Proč budu volit Vladimíra Franze prezidentem

„Dyť je pomalovanej, dělal by nám ostudu, co by si o nás pomysleli?“ Tento názor na mě vybafla babička, když jsem jí řekla, že budu v prezidentských volbách volit Vladimíra Franze. Od osmašedesátileté babičky to člověk tak nějak čeká, ale když se s tímhle názorem setkávám u většinové populace, je mi z nich na blití. Fischer má malý oči, Schwarzenberg krásy naděleno taky moc nedostal, Fischerová má šediny a Zeman s jeho hlavou na stranu a očkama i postavou vypaseného vepříka? Jeden krásnější prezident než druhý. Ale no tak, odkdy hraje v úřadu prezidenta roli vzhled? Pak by nejspíš musela vyhrát Bobošíková s jejíma trojkama.
Úplně stejně uhozený je ovšem názor – „Franz je pokérovanej na ksichtě, tak mu dám hlas.“ Já jsem se pokusila jít na to trochu jinak…

Ještě než vám odpovím na otázku v názvu článku, chci se vyjádřit k tomu tolik diskutovanému tetování. V Americe se stal prezindetem černoch, člen donedávna utiskované a vykořeňované menšiny. A svět tleskal ve stoje. Franz má potetovaný obličej, je ihned vidět a malá česká zemička se hned dostane na přední strany zahraničních médií. To je Čech, ten modrej, řeknou si kdekoli, kam přijede. Bude originální a neopakovatelnou tváří České republiky a stane se světovou senzací. Což je rozhodně lepší, než když nás reprezentuje prezident, co krade propisky:)
Ale vraťme se zpět…
Mým hlavním kritériem, proč jsem si s kandidátů vybrala Franze je ten, že jsem nenašla nikoho lepšího. Shrňme si to:
Zeman – nesympatický postarší alkoholik, hulvát, bývalý vůdce ČSSD
Fischer – bývalý komunista, nevýrazný, nepůrobojný úředníček
Roithová – naprosto bezvýrazná křesťanka
Dientsbier – opět nevýrazný a ještě k tomu socan
Schwarzenberg – iluminát, který se ani neumí vyjadřovat pořádně česky, šišlá a hlavně žádný rakušák už v čele českého státu stát prostě nebude, brr
Sobotka – další odéesák na Hradě? Děkuji pěkně…
Fischerová – nemastná, neslaná
Bobošíková – po aféře s „Bobovizí“ (stávka ČT před nějakými deseti lety) na ni mám pifku, nevěřím jí
Vyřazovací metodou mi zbyl Vladimír Franz. Zdá se, že to je dost chabý důvod, proč si někoho vybrat na prezidenstký úřad. Ale poté, co jsem ho nějakou dobu sledovala, musím říct, že mě přesvědčil, že je ten pravý.
Líbí se mi, že nemá absolutně žádnou politickou minulost, narozdíl od všech ostatních kandidátů. Není členem politické strany, s žádnou pokud vím ani vyloženě nesympatizuje. Takže bude těžké na něj vyvinout tlak z politického hlediska, jako jsme často viděli u Klause, který byl vše, jen ne apolitický. A to by podle mě prezident měl být – jsme parlamentní demokracie a tak rolí prezidenta není vládnout, ale upozorňovat na chyby, které vláda dělá, být mluvčím lidu, tribunem, který hlásá, co je správné a co ne.
Havel to bral příliš pravdoláskařsky. Klaus zase egoisticky. Proto v tom dávám důvěru Franzovi. Je hudebník a filozof, člověk, stojící na okraji většinové společnosti, je podivínský, zvláštní, přemýšlí jinak, než běžní ovčané a tak může být jeho názor na svět a náš stát neotřelý a zajímavý. Je vzdělaný a má rozhled, ale přesto je stále outsiderem a jako takový přinese do českého zatuchlého politického rybníka něco svěžího. To si od něj nejvíce slibuji.
Možná mě zklame a předvede, že na to nemá. Pak prožijeme čtyři roky s nepovedeným prezidentem, nic horšího se nám nestane. Ale ostatní kandidáti, až na výjimky, již dokázali, jací jsou, stáli v čele státu nebo participovali na jeho vládě a ani jeden z nich nemá štít čistý. Franz ho má sice modře pomalovaný, ale za to na něm zatím neulpívá politická špína. Proto mu věřím a dám mu svůj hlas.
Komu ho dáte vy? Podělte se v anketě i diskuzi:)

74 komentáře “Proč budu volit Vladimíra Franze prezidentem

 1. Kdybych mohla volit, byl by to Franz. S našima jsem se kvůli tomu chytli – oni ho považují za magora kvůli jeho tetování. Někdy si říkám, jestli nejsem adoptovaná – takovou povrchnost vyloženě nesnáším 🙂

 2. Mě Franz nevadí proto, že má tetování, ale pro to, že se vůbec neumí vyjadřovat, příšerně mluví a na to, že je vystudovaný právník (i když bez praxe), mi přijde hrozně hloupý. Za prezidenta ho nechci, ale pořád lepší než Fischer, na kterého mám naprostou averzi. Pokud budou tito dva v druhém kole, dám hlas Franzovi. Ale jinak ne.
  Můj favorit je Schwarzenberg, protože je mi nejsympatičtější a máme podobné názory. I ve volební kalkulačce mi pak vyšel, když jsem si to chtěla ověřit. Že je Rakušan? Je větší vlastenec než kterýkoli jiný kandidát, a tohle mu zrovna fakt věřím. A že špatně mluví? Mě to nevadí, já mu rozumím. Je to stejné odsuzování, jakože Franz má tetování.

 3. Zeman není alkoholik. Naposledy se opil na své druhé svatbě v roce 1993. Hulvát to také není – jen trpí alergii na idioty.
  A že založil stranu ČSSD je spíše plus. Byla to své doby nejsilnější strana, která v roce 1998 vyvezla zemi z krize a jako jediná byla ochotná spolupracovat s opozicí a ne jen s ní bojovat.

 4. Franze podporuji všemi deseti. Sbírala jsem mu podpisy a pocit to byl krásný, lidi se smáli, když viděli, obrovskou podobiznu pana Potetovaného, jak jej většina znala. Někdo mě odprejskl s tím, že to tedy ne, ale spousta lidí horlivě podepisovalo a jak se můžeme divit, hodně bylo podepisujících důchodců.
  Nechápu tvůj výrok k Táně, že je nemastná, neslaná a ke Karlovi, že je iluminát. A mimochodem je čech, narodil se tu a tuhle zemi považuje za vlast.

 5. Já jsem se rozhodla už dávno pro T. Fischerovou, věřím, že jí nejvíc z nich všech záleží na lidských a morálních hodnotách, celkově se mi moc líbí.

 6. Já osobně, kdybych už volit mohla, volím Dientsbiera. Přijde mi z nich nejnormálnější a hlavně nejslušnější. Proti Franzovi bych taky nic nenamítala, ale mě už od pohledu přijde děsně nesympatický (a to ne kvůli tetování, to se mi na něm náhodou líbí :-)), jen si prostě myslím, že to pro národ bude hrozná změna. Podle mého nakonec stejně vyhraje komunista Fischer nebo prapodivnej Zeman 😀

 7. Nu, já jsem tak nějak mrkala po Franzovi a po Schwarzenbergovi, ale já sama zatím volit nemůžu. Zase u Franze jak jsi říkala o té čistotě, ono to může zase mít občas nevýhody, že v politice se více neangažuje a nemá žádné zkušenosti, ale to soudím jen jako obyčejný laik.

 8. No, já sice ještě volit nemůžu, ale kdybych mohla, tak bych váhala mezi Franzem a Dientsbierem. Za mě odpadávají všechny ženské kandidátky a také bych okamžitě "vyrazila" toho rakouskýho ochrapu, zemana a sobotku. Co se Fischera týče, zůstávám neutrální…

 9. [16]: Stejně tak má i české, pochází z českého rodu a cítí se být Čechem. Což je myslím relevantnější než to, jaké občanství mají jeho rodiče.

 10. [16]:
  A jak se prosimtě projevuje osobnost rakušáka? Pokud bychom se ale fakt měli chytat nějakých národnostních stereotypů, tak to stokrát radši rakouskou osobnost než tu českou..

  Heh, i kdybys nenapsala tento článek, bylo by úplně jasné, koho půjdeš volit.:)

  Přesně jak zde už bylo řečeno. Zachytil jsem Franze v některých diskuzních pořadech a hrozně mě překvapilo, jak neobratně se vyjadřuje. Nechce se mi pochybovat o jeho inteligenci, ale vystupováním a projevem na hlavu státu nemá. Navíc nejde o to, že by byl kvůli tetování ošklivej – jeho vzhled je nereprezentativní a to je rozdíl. Vím, jak moc holduješ výstřednosti a "balancování na okraji společnosti", ale to jsou podle mě ty poslední důvody, proč někoho volit na post prezidenta.

 11. [16]: Neplatnej hlas fakt není něco víc(nebo spíš něco míň)než pouhá neúčast?Možná,ale aspoň tím dá dotyčnej najevo,že mu to není lhostejné,ale že nevolí proto,že jsou špatní všichni.Pamatujete někdo na tu velkou akci s neplatnejma hlasama?

 12. [19]: Tohle ale bohužel většinu lidí nezajímá. Většina lidí si totiž radši najde na člověku něco, za co můžou kritizovat a odsuzovat, než něco, za co by mohli ocenit nebo pochválit. Ale to je se vším…

  [24]: To ale asi nikoho fakt nezajímá. Kolik lidí tam neplatný hlas hodí? Pár procent? Nad tím každý mávne rukou.

 13. V podstatě jsi tady shrnula můj pohled na volby 🙂
  Já budu volit Franze především proto, že nemá žádnou politickou minulost a řekl bych, že to je i osobnost – ani ne tak svým tetováním, ale spíše inteligencí.

  Mimochodem, jestli vyhraje, tak se vsadim že fanoušci Star Treku naši republiku přejmenují na Andorii 😀 (viz barva kůže Andorianů)

 14. V prvním odstavci jedním dechem odsoudíš lidi, co nechtějí na hradě potetovaného prezidenta a ve třetím napíšeš, že ti na Schwartzenbergovi vadí, že šišlá? Aha. Až na to, že tetování je volba a Schwarztenbergovo "šišlání" vrozená vada řeči. Navíc jsem teď zjistila, že to s tím mluvením není tak hrozné.
  Jak už tady někdo přede mnou zmiňoval, já mám u Franze averzi k tetování především kvůli tomu, že to není reprezentativní. Nicméně pokud by mě dokázal přesvědčit, nejspíš bych to překousla. Pan Franz mě ale svým chováním nepřesvědčil, spíš naopak.

  Upřímně řečeno, Franz mě moc nezajímal, ale pak jsem s ním viděla pár diskuzí a přijde mi, že se nedokáže vyjádřit stručně a hlavně jasně. A skáče do řeči, děkuji, nechci.

  Zeman se sice choval na konci své kariéry neslušně, nicméně v současné době se zejména vůči svým kandidátům (na rozdíl např. od Přemysla Sobotky) projevuje velmi slušně.

  Nakonec budu volit Karla, protože je to dle mého názoru jediný volitelný antikomunistický kandidát. Roithová i Fisherová mají pro mě dost přijatelné názory a reprezentativní vystupování, nicméně nemyslím, že by měly šanci proti statisticky nejsilnějšímu Zemanovi a Fisherovi. Ovšem pokud bych se měla rozhodnout, zda Zeman a nebo Fisher, kterému by začaly růst tykadla do týdne od chvíle, kdy by Zemi obsadili marťani, asi tedy radši Zemana.

  Brojíš tady proti lidem, kteří někoho odsoudí kvůli vzhledu a přitom jsem ve tvém výčtu kandidátů nenašla téměř jediný relevantní argument, proč nevolit, kromě většinou osobních nesympatií…

 15. [28]: to bylo jen shrnutí, argumentů mám hodně ale to nebylo účelem tohoto článku. Schwarzenberg je ze všech kandidátů ten nejhorší! Je členem Bilderbergu, součást současné hrůzavlády a s tím šišláním si nedovedu představit, jak naši republiku reprezentuje, když mu ani není rozumět. A dle mého názoru je to od pohledu zlý člověk, nevolila bych ho ani za nic.

 16. [29]: Nemyslela jsem protiargumenty jen ke knížeti. Ještě k té řeči – všimla sis, že Franz má špatné sykavky a v podstatě si šlape na jazyk?

  Ono ta hrůzovláda bohužel měla za minulý rok nejmenší schodek za posledních x let. Jenomže to tu funguje na principu "po nás potopa" a hlavně, že my se máme dobře, naši potomci ať si dělají co chtějí 🙂

  Jako větší zlo mi tedy přijde Fisher, který je vždycky na té straně, která je zrovna výhodná.

  Jo a ještě k tomu Rakušáctví – Dientsbier má občanství americké. Dělá to z něj tedy Američana??

 17. Určitě nebudu volit Zemana nebo Fishera. Televize je totiž neustále nastrukuje jako jediné dva kandidáty a jestli si myslí, že jsme tak úplně pitomí a nevšimli si toho, tak se pěkně plete. A to, že je tak pěkně vystavuje, není žádná náhoda…

 18. Myslím si, ne… Vím, že ve skutečnosti Franze volí hodně lidí právě kvůli tomu, jak vypadá. Kromě vzhledu na něj není nic zajímavého, pokud jste sledovali debaty s ním, viz výše "Mě Franz nevadí proto, že má tetování, ale pro to, že se vůbec neumí vyjadřovat, příšerně mluví (…), mi přijde hrozně hloupý.".

  Záleží na pohledu vnímání. Já, jestli budu volit, pak paní Roithovou. A na rozdíl od některých se u žádných voleb nerozhoduji podle průzkumů.

  Každopádně jsem hodně zvědavý, jak dopadne 1. kolo.

 19. Nikoho z nich nesoudím podle vzhledu nebo vady řeči, protože utvářet si názor podle toho by bylo hloupé a pošetilé.

  Věřím, že pan Franz není špatný člověk, ale mě svým výstupem nepřesvědčil a právě proto můj hlas nedostane. Podotýkám, že jeho vzhled je to poslední, co by mi na něm vadilo.
  Vadí mi však Tvé zbytečné a ostré útoky na ostatní kandidáty. Že je pan Dienstbier "socan", je přece úplně jedno. Důležité jsou jeho názory, plány a vystupování (resp. reprezentování státu). Do pomluvy pana Schwarzenberga bych se také příliš nepouštěla, protože jediný z nich je nad věcí a umí si udělat legraci sám ze sebe. Jeho vada řeči mi vůbec nevadí a stejně tak to, že je Rakušan.

 20. Hm, zkusila jsem si volební kalkulačku a největší shoda  názorů mi vyšla s Táňou, což je kandidátka, pro kterou už jsem byla rozhodnutá dřív. A největší neshoda s Karlem.

  A jinak, když se pořád řeší, jestli lidem vadí vzhled Franze. Mnozí řeknou, že jim nevadí, aby nepůsobili jako zapšklí na netolerantní. No já myslím, že není nic špatného na tom, říct, že mi vadí. Je něco jiného kritizovat vady, za které člověk nemůže (a např. šedé vlasy za vadu nepovažuju, je to normální běžná součást života a není nutné to schovávat), a naopak to, co je výsledkem jeho vlastní volby. A prostě si myslím, že kdo má potřebu se takhle extrémním způsobem zhyzdit, musí mít nějaké psychické problémy, protože kdo je vnitřně vyrovnaný se sebou a životem celkově, tohle nepotřebuje a ani by ho to nenapadlo.

 21. Připadá mi bohužel, že ho spousta lidí volí jen proto, že vypadá zajímavě. Mi se jeho tetování líbí – ne, že bych je chtěla, jemu ovšem sluší – ale nepovažuji ho za nejlepšího kandidáta. Působí na mě poněkud zmateně, nemá ve věcech jasno, v rozhovorech na spoustu otázek nedokáže dát konkrétní odpověď a jen okecává, nemá politické zkušenosti – což by podle mého názoru prezident mít měl. Franz to určitě myslí dobře, otázka je, jestli to zvládne, pokud bude zvolen… Uvidíme.
  Já to vidím na hlas pro alkoholika z Vysočiny 😛 Polovinu kandidátů jsem vyřadila a z těch zbylých mě nejvíc přesvědčil právě on.

 22. Až do včerejší debaty s Moravcem jsem byla s případným vítězstvím Franze smířená a nijak mi ta možnost nevadila, i když já se už rozhodla pro Roithovou (která není vskutku tak výrazná jako Zeman, Fischer nebo Franz, bude to ale nejspíš tím, že se v politice pohybuje bez větších karambolů a bez otřeby na sebe strhávat mediální pozornost). Ale to, co včera předváděl v debatě, bylo zoufalé. Možná byl prostě jen nervozní, ale vyjadřovací schopnosti má průměrný středoškolák lepší, nebyl víceméně schopen říct jedinou věty bez dvou až více překeců, se spoustou otázek si nevěděl rady vůbec. I když je to sympaťák a byl (když už nic jiného) vtipný, ale to je přeci jen na pozici hlavy státu trochu málo. O Radě ČNB by kandidát na prezidenta něco vědět měl. Pravda, že Moravec je někdy pěkně jedovatý a je moc hezké, že měl pan Franz s sebou ve studiu ústavu, ale ten přehled, o němž tu píšeš, včera asi zapomněl doma…

 23. Nevolil by som Franza, lepšie je zvoliť niekoho, kdo už niečo dokázal a má v politike skúsenosti, teda asi Zemana. Navyše Zeman z nich vyzerá najlepšie (teda okrem Bobošíkovej) a reprezentatívne.

  Bude to súboj Zemana a Franza, potetovanca budú voliť mladí ľudia, Zemana zas starší, Zemanovi prospelo že vypadol Okamura, jeho voliči prejdú k Zemanovi a Zeman vyhrá.

 24. [40]: je pravda, že vyjadřovat se neumí, ale na tom se dá pracovat a dá se to naučit. Schwarzenberg mě tam taky nepřesvědčil, Dientsbier tam válel, ale zase s ním nesouhlasím.

  [41]: Zemana ani za nic, je všechno, jen ne reprezentativní. Prezident by podle mě měl být apolitický

 25. [42]: Ono to tvé označení Zemana za hulváta… Sledovala jsi jeho debatu? Choval se naprosto korektně, i k ostatním kandidátům, což se třeba nedá říct o P. Sobotkovi…

 26. Kdybych mohla volit, můj hlas patří jemu! Líbí se mi, že to není žádný pitomec, nýbrž vystudovaný a chytrý člověk..a navíc umělec. Hlavně s ním souhlasím vtom, že nezáleží na tom, jak člověk vypadá, ale o má v hlavě. Tím si získal moje sympatie.

 27. Já mám osmnáct až za měsíc, takže mě se to ještě netýká.. ale volila bych Franze, mám averzi ke Schwanzerbergovi, protože mi vadí jeho mluvení a to jak chrápe v poslanecké sněmovně.
  Možná bych volila i třeba Zemana.. nějak vyloženě mi nevadí, kromě toho že taky nemluví zrovna nejlépe.. asi, kdybych teda už mohla volit, tak bych dala hlas Franzovi a ne kvůli tetování, spiše ze stejného důvodu jako ty 🙂 upřímně se přiznám, že mi to loni v září celkem vadilo, ale teď mi je to šuma fuk..

 28. Ne že bych Franze neměla ráda, ale prezidentem bych ho nechtěla. On má úžasný rozhled o kultuře, je to zvláštní ososba a určitě má co říct, ale ne jako prezident, protože o hospodářství, ekonomice nebo politice neví prakticky nic a to by hlava státu měla.
  Osobně mi nejvíc vadí Fischer, Zeman prostě vypadá jako pán z traktoru, kterého navlékly do saka, ale co má hlavě, to soudit nemůžu, ale zas tak špatné mi to nepřišlo.
  Schwanzerberg má pro mě jedno velké mínus, a to je jeho čeština, po jeho rozhovoru se Svěrákem bych ho ale asi volila.
  Fischerová i Roithová mi také nepřijdou zlé a popravdě si myslím, že ženská ruka by na hradě možná prospěla.
  Naposledy k Franzovi:
  Je zobrazován jako filozof a umělec, ale ačkoliv on to popírá, je spojován s neonacismem, skinhead a dalšími věcmi. To na co dnešná mládež nadává (že staří jdou a volí komunisty) dělá taktéž, a to s Franzem. Z vtípku pár lidí, kteří si chtli udělat sradu z voleb, jakože bude potetovanej prezident, se strhlo masové šílenství. Franz je umělec, ne prezident. A to co je kolem něj, tak nějak mohl podlě mě začínat Hitler.
  S pár věcmi souhlasím, ale spíše mi to přijde jako další z řady "budu volit Franze protože je potetovanej, je to umělec s filozofickou duší a protože ostatní jsou hnusní politici" článků.
  P.S.: Abych nebyla nařčena, mě jeho ettování vůbec nevadí, i když teda dalo by se udělat hezčí (přijde mi, že zvolil příliš tmavý odstín):),a je mi 15, takže volit nemůžu.

 29. Kdybych to brala podle vzhledu, vedl by Sobotka, protože si potrpím na hezké kníry. Kdyby šlo o to, koho jsem si z nich nejvíc oblíbila a kdo je mi nejbližší, byl by to Franz.
  Jnak ten rozbor vzhledu je docela zajímavý 😀 Ospalý mravenečník, dementní dědeček hříbeček, Stárnoucí víla, karieristka s umělým úsměvem, klasická paní z charitního obchodu, ospalý dědeček s pusou do O, medvídek pana Beana a ten největší fešák je modrý. Ale podle vzhledu se to naštěstí nevybírá.

 30. [24]: Je to nesmysl, maximálně tě započítají do volební účasti, ale hlas propadne úplně stejně, jako kdyby sis ušetřil cestu a hodil lístky doma do koše. nevím kdo s tou koninou přišel….

 31. [7]: To mi připomíná, jak moje babička (abych se zastala babiček) běhala po Praze a hledala nějaký stánek, kde se pro něj sbírají podpisy, protože se bála, že "její" kandidát neprojde.

 32. Bohužel ještě nemohu volit,ale já volba je taky pan Franz.V mém okolí je dost lidí,co ho budou volit,takže doufám,že budeme mít modrého prezidenta!:)

 33. Sice mi ještě 18 nebylo, tudíž nemám právo volit. Ale prostě je to pro mě jednoduché-prezident má vypadat alespoň nějak kultivovaně, ne jako nějaký týpek z Tatoo shopu. Vypadá to vážně děsně. Ano, nikdo tam není bůhvíjaký krasavec, ale tohle je přespříliš. Navíc on je umělec, ne politik;).
  Je to jen můj názor;)!!

 34. já ještě volit nemůžu, ale kdybych mohla volila bych Franze. Je fakt, že na mnohé nepůsobí moc důstojně jeho tetování, ale vždyť to neni jen o vzhledu. On je ze všech kandidátů na prezidenty nejchytřejší –  má největší vzdělání a líbí se mi jeho názory jako např. politika nejsou jenom škleby, ale i úsměv a tak podobně. Myslim si, že ho budou volit/volili spíš ti "mladší" na ty "starší" lidi ten vzhled asi moc nezapůsobil.

 35. Já proti Franzovi nic nemám, ale volila bych Schwarzenberga, a navíc mi přijde divné, že říkáš, že tetování není důvod k averzi, ale že někdo má vrozenou vadu řeči špatné je.

 36. Nic proti panu Francovi nemám, ale je pravda, že jeho rétorika se nemůže měřit s takovým Zemanem. Na to, že přednáší na vysoké škole, bych očekávala lepší slovní projev. Nemám averzi proti tetování, ale přece jen potetovaná hlava státu … to mi nepřijde to pravé ořechové.Už tak jsme světu pro smích tím, co se tady děje. Touto volbou bychom to všechno okorunovali. Chytrých lidí je u nás dost, jenže ti slušní z nich, se do politiky nehrnou.Já volit nejdu. Jsem našimi politiky zhnusena, a byť je to historicky první přímá volba, nechám si ji ujít. To, co způsobila současná hlava státu tou nerozvážnou (nebo dobře promyšlenou) amnestií nemůžu odpustit ani jemu, ani premiérovi. Nejde o malé zlodějíčky, ty zase brzy pochytají, ale o ty velké ryby, na které už nikdo, nikdy nedosáhne, protože už si dají pokoj,oni už jsou přece dávno za vodou.Takže volit půjdu  možná příště, až se tady vyprofiluje skutečná osobnost, hodná stát v čele občanů hrdých na svoji vlast. Doufám, že i občanská společnost trochu vyzraje, a přestane si nechat líbit, jak si s ní politici pohrávají.

 37. [56]:No jo,ale tady jde o princip.Pokud někdo k volbám nejde vůbec,tak je to znamená,že je mu to ukradený,zatímco pokud volí neplatným hlasem,tak to znamená,že nikdo z nich za nic nestojí.Myslím,že ta akce s tím hoaxem ňákej smysl má;kdyby bylo dost neplatnejch hlasů,alespoň by to byl náznak toho,jakej maj ovčani na to názor.A pokud by jich bylo třeba 10%,tak to už není jen tak ňáká blbost.

 38. Ikdyž já volit bohužek nemužu 😉
  Jsem ráda,že ostatní lidi aspon většina má teda stejnej nazor.Je jedno,že je pomalovanej :)Zaleží jký bude v profesi ^^ a snad hlasy mých rodičů a ostaních fanoušků mu pomůžou 😉

 39. Přesně tak! taky jsem psala podobný článek na svůj blog, včera jsem se musela opravdu smát když jsem viděla v TV Pana Schwarzenberga jak se pokoušel zpívat českou hymnu. Vždyť ani nezná slova, jakože vím že Franz BOHUŽEL nemá šanci, tak bych to křeslo dala zemanovi, protože nikdo normální tam není! Na Franzovi se mi líbí že není podporován žádnou stranou ale jeho nevýhodou je že není známí, objevil se až před volbami. A bohužel jsme konzervativní národ takže prostě vyhrává názor že na známkách bude modrý flek, nebo že se ho děti budou ve škole bát (když bude vyset na obraze) No prostě je to šílený, taky se mi moc jeho vzhled nelíbí, ale opravdu nezáleží na tom jak bude vypadat náš prezident, ale ano pokud to tak lidi chcou tak tam dejme spícího blbečka co neumí česky, no vlastně co ani neumí mluvit, a ještě k tomu je illuminát, no bože, ženem se do záhuby.

 40. [66]: No i kdyby to bylo deset procent, tak je to deset procent lidí, kteří dali veřejně najevo, že odmítají o své budoucnosti rzohodovat, protože tam není nikdo dokonalý. mžoná by se nad tím pozastavlili ve zprávách, ale žádný signál to nikomu nedává. Není to kontruktivní, i kdyby na to nakrásně někdo reagovat chtěl, ta nemá jak, protože touhle iniciatovou se nedává najevo, co se přesně nelíbí. A když už by se nějaký politik, třeba zeptá, proč to tak je a co má udělat aby to tak nebylo hlas občanů by zněl :"Jít do riti." A co je tohle za vyjádření názoru a nesouhlasu.
  Je to jen takový srabácký výkřik, který nikoho nic nestojí a nemá žádnou vypovídací hodnotu.A nepovede k žádné změně.

 41. Tak ted už víme,že je Vladimír Franz ze hry,bohužel.Protože souhlasím s autorkou příspěvku,že tato osobnost by byla zřejmě nejpřijatelnější,i já jsem k tomuto dospěl tzv.vylučovací metodou.Současná realita je bohužel jiná a mnohem horší.Jana Fischera nahradí,v závěrečném "duelu" s Milošem Zemanem,kníže Karel Schwarzenberg a jeho šance na vítězství je vysoká.Podle mého názoru vyšší,než u M.Zemana,ale nebudu zde podrobně rozepisovat důvody,resp.indicie,které mě k této úvaze nasměrovaly.Zasvěcenci tématu (světového) spiknutí jistě po prvním kole prezidentských voleb znejistili,protože my všichni víme,že nic,na tak vysoké politické úrovni,se neděje náhodně.Uvidíme příští týden,jestli zapadne další "díleček do skládačky" s rýsující se podobou NWO,nebo jestli v tomto případě přiznám jistou paranoidní tendenci 😀
  Jisté ale je,že nejvlivnější český iluminát(člen Bildergerg Group)je tím nevhodnějším člověkem pro funkci prezidenta ČR.Samožřejmě viděno očima kabalisticko-iluminátských "loukařů",skrytými v zákulisních prostorách,kam nám není dovoleno nahlédnout.Věrný sionista a zednář Schwarzenberg je pro mě osobně tím nejhorším možným kandidátem,loutka (nejen)bruselských ilumunátů a nyní tak pro mě představuje "menší zlo" postarší a často trapný Miloš Zeman.

 42. kdybych mohla k volbám, radši než Franze bych volila paní Roithovou.. Víte, sledovala jsem prezidentskou debatu ve čtvrtek 10.1. večer a upřímně.. nepřesvědčil mě.. na to, že je to prý právník..
  Dientsbier mi přišel trapný, jak tam tříčtvrtě času urážel ostatní, Zemana nemám ráda, přijde mi úchylný, Karel, i když mu to pálí a je chytrý, je bohužel vysokého věku, Bobošíková arogantní a nepochopila jsem, proč je proti EU, když byla europoslankyně.. Paní Fischerová je chytrá, ale má povahu, která se hodí maximálně do nadace než politiky.. Do poslední chvíle bych možná uvažovala i o Fischerovi, nebýt toho, že jsem viděla video, duel Zeman versus Fischer a moderátor přešel do angličtiny. A teď musím dát plus Zemanovi, který hovořil naprosto plynně a Fischer na to, že byl prý dva roky v Anglii jen ve frázích.. Paní Roithová mi přišla nejrozumnější, je to europoslankyně, která má za sebou výsledky, je inteligentní a mně sympatická.. Ve druhém kole, protože se tam nedostala, bych volila Schwarzenberga, mnohem radši než Zemana. Schwarzenberg má, i když to tak občas nevypadá, svou hlavu, je inteligentní a naprosto mě dostal odpovědí na otázku Moravce: Jakého faux past by se neměl dopustit prezident?, na kterou odpověděl s tím, že si vyndal propisku: Já mám své pero 🙂 a dodal, že přešlapů může být hodně..:P

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.