Slabikář k ničemu za sedm milionů

Už nějaký ten měsíc vždycky nadávám, kdykoli vidím „pana ministra“ Kocába v televizi. Připadá mi jako šašek, co se směje do kamery, ale reálně nedělá vůbec nic. Včera se nedostavil na jednání v parlamentu, novinářům utíká a cigáni ho milují, protože jim slibuje hory doly. Nehorázně mě štve, z nostalgií vzpomínám na Džamilu, která vymýšlela aspoň takové ptákoviny, že nešly realizovat a tak se na jejím veledůležitém ministerstvu v podstatě nic nedělo.
Ale Kocábek na to jde trochu jinak. Vymýšlí taky ptákoviny, které mu procházejí a tahá nám z kapes peníze. Poslední počin mě teda dostal. V rámci kampaně proti týrání dětí, která stojí sedm milionů (ano, čtete správně 7 000 000 Kč) pan ministr vymyslel za přispění poradců slabikář. K čemu? Čtěte a žasněte(více pod perexem):

Ema má malér.
Máma volá: Co na to teta?
Táta volá: Táhni!
Ema táhne za Julou, za Pepou, za Olou.
Jula pije. Pepa smaží. Ola šlape.
Táta je: Nuda. Nula. Notor. Na nic.
Některé veršovánky jsou sice povedené a pravdivé (jiné už méně), ale stále nechápu K ČEMU TO JE? Budou to číst děti a pak se bát, aby je maminka s tatínkem nemlátili, netýrali a neopouštěli? Nebo to mají číst rodiče, aby se zamysleli na svými chybami? Pochybuji, že táta, který je „nula a notor“ by to četl nebo se dokonce zamyslel…a vlastně pochybuji, že celá ta knížka k něčemu je.
Výchova dětí byla odjakživa výsadou rodiny a stát do ní nekafral. Autoritatviní výchova, která platila po staletí, je dnes odsunována výchovou liberální. Prý se tak posílí osobnost dítěte. Z toho vyplývá, že všichni naši předkové byli nesamostatní ubožážči, krčící se před napřaženou rukou, což je samozřejmě hovadina na n-tou.
STÁT NEMÁ PRÁVO URČOVAT RODIČŮM JAK MAJÍ VYCHOVÁVAT SVÉ DĚTI – nemá právo je strašit, vydírat slabikáři a rozebírat každý jejich (byť chybný) krok. Tím se nezastávám tyranů a vydřiduchů, ale chci říct, že dítě se má vychovávat srdcem a intuicí, ne podle příruček a nařízení nebo za přispění nízkých pudů.
A taky chci říct, že smysl tohoto slavného slabikáře nenacházím a to, že na něj jdou peníze z mch daní mi pořádně pije krev. Asi panu ministrovi brzo napíšu dopis…

13 komentáře “Slabikář k ničemu za sedm milionů

  1. Ahoj Lúmenn,
    já to jako urážku neberu. Já sem přečetla všechny jejich povídky já tam přečetla včechno.Jak Loupfer jako děti a i ty ostatní. Já sem si u nich napsala o povídku a ony mi napsaly téma, tak sem jim to tam napsala. Měj se hezky zdrví Alysha

  2.    Tohle chce opravdu publikovat do slabikářů pro děti? Učit děti odmala o notorismu nebo praní peněz? Trochu magor, ne? Všechny zprávy ohledně dnešní politiky ve mě čím dál víc probouzí beznaděj. Kráva je nahrazena volem a tak to jde stále dokola.
      

  3. Hehe, krásná ukázka debility slavného Ministerstva lás.., eh, lidských práv a kdovíčeho ještě. Jako vtip dobré, jako materiál na různé legrační fotomontáře přímo vynikající…akorát kdyby to zadali např. mně, tak jim udělám lepší cenu a výživnější obrázky. 😀

  4. Ano… Jsme nesamostaní, nepřemýšlející a závislé (na vládě) stádo, kterému se musí určovat i to, jak má žít… Chce se mi zvracet… Rodiče, které týrají své děti bych nejraději zkopal do hranata a jako rodiče si nezaslouží být nazváni, ale toto je opravdu už moc.

  5. A nenapadlo slavného "pana ministra" to, že když to děti budou číst už od šesti let, budou to brát jako samozřejmost a ne jako poučení a výstrahu? Budou si myslet že focení aktů je normální, že je normální, když celej den seděj na PC a otec že zahejbá s tetou… ach jo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.