Nechápu fenomén youtuberů…vy jo?

Asi jsem tupá, nemoderní, staromilská a totálně mi ujel vlak, ale až dneska jsem zjistila, co to vlastně SKUTEČNĚ jsou ti youtubeři. Samozřejmě, že youtube znám už nějaký pátek a taky znám spoustu lidí u nás i v zahraničí, co natáčejí videa, která pak umisťují na tento portál. Jenomže! Já žila pořád v době sto let za opicemi a měla jsem za to, že 90% youtuberů jsou vtipní, originální lidé, kteří dělají věci jako třeba francouzský youtuber Norman (viz) nebo čeští Viral Brothers (ty představovat nejspíš netřeba) nebo jako Vsauce (viz) či český youtuber Martin Rota a jeho kanály Naprosto retardovaný či Vědecké kladivo (viz). A víte co? Ono to tak není!

Jak jsem při prokliknutí se skrze odkaz na FB zjistila, youtube je doslova zamořené lidmi, jejichž videa jsou na zhruba stejné úrovni, jako moje pokusy (které FAKT stojí za prd, jak můžete zjistit po zadání mého jména do vyhledávače youtube nebo nalezení příslušné rubriky na blogu).
Já teda nevím, možná jsem jenom úplně natvrdlá a uchází mi nějaký sofistikovaný trolling, ale tohle jsou videa, která mají tisíce shlédnutí a já na nich nevidím nic jiného, než člověka co prachsprostě nudně žvaní.
Tahle slečna si koupila barvu na vlasy a dokáže o tom mluvit dvě minuty, načež začne
kvákat odpovědi na jakési otázky, což je rozvláčné, uspávající a nevydržela jsem to ani dvacet vteřin.
Než se do mě pustíte, že slečna/paní taky mluví o sobě a o tom, co ji zajímá a že to je to samé, jako blog, tak bych ráda uvedla, že to, co ona ze sebe potí 12 nekonečných minut bych jako psaný text zmákla asi za 4, spíš za míň.
Tohleto má 20 minut a přes 70 000 zhlédnutí a pod videem je půl stránkový popis
toho, co má slečna na sobě a jak je nalíčená. Celých těch 20 minut mi připomíná chvíle,
kdy na někoho čekám v kavárně a nemohu neslyšet konverzaci od vedlejšího stolu, kde
sedí dvě kámošky a takhle si vykládají. Obvykle mi z toho do pěti minut třeští hlava
a na tohle se dobrovolně kouklo 70 000 lidí…eh…
Nechci se slečen/paní na videích jakkoli dotknout. Asi mají svoje cílové publikum, svoje fanynky/fanoušky stejně jako já mám čtenáře na tomhle blogu. Ale já prostě nechápu to, jak může někdo ztratit dvacet minut svého života sledováním něčeho takového. To jako ti, co to sledují nemají kamarádky, který jim předvedou to samé na kávě a když do nich nalijete nějaké to červené, tak vám to nakonec ukážou i nahoře bez?
Dva náctiletí (no, ten mladší spíš ještě mladší) žerou wasabi.
Před zraky 120 000 diváků. Kde jsem byla, kdy se tohle na světě začalo dít???
Vůbec mi kanál těch kluků připomíná moje vylomeniny, když mi bylo deset, dvanáct. A tehdy bych dala všecko na světě, kdyby někomu moje kousky přišly stejně zábavné, jako mě. Ohlédnu-li se zpětně, byla jsem supertrapná malá holka a zaplaťpánbu, že v té době nebyly žádné internety, kam bych mohla svoje pokusy o scénky a vtipy nahrávat. Dneska bych asi žila pod změněnou identitou nebo aspoň nosila papírovej pytlík na hlavě, aby mě nikdo nepoznal. A tihle borci na tom mají slušnou kariéru. A najdou se lidi, co se na ně dívají. Cože? Cože???
Prosím vás, kde jsem byla, když se svět změnil a marnění času u seriálů přestalo být dost cool a lidi začali marnit čas ještě sofistikovaněji – sledováním youtube videí z obýváků cizích lidí, kteří mluví o kosmetice nebo o svém životě a nebo jedí wasabi a vám utíkají minuty života přilepené na obrazovku a když to skončí, nejste o nic chytřejší, než předtím, nemáte o nic zajíměvšjí život, nemáte nad čím přemýšlet, prostě jen kliknete dál a tam je další cizí člověk před kamerou co mluví a tak pořád dokola. A ti lidi, co takhle mluví, berou peníze za to, že dělají úplně zbytečnou věc a jejich fanoušci tu zbytečnou věc sledují a na světě se zatím děje bambilion věcí, který člověk může dělat a místo toho se dělá tohle, co je úplně ale úplně na hovno.
Vysvětlí mi to někdo? O čem to je? Jakej to má smysl? Nebo se mám zahrabat do minulosti a nevylízat, protože v tomhle prostě nemám šanci přežít?
PS: Ano, právě jsem mohla půl hodiny dělat něco mnohem důležitějšího, než psát tenhle článek a hořce si to uvědomuji…

78 komentáře “Nechápu fenomén youtuberů…vy jo?

 1. Nejlepší je, jak všichni tvrdí, že je dnešní svět tak uspěchaný a že nic nestíhají… a pak se dívaj na tohle. 😀 😀 Ale ať si každý dělá se svým životem, co chce. 😀  Ale taky mi hlava nebere, jak se někdo může proslavit tak strašnou nudou… -_-

 2. Úplně ten samej názor! Přesně! Nechápu ty tuny videí na téma "makeup, vlasy" atd….to samý ty rádoby vtipný videa malejch děcek co si myslí, jak to není vtipný.

  Prostě..v tomhle článku jsi to fakt popsala přesně jak to je

 3. Je to v podstatě to samé, co s bloggery…taky se každému svými články nezavděčí…každý píše o něčem jiném….někdo má blog o kosmetice, někdo s povídkami…někdo představuje svoji kreslenou tvorbu..a o tom to je. Kdyby to lidi nebavilo, proč by ta videa měla tolik shlédnutí? Někdo se třeba rád odreaguje u něčeho, kde nemusí přemýšlet, protože se v práci či ve škole napřemýšlí až moc. Sto lidí, sto chutí. 🙂

 4. Tak teď fakt nevím jestli se vůbec ozývat, ale tak při nejhorším si tady všichni budou myslet, že jsem marná.^^ Každopádně k tématu.
  Jsem člověk, který YT videím naprosto propadl. Sleduju pravidelně tak 10-20 youtuberů, u kterých se dokonce těším na každé nové video. Jsou to lidé jak z ciziny tak z ČR. Co se těch zahraničních týče, tak díky nim jsem si neuvěřitelně zlepšila angličtinu. I když sleduju slečny, které točí o kosmetice a líčení nebo kecají dvacet minut v podstatě o ničem, dokážu teď rozeznat jednotlivé přízvuky.
  Co se týče českých YT tak sleduju i české beauty vlogerky, i když ještě před rokem a něco bych nikdy nevěřila, že mě něco takového bude bavit. Ale jejich líčení mě inspiruje pro tvorbu vlastních věcí a u jejich povídání můžu v klidu třeba žehlit. Je fakt, že často je používám jen jako zvukovou kulisu. A přetože sleduju i slečnu, která točí vlogy o svém životě, kde byla a co dělala. Tak i to mě baví. Dozvím se třeba kde byla jaká akce nebo, co se třeba chystá. Hold člověk si musí umět vybrat. Ono se totiž dají najít věci, které člověka dokáží i obohatit. Mně třeba hrozně fajn přijdou videa o knížkách. Když nevím, co číst, tak je to pro mě skvělá inspirace.
  Mimoto sama se pokouším na YT točit. Hlavně recenze na filmy, ale i nějaké zábavné věci. Zkrátka, co mě napadne.
  Já si totiž myslím. že YT jako takový je skvělá platforma pro tvůrce. Právě proto, že si tam člověk může točit, co chce a má v podstatě uměleckou svobodu. Nikdo mu nekecá do toho, jak co má točit. Což se mi velice zamlouvá. A dál záleží na tvůrci jestli se chce zdokonalovat a něco skrz videa, která točí a publikuje lidem něco předat.
  Doufám, že co jsem napsala dává trochu smysl.^^

 5. no tak tá blondínka má aj zaujímavejšie videá pokiaľ viem (napríklad asi polhodinové video o tom, ako si organizuje čas, ako si kupuje iba zošity s oblými rohmi a podobne, veľmi zaujímavé a záživné :D)…takéto videá by som nepozerala…pozerám nášho Goga, ktorý je na Slovensku originálom, no dáva všetkým deťom inšpiráciu a tak si každý myslí, že môže robiť také videá…no čo ti poviem, nedarí sa…a preto pozerám radšej iba zahraničných youtuberov, aj to len dvoch…Pewdiepie a Grav3yardgirl, Pewds je fešák a má svoj humor, ktorý ma vždy rozosmeje a Bunny je proste úžasná baba, a hoci tiež niekedy iba hovorí o sebe alebo o produktoch, je úžasné ju počúvať, lebo jej prednes a osobitý humor je jedinečný a baví ma každá minúta 🙂 a navyše majú skvelú angličtinu či už na počúvanie, alebo na zdokonaľovanie tej vlastnej 🙂 takže čo sa týka takýchto youtuberov – hovorím určite ÁNO, ale na tých, ktorých si menovala poviem len – ČO TO JE???

 6. [12]: jj, Bunny je super! 😀

  Já se dívám jenom na youtubery, kteří mě vyloženě baví, taky nechápu ty dvacetiminutová videa o ničem… Když mě to video nebaví, tak ho prostě vypnu, i když ho spráskal můj oblíbený youtuber. Nejvíce sleduji anglicky a francouzsky hovořící youtubery, protože mi představují kulturu trošku jinou, než je u nás a taky povídají o tom, co se zrovna u nich děje… Mimochodem mám to jenom jako kulisu, většinou u toho cvičím, uklízím, chystám se do školy, kreslím, vařím… Takže čas moc neztrácím… 🙂

 7. Já nevím, ty kosmetické jsou o tom, že když se neumíš líčit a nic ti to neříká, tak si najdeš na youtube návod nebo volnou inspiraci a může to vypadat i k světu. Třeba na ples a podobně se potřebuje nalíčit snad každý.
  Já třeba ani u kamarádek nevím tolik informací jako u těhle youtuberek za jedno video. 😀

 8. Tak zrovna Lou je docela kreativní a šikovná a prostě se tím, jak vypadá, nebojí vyčouhnout z davu. Na její líčení koukám ráda, je to pro mě svého druhu umění. Tyhlety plky o tom, co měla bloggerka k snídani, co nosí v kabelce a s kým spí, vynechávám, ale něčím ten blog živit musí, no. A ano, lehce bulvární styl, kdy si necháte čumět do soukromí, prostě funguje. Na lidi působí ten lehce podbízivý styl, že vy jste krom té úžasné, kreativní, šikovné osoby taky ten "obyčejný" člověk, co má celulitidu a neumí parkovat. Petra tohle dotáhla  naprosto ad absurdum.(Dívat se na ni imho nejde, celý video hypnotizuju ty klaunský rty, je zmalovaná jak chodská truhla a poslech jejího akcentu mi rve uši.)

 9. beauty blogerky sleduji. jsou videa, která mě baví a která mě nebaví. Nemám v okolí takové šílence do kosmetiky jako jsem já a to, jak se hezky nalíčit znám právě z youtubu. Taky mi zajímá jak někdo pečuj o vlasy, které jsou zdá se podobné těm mým nebo pleť, která je mi podobná a tak. Co nosí v kabelce je fajn téma – zajímavé sledovat, kolik kravin si sebou slečny někdy berou 🙂 Jinak jiné zábavné vlogery sleduju a těším se na každé nové video 🙂

 10. Jo, Lum, ses sto let za opicema 😀 taky je sleduju (spis jsem sledovala, uz me o moc nebavi) a myslim, ze Petra LH je to, co se v ramci ceske sceny da povazovat za kvalitni 😀 ceske beauty jutuberky, to je proste pripad sam o sobe. Nejvic me na nich bavi to, ze se samy vystavuji, vsechno o sobe vykecaj, ale pak se strasne divi, ze jim nekdo cumi do soukromi 😀 hlavne teda maji tendenci sihrat na znalce kdeceho, asi si pamatujes kdyz jsme se kdysi bavily o jedne holce, kterou se resilo na HPNP. Je PA a jakmile se pustila do poucovani mladych holek o porodech, pricemz ten jeji byl fakt hororovej, to byl fakt konec. Nastesti sva videla uz smazala. Ale treba takova MamaLifestyle, to je maso 😀

 11. Btw, myslim ze ti i unikly mlade holciny jako Teri Blitzen nebo Aneta Bartova. Nebo naopak Aja Beautylife, ktera vypada jak stara pornoherecka. Nedavno Petra LH psala nejaky clanek o ceske blogerske scene, kde samu sebe oznacila za dinosaura v blogovani, jelikoz ona dela blog uz 4 roky 😀 clovek to musi brat s nadhledem 😉

 12. Youtubery si pouštím především jako zvukovou kulisu, jediný, na který se dovedu soustředit jsou videa Martina Roty a některá videa o knížkách(třeba Rodaw z Knihánkova..). Jinak co mě spíš překvapuje je to, jak moc prosakují youtubeři i mimo YT.. Vycházejí o nich knížky, děti s nima jezdí na tábory(tábor, kde hrají počítačový hry? jako vážně?), dělají o nich fan stránky a davy dětí se hrnou na jakékoliv youtube akce pro podpis a selfie.. Popravdě, je mi 14 a za svou generaci se hluboce stydím.. -.-

 13. Taky jsem 100 let za opicema, vůbec jsem nevěděla, o co jde, a můžu říct, že teď, když to vím, tak v předchozí nevědomosti budu raději pokračovat.

 14. Já taky nechápu lidi, co natáčí o líčidlech, o tom jaký oblečení a doplňky si koupili (spíš asi teda koupily) a tak podobně. A díky tomu se pak patnáctiletá holka údajně řadí mezi 77 nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích ( http://www.forbes.cz/77/139-makyna016 , sledovat typický příspěvek opravdu nedoporučuju a teda kdo ví kdo další podivnej tak kromě ní je, ještě jsem to celý neprošla).
  Co mě ale baví, jsou tzv. ,,booktubeři". Ale teda zas jen někteří a jen některá videa. Protože aby mi někdo vykládal jak si koupil x knížek jen proto, že měly hezkou obálku a nebo se do nebes snažil vychválit knížku jen proto, že ji dostal zadarmo jako recenzní výtisk (samozřejmě nemám nic proti chválení knížek, ale tohle děvče u dramatu vychvalovalo jak je to skvěle zpracovaný – na začátku je dokonce i seznam postav! No nic.)

 15. Lúmennko, nemůžeš srovnávat Tvůj blog a tyhle videa…
  Tipla bych, že stejně jako já čteš rychleji, než většina lidí mluví 🙂
  Takže čti a čti a čti a nezdržuj se sledováním plků, ze kterých nic kloudného nevybereš 🙂
  Jiní si tam možná něco najdou, ale to budou ti, co neumí tak rychle číst 🙂
  A piš, ať mám co číst já a podle sledovanosti bych řekla, že i stovky dalších 🙂

 16. Tak zrovna tyto dvě zmiňované beautyblogerky mi přijdou ve svém oboru jako česká elita, protože když to srovnám s pár dalšíma, co se snaží o to samý, jsou na tom ještě sakra dobře 😀
  Přiznávám, občas na některý jejich video kouknu, někdy mě zaujme, někdy ne. Možná si tím kompenzuju, že žádnou kamarádku, se kterou bych tohle (a cokoli dalšího) probrala, fakt nemám. 😀

 17. Napadlo mě jedno přirovnání…dřevárníci & PC hry. Ruku na srdce, kolik zbytečných hodin spousta našich přátel propařilo u Warcraft, Doty, Gothicu, LOLka a já nevím co vše existuje.. Myslím, že takový "youtuber" to nazve stejnou ztrátou času, za jakou považujeme my jeho videa.. 🙂

  Ale jinak pěkný článek, sama bych to lépe neřekla 🙂

 18. Ja bych to taky jako takovou tragedii nevidela. Proste par navodu jak se licit nejake recence kosmetiky, tipy na nakupy obleceni a par osobnich TAGu… Proste povrchni zabava, kazdy nemusi kazdy den resit filozoficke desputace… Spis mi prijde vtipne, jak moc vazne se ty holky berou, jako by delaly vlogy o leku na rakovinu. Maji velkou kritiku, jak jsou "slavne" a myslim, ze vetsina z nich to absolutne nedava. Na druhu stranu i vidim jak jsou uplne posedle obdivem a jak je to meni, viz Petra LH, kterou sleduju skoro od zacatku, ktera byly vzdycky "normalni" holka a ted zacina mit celebritni manyry. Ale to je asi normalni…

 19. Taky nechápu, jak někdo může sledovat 20 minutové "žvanící" video. Dobře, někdo to umí podat, ale 20 minut? To je sakra moc. Z Youtuberů sleduju jen pár lidí a to ne všechny videa. Prostě mně to nějak nechytlo. Beauty videa mi přijdou tak hrozně nudný, že se to nedá poslouchat ani jako kulisa a vůbec ne se na to dívat (ne že by holky nevypadaly dobře, sluší jim, jen prostě…). Někteří na to mají a opravdu na tu "youtube scénu" patří, ale pak tu jsou tací, co vidí jenom slávu a prachy, přitom nemají vůbec co nabídnout.

 20. Taky jsem si kdysi říkala, že mě videa o kosmetice bavit nemůžou. Ale pár z nich jsem si v poslední době oblíbila, protože taková povídací videa jsou prostě fajn jako kulisa, když něco dělám a nemám chuť si pouštět nějakou hudbu. A někdy se mi jejich recenze i hodí. Taky mi přijde, že jsi jako příklady vybrala snad ty nejlepší, co jsou teď na české "beauty" scéně. I když jsou to dost stará videa, tak za opravdové tragédie se tam dá označit mnoho jiných =D
  Podobně využívám i kecací videa Roty a jiných youtuberů, ale s nima bych to asi nesrovnávala, protože to je zase úplně jiný typ. Nicméně to taky beru spíš jako kulisu, než že bych to musela sledovat, když ten člověk stejně většinou jen mluví.
  Co se týče humoru, tak Viral Brothers jsem sledovala jen ze začátku, v poslední době se u nich už prostě nezasměju, ale Norman, ten je opravdu super. Jestli neznáš, tak si zkus najít Kovyho, ten mě taky dokáže dost pobavit. Co je ale k pobavení na tom, že někdo jí wasabi atd., to taky nechápu, ale předpokládám, že to je cíleno na mnohem mladší ročníky, které tyhle blbosti pobaví určitě. A těch bude na youtube asi nejvíc, a proto jsou ta videa tak populární.

 21. Já na české a slovenské YT scéně momentálně sleduju nejvíc Kovyho, Martina z kanálu jmenuju se Martin, Nejfa  a Vidraila. Občas i Hoggyho, Stejka a Goga.
  Stejk je podle mě youtuber, který propadl trendům. Jeho videa byla z počátku originální a vtipná, ale poslední dobou to jsou samé challenge a asky. Hoggy jako zpěvák- youtuber má podle mě většinu fanynek a to jenom kvůli tomu, že zpívá.
  Nejraději mám Kovyho. Ten videa vydává sice jen o nedělích, ale zato jsou originální, hezky propracované a vtipné, narozdíl od těch, kteří mají každý den jedno video kde jen chodí, žvaní do kamery a mají tam max střihy.
  Dost originální je taky nejfake. U něho se koukám sice jen na nějaké videa, ale mám ho ráda.
  K Vidrailovy jsem si udělala složitý vztah. Sice točí samé vlogy, ale nějakým záhadným způsobem ně pořád baví. U Martina to je to samý.
  Co nechápu, jsou beauty youtuberky a challenge. O krásu se obecně nezajímám a tyhle holčiny jsou pro mě zbytečné. Ostatní trendy na yt taky moc nechápu. Jsou trapný a nejfejk to dobře ukázal.

 22. Ty dvě blogerky, jejichž videa jsi sem nasdílela, jsou beauty blogerky. Dá se čekat, že budou prndat na téma kosmetika a spol… Já je nesleduju, ta první, Petra, má sem tam zajímavé návody na líčení, které je ale často dost extravagantní a já bych tak nalíčená mezi lidi prostě nešla. Stejně jako její outfity, které párkrát nasdílela a já si říkala "šak toto nosila moja babička za mlada ne??"… Ta druhá, ta je mi krajně nesympatická už jen tím jak mluví, ale zase to nejde brát tak obecně, jasně že jsou to prdny o ničem, ale spoustu lidí to asi zajímá, když se na to dívají, docela je možná i chápu, že se dívají na takové kraviny, spousta lidí má život docela těžký, jakože musí řešit pořád nějaké složité problémy a pak prostě jdou, sednou a chcou si pustit něco naprosto stupidního, jen aby si odlehčili hlavu. Já to takto mám s modními časopisy. Ačkoliv mě vlastně móda vůbec nezajímá 😀 tak si ten Bazaar čas od času prostě koupím, jen abych chvíli myslela na něco jiného, než na lidské orgány, nemoci a smrt (aneb když někdo studuje zdravotního laboranta a orientuje se směrem k histologii…). Jinak já se koukám hlavně na zahraniční youtubery a na videa o knížkách, ale taky na videotutoriály youtuberů (rukodělné práce, pletení nebo i vaření). Na tom jedu hlavně, nejraději mám blogy o životě, kde je od všeho trochu :).

 23. Já smysl youtuberů taky nechápu. Nechápu, k čemu jsou videa, kde ženský vypráví, jakou výbavičku si koupily pro dítě, videa, kde ukazují, co mají v kabelce. Videa, kde je představena kosmetika, kterou si dotyčná zrovna koupila. U těchto videí si nepřipadám jako žena, ale jako pořádnej "kamioňák", protože ty věci mi nic neříkají a nechápu, k čemu jsou.
  A co mě dostalo nejvíc -když mi před pár týdny kamarádka oznámila,že by ráda jela na nějaký festival youtuberů (nikdy jsem o tom neslyšela), kde má každý youtuber své stanoviště a prý tam předvádí to, co obvykle dělá na videích….Fakt nechápu.

 24. To jsi vybrala ještě ty z lepších, ale co taková Makyna 016 (mluví o make-upu a malovst se neumí, plácá blbosti a žvaní o svém životě, její videa si pouštím, abych se zasmála nad její blbosti A TO MÁ PŘES 100 000 ODBĚRATELŮ!) nebo Carrie Kristen (podle mě ta holka neumí mluvit a její hlas je neskutečně strašný, rvu si z něj vlasy), končím.
  Je to trend, dělá to každý, protože je to super. Nechť jsou špatné stále nesledované a špatné sledované ať dostanou rozum a začnou natáčet normální a kvalitní videa.

 25. Nemyslím si, že je to zbytečné. Ale spíše bych se v tomto případě zaměřila na ten "fenomén" .. Na YT jsou opravdu lidé (jak jsi vlastně už zmínila), co jsou opravdu originální a vtipní. Nicméně souhlasím s tím, jak se postupem času z "každého youtubera" stává jen loutka, která kopíruje ostatní.
  Podle mě si vybíráš špatná témata (nebo aspoň já osobně nejsem schopna beauty blogy/youtubery) sledovat.

 26. Já na youtube dávám videa už rok, není to žádné kecání, které zkracuje život, ale natáčím svoje rychloskládání Rubikovy kostky – kanál MišanCubeGaming. Rubikovu kostku složím za 20-30 sekund, moje videa mají kolem 100 zhlédnutí, možná bych si zasloužil více možná ne, moje videa nemají zas tak dobrou kvalitu, ale to se dá změnit. Rozhodně je lepší, aby mě lidi obdivovali, než trávili desítky minut u nudného kecání.

 27. Já YouTubko miluju a víš proč? Mám tam uložená videa svých synů z maturity, spomoce…:-) No a mám tam taky uložené písničky, které ráda poslouchám. Nabíjí mě pozitivní energií a zvedají náladu 🙂 Víc nic zde nesleduju. Ode mně nemají youtubeři ani jeden hlásek 🙂

 28. Teen youtubery fakt nemusím nějaké prankaly a lets playe ztráta času, ale vlogerky o kosmetice mám ráda, mám ráda i tvořivé vlogy, našlo by se toho víc,aletvůj názor se mi libí

 29. Podobné věci jsou dobré pro někoho, kdo se vyloženě nudí a potřebuje zabít čas, a zároveň ještě neobjevil sofistikovanější a příjemnější podoby, jak toho dosáhnout. Na beauty videa se dívám jen když potřebuju tip, třeba jak si sama ostříhat mikádo nebo, nebo když je někdo umí udělat tak, že se na to fakt pěkně kouká, fakt čumíš, co ten člověk zvládá třeba s makeupem, a odsýpá to, nevleče se to. Občas mě baví zvláštní lidi, co mají zvláštní příběhy a velice vtipně o nich mluví – třeba Stef Sanjati. No a když mám fakt v hlavě nandáno problémů a potřebuju se čistě jen odreagovat, tak si pustím Fattyho 🙂 Ale to jsou zjevy výjimečné, obvykle fakt nemám čas se tak moc nudit.

 30. Napsala si to hezky a ve své podstatě máš vlastně pravdu, ale… Jo, někoho to třeba může bavit. Nakonec proč ne? Jako relax to nakonec nemusí být až tak špatný, nebo když se chceš třeba v takovéto oblasti inspirovat…
  já sama videa tohoto typu rozhodně nevyhledávám, ale co se dá dělat – prostě 100 lidí, 100 chutí

 31. Jinak co se týče Viral Brothers, zrovna ti mi přijdou jako totální sračka a nechápu, že se na to někdo dívá. Příšerná angličtina, šílené zacházení jednoho s druhým, naprosto vymletý výraz té blondýny, naprosté nepochopení toho, že by po tom všem bylo ještě možné se nechat znovu nachytat… Tisíc hlav, tisíc názorů 🙂

 32. Jak si tak čtu ty komentáře, někdo asi nepochopil, že autorka neodsuzuje Youtube ani všechny youtubery, ale jen tu většinu naprosto neoriginálních a nudných jedinců, kteří se těší nevídaného úspěchu. Nechápu to, všechny ty tagy, pranky… Jedno video se mi líbí a hned v zápětí jich najdu 10 téměř stejných. Každý někoho koupíruje. Ae když se na tom tak zamyslím, blog je vesměs to samé jen v psané podobě.

 33. Nemohu souhlasit s tvým názorem, i když v něčem máš pořád pravdu. Každý je ve své tvorbě svým způsobem nějak originální, ovšem každý jinak, tudíž každou z těch dvou holčin může sledovat úplně někdo jiný + jsou lepší a horší videa. Myslím, že jsi je spíše chtěla jen potopit, i když je nesleduju, tak vím, že mají omnoho lepší videa, než ty, co jsi vybrala.

 34. NAPROSTO souhlasím, napsala jsi to velmi výstižně. Já jsem taky nějak zaspala, poslední, co si vybavuju, byli týpci, kteří nahrávali a komentovali, jak hrají video hry. Pak si ještě vybavuju nějakou slečnu, která točila tutoriál, jak si napatlat nějakou srágoru na hrudník, aby to vypadalo, že má větší prsa. A ejhle, asi jsem hodně zaspala, když najednou náctileté slečny natáčí videa, ve kterých žvaní, jakou si koupily řasenku. Svět se v prdel obrací, fakt že jo, a tahle generace se sama odsuzuje k záhubě.

  PS: Myslím, že nezanedbatelná část sledovatelů podobných videí jsou ti lidé, kteří se chtějí přesvědčit, jestli to ti youtubeři opravdu myslí vážně.

 35. No, uvádět zrovna ViralBrothers mezi vtipná a originální, ehm… Kromě Debilních keců, které navíc převzali ze zahraničí (originální? jak se to vezme) ty jejich pomsty a to celé do dělají bych zrovna na vtipné nepovažovala.

  Co se týče toho ostatního. Mám vytipované pár lidí, kteří mě baví (Stejk, Ati, NR, TheMadkyo a Motivacejinak), ale i tak zrovna moc nevítám, je-li video delší, jak 6 minut. Beauty vlogerky považuju za odpad, protože mě prostě nebaví a dělá to každá druhá holka. Jinak ale proti nim v zásadě nic nemám, dokud mi to necpou. Popravdě, ani moc nemusím holky, které točí recenze na knihy. Asi jsem si na to vybrala špatná videa, ale sledovat 15 minut, jak hovoří o knížce stylem: "Koupila jsem si jí a je skvělá. Také její obálka je velmi originální a skvělá. Děj je o (prakticky zopakuje anotaci na druhé straně knihy). No a je prostě skvělá, moc se mi líbila." Ne, to fakt ne. Za tu dobu mám tu knížku přečtenou dvakrát.
  Nejvíc mě ale na těch rádoby beauty bloger/vloger zaráží skutečnost, že se jedná z 90% o 13 – 15leté holky.

  K poslednímu videu. To se řadí spíš do té sorty, kdy se na to člověk podívá, jen kvůli názvu anebo kvůli stupiditě, jestli to je fakt někdo schopný udělat.

  A nakonec k tvým otázkám. Bohužel, nejsem ti schopná vysvětlit, proč se na to někdo dívá. Proč to točí, to jo (youtubemoney), ale proč to někdo sleduje. Též by mě to zajímalo.

 36. Já tedy youtube sjíždím furt, takže s tvým názorem nesouhlasím, ale jinak článek jsi napsala moc pěkně…
  Ty videa, o kterých si zmínila mi příjdou jako takový ten youtube odpad, ale i youtubeři, které tak ,,nechápeš´´, mají na kanále nějaký hezčí kousky videí 😉

 37. Máš pravdu si sto let za opicema tebe to třeba nebaví ale n3koha to baví mě zas třeba nebavěj věci který bavěj tebe!!

 38. Zrovna beauty youtuberky primárně vtipný být nemají, to je snad pochopitelný ne? I když vtipnost by okořenila všechna videa napříč žánry, o tom žádná. Na youtube scéně se dá najít kde co, záleží na každém, na co bude koukat. Jestli tě nebaví poslouchat 15min. kecy o lacích, barvách na vlasy a make-upu, tak si najdi něco jiného, co na tom? Vždyť spousta holek v reálu neřeší prakticky nic jiného a jenom se to přeneslo do virtuální prostředí, nic zvláštního. Horší je to, že videa dneska točí každý a ne všichni na to mají "ideální parametry" (techniku, hlas apod.).

 39. Já si normálně dloouhý články nečtu ale tohle je fakt zajímavý! Máš pravdu! A že si o tom tématu udělala aj výzkum. To moc lidí na blogu nedělá. Prostě skvělý článek!

 40. No niektorí youtuberi sú naozaj praštení, ale musím sa priznať, že pravidelne sledujem jedného českého youtubera, ktorý má úžasnú prácu a jedného slovenského 🙂 inak som neustále na kanáloch manželov Hollensovcov, ktorí sa venujú spevu a hudbe a človek tam nájde plno pozitívnych videí, ktoré spríjemnia deň 🙂

 41. Hezky řečeno, hned bych se pod to podepsala. 🙂
  Dnešní internetová popularita není postavena na inteligenci a schopnosti "něco říci", ale na debilitě sebeztrapnění. Jsme to ale divná společnost…

 42. Plně souhlasím. Já se teď ehm snažím začít s kanálem, a hlavní věci, co tam nechci jsou tyhle egocentrický sračky. Absolutně to nechápu. Padesát faktů o mně jako první video, really? Tagy, do kterých je nikdo nezatagoval? Hauly? Absolutně nechápu, jak tím někdo může zabíjet svůj čas. Radši sledovat něco, u čeho se člověk zasměje anebo co mu něco dát, a o to se přesně chci snažit. Tenhle trend sebecentrických osob na YouTube dělajících ze sebe celebrity jde trochu mimo mě.

 43. Zrovna ta tři videa, která v článku uvádíš, jsou, mimochodem, od méně dobrých a známých youtuberů.
  Youtubeři nejsou zdaleka všichni tak špatní. Já mám nejradši Kovyho (gameball). A je to taky jediný youtuber, kterého sleduju. Kovy je totiž originální, chytrý, vtipný a hlavně jeho videa mají hlavu a patu, vše řekne stručně a zajímavě, neprotahuje nudné informace a video ubíhá rychle a zábavně. Zároveň je někdy i poučné, ale většinou upozorňuje spíš na chování některých lidí, které by se mělo změnit.

  Někteří youtubeři jsou ale opravdu nudní, málo inteligentní a jejich videa vypadají nějak tak, že řeknou: "Kur*a" a čekají, že se všech jejich 100000 fanoušků hroadně rozesměje… To jsou youtubeři jako TVTwix, kteří umí jen odpalovat petardy v autobusech (dost starý incident:D) a mluvit sprostě.
  Někteří youtubeři ale člověka naučí třeba líčit se (to zrovna já nesleduju, je mi přece jenom dvanáct:D), vyrábět si různé věci do školy i do pokoje (DIY) a hlavně umí rozesmát.:)

 44. Promiň, ale vybrala jsi asi to, co je na youtube nejhorší. Beauty vochechule. Upřímně řečeno, ty já zrovna také nenávidím, ale videa natáčejí i inteligentní lidi. Například Kovy a Jmenuju Se Martin, ale i holky, třeba TheMadKyo a NikolsLife. Dříve se mi líbila i videa od Atiho a Stejka, ale ty už dnes stojí za prd. Například x-minutové video o akustické pěně.

  Co se týče Datla a Matěje, kteří ve videu jedli hrášek, ti mají na kanále i kvalitnější videa, i když nějak zajímavý nejsou, to je fakt.

 45. Přesně, mám podobný názor! Nevydržím u videa, kde nějaká osoba mluví o sobě nebo o nějakých věcech déle než tři-čtyři minuty. Píšu to stejné u jiných článcích tohoto typu – co s tím naděláme? Já bych se taky styděl, kdybych natáčel dětinská videa a dával je na internet. O co víc bych se styděl procházet na ulici, kde by mne lidé poznávali a ťukali si na hlavu. Pro "vykecání" je stejně nejlepší blog. I přes velikost možné článku je to stejně zajímavější, než nejméně 20 minut poslouchat jedno a to samé ve videu. Zvláště, když video není obohacené o nějaké prvky, které by tomu dávaly šmrnc. 😀

  Když jsem poprvé vlezl na internet, vůbec jsem si nemyslel, že nás tato síť ovládne – ovládne náš život. Dnes si někteří bez internetu nedokáží představit jediný den. Pokud jde o YouTube, znám ho ještě v té podobě, kdy se na něj nahrávala vtipná videa a ne nějaké bezduché vlogy a kvákání o ničem. Nevím, co se stalo, ale určitě s tím souvisí lenost. Lidé jsou prostě líní číst.

  Pokud jde o mně, taky jsem zkoušel dělat nějaká videa na YouTube – především tutoriály nebo Let's playe. Bohužel mě palce dolů a ošklivé komentáře naučili, že to nemá cenu. A dnes? Nějaký človíček, který vydá na svůj youtube kanál jedno video – let's play, který má otřesnou kvalitu, automaticky se stává youtuberem a získá desítky odběrů. Já jsem byl v té době rád, když jsem měl aspoň pět lidí, kteří se na mě dívali, i přes ty komentáře a palečků směrem dolů.

  Jak jsem říkal, co se dá dělat? Nikdo to nezastaví a bůh ví, kam se dohrabeme s internetem v budoucnu. Budeme na internetu neustále připojeni? Trochu mi to připomíná film Matrix.

  Žijme se vlastním životem, vlastním stylem, vlastním zdravým rozumem a nestarejme se o ty, kteří za to nestojí.

  To je vše. 🙂

 46. Osobně mám fakt ráda kanály na youtubu s různými tutorialy. Ať už je to make-up nebo vlasy, ale nutno říct, že ta zahraniční tvorba bývá malinko víc profi než ta česká. U první slečny mi teda víc než její blábolení vadil ten její šílený úsměv. Bolela mě z toho pusa za ni. A slečna druhá by si mohla uvědomit, že už nemáme osmdesátky a růžové stíny jsou fakt veliké NE, zvlášť pokud se snaží mít kanál o kráse a módě.

 47. V tomhle s tebou souhlasím, některé youtuberky nechápu… 😀 Například vůbec nerozumím tomu, proč jsou všichni tak mimo z Teri Blitzen 😀 Neříkám, že všichni jsou takoví, existují youtubeři, kteří nás třeba i něco naučí (např. Mamalifestyle se věnuje tématu děti, což je skvělé pro matky na mateřské, nebo DIY mám taky celkem ráda), ale skutečně nechápu lidi, kteří mluví deset minut o tom, že mají novou rtěnku 😀

 48. Velice zajímavý článek. Ano, některá videa  jsou úplně nanic a total ztráta času. Co mám ráda, jsou videa, kde jsou návody na různé pletené účesy 🙂 a ty jak se nalíčit na ples jsou dobré, né každá se nutně líčí nonstop 🙂

 49. Dost lidí okolo mě nemůže pochopit, jak člověk jako já může vyhledávat tenhle druh zábavy… YouTube mě prostě baví, ale jsem neskutečně vybíravá. Vyhledávám spíše inteligentní humor, nebo sympatické lidi, kteří dokáží člověku zvednout náladu, než týpky, co mají slovník složený z každého druhého slova sprostého…
  YouTuberky mě vlastně nebaví vůbec. Snad jen Beckie0, která bojuje s OCD a má na život přitom úžasný výhled, Heather Rooney, která božsky kreslí a Hahahaeun, krerá kreslí rovněž napozemsky, tvoří vyjímky. Slečny na YouTube jsou většinou narcistické pipky, co už neví, jak by se předvedly.
  Kluci umí často zabavit sofistikovanějším způsobem, což je docela zarážející, když  se to vezme kolem a kolem.
  Každopádně  Beckie bude vždy člověk, na jehož video se budu těšit vždycky 🙂

 50. Zaujímavý článok a priznám sa, že ja som nad tým ešte nerozmýšľala. Až teraz si uvedomujem, že máš naozaj pravdu. Tiež som sa raz odhodlala pozrieť si nejaké fashion video, ktoré už odporúčalo veľa ľudí a doslova som sa musela premáhať, aby som ho dopozerala- aj to som veľkú väčšinu pretáčala. Bolo to 20 minútové video ale ja som na tom nevidela absolútne nič zaujímavé.
  Youtuberky ako Teri Blitzen alebo A Cup Of Style rada sledujem, to sa musím priznať. Ich videá sú kvalitné a pútavé. Ale kecať 20 minút o outfite, ktorý mala holka v ten deň na sebe je naozaj strata času, či už pre diváka alebo samotného youtubera. Takže si nemyslím, že si divná, máme na to rovnaký názor. 🙂

 51. To je úplně jednoduché, byly doby, kdy pozornost byla zasloužená a lidi, co točili videa je dělali tak, aby to byla zábava. Ti lidé stále ještě existují, sama si jich pár vyjmenovala, Vědecké kladivo se snaží vzdělávat a je zajímavé… jenže když se zjistilo, že se z toho dá i slušně vydělat, chopili se natáčení i ti méně schopní a tohle je výsledek. Youtube zamořený divnými lidmi, co se snaží proslavit svým líčením nebo trapnými vlogy. Je na každém aby sám zhodnotil, co mu za to stojí a co je nuda.

 52. Tak kanál naprostoretardovaný určitě nebude vtipný, když se zaměřuje na logické vysvětlení určitého tématu. Ale je spousta dalších youtuberů, kteří připadají lidem vtipní a proto se na to lidi asi dívaj.To cos tu uvedla jsou kousky z kanálu (ano myslím, ten kanál kudy protékají nevábné věci). Spíš co nechápu je dívání se na to jak jiný youtuber hraje hry tedy let´s play.

 53. Já jsem koukala akorát na videa Teri Blitzen a to jen na ty, které mají aspoň jinou náplň než kosmetiku. Jiné kanály jsem nevyhledávala a nekoukala jsem na ně. Zatímco moje kamarádky kolem mě pořád řeší všechny české youtubery a znají jich minimálně dvacet, já se vždycky jen mlčky usmívám a naprosto nechápu o čem melou a nezajímá mě to. Jo, OK, někteří youtubeři můžou být fajn, ale znát a sledovat jich 15, mi už moc fajn nepřijde…

 54. První dvě ukázky, Petra a Lou, to je zrovna přínosem. Člověk se poučí, jak se líčit nebo získá inspiraci. Když holky představují nějakou kosmetiku, taky se to hodí. Znám spíš užitečných kanálů, než k ničemu, ale… Ale najdou se i mega moc amatéři, kteří dělají to samé, co holky zmiňované, a ta videa jsou úplně nudná.
  Jinak ty TAGy, za chvilku se snad lidé začnou natáčet i na wc…

 55. [21]: Aja beauty life vypadá jak starší ségra Dary Rolins. Nicméně, patří k tomu lepšímu v české blogové scéně. Vzhledově už nic moc, ale je celkem příjemná.

 56. [73]: ohledně lets playů- je to jako s fotbalem ten kdo pochopí dívání se na fotbalový zápas pochopí i tohle. Při fotbale taky slyšíš komentáře, taky nehraješ přímo na trávníku fotbal a sedíš. Lidé se dívají na letsplay buď proto že nechtěj si tu hru koupit ale i přesto ji chtěj vidět,komentář musí být kvalitní protože HLAVNĚ kvůli komentáři (a samozdřjmě obsahu)si to pouštěj. Ten komentář přidává na zábavnosti, jinak bez komentáře třeba jen procházení hrou bez ponoření do příběhu (tím se zabívají většinou game playe) bývají velmi nudné. Musí se tam něco dít. A právě komentář ty nudnější části zachraňuje a kvalitní vylepšuje celé video. Ticho bez akce je horší než těžce nekvalitní koment s akcí.

  Videa zde ukazovaná- ano, youtube rozhodně není tvořen z 90% kvalitními a dobrými tvůrci- to bychom mohli rovnou říct ať se yt (zkratka pro youtube) přejmenuje na televizi a všem daj plat. Ale právě tady se nakopla žíla "cancer videí"(cancer- angl. rakovina, oblíbené přirovnání k nekvalitě otravných videí). Ale většnou jdou ty lepší a kvalitnější videa jsou podstatně více vidět.Proto abyste je našli musíte trochu hledat nebo si pustit videa s názvem cringe challange tam je jich o dost více. Ale je to taky ohledně u jakých videí se člověk pohybuje. Jakoby žíla cancer videí a těch kvalitnějších byla na dvou opačných pólech. pravděpodobně Jediný kdo je  tak trochu překrývá je kanál Míšovi Šílenosti jehoš písničky jako Já miluju minecraft jsou při nejmenším vlezlé a rozhodně rozhořčil skutečné milovníky hry minecraft.A kolik začínajících ytberů-letsplayerů je! jako hmyzu, snad pod každým videem je napsáno pls podívej se na můj kanál apod. Těch lets playerů je na cz/sk yt scéně je přemnožíno ale tak jako tak Když víte kde se pohybovat tak na cancery skoro nenarazíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.