(svatý?) Václave, spas naši zemi…

Tak milí zlatí už je to tady – před pár dny nám parlament schválil Lisabonskou smlouvu. Míra Topolánků si to u mě posral parádně, protože jemu jsem věřila, že tenhle paskvil, který posouvá Českou republiku na naprosto nevýznamné místo v Evropě, nikdy neodsouhlasí. Ale stalo se, Francie udělala bububu a naši zbabělí politici zase stáhli ocas a kašlou na to, co chtějí občané, kašlou na zájmy naší země a nechají si diktovat od mocností. Mám pocit, že to už tu jednou bylo a skončilo to okupací ČR a ukradením části území. Není to tak dávno, nějakých 70 let, vzpomínáte?
Teď všechno visí na vlásku – tedy spíš na pár tazích propisky Václava Klause. Vašku, prosím tě, prosím tě za nás všechny, co jsme ještě neztratili zdravý rozum, nepodepisuj to. Neodevzdávej tuhle krásnou zem do rukou větších mocností, neber nám naše právo na vlastní názor, neber Evropě to nejlepší, co zatím měla – rovnost všech států bez ohledu na velikost!
Jirka Paroubků tvrdí, že po schválení Lisabonu bude až 90% zákonů přebíráno z Bruselu. Ne, Jirka není proti smlouvě, Jirka ji tímto číslem propaguje. Ale kdo soudný může považovat toto číslo za příznivé či jenom za přijatelné? Vžďyť to je hnus – byrokracie vítězí, všechno změníme na politicky korektní, zrušíme diskriminaci, ošklivé věci jako cigarety, alkohol a tučná jídla opatříme odstrašujícími nápisy a nakonec očipujeme všechny obyvatele, aby se nám sem nezatoulal nějaký terorista.
Po schválení Lisabonské smlouvy už nemůžeme říct na evrospké výblitky ne! Jako tupé, hluché a slepé ovce budeme muset poslouchat – stačí že ovčák zvedne prst a prohlásí, že nejen vlci, ale i ovčáčtí psi nás mohou roztrhat na kusy. Takhle to chceme? Proboha, Mirku, kam jsi dal svou hlavu?
A taky se ptám, kam se poděla ta euforie s níž lidé kráčeli k urnám s lístečkem ANO a doufali, že EU je pro nás to nejlepší. Příliš brzy jsme pochopili, že je to možná úplně jinak. Naši politici bez vlastního názoru papouškují evropské šéfy a zákony, které mnozí z nás nechápou a nebo s nimi nesouhlasí nám náš milý parlament schvaluje jak na běžícím páse – podle evropského vzrou, samozřejmě.
Vašku, Václave, Klausi, pane prezidente! Nepodepisujte tu smlovu, nesouhlaste s ní, roztrhejte ji na cucky a plivněte tomu skřetovi Sarkozymu do tváře, ať táhne z naší země a přestane s výhružkami. Řekněte mu, ať nenapodobuje Daladiera, který nás před 70ti lety prodal. Zlomte propisku a vyhoďte ji z okna spolu se zbytky toho papíru, který nás zbavuje většiny práv v EU. Vysvětlete těm blbcům v parlamentu, ať ji podruhé neschvalují, ať se nedají zastrašit, že Irové v referendu řekli jasné a srozumitelné NE a tím pádem už je tato smlouva neplatná! Žádné druhé referendum! Nepodepisujte to a ukažte EU, že udělala chybu, že na Čechy nátlak neplatí, že máme svoje názory a nepotřebujeme ty evropské.
Václave Klausi, prosím vás, nepodepisujte tu smlouvu. Protože pokud ji podepíšete, zbývá nám už jen jediný Václav, co nám může pomoci. Svatý Václave, vstávej pod tím Blaníkem, protože už začíná jít do tuhého…

8 komentáře “(svatý?) Václave, spas naši zemi…

  1. Teda, při čtení mě pomalu začínal polívat studený pot.. Musím říct, že mě to až vyděsilo.. Naprosto s tebou souhlasím.. Páni, doufám, že to Vašek nepodepíše :))

  2. a co jsi jako cekala? Stredni Evropa je holt stredni Evropa, mezi zapadem a Ruskem, dycky se o ni vsichni prali, tak to bylo dycky, tak to bude, cim driv se s tim clovek smiri, tim lip.. a to jsi vazne cekala, ze Cesi, kteri maji zbabelost v krvi, se najednou zacnou prat? Ale prosimte.. od Polaku bych to mozna cekala, ti maji takove (nekdy az trapne) sklony k patriotismu, ale Cesi..
    A k tomu sv. Vaclavovi a Blaniku.. zkoukni si hru od Cimrmanu 😉 nikdy nebo tak hrozne, aby nemohlo byt hur 😀

  3. A četla jsi Lisabonskou smlouvu? To asi nebude na jeden večer:o) Osobně bych na Paroubka, procenta etc. kašlala a přečetla si ji pro osobitější názor, ale ještě tak to udělat, co?
    Jinak s námi se šachovalo vždycky.. až mi přijde, že s LS by se to nějak extra nezměnilo..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.