Petice proti Lisabonské smlouvě

Prosím všechny z vás, co přemýšlejí hlavou a váží si svého vlastního názoru a své malé zemičky jménem Česká republika, aby si přečetli následující text, klikli na odkaz pod ním a podepsali petici a vyjádřili tak svůj nesouhlas s Lisabonskou smlouvou. Já už podepsala, prosím, udělejte to taky a pošlete to co nejvíce známým. A obracím se i na Slováky, kteří chodí na můj blog, protože jak jistě chápete, vy stejně jako my jste malá země a po schválení Lisabonu by nás velké země zadupaly do země ani by nemrkly…
My, občané svrchovaných států Evropské unie, vědomi si svých občanských práv a v touze po zamezení kroků směřujících k byrokratické nesvobodě napříč Evropou, tímto vyslovujeme svůj nesouhlas s přijetím Lisabonské smlouvy.
Lisabonská smlouva je v podstatě již jednou odmítnutou Evropskou Ústavou. Dává EU nové pravomoci na úkor členských států (68x zrušeno právo veta). Bere nám samostatnou zahraniční, hospodářskou, sociální a energetickou politiku a mnohé další. Státy ztratí kontrolu nad sazbami nepřímých daní.
Lisabonská smlouva dává EU možnost získávat nové pravomoci a rušit právo veta v dalších oblastech bez další ratifikace (Paragraf 48, který svým sedmým odstavcem radě umožňuje, aby dále zvětšovala počet oblastí, kde rozhoduje Brusel a kde rozhoduje kvalifikovanou většinou. K tomuto rozšíření nadále nebude třeba, aby je schválily parlamenty či občané jednotlivých členských států, jako tomu bylo dosud).
Lisabonská smlouva zvětšuje nadvládu nevolených byrokratů: rozšiřuje tzv. „doložku flexibility“, podle níž mohou vydávat závazná rozhodnutí například o obchodních normách pouze úředníci Evropské komise. Takových rozhodnutí je už nyní desetkrát víc, než směrnic, které projednává Evropská rada a Evropský parlament.
Lisabonská smlouva dále zmenšuje váhu hlasu zástupců menších zemí v Radě ministrů a zvyšuje váhu hlasu zemí velkých. Tři ze čtyř velkých zemí (Německo, Francie, Itálie a Velká Británie) mohou kdykoli zablokovat jakékoli záměry Evropské komise. Naopak jim stačí sehnat podporu jedenácti libovolně malých států, aby prosadily, co potřebují – stačí 55% států s 65% obyvatel, oproti dnešku, kdy má každý stát právo veta. V řadě důležitých oblastí likviduje suverenitu menších zemí a činí z nich závislé území pod správou vyšší moci. Členské státy již nebudou mít komisaře v každé komisi, čímž ztratí velkou část vlivu na rozhodování Unie.
Na základě výše uvedeného odmítáme přijetí Lisabonské smlouvy a žádáme vlády jednotlivých zemí, v zájmu zachování svobody národů a jejich dalších pokolení, o započetí jednání o novém směřování Evropské unie, které bude postaveno na rovnoprávnosti a skutečné svobodě bez byrokratických regulací.

16 komentáře “Petice proti Lisabonské smlouvě

 1.    Také jsem podepsal. Bohužel v nějaký úspěch této petice moc nevěřím. Člověk neudává žádný osobní údaj, to je dobře z ohledu na ochranu osobních práv a svobod, ale na druhou stranu si ten, komu je petice posílána může říci, že nikdo z těch tisíců podepsaných nemusí ani existovat. A nikdo mu to nevyvrátí. Jak říkám, rád se zapojím, ale vyhlídky moc optimistické nemám.

 2. Neviem, či petícia pomôže. Urobia to aj nasilu. Je to humus, čo sa chystá. Totalitná svetovláda. Jedna jediná nevolená vláda bude manipulovať celý svet.
  Vieš o tom, že amerika má právomoc zbaviť ľudí občianskych práv?? a to ak:
  -budú katastrofy (ktoré BTW ovládajú technológiami oni sami)
  -hospodárska kríza – tá súčasná je nastolená umelo
  -ak bude terorizmus – terorista by si bola aj ty, ak napr vymyslíš niečo, čo ohrozí ekonomiku (lacnú náhradu ropy – na rope predsa štát dobre zarába)
  http://sirver.neutral.cz/EE/texty/Totalitni_svetovlada.htm
  to je celá kniha na downlooad o tom, čo sa na nás ešte len chystá. Myslím, že by som malo zaujímať každého, kto si váži sám seba.

 3. Petici jsem podepsala už před časem, bohůmžel ale internetové petice jsou jen symbolické :/
  A jsem ráda, že tady vidím lidi, co mají mozek a Lisabonu říkají ne.

 4. Já se podepsala :o): Nechce se mi být  nijak utlačována, lidičky. Zamyslela jsem se a řekla jsem si, že by to pro nás bylo jedině špatně. Ale měla jsem poněkud strach, jestli toho někdo nezneužije a nebudu z toho mít nějaké problémy.
  Teď si pomaličku ještě uvědomuji, jaké následky bude mít, jestli naše podpisy byly k ničemu. Ale alespoň jsme řekli svůj názor. A já jsem za to ráda, děkuji za tenhle  odkaz.
  Čaurs, lidi!

 5. Vůbec, ne Celý tohle způsobila sama EU, Zeman, a babiš!
  Můžeme si za to sami, kdybychom nepříjmuli ani jednoho uprchlíka, nemusela se nám podepsat právo šaria, které jde jen proti obyčejným lidém, říkám v životě nepříjmu lisabon, my jsme se měli do roku 2005 dobře.
  EU dřív nebyla taková, taky je v něčem dobrá, ale máme tu svobodu a demokracii, EU je Post komunistický babišokratismus ekonomický fašista!
  Klidně se nebojím říct na věřejnosti že je babiš zpinďouřený čůrák, a oddálme EET, které jde taky jen proti obyčekným lidém.Placení v restauracích se obejdeme i baz EET, kdy jsme v roce 1995 tohle vůbec neznaly.
  Pane sobotko musíte nás podržet, a aby nás EU a USA ochránily před IS. evropy, nedovolím aby se tohle stalo, když zachráníme všechno co se dá věřím že můžeme život zase dobudoucna jako v 90.let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.