První článek v novém roce

Předevčírem jsme dlouho do noci slavili příchod nového roku a včera jsme to slavení vyspávali, odpočívali a počítali ztráty na zdraví i domácích zásobách alkoholu. Ale dnes už je to jinak – žádná sláva, žádné vyspávání, dnes je úplně obyčejná sobota v úplně obyčejném roce 2010, který ačkoli je starý (nebo spíš mladý) teprve dva dny, už není hoden oslav, ani výjimečností.
A tak se ke své „práci“ vracím i já. Ale ještě od těch výjimečností nechci utéct tak daleko, přece jen včera jsem na ně přes samý odpočinek neměla čas. A o čem to vlastně mluvím? Inu znáte to. Rok se s rokem sejde a lidé mluví o tom, co loni udělali a co by mohli udělat víc a líp a taky plánují, co udělají v tomto roce, někteří nadazují laťku zbytečně vysoko a jiní zase zbytečně nízko.
A já si řekla, že udělám něco podobného – takže si shrnu, co se mi loni povedlo, co nepovedlo, jak v životě, tak i na internetu. A rovnou říkám, že tohle bilancování je víceméně nudné a vlastně nepodstatné pro všechny, kromě mě samotné:) Ale jestli chcete, čtěte…

Co se Lúmennce přihodilo v roce 2009:
Od ledna do června jsem pracovala na svém zdravotním stavu, který tehdy nebyl zrovna nejlepší a zlepšovala jsem svoje pochroumaná záda a vyrovnávala se s točením hlavy.
V dubnu jsem oslavila své dvacáté narozeniny.
V červnu jsem se po třech letech snažení dostala na psychologii na FSS do Brna.
Někdy tou dobou jsem se dozvěděla, že jsem vyhrála 5.-7. místo v soutěži Ježíšku, já chci plamenomet a ačkoli sbírka povídek stále nevyšla, stále čekám a těším se, až v opravdové tištěné knze přečtu svoje jméno:)
Týž měsíc jsem byla v lázních Paseka, kde jsem nejen pohla se svými zády, ale i s duchovním životem a zažila jsem tam spoustu zajímavých věcí (více tu a tu).
V červenci jsme s Finnýskem byli na Masters of rock a parádně si to užili.
V srpnu jsem po roce a půl jela konečně zase na LARP, konkrétně na Fenmar.
O pár dní později jsem se rozešla s Finnýskem a dala se dohromady s Kubou, přičemž tento vztah nevydržel déle něž do 9.9.2009 (to hezké datum, však víte;)), kdy jsem se vrátila k Finnovi. Náš obnovený vztah vydržel pár dní, než jsem se vrátila zase ke Kubovi a definitivně tuhle šílenou situaci vyřešila na začátku října, od kdy jsme spolu zase s Finnýskem.
Někdy tou dobou jsem začala chodit do školy, po roce nejprve pracování, pak neschopenky a nakonec flákání jsem se na to těšila ani nevíte jak.
V říjnu jsem zopakovala loňskou punkovou tradici a oslavili jsme Helloween/Samhain ve stejném duchu.
Tentýž říjen se všechno uklidnilo, já začala po dvou letech konečně přibírat, vztah s Finnem se stabilizoval a začal zase růst do krásy a pohody, ve škole se děly klasické věci, jak už to na výšce bývá no a konec roku byl naprosto v klidu.
Koncem listopadu jsem se vrátila zpátky do skautského oddílu, který jsem před dvěma lety opustila.
V prosinci jsem byla na regresní terapii, která mi mnohé věci potvrdila a pár jich odhalila.
A pak už přišly jen Vánoce s rodinnou pohodou a dnem, kdy jsme se s Finnem po dvou a půl letech vztahu zasnoubili.
Ano, rok 2009 byl plný změn, pořád nahoru a dolů a kupředu a zpátky. A zatímco rok 2008 pro mě symbolizoval stagnaci, ustrnutí a neschopnost pořádných rozhodnutí, loni to bylo přesně naopak a změna střídala změnu. Kdo trochu fušuje do tarotů se snad ani nepodiví, když mi na předloňský rok vycházela karta Viselce, zatímco loni to byla Smrt.
Ale změny a novinky se netýkali jen mého života, ale také těchto stránek. Co se tady změnilo?
Co se v roce 2009 přihodilo tomuto blogu:
Někdy v dubnu se připojil k autorům blogu i můj miláček Finn a ačkoli přispívá málo, přece jen se tu od něj občas něco objevuje:) Inu, odpusťe vytíženému grafikovi;)
Ve stejném měsíci vznikla rubrika „Vy se ptáte, já odpovídám“, ve které se za osm měsíců nakupilo neuvěřitelných 72 dotazů, z nichž všechny byly zodpovězeny (až na ten poslední, čímž se Huntmasterovi omlouvám a slibuji, že to brzo napravím).
V červenci jsem založila druhý blog s názvem Posel světla, kam jsem začala psát zejména pozitivně laděné články o magii a duchovním pokroku. O měsíc později byl zrušen, aby byl v září zase obnoven a od té doby funguje a roste:) Během necelého půl roku své existence dosáhl poloviční návštěvnosti tohoto blogu a je den ode dne úspěšnější, což mě moc těší.
V srpnu jsem oslavila tříleté narozeniny těchto stránek.
V prosinci jsem dosáhla čísla 1000 článků na tomto blogu. Když si to zprůrměrujeme, vychází cca jeden článek za den za celou existenci blogu.
Od ledna do prosince se na těhle stránkách zvýšila návštěvnost o pro mě zcela neuvěřitelných a závratných 300%. Tomuhle grafu stále nemohu uvěřit:)
Takže rok 2009 byl v konečném měřítku úspěšný. Děly se věci, co stály za prdlačku i věci, které bych si prožila nejradši ještě několikrát. Přečetla jsem desítky knih, shlédla podobný počet filmů, seznámila se s novými lidmi a obnovila pár starých přátelství. Spnila jsem si pár snů, zbořila několik iluzí, získala nová poznání, přibrala pět kilo a našla v srdci místo jak pro lásku, tak odpuštění.
To vše bylo loni. A co bude letos?
Lúmennčiny plány na rok 2010 (nikoli chronologicky;)):
Aktuálně nejžhavější plán je udělat všechny zkoušky, nejlépe napoprvé a nejhůře pokud možno za C.
Dobře zvládnout brigádu u táty ve firmě a uložit vydělané penízky do budoucna.
Ráda bych taky konečně udělala ten řidičák, mám ho v diáři na podzim.
Absolvovat v březnu koncert Rammsteinů a v červenci Mastry.
Přibrat alespoň 8 kilo a dosáhnout tak vysněné váhy 58 kg a tím vyřešit většinu problémů se zády.
Cvičit a zlepšovat svou fyzičku, jet aspoň na dva LARPy nebo bitvy a taky se skauty na tábor.
Dokončit první ročník psychologie s aspoň 50, ale nejlépe s 55 kredity.
Dál pracovat na blogu (obou blozích) alespoň tak úspěšně jako dosud, získávat si nové stálé čtenáře a dál udržovat tak skvělý vztah s těmi stávajícími:)
Tak ať se to všechno vydaří!
A vám taky, ať vám vyjdou všechny plány, předsevzetí i touhy a rok „dvacet deset“ se stane rokem, na který budete ještě dlouho a rádi vzpomínat:)
S láskou a úsměvem vaše Lum;)

7 komentáře “První článek v novém roce

  1. Teda, žes toho prožila docela dost 😀 Já musím říct, že u mě rok 2009 patřil spíš k těm ctálejším, kdy se toho tolik nedělo.;)

  2. Já to mám spíš naopak… Rok 2008 se mnou zamával a překopal mi v životě kdeco a tak jsem se z toho letos dala dohromady a konečně si zas vybudovala nějaký jistoty.

  3. je vidět, že jsi měla opravdu úspěšný rok a na ten tvůj druhý blog se zajdu podívat, pokud najdu odkaz:) blahopřeji ti k zasnoubení a moc vám oběšma přeji aby vám to vyšlo:) jinak jsem zjistila, že vjsme stejně staré, podobně vážíme, máme podobné starosti a snad i záliby…jen ty plány do budoucna se trošku liší, přeji ti, aby ti vyšly:) jinak jsem právě konečně dopsala třetí kapitolu, je na blogu, jestli si jí chceš přečíst…:)

  4. Ale vůbec se neboj, nebylo to nudné shrnutí, naopak 🙂 Prožila si toho hodně, máš krásný a bohatý život a hlavní je, že se mění k lepšímu a měnit se doufám bude nadále i letos. Moc ti přeju úspěchy ve škole, nekonečnou lásku s Finnýskem, postup v duchovní práci atd. a věřím tomu, že to všechno dokážeš 🙂 Jen tak okrajem, ty Masters letos plánuju taky, jenže bohužel nemám moc přátel mezi metalisty, takže se mnou nikdo nechce…Grrrr 😀 V práci se ti bude určitě dařit, nevím, co přesně budeš dělat, každopádně pokud to budeš dělat s láskou a dáš do toho kus sebe, nemůže to dopadnout jinak, než že vše bude v pořádku a od práce dostaneš, co očekáváš:) Nenech se poddat ničemu destruktivnímu, ono je teď zvláštní doba, čím více se blížíme k roku 2012. Do života přichází spoustu změn, některé se nám nemusí líbit, ale je třeba opakovat, že se to děje pro naše dobro a pokud budeme myslet pozitivně a s láskou, nedá se na tom nic zkazit..Sama víš, jak je to jednoduché:) Jinak už tak nějak šetřím penízky na tvoje taroty a mandaly (snad nevadí, že to píšu sem) 🙂 Ono to sice není zas tak moc peněz, ale výdaje pořád nějaké a přeci jen sem chudej študent 😀 Ale určitě se brzo dočkáš :D:) Takže doufám nevadí, že sem se moc rozepsala a možná i odbočila od tématu 🙂 Jen jsem ti tohle tak nějak cítila potřebu sdělit..Takže hodně štěstí do roku 2010, úspěchů v práci, ve škole, doma, s blogem, se zdravím..A hlavně spoustu lásky posílám té nádherné andělské bytosti, kterou ty jsi 🙂

    Astriel

  5. Tyhle hodnocení a plány jsou skvělá věc. Osvědčilo se mi to. V mnohém 🙂 takže ti přeju ať se všechno co plánuješ do roku 2010 vydaří. A jak koukám, že toho není málo 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.