Nechci dítě, chci se soudit

Tak to je teda drsné…
Paní otěhotněla, mimčo nechtěla a šla na potrat. Jenomže potrat se nepovedl a paní bude za měsíc rodit. A chce odškodné a omluvu od doktora za to, že bude mít dítě. Argumentuje tím, že má cukrovku a těhotenství je rizikové. Ok, to beru. Ale jako pádnější argument používá to, že měla novou práci, dobře placenou a o ni teď kvůli rizikovému těhotenství přišla.
Nejvíce mě však dorazila věta: „Je to jako by vám místo nemocné ledviny vzali zdravou.“
Takže dítě je něco jako nemoc??? Jasně, jít o patnáctiletou holku nebo těžce nemocnou ženu, která dítě prostě neuživí nebo se jí nenarodí zdravé, pak chápu, že nepovedený potrat způsobí hrozné komplikace. Ale relativně zdravá žena, dospělá a zajištěná, která se chce soudit za to, že se jí narodí dítě? Na to nemám ani žaludek, ani nervy ani srdce.
V diskuzi pak byly reakce typu, ať ji neodsuzujeme, že to její děcko živit nemusíme, tak to nechápeme. Takže dítě je něco, co se musí živit, šatit a co obtěžuje život? No tak to teda potěš koště na kolečkách…
Důležitá je i informace, že dotyčná paní mohla jít na druhý potrat, protože to zjistila včas, ale už nechtěla. V tu chvíli jí asi došlo, že to, co nosí pod srdcem není parazit, ale její dítě. Proč se tedy chce stále soudit, nechápu. Je mi hlavně líto toho prcka, kterého máma od početí nechce, netěší se na něj a možná se o něj ani nepostará tak, jak by milující máma měla. Ale možná to bude jinak, protože jak matka drží své narozené dítě v náručí, nelze jej většinou ignorovat ani nenávidět. Jenomže hořkost v jejich vztahu nejspíš už zůstane a až synek či dcerka po letech najdou internetovou stránku, kde ho/ji maminka srovnává s vyoperovanou ledvinou, nezávidím jí to vysvětlování…
A co vy na to?

19 komentáře “Nechci dítě, chci se soudit

 1. Jo, tohle mě naprosto nehorázně vytočilo. Mám za to, že zhruba před rokem byl v médiích stejný případ, takže už jsem se takhle rozčilovala jednou. Je to fakt doklad toho, že lidé jsou hyeny a nemají žádné zábrany vymlátit peníze opravdu z čehokoli. Přesně jak jsi řekla – co si má myslet to nešťastný dítě, až za pár let zjistí, že jeho matka požadovala odškodné kvůli tomu, že ho nezabili a přišlo na svět živé.

 2. Částečně to chápu: když si člověk zaplatí jakoukoli službu a ta práce je odvedena špatně, pochopitelně má právo si stěžovat. Každý má jiné důvody, proč se chce zbavit svého těhotenství, a uznávám každého právo na tohle rozhodnutí, i když ty důvody pro někoho jiného moc závažně  nevypadají. Ani pro zdravou a finančně zajištěnou ženu nejsou útrapy těhotenství a porodu žádný med – obzvlášť, pokud se pro to nerozhodla dobrovolně. Na druhé straně, prý to zjistila včas, a tak v případě, že byla pořád rozhodnutá, že dítě nechce, mohla prostě jít znovu… Každopádně chudák to dítě, to je pravda. Obávám se, že pokud si ho matka nechá, moc dobře se mu s ní žít nebude.

 3. Tak tuhle paní jsem opravdu nepochopila. Myslela jsem, že po interrupci se chodí na nějakou kontrolu. Každý ví jak funguje ženský organismus a pochybuju, že bych si dalších pár měsíců ničeho nevšimla…takže no comment :o)

  Já mám teď spíš opačný problém…mimčo bych chtěla, ale zatím se nepoštěstilo, takže raději tuto paní nesoudím. Nebyla bych objektivní :o)

 4.    Zajímal by mě pohled na věc otce dítěte. S osobou s takovými názory bych potomka rozhodně nikdy mít nechtěl. Je to hnus, jak se priority lidí mění.
     Ale taky nechápu jaktože se potrat nepovedl. To by mě naštvalo taky. Třeba bych si zaplatil operaci očí, která není zrovna nejpříjemnější a oni by mi pak řekli…"Sorry hele, nepovedlo se"
     Ale když jde o dítě, reagoval bych určitě jinak.

 5. Tak potrat není sranda, že jo. Žádný přijdu, lehnu si, po pár hodinách jdu domů a pohodka. S riziky se musí počítat-ať už je ten potrat nezdařený nebo žena pak už nikdy neotěhotní apod. Právě proto jsem spíš pro tu adopci, jak jsem psala v komentáři k tomu druhému článku. Ale to je každého věc. Každopádně postoj té paní je nechutný.

 6. Tak pani tam pise, ze ji to zpusobilo finnanci potize, tak jak vis ze je finance zajistena?
  Ale jinak to moc nechpau… neivm do jake miry ovlivnuje cukrovka tehotenstvi, ale pokud vim, nedela tot akove neplechy, ze by to dite ci matka mohlo umrit, nebo ano?
  Otazka je ale, jestli je ta matka sama, a nema se o ni kdo postarat, kdyz ma ty fyzicke potize, pak celkem dokazu pochopit, proc to ta zena dela.. proste ji jde o prachy.. lide ziskavali penize uz i debilnejsima zpusobama, kouknete treba na porad "Nic nez pravda" 😀

 7. Chápu, že paní nechtěla dítě kvůli nemoci a kvůli jiným důvodům. Jen nechápu, že si nevšimla dřív, že není něco v pořádku, že nedostala menstruaci a že asi taky nebyla po zákroku dobře vyšetřena, když se na to, že se něco nepovedlo, přišlo až tak pozdě. A pokud je takhle nemocná a ví, že těhotenství by ji mohlo ohrozit, tak stačí používat antikoncepci. Na to aby pochopila "jak to chodí mezi mužem a ženou" je už snad dost stará :o)

 8. Rovena: jo to je ono, jestlis četla ten článek, tak tam píše, že mohla jít na potrat znovu, zdarma a stihla by to, ale už nechtěla.  Pak nemá právo chtít po někom peníze…

 9. onni: je to tak ze diabetes, ackoli se to nezda, muze zpusobit docela zavazne komplikace az smrt ditete i matky.

  a jestli ji slo o tohle tak potom teda nechapu proc na ten potrat nesla znovu kdyz vedela ze se to poprvy nepovedlo a ze by ji to udelali bezplatne…proste je vychcana, rozmyslela si to ale kdyz z toho muze vytriskat prachy tak proc to nezkusit, ze..

 10. Tak s tímto názorem musím s tebou Lúmenn jenom souhlasit!
  Nejlepší je udělat si dítě a pak se o něj neumět postarat! A jestli někdo považuje dítě za nějakého parazita,který je jenom na obtíž,tak je to potom člověk bez srdce a bez mozku!

 11. Hm, tak ženská je imho blbá jak troky. Ne proto, že šla na interrupci, ale proto, že se o zákroku dostečně neinformovala (na to, jak mnoho – a většinou je toho spíše málo – informací poskytnou samotní lékaři se nedá spoléhat) a posléze nepodstoupila potrat druhý. Byly by jí určitě oba zákroky proplaceny a možná by dostala i nějaké bolestné, takhle si akorát utrhne ostudu.

 12. jestliže to mrně nechtěla, má svaté právo jít na potrat a když ho fakt nechce, proč na ten potrat nešla i podruhé ? nebo adopce, co já vím…  to je nechutný, vyřvávat teď do světa, jak o toho drobečka teď nestojím, chudák mimčo, až se narodí, jestli se dozví, že ho máma nechtěla a ještě z toho mínila vytřískat prachy

 13. Tak s paní je teď na aktuálně.cz rozhovor, kde píše věci, že vidět ji, tak ji proliskám. Prý ještě neví, jak se k mimču bude chovat, že záleží na tom, jaké to dítě bude. A nejvíc mě dostalo, že už jedno dítě má (!!!) a taky je vdaná, tím pádem nevím proč mluví o penězích, když má manžela. A že cukrovka je problém – ok, ale jak píšete, měla jít na druhý potrat a že na to neměla žaludek je její problém. Má-li žaludek rozmazávat osud svého děťátka v novinách a brát ho jako přítěž, pak ji nelituju.

 14. no tak to je teda odporny, to byt i tim prvnim ditetem (nevim teda kolik mu je) tak bych si rikala, jestli me tenkrat chtela nebo si to taky rozmyslela na posledni chvili…je to fakt odporny, dite neni vec!

 15. Ani se nedivím, že se chce soudit kvůli zpackanýmu lékařskýmu zákroku, jehož výsledek výrazně ovlivní její život. (Rozdíl mezi tím mít dítě a nemít, to je výrazný rozdíl ať mi nikdo netvrdí, že ne.)
  Žebříček hodnot nemají všichni stejný. Zatímco pro někoho je těhotenství a dítě z něj plynoucí největší poklad, pro jiného to znamená zkažený život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.