Plazmové bohatství

Včera večer si to štráduju po ulici a můj zrak padne na osvětlené prostory realitní kanceláře. Za obří výlohou se blýskala ještě obrovštější plazmová televize. Než mi stihlo dojít, proč by měla mít realitka plazmovou televizi, zašla jsem za roh.
Došlo mi to až za chvilku. Moc, bohatství, peníze…čím větší máš plazmu, tím větší jsi boháč. Hlavou mi proběhla ordinace u mého doktora, kde na velké plazmě dokolečka běhají reklamy. A pak na ordinace dalších dvou lékařů, které jsem byla v nedávné době nucena navštívit – velké plazmy, velké reklamy. Hospoda, kam ráda chodím na pivko? Hned dvě plazmy. Šampónský klub, kam jsme ze srandy zavítali před pár dny s Liz? Tam jich svítilo do lokálu aspoň pět.
Nikdo se na ně nedívá, nikoho nezajímají. Ale jsou tam. Blikají a rozptylují pozornost – jako obludné kýče z porcelánu, které jsou stejně hnusné jako drahé nebo jako přezdobené hodinky s diamanty, na kterých nejde poznat čas, ale cena, ta bezpochyb.
Máte doma plazmu? Velikou, velikanánánskou? Tu největší? A nebo vám plazmové bohatství nic neříká?
S pokorou přiznávám, že jsem jen chudý bezplazmovec, který se modlí ke všem bohům, aby digitalizace dolezla i do jeho krajů a on mě konečně od té debility, zvané televize, definitivní pokoj. Tedy aspoň doma, jinak mě ta mrcha bude otravovat všude, kam přijdu, ukazujíc na odiv svůj dokonalý obraz – dokonalý, leč zbytečný.
PS pro všechny televizní maniaky: Koukněte se někdy do lesa. Je 3D a má lepší barvy. Fakt.
PS pro všechny odpůrce plazmení: Tenhle článek by vás mohl zajímat;)

18 komentáře “Plazmové bohatství

 1. Televize… Skoro TV nesleduji, tak nač mít doma plazmu? 😀 Zbytečnost. Mě bohatě stačí LCD monitor k PC 😉
  Mimochodem, moje oblíbená hospůdka Charlie's žádnou televizi nemá a jak je tam nádherně :))

 2. Tohle jde nějak mimo mě, tak mají všichni plazmu a co? Doba, kdy ji měli jen ti bohatší je beztak pryč, dyť se dá sehnat (relativně) za málo. Na ulicích mi spíš vadí blikající nesmysly hern, kterých je tu mraky, než sem ta nějaká televize.

  (Btw. když koukáte na filmy doma a ne v kině, tak je větší plazma i LCD televize výborná věc ,)

 3. dobrý postřeh toto! Když z mé oblíbené hospody vystěhovali milovaný jukebox a nanadali na zeď plazmu s debiní uřvanou MTV, bylo mi těžko 🙂

 4. Plazmovou televizi máme, ale spíše kvůli lepšímu prožitku filmu, než aby se tím určoval náš společeenský žebříček.
  S tím co píše veruce souhlasím, my jsme ji taky sehnali za velmi příjemnou cenu a dost kecaní.
  Plazma je sice hezký výmysl, ale výmysl moderní doby, aby mohla zase z lidí tahat peníze.

 5. Heh, my máme doma takovou deset-patnáct let starou hranatou bednu a naprosto nám stačí (asi proto, že se na ni dívá jen máma a občas otec :D). Nemyslím, že kdybychom se místo toho dívaly na nějakou placatku, bavily by nás ty filmy a reklamy víc…

 6. Na televizi se nedívám, protože na filmy chodím do kina, tomu se stejně nic nevyrovná, nejen kvůli kvalitě zvuku a obrazu, ale kvůli specifické atmosféře. V bedně je těch zajímavých věcí minimum, to si to radši stáhnu z netu.

 7. Taky to považuju za zbytečnost. Celá televize je v době netu zbytečnost. A obří zobrazovače tohohle typu taky.
  neřekl bych, když někdo třeba programuje, tak je potřeba větší zobrazovač, na všechny ty toolbary, ale když na tom jen běží reklamy? To jsou fakt vyhozený peníze.
  A je docela zvláštní, že to píšu zrovna já, technoid.

 8. já plazmu mám, ale jen svou vlastní krevní. vlastním 24" lcd displej u počítače, ale to ovšem kvůli práci… tyhle demonstrace majetku a reklamy jen otravují…

 9. [11]: No jo, Lukášek zase povídá do něčeho, čemu totálně nerozumí. Já teda nevidím v těch dvou fotkách jiný rozdíl, než že na jedné máš namalované oči. Jinak mi ani jedna nepřijde o nic lepší nebo horší.

 10. [7]: U nás taky…přibližně 18 let stará TV. Takový vetrán a obraz jak víno:D Osobně ji zapínám jen občas, když je v ní něco hodnotného. Radši si zapnu rádio, u toho nemusím dřepět:)

 11. sice nic takovyho nemam, ale nepopiram, ze jednou ji treba mit nebudu..tohle uz proste patri k dnesni dobe (pred par lety se taky kecalo o tom, jak sou mobily zbytecna vec, jen vymysl z rozezranosti moderni doby a dnes uz je ma kazdej duchodce:)) a btw. vyzniva to trochu jako ze ten, kdo ma plasmu akorat cumi na bednu a je z toho uplne zpitomelej…na to abych si dokazala vazit prirody a zajit si do lesa nepotrbuju snad hned vstoupit do spolku rozbijecu televizi, ne?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.