Solidarita podle Paroubka

Lúmennka si neustále zakazuje dívat se na zprávy a neustále svůj vlastní zákaz porušuje. A tak se dnes zase rozčílila. Proč?
Náš hodný a milý pan Paroubek si brousí zuby na premiérskou židli a je schopen pro to udělat cokoli. Že nasliboval lidem zrušení poplatků, pastelkovné, porodné, vyšší důchody a další peníze pro chudé a nemajetné nebo jenom líné, už všichni víme. Kde na to vezme peníze mi ale dodnes nebylo jasné. Ve večerních zprávách jsem našla odpověď.
Zdanění bohatých, tedy daňová solidarita jak tomu říká (plnou)Parouback. Pokud vyděláváte nad sto tisíc v rámci solidarity s chudinou budete mít vyšší daně – 30, 40 a možná až 50%. Na první pohled je to spravedlivé, kdo má hodně peněz si je dle ještě nedávného komunistického smýšlení nezaslouží a je třeba je přerozdělit tak, aby každý měl dost. Ale nikoho už nezajímá, že ten bohatý musel studovat, tvrdě pracovat a vykazovat maximální výsledky, aby si svoji pozici vydobyl. Že se základní školou a nedochozeným učilištěm dělám dělníka za minimální mzdu je spravedlivé – a to, že se dvěma vysokými školami a znalostí tří jazyků vydělávám dvě sta tisíc zrovna tak. Jenomže lidská závist je svině a Paroubek to dobře ví.
Ale zkusil tento chytrý předseda taky jednoduchou matematikou přijít na to, že ty „zlé bohaté“ okrádá?
Pan Vopršálek, dělník, se mzdou 10 000 Kč zaplatí 1 900 korun státu každý měsíc (daň 19%).
Pan Vozihnoj, chirurg, se mzdou 100 000 Kč dá každý měsíc státu 19 000 Kč. To znamená o nějakých 17 000 korun měsíčně víc, než pan Vopršálek.
Ale státu to nestačí a tak panu Vozihnojovi ještě více přitvrdí. Se sazbou 30% zaplatí pan Vozihnoj každý měsíc 30 000 Kč státu. Tolik peněz pan Vopršálek dá státu za rok a půl.
Pan Vopršálek a pan Vozihnoj ale žijí ve stejném městě, jezdí po stejných silnicích, chodí do stejných nemocnic, na stejné úřady, chrání je stejná policie a k požáru zavolají tytéž hasiče. Pan Vozihnoj na tohle všechno přispívá 19ti tisíci každý měsíc, pan Vopršálek si ale „předplácí“ jen necelé dva tisíce.
Ještě pořád se vám to zdá spravedlivé? Ještě pořád si myslíte, že pan Vozihnoj by měl být solidární? Já si to nemyslím, ale obávám se, že závistivé stádo zase vesele bučí a už utíká k volebním urnám…

9 komentáře “Solidarita podle Paroubka

  1. jojo, taky se doma vztekáme (představa, že máma nebude mít plat jako "kapesné" a tátovi zdaní půlku platu…hnus a jdu blejt, velebnosti. 😀

  2. Tento systém majú presne v anglicku. Ak však zarobíš za hospodársky rok tuším do 3500 libier (nie som si presnosťou tejto čiastky istá), dane ti všetky vrátia. spravodlivosť to nie je, ale cudzincom sa tam práve pre toto oplatilo tak v strede roka ísť.
    daň sa vyrátava teda zo zárobku – od 0 až po 40 percent…

  3. Jojo, tak mi připadá, že spousta lidí na "Bolševika" nadávala a teď to má zpátky, bolševik se vrací… Nedivila bych se, kdyby za chvíli vypukly další monstrprocesy… (Pan Paroubek svými idejemi nějak moc nápadně sympatizuje s bývalým režimem *oči v sloup*)

  4. Daně jako takové jsou už teď nespravedlivé, ale budiž, alespoň to procento je stejné a člověk je tak nějak připraven, že 20% jde státu (na volební kampaně a dávky nemakačům například, že….), ale s progresivní daní nemůžu souhlasit. Proč by měli chudí a nepracující dostávat peníze od těch, kteří makají (makali a studovali…)? Čím dál více se blížíme bývalému režimu…

  5. Ne každému panu Vopršálkovi můžeš vyčíst že je to jeho chyba že je panem Vopršálkem a ne každý pan Vozihnůj je panem Vozihnojem protože si to zaslouží nebo vydobil vlastním úsilím. Oba si zaslouží stejné uznání a stejnou péči policajtů. Tady by mohlo platit ono rčení není důležité vyhrát, ale zůčastnit se. Ale jinak je to v podstatě tak jak tvrdíš. Pan Paroubek touží po moci a je pro ní, zdá se schopný udělat cokoli a to by mohlo být varováním pro lístkaře.

  6. Já už se tomu ani nedivim. Že je Paroubek idiot, to víme dávno. Můžeme se jen děsit,co vymyslí příště. Když ne Paroubek,tak někdo jiný. Celá naše vláda je hrozná. Ale já si nemám co stěžovat. Zatím mi není 18, abych mohla jít volit a tím pádem se to snažila nějak ovlivnit a když ne, tak aspon bych měla právo nadávat. Nesnáším plnoleté lidi, co volit nechodí a nadávají na vládu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.