míň a hledáš co bys komu vytknul – dokazatelně). A to že já reaguju přísně a někdy méně slušně je jen odpověď na drzé a nerespektující komentáře které se mi dostávají (já se tedy jen v komentářích bráním). Tak jest a tak bude.

 32. [42]: Jo, když jsou někteří tvrdohlaví a chtějí si razit cestu absolutní volnosti a nekontrolovatelných (drzých bez snahy o lidský respekt) komentářů. To je docela pochopitelná diskuze. (úsměv)

 33. [41]: Lukáši, jsi zakomplexovaný přizdisráč, který absolutně nechápe svět, co je kolem něj. Pořád se dovoláváš nějaké základní slušnosti, aniž bys vůbec tušil co to je. Ve čtyřicetikomentářové debatě tu rozebíráš s prominutím hovno a pořád kolem sebe kopeš "vy jste na mě drzí, búú, já na vás budu taky drzý, bééé", ale nechápeš, že o to tu vůbec nejde:D
  Tvrdíš že můj článek je drzý, ale nedokážeš vysvětlit proč. My všichni jsme drzí a taky nedokážeš vysvětlit relevantními argumenty proč. Jsi kluk mého věku a ještě podle všeho co píšeš asi dost naivní a mimo, takže necítím jedinou špetku respektu a úcty, kterou bych k tobě měla mít.
  K lidem, co mi píšou komentáře K VĚCI A NAPLNĚNÉ KONSTRUKTIVNÍ KRITIKOU se vždycky chovám s úctou a ráda s nimi debatuji na úrovni. S REMCALY CO SE NEUMÍ VYJÁDŘIT A JENOM ŽVANÍ se nijak nezatěžuju a chovám se k nim stejně tupě, jako oni se chovají ke mě. Buď tak hodný a pochop to. A nebo to nechápej, žij si dál ve svém iluzorním temném paláci a až si nareješ hubu při pádu z oblaků nechoď mi sem fňukat.
  Btw. uvažoval jsi o návštěvě psychiatra? Mám dojem že bys ho potřeboval;)

 34. [44]: To už se nezmůžeš na nic lepšího? (úsměv) Mimochodem já chápu svět velice dobře a to navíc proto když i na komerčních servrech se lidi chovají jako hovada i když se o nich ví dokonce i kde bydlí (je jim prostě jedno co si o nich kdo myslí – jdou prostě dál i když se to nelíbí administrátorům toho komerčního serveru, že ?)

  – No co je zákadní slušnost já vím, ale bohužel vy jste stačili někteří projevit dřív jako hovada a proto si mě mnozí z vás pamatuji taky jenom z toho neslušného pohledu. Dále pak.

  – ve čtyřicetikomentářové debatě tu rozebírám velice zásadní téma lidské slušnosti a respektu mezi lidmi a pokud ti to nic neříká tak ani žádnou školu raději nestuduju na psycholožku (byla bys špatnou psycholožkou dle toho co tady vidím)

  – pořád kolem sebe "kopu" – ano to souhlasí a bude tomu tak i nadále když vy budete pořád razit cestu drzosti a nekontrolovatelných komentářů bez třeba jen snahy o lidský respekt a když já budu chtít. A právě POUZE o to tady jde, což zase nechceš chápat napříklady protože si chceš razit SVOBODNOU NEKONTROLOVATELNOU CESTU. To máš smůlu ale. Dále pak.

  – vysvětlil jsem proč je tvůj článek drzý odkazuji tě ke komentáři číslo dvacet pět a čislo tři

  – jste NĚKTEŘÍ drzí proto že z vašich komentářů je patrné jednání ve stylu "hej počkej" a téměř nulový respekt a základní lidská slušnost (to ty ale neznáš jak tady vidím)

  – jsem kluk přibližně tvého věku kterého objektivně NEZNÁŠ (nebo téměř vůbec neznáš) a navíc podle toho co píšu si stojím za slušnou podstatou věci o respektu lidí a slušnosti (to je podle tebe ta naivita)

  – poslední dobou jsem psal také konstruktivní komentáře a stále jsi v tom očividně hledala něco negativního z mé strany a nechápu co jsi v mých komentářích chápala špatného i z minulosti

  – chováš se s úctou do doby než někdo ti kritizuje méně pozitivně tvůj článek (potom jsi "zlá", což tady bylo také vidět)

  – to mluvíš o tobě a tobě podobný (remcalové, že?) protože já co tady píšu se jenom v komentářích bráním (a to je celé i pochopitelně s ohledem na minulost, neboť já nezapomínám)

  – buď tak hodná a pochop že dokud se bude kdokoliv projevovat bez základní lidské úcty a slušnosti tak komentáře bude stejně tupé jako ty komentáře na které odpovídám v rámci internetových diskuzí (zkrátka ze sebe nenechám dělat blbce protože jím ani nejsem obzvláště v tomto případě)

  – to žiješ ty ve svém iluzorním světě Petro (nejsi Lúmenn a ani to nebudeš mít napsáno v občance tak jsi mi jednou řekla) to ty žiješ v iluzorním světě, já aspoň respektuji zásady materialistického světa (tedy ty které musím ale ty jak vidím se jim místy dle toho co tady vidím vzpíráš) Dále pak.

  – obávám se že tu léčbu jsi neměla přerušovat u tvého psychiatra a měla by si dle mého názoru obnovit tvou léčbu u toho tvého psychiatra (nejsi totiž ani schopna pochopit a respektovat základní lidské slušnosti) (úsměv)

  Už to tvoje hlavička pochopila? (Opakuji jak se v komentářích ke mně chováš ty tak se chovám i já – bez respektu a slušnosti) (úsměv).

 35. [45]: Lukáši došla mi s tebou trpělivost. Nebudu opakuju NEBUDU k tobě cítit respekt protože si ho nezasloužíš. A už mě nebaví s tebou jednat jako s miminkem, kterému všechno stopadesátkrát vysvětluju a ono si stejně mele svou. Chlapečku drahý, uvědomuješ si, že jsi nemocný? Nenapadá ti, že ti denně X lidí vykládá, že kecáš nesmysly, píšeš naivní nesmysluplné články, dáváš si titul Lord a natáčíš videa, kde si léčíš svoje onanistické komplexy, že na tom něco bude? Že máš asi vážně problém?
  Původně jsem na tebe chtěla být slušná a neřešit tě. Už mě to ale fakt nebaví. I moje trpělivost se jednou vyčerpá a tvoje naprosto zcestné řeči už překročily všechny meze.
  Lukáši, ještě jeden komentář, který nebude k věci, ještě jeden komentář, kde se zase projeví tvoje obesivně kompulzivní porucha a ještě jednou jedinkrát mě bězdůvodně urazíš a banuju ti tvou IP adresu. Doufám, že si rozumíme. Nedělám to proto, že mi vadí kritika a jiné názory, to bych musela zablokovat půlku svých čtěnářů. Dělám to proto, že jsi nepoučitelný a nesnesitelný arogantní blbeček, co potřebuje dostat lekci jako prase drbání.

 36. [47]: Tvoje reakce už mě neudivuje. (mimochodem blokování IP adres nefunguje takže smůla ale to neříkám proto že bych chtěl provokat ale proto že to skutečně nefunguje – funguje to jenom u veřejných IP adres – to znám proto že mám taky svůj blog).

  Podívej se na to tak. Nezajímáš mě. Já vím že mám pravdu a to by uznalo více lidí. Takže si mel dál ty svoje nesmysly (není problém aby pět – mladých – lidí razících si cestu nekontrolovatelných a bez respektu komentářů říkalo že právě oni mají pravdu. Já si taky můžu najít svoje přívržence kteří budou zase říkat že já mám pravdu.

  – a to že mám před jménem Lord jako titul ti vadí? A co že se ty oficiálně chceš nazývat Lúmenn? To je snad už předmět trochu schizofrenie, ne Petro? Co? Já aspoň jsem Lukáš a POUZE v rámci internetu přidám jakoby k přezdívce slovo Lord (aby to bylo zajímavější) ale pravé jméno Lukáš mi zůstává na rozdíl od tebe.

  Nic, nezajímáš mě. Prostě já si tady napíšu komentář (svobodný názor, že?) když budu chtít stejně jak si si psala i ty a ostatní (jako na jakýchkoliv jiných blogách) a víc mě nezajímá.

  Tvůj blog však bude mezi mými oblíbenými pořád. Já nesjednocuje autory blogů a blogy. Takže i když se s tebou přímo bavit nemusím tak tvůj blog bude i nadále mezi mými oblíbenými protože se mi skutečně líbí. Takže v pohodě.

 37. [48]::Říkáš – li,že Tě Luménn nezajímá tak proč to tu stále řešíš?Navíc jsi sám řekl:Co nemůžu změnit,tak tím se ani nezatěžuji,myslím,že tohle ani tak nezměníš.:)A když už jsme u toho ty rád provokuješ,že ano?A jakmile se začneš handrkovat,vracíš se k věcem předešlým,které jsou uzavřené.Ztrácíš pouhy čas tímho bezmezným blabolením:)

 38. [48]: Mno Lum nebude mít v občance uvedeno Lúmenn… stejně tak ty tam nebeš mít Lord… stejně tak nikdo z nás tam nebude mít uveden svůj nick… to je tady snad každému jasné…
  Jinak dle tvých komentářů a dle tvého webu soudím, že jsi trochu mimo.

 39. [51]: Však taky už nemám chuť tady psát další komentáře (tedy v rámci této věci). Myslím že tady všechno zásadní a pravdivé z mé strany už řečeno bylo takže necítím už potřebu dál něco vysvětlovat. Je to stejně jako když hrách na stěnu házím. A to že je to trochu ztráta času (teď už ano, předtím to mělo význam k vysvětlení skutečné pravdy taková jaká je).

  [52]: Myslím že v rámci blogů jsou různé přezdívky (já jsem si svou přezdívku vytvořil ze svého jména Lukáš a jen jsem přidal slovo Lord). Zase máte chutě (hele) měřit věci na blogách dvojím metrem, že? (úsměv) Myslím že na blogách mají i jiné přezdívky jejichž součástí rozhodně není jejich skutečné jméno ani v jedné části té přezdívky (úsměv).  

 40. [53]: Ale já jsem nikdy (na rozdíl od Petry) nic takového o přezdívkách a  občanských průkazech neřekl. (úsměv). Ty budeš jedna/jeden z těch jejích přívrženců, co? (jako to je normální no) Nic. Dobrý. Melte si dál ty svoje nesmysly. V pohodě hele.

 41. Řeknu to tak ještě (když už se zastáváte i uživatele "…") – když se například uživatel "…" ke mně na blog hnusně vnucoval se svými komentáři a já jsem nemohl vůbec blokovat jeho IP adresu protože to blokování obcházel, tak se mě NIKDO nezastal (kdokoliv tam přišel, viděl že se do mě jenom naváží právě uživatel "…") a teď když nedosahu ani zdaleka těch hnusných kvalit (v rámci komentářů typu uživatele "…") tak jsem ten špatný já, jo?

  No to je ohromná logika a spravedlnost hele? Tak hovada se můžou chovat jako hovada a projde jim to v pohodě (ať mají nebo nemají pravdu) a já když tady chci jenom lidský respekt a základní slušnost kde se lidé nebaví ve stylu "hej počkej" – tak to už jsem ten nejhorší.

  Nenapadlo některé z vás taky to že jste jen rozmazlení a nechcete prostě jenom poslouchat (jako třeba některé malé děti svoje rodiče)? Nejde o příkazy jako takové ale poslechnutí základní lidských slušných hodnot (a to je vám protivné a proto jsem špatný já). Dobře. To už mě nepřekvapuje.

 42. [60]: Lukáši až ti sem přijde pět lidí kteří budou souhlasit s tebou, pak budeme v této debatě pokračovat. Mimochodem nikdo se tě nezastal proto, že "…" má pravdu – ty jsi magor a potřebuješ akutní léčbu. Toť vše.
  (btw. Lucie Bílá se taky nejmenuje Lucie Bílá ale hana Zaňáková, ovšem jméno si nechala změnit protože to její se jí nelíbilo. Mě se moje jméno taky nelíbí a taky mám právo si ho změnit, takže s tou schizofrenií trochu spomal, ty obsendantně kompulzivní maniaku;))

 43. Jupiiiii. Irove schvalili. Ted uz jen v Cesku a kdyz to neprojde, tak svrhnou toho komunistu Klause. Jupiii. Nechapu, proc ta gothicka svoloc fnuka.

 44. Ach, ted uz mi to dochazi. Ubozi, hloupi cechackove fnukaji, ze by v Cesku konecne zacala platit spravedlnost a poctivost. Deticky by museli chodit poctive chodit do skoly, jinak by uklizeli chodniky. Heh. Jeste schvalit statni maturitu a bude to komplet. N'est-ce pas?

 45. Nejlepsi sito by pak byla povinna matematika u maturity, aspon by se potom nedostali ke korytum kreteni typu Paroubek, Filip a Topolanek.

 46. Dejepis je zrejme Tvuj konicek, ze? Tak vis, ze treba obyvatele Texasu meli v minulosti vlastni stat a vubec jim nevadilo, kdyz se stali soucasti Unie, proc by to melo vadit i obcanum Evropske Unie? Rekni mi jediny duvod, proc by nemel mit kazdy obcan EU stejne podminky, tak jak to plati v USA.

 47. Nakonec by se mohl svet sjednotit pod jeden celek, kdyz uz se spojuji staty do vetsich celku. Konecne by se lide prestali hadat, ktery stat je ten lepsi a odvolavat se na svou uzasnou radobyminulost a jak jim vsichni ublizovali v minulosti a zacali by konecne myslet na budoucnost a rozvoj statu.

 48. Jsme jeden zivocisny druh a at to tak nevypada meli bychom se vsichni spojit do jedineho celku a prestat mezi sebou valcit a pracovat na vyssich cilech a ne fnukat nad tim, ze ti jsou lepsi a tamti jsou horsi.

 49. Tyhlety nesvary a valky o to, ci vira je lepsi, ci narodnost je lepsi je jen jakysi nesvar silne souvisejici s lidskou hlouposti. Lide jiz davno zapomneli na sve instinkty a touhu po preziti a misto toho svuj drahocenny cas plytvaji na reseni nesmyslnych picovin.

 50. A koneckoncu. Nebylo to lepsi v praveku nebo potazmo staroveku? Zadne hranice, nikdo po Tobe nechtel cestovni pas nebo platne vizum. Tak by to mohlo byt i ted, ale proc to neni? Protoze lide jsou blbi. Tahle Zeme patri kazdemu, kdo na ni zije a nikdo si nemuze delat narok na sebemensi jeji kousek, pokud si ji spravedlive nevybojuje. Ale sam. A co se stane, kdyz nemas platne cestovni doklady. Je jedno, ze jsi jenom jeden jedinec. Pusti se za Tebou 10 policajtu, aby Te zpacifikovali. Neni to zbabele?

 51. [75]: Nevím, třeba proto, že Lúmenn se podepsala zatím pod (popř. nad) všechno, co napsala? Tedy alespoň tady – a vzhledem k tomu, že píšeš reakce na tento článek, tak tahat sem něco jiného by bylo neadekvátní. Jinak jsem samozřejmě egoista a všechno si stahuji na sebe…

 52. Poslys Trojtecko. Budu hadat z Tveho psaneho projevu.
  1) Jsi Gothic a pokud nejsi, tak jsi
  2) Satanista a pokud ne, tak
  3) Si o sobe myslis, ze jsi nejaka nadprirozena bytost.
  Ale abych poprel moznost c.3, pak je zrejme, ze jsi bud Gothic nebo Satanista nebo oboji dohromady. Myslis si samozrejme, ze jsi snedl veskerou moudrost sveta a ted kazem jinym tou Tvou extra spisovnou cestinou, co maji a co nemaji delat. Samozrejme za predpokladu, ze Te asi ve skole strasne sikanovali, protoze Ti absolutne nikdo nerozumi a protoze Ti asi ani nerozumim ja, protoze ja jsem jenom ubohy drzy lidsky hlupak, co vubec nicemu nerozumi a dela to, co mu kazou modni trendy a posloucha popularni hudbu.

 53. [77]: Docela dobrý odhad – mám jen čtyři výhrady:
  1) Gothik rozhodně nejsem (pokud vůbec něco tak ušlápnutý geek)
  2) add 1
  3) Myslím si o sobě hodně věcí, ale snažím se to tak promítat do běžné komunikace 😛
  4) Co jsou to moderní trendy?

  Ve škole mě bohužel nešikanovali, protože jsem díkybohu byl na osmiletém gymnáziu, kde byli všichni stejně postižení, jako já (z toho vyplývá i mé další postižení, ohledně spisovné češtiny – která mi mimochodem dost nejde).

  Teď si zkusím tipnout já: Ještě jsi ani nematuroval, že?

 54. [80]: Btw. jestli tě baví mě popichovat (protože mě to rozhodně baví), tak se můžeš přesunout na můj… Ehm… Nu, dalo by se to nazvat 'blogem'… Alespoň tady nebudeme rozvíjet očividný offtopic…

 55. [61]: ano někteří lidé se nechávají přejmenovat ale na normální občanská jména (v kalendáři – ty snad někde v kalendáři vidíš jméno Lúmenn? Já teda ne (úsměv). Ale jméno Lukáš tam třeba je, že?

  Jen dodatek k komentářům: Podle tebe já mám nějaké nutkání pořád něco jako maniak psát (přitom jsem po dlouhé době nějaké komentáře takto ve větším počtu napsal na rozdíl od těch co dělali u mě na blogu bordel, že?). Takže to co dělali jiní (dříve) u mě ně blogu to přehlížíš ano? Ti mohli dělat bordel jak se jim zachtělo a já teda vždycky musím jenom MLČET jo? Tak to vidíš?

  Ti dělali mnohem horší věci v rámci komentářů ale podle tvého názoru oni mohli (jak je vidět) – to ONI měli skutečné NUTKÁNÍ k jednání podobné maniakům (já se takto v rámci komentářů ozvu jednou za delší čas (ty tomu říkáš stabilní nutkání, ale oni mi tam psali nevhodné komentáře v podstatě pořád)

  Takže se nad tím zamysli pokud chceš se zamýšlet, jestli to chceš měřit jedním nebo dvěma metry. Já jsem v podstatě dnes a včera shrnul to jak se jako maniaci chovali někteří ke mně v čele s uživatelem "…" (tak to bylo) a když jsem se jenom v rámci těchto komentářů ozval (ve větším počtu komentářů po delší době) tak jsem špatný.

  No. Tento komentář je tady na tvém blogu ode mě poslední. Raději budu mluvit s lidmi kteří chápají že jediné co celou dobu chci je pochopení základní respektu mezi lidmi a základní lidské slušnosti od toho druhého člověka (a to jsi ty nebyla za celou dobu schopná pochopit a překrucuješ opět věci proti mě).

  Měj se hezky a opravdu s tebou nechci mít nic společného (to jsi ale ovšem možná takto chtěla, že jo?). Nic dobrý, už mě opravdu nezajímáš. A můžeš být v pohodě, už ani naše blogy nejsou spřátelené.

 56. [89]: Nejspíš. To ale neznamená, že kdybych si měl vybrat mezi středoškolákem a vysokoškolsky vzdělaným elektroinženýrem, tak si vyberu výuční list. Pravda, nespecifikoval jsem jakou elektroinstalaci – silnoproud opravdu nemyslím a jednoduchý slaboproud, kterým si vydělávám už od patnácti (dokonce i bez nějakého listu), taky ne.

 57. [90]:a někteří lidé si své jména volí sami a né jen z kalendářu.Jména v kalendářích totiž neznamenájí o nic víc než ty které si lide volí později,záleží totiž na to ms jakou váhou to jméno daný člověk bere.

 58. [94]: Ty jsi asi nepochopila že nejde o to jestli v té době oni měli pravdu ale jak se hnusně chovali (vnucovali se a bylo jim všechno jedno obzvláště uživateli "…"). To stále nechápeš že nejde o to jestli v té době měli pravdu ale o chování celkové? (úsměv)

 59. [67]: problém Texasu je, že to byl stát na zelené louce, bez jakéhokoli historického pozadí (nepočítáme-li zmasakrované původní obyvatelstvo;)) ale v Evropě má každý stát dost silnou vlastní historii, tradice, jazyk apod. a je dost těžké všechny státy sjednotit do jediného útvaru a myslím si, že to ani není moc dobrý nápad.
  Jinak tě prosím (Mosi nebo Mosesi?) abys zbytečně nepsal několik komentářů, ale dával to do jednoho a taky neurážej diskutující, o nichž nic nevíš:ú jak jsi vydedukoval, že by … byl gothik a satanista jen z toho, že si přečteš pár jeho příspěvků do diskuze to vážně netuším:D
  Takže buď budeme diskutovat na úrovni a s věcnmi argumenty a nebo se budeme urážet a pak tuhle diskuzi uzavřu;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.