Protest proti brněnské vyhlášce

Tak můj milovaný noťásek stále tvrdě spinká, snad dají-li bohové se nám ho dnes s Dalariem povede rozjet (držte pěsti). Zatím sedím na netu v knihovně a protože nemám nijak moc času na psaní delšího článečku, pozvu vás na jednu akci, která se kvapem blíží a organizuje ji hrdina Horset:)

O co jde?
Možná víte, možná nevíte, že v mnoha městech ČR se v poslední době povedlo schválit vyhlášku, která zakazuje pití alkoholu na veřejnosti. Prostě si sednete na lavičku nebo se rozvalíte s kamarády v parku, otevřete vínečko a hle – už je u vás snaživý policajt a napařuje pokutu. Podobná vyhláška se začne od tohoto pátku týkat i města Brna. Ne že bych byla nadšená z opilců válejících se po svoboďáku, ale nevím proč by na ně měli doplácet studenti a mladí lidé jako my, co si v klidu sednou na moravák pod strom a dají si kolu s vínem na dobrou náladu.
Podobně se relativně dobrá myšlenka zvrtla u vyhlášky o zákazu žebrání – patrně někoho obtěžují lidé, co stojí na ulici, smrdí a škemrajícími pohledy prosí o drobné. Mnohem víc mě sice obtěžují bezďáci na hlaváku, kde si člověk nemůže ani na pět minut stoupnout, aniž by ho nepřepadla páchnoucí eskadra s větami „slečno nemáte drobáček?“. Proti těmhle žádná vyhláška nepomůže. Ovšem proti lidem, které mám docela ráda zabere a považuju to za velkou škodu. O kom mluvím? O pouličních muzikantech. Nehážu každému drobáky, ale je to fajn procháze městem a slyšet harmoniku, kytaru nebo zpěv a občas mě prostě někdo zaujme tak, že jsem o pár korun lehčí. Tyhle lidi ale od pátku už neuvidíte….vyhláška se týká i jich.
Pokud patříte mezi lidi, kteří bydlí (ať už trvale nebo přechodně) v Brně a vadí vám omezování lidské svobody pomocí takovýchle vyhlášek, pojďte s námi PROTESTOVAT.
Jak bude protest probíhat?
Potáhneme v pátek, 4.6., centrem Brna (nebojte, akce je povolená:)) v průvodu s transparenty a hudebními nástroji.
(Tento text má na svědomí Horset, já akorát opravila hrubky:))

Sraz bude v 17:30 hod na Mendlově náměstí.

PLÁNOVANÁ TRASA:
Mendlovo náměstí – Pekařská – Šilingrovo náměstí – Dominikánská – Dominikánské náměstí – Veselá – Solniční – Česká.

Po cestě budem hrát a zpívat. Nakonec se přesuneme na ulici Česká. (v 19:00).
Sebou si vemte hudební nástroje, transparenty, či jen dobrou náladu.
Prosím, pozvěte všechny koho znáte.
Nechtělo se mi zakládat diskuzi, ale pokud máte nějaké otázky tak pište na stránky kapely BARBAR PUNK.
A nebo pokud máte facebook, kukněte sem.

(konec Horsetova citátu)
Takže vy všichni, co nemáte v pátek co dělat a chcete si užít pořádnou demošku, přijďte nás podpořit na mendlák. Věřím, že to bude sranda a hlavně (aspoň dle mého názoru) bojujeme za správnou věc:) Protože dneska nám zakážou pít a zpívat, zítra nám nedovolí se smát a za pár týdnů budeme chodit v šedých hábitech za ostnatým drátem.
Myší díra (Brno) na fotce hrají a zpívají (zleva) Horset, Mamut a Dejv (kompars
tvoří náhodní kolemjdoucí:))

17 komentáře “Protest proti brněnské vyhlášce

 1. [1]: Radši bych se vyhýbal jakýmkoliv takovým akcím. Myslím si, že názor lze vyjádřit třeba i obyčejným článkem na internetu a nemusí kvůli tomu lidé chodit ven aby si jich jiní všimli. To je můj názor.

 2. Celý týdny se nic neděje, ale tento pátek už je toho tolik, že nevím kam dřív skočit 🙂 ale pokusím se stavit aspoň na chvilku na tu Českou… Brno bez pouličních muzikantů už prostě nebude Brno!

 3. Alkohol by mi byl jedno, ale zakázat pouliční muzikanty? Co to jako je? Hele, to mi nemůžou udělat, já se tak chci jednou živit! Nebo to aspoň zkusit. Že bychom se já a housličky přidali k protestu? Aspoň duševně.

 4. Sice nevím, jestli něčemu ten protest pomůže, ale aspoň ti zlí pánové na radnici uvidí, že sposta lidí nesouhlasí s nejhloupější vyhláškou na světě.
  Argument papalášů je sice ten, že nás chtějí ochránit od žebráků, tesko pankáčů,nafetovanců a bezdomovců, ale stejně těmhle lidem to bude šumák, jestli dostanou pokutu, nebo ne, protože většina z nich ji stejně nemá z čeho zaplatit…
  A s tím žebráním mi to přijde přitažené za vlasy, mě osobně třeba nějak moc nevadí, když se mě někdo zeptá na drobák. Když mu ho nechci dát, tak mu prostě nic nedám. Nikdo na mě ještě pistolí ani kudlou nemířil, a odpověď "nemám" mě hubu neutrhne.
  K zákazu hraní na ulici ani není už moc co dodat…byla by to pěkná nuda procházet potichoučku městem. V jiných státech je úplně normalní že je na ulici spousta muzikantů, mimů, oživlých soch, malířů a spousty jiných , kteří oživují ulice a jsou i atrakcí pro turisty.
  Zajímalo by mě, jestli se ta vyhláška vztahuje i na malování na ulici.
  Přemýšlela jsem toiž o tom, že bych si v létě zkusila odpoledne sednou třeba na Svoboďák a rozložit si stojan a pokusit se o malování lidí a vydělat si tím nějakej ten peníz….
  No dost už filozofování, ale nedalo mi to a musela jsem napsat svůj názor aby bylo vidět že s tím nesouhlasím a nejdu na ten protest jen proto, že by vyhláška připravila o živnost naše muže 😀

 5. Hmmmm … 🙁
  A já si říkala, že v pátek bych se mohla dokonce snad i zůčastnit, ale půl šesté je moc pozdě, to už bych nestihla. Já mám ale pech, to může být alespoň sranda, když už ničeho nedocílíme.
  Já bych vyhlášku upravila. Kdo může mít tolik a tolik promile, Pokuta. A kdo slušně a tiše popíjí, toho bych nechala napokoji.
  Za chvilku budeme jako v šikmookých zemích.

 6. Já jsem rozhodně pro vyhlášku, opilé existence ležící na lavičkách či chodníku nemám zrovna v lásce..
  Od chlastání je IMHO hospoda. Nicméně chápu vaše argumenty a nezazlívám vám to…

 7. áá! tak ráda bych tam byla, ale nevím, jestli to stihnu.. jsem totiž magor a ve čtyři mám cvokaře :O

 8. Určitě přijdu :)Mjůzik is maj lajf a zakazovat na ulici se teda nebude, jen přes mou mrtvolu!! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.