Reklama na půjčku, ze které se protáčejí panenky

Tak se tak člověk kouká na seriál na netu a nevyhne se protivným reklamám, které mu předcházejí. A zrovna chytne reklamu na Cofidis, jednu z firem, které poskytují úvěry. Z otráveného zívání mě vyrušil asi vteřinový záběr, který jsem si musela stopnout a málem jsem díky němu spadla ze židle. Půjčíte si 100 000 a celkem splatíte 177 000! O skoro osmdesát tisíc více, než jste si půjčili! Dokážete si představit, že někomu jenom tak dáte 80 tisíc? Víte, co všechno se za tolik peněz dá koupit? A někdo to jen tak vyplázne za půjčku… málem jsem se skácela. Vždyť to je 77% úrok! Copak jsou lidé, kteří takovou půjčku uzavřou? Zjevně ano…

Nechápu to. Nechápu, na co někdo potřebuje tak nutně sto tisíc, že za ně zaplatí takové nehorázné úroky. Copak jsou lidé dneska slepí? Blbí? Nebo tak chudí, že si musí půjčovat peníze od takových lichvářů? Vždyť podle selského rozumu by měl Cofidis a jemu podobní krachovat a místo toho jim vesele kvete pšenka. Inzeráty na práci nebo bydlení dnes už nehledejte, v novinách se to hemží půjčkami a úvěry, všechny nejspíš podobně „výhodné“ jako tenhle.
S byznysem s půjčkami se roztrhl pytel a lidé dnes už ani neuvažují racionálně a klidně nějakému šmejdovi zaplatí skoro dvojnásobek půjčené částky. Je mi z toho zle, hlavně je mi zle z těch, kteří takhle na lidské blbosti vydělávají. Asi už se nikdy nebudu na nic koukat, protože jestli mě v každé reklamě čekají takové šoky, tak mi to za to nestojí. Vrr.
Ano, článek je vysoce smysluplný:D Ale já byla tak naštvaná, že jsem se prostě musela podělit!
EDIT 25.11.2014: KOMENTÁŘE POD TÍMTO ČLÁNEKM OBSAHOVALY STOVKY SPAMŮ A REKLAM NA PŮJČKY (ironie, že?) A PROTO BYLY SMAZÁNY A UZAVŘENY. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.