Naštvali nás…no tak je vypálíme!

O islámu a jeho fanatických stoupencích už jsem napsala nejeden článek. Ale málokterý byl prodchnut tak silnými emocemi, jako bude tento.
Dnes v práci jsem poslouchala rádio a dozvěděla jsem se, co zase ti mohamedáni natropili – a upřímně, zvedá se mi z toho žaludek. Ať mi nikdo nevykládá, že je to dobré a mirumílovné náboženství. Prdlajs! Je to banda poblázněných fanatiků, kteří si nevidí dál než na poslední stránku Koránu. A právě o ten (už zase) teď šlo…

Na webu nějakého bagladéšského buddhisty se objevila fotka člověka, co dupe po Koránu. Není jasné, kdo na ní je, zda je to majitel stránek či zda se vůbec jedná o buddhistu, ale ani to nezabránilo muslimům v Bagladéši vybít si svůj vztek právě na příslušnících tohoto náboženství. A tak se rozzuřený několikatisícový dav vrhnul na buddhistické chrámy a jal se „konat boží spravedlnost“. Vypalovali, ničili, rozbíjeli. A z několik set let starých chrámů zbyly jenom ruiny.
Kvůli jedné pošlapané knížce shořelo několik budov a dav rozmlátil i několik vesnic, kde žije (v Bagladéši těžce menšinové) buddhistické obyvatelstvo.
A já se ptám – co jim k tomu kruci dává právo? Po knihách se nešlape. To je nechutné samo o sobě. A už vůbec se nešpale po knížkách, které jsou pro někoho důležitými náboženskými symboly. Fuj. Ale adekvátní odpovědí na toto je písemné prohlášení, odsuzující tento čin a třeba nějaký ten flame v komentářích na inkriminovaném webu, jak je dotyčný nevychovaný hulvát. Možná bych ještě pochopila zamoření webu fotkami, jak muslimové v afektu šlapou na budhistické knihy.
Ale vypalovat staré a určitě kulturně hodnotné chrámy? Ničit lidem domovy?! Kvůli jedné pitomé fotce? To si snad dělají srandu! Urážet něčí náboženství je prohřešek proti elementární lidské slušnosti, ale pálit a ničit (a možná dokonce i zabíjet, což ve zprávě nebylo, ale je to docela dobře pravděpodobné) je normální bestiální zločin a ta banda tupých fanatických magorů by se z toho měla zodpovídat.
Výtisk Koránu si koupí každý za pár korun v knihkupectví. Ale tři sta let staré chrámy už nikdo znovu nepostaví. Je mi z toho smutno a blivno zároveň. Co ještě musí muslimové udělat, aby západní svět konečně pochopil, že tihle zaostalí barbaři nemají v naší společnosti místo, dokud se nanučí, jak respektovat cizí hodnoty a kulturu? Kolik nádherných památek musí být ještě zničeno, než přestaneme tuhle zrůdnou ideologii podporovat a hájit?

25 komentáře “Naštvali nás…no tak je vypálíme!

 1. Mňa hlavne zaráža ich netolerancia a opovážlivosť. Napríklad tu: http://www.aktuality.sk/clanok/195408/moslimski-imigranti-vo-svajciarsku-chceme-zmenu-vlajky/ a v kope iných príkladov. Nie som síce za šliapanie po Koráne, či iných knihách, ako si povedala – po knihách sa nešliape. Netvrdím, že kresťania a podobní sú svätí, aj tí majú svojich idiotov(a je ich celkom dosť), no niektoré veci sú proste cez čiaru a ja už len čakám, kedy pretečie pohár trpezlivosti práve tým, ktorí s nimi už niečo dokážu spraviť. Každopádne, už mi pripadajú rovnakí, ako naši farebnejší spoluobčania(ešte tu budem za rasistu -_-), už len kradnúť a vyžierať štát im chýba. Aj keď ktovie, či už náhodou nerobia aj to. Jediné čo chcem je, aby v mojej budúcnosti boli tieto individuá(fanatici, neprispôsobivé menšiny, etc.) čo najďalej odo mňa. Aspoň na vzdialenosť dvoch troch miest.

 2. [1]: Tak to je a tak to má byť? Tááákže podľa teba majú byť ženy v ich krajinách bité, telesne trestané, povinne podrobené obriezke, či dokonca ukameňované pre neveru? A to nehovorím o iných veciach. Krajiny na západe síce nie sú dokonalé, no sú civilizovanejšie. Neberiem ti tvoj názor, maj si ho.. a strč si ho do.. za klobúk dajme tomu 😉

 3. Z takových věcí je mi fakt smutno. Ano, Korán je taky kulturní památka, ale reakce těchto barbarů (to je zatraceně přesný výraz) je neadekvátní. Zastavili se myšlenkově ve svém chování cca v 5. století před naším letopočtem, takže dělejme tak, abychom do tohoto století znova nespadli..

 4. Zrovna buddhusmus mi přijde jako fajn náboženství, takové bez boha, tolerantní… Ale po knihách se vážně nešlape. Jenže i když ne, nejde mi do hlavy, proč sakra ničili ty chrámy…

 5. Ono to asi někomu vyhovuje, davy se nepoštvávají jen tak zničeho nic, tady spíš ony skryté elity, ovládající svět jen tahají za nitky a předvádí, co to znamená metoda roděl a panuj. Muslimizace Evropy taky nebyla žádná náhoda. Je to blbý, ale nic s tím nenaděláme.

 6. [7]:V souvislosti se skrytými elitami se mi úplně vybavilo Kingovo Pod kupolí a jeden šílenej druhej radní, který se bavil tím, že způsoboval nepokoje.

 7. [3]: ne…tak to nemá být…ale kdo jsme my lidé, jaká máme oprávnění měnit staré kultury ? Jsou tam i ženy které by se "bily" za svou kulturu.

 8. [9]: Položím ti podobnú otázku: Aké majú oprávnenie meniť staré kultúry práve oni? (znovu prípad s vlajkou a iné) Tie ženy by sa bili za svoju kultúru, lebo im bola od narodenia vštepovaná do hlavy, boli vedené týmto smerom a smelo si odvážim tvrdiť, že ich rozhodnutie to teda nebolo. A ak áno, tak nie dobrovoľné.. no áno samozrejme, výnimky sa nájdu vždy a všade, takže aj v tomto prípade.

 9. [10]: vím přesně o čem mluvíš…ale chtěl jsem říct, že některé zásahy do kultury by mohly natropit účinky s nedozírnými důsledky.

  Kdyby to bylo tak jednoduché tak: já například jsem v rámci reinkarnace taky nechtěl kdysi dávno sem na Zemi…a jsem tady (nedobrovolně)

  Jsou zde podobnosti.

 10. Nesouhlasím s jejich extrémní vírou, ale na druhou stranu, co dává takovým amíkům právo zesměšňovat jejich náboženství, co jim dává právo ničit jejich zemi a zabíjet civilisty?

 11. [11]: Áno, to je pravda, no treba si uvedomiť, že kultúra nie je len pár mešitiek, násilie a vieru v Alaha, sú tu aj iné náboženstvá, iné kultúry a každá jedna má právo existovať a byť rešpektovaná tou druhou. Títo blázni nemajú ani najmenšie právo ničiť budovy tým, že sa niekto pohrá s ich knihou.. ak sa na to pozeráme už z tejto strany. Kniha je kniha, predmet za pár eúr, no budovy sú majetok. Obzvlášť historické majú nevyčísliteľnú hodnotu.. a keď sa oni chovajú ako retardované opice, tak obviniť, pozatvárať, dovidenia.

  No tak sadni na raketu a leť inam O.o alebo vyčkaj na ďalšiu reinkarnáciu a možno sa ti pošťastí 😉

  [13]: Radšej budem držať palce amíkom a ich ozbrojenej sile, ktorí toho pokazili už celkom dosť, ale vedie ich mozog, než fanatikom, ktorých vedie náboženstvo.

 12. [16]: S tím naprosto souhlasím.
  Byl to hlavně nesouhlas s Oculusem [14]: , protože nechápu, jak někdo může říct, že drží palce jakékoliv ozbrojené síle. Naopak souhlasím s Nemesis.
  Pokud tohle někdo v Americe udělá, nemůžeme se tomu divit, že se to muslimům nelíbí. Je to přehnaná reakce, protože ty chrámy a všechno je nenahraditelné, teď si ale budou všichni pamatovat, co se se svatými knihami nedělá.

  [12]: Nevím proč, ale vzpomněla jsem si u toho na tohle http://www.youtube.com/watch?v=2fB0T1FxAfU.

 13. [18]: Asi som sa nevyjadril správne, čo už. Nie som za riešenie konfliktov ozbrojenou silou, ale dôverovať budem skôr amíkovi so zbraňou, než moslimovi so zbraňou. Jasné, že to závisí od jednotlivca a pod., čo dotyčný s tou zbraňou spraví, no sympatizujem skôr s Amerikou, než s Palestínou a inými.
  Bolo by mi totálne u prdele ak by bol v ich armáde moslim so zbraňou, aj tak by som skôr dôveroval jemu, než nejakému na východe a to už z viacerých dôvodov.

 14. Problém je, že fanatici nebudou nikdy respektovat cizí hodnoty a kulturu. A Korán si vykládají tak, jak se jim hodí a pak to takhle dopadá. Sem tam se sice nějaká země snaží je omezit, ale vznikají kvůli tomu nové problémy. Těžko říct, jestli už na nějakou obranu není pozdě (teď mluvím o těch zemích, kam přišli muslimové ve větším, alarmujícím počtu). Každopádně mi je z nich taky na zvracení.

 15. Náboženství je jen z mnoha politických stran, která se udržela nejdéle.
  Ti nejslavnější vůdci jenž nechtěli zneužít moc a slávu, byli prohlášení za svaté.
  Myslím si, že války vznikají pro ovládnutí strtegické polohy danné země a jeho přírodního bohatství.
  Za nitky tahají jen nejsilnější jedinci, ostatní lidé jsou jen pěšáci na šachovnici.
  Ovládání jiných lidí je v povaze člověka.

 16. [19]: raději s Amerikou než s Palestinou? To si děláš legraci že? Palestincům bylo ukradeno jejich území, byli vystěhování a jejich domovy si zabrali židé, kterým byl věnován stát, aniž by se palestinců někdo ptal. A oni teď jen bvrání svá práva. Zato Američani pod záminkou terorismu a atomovek napadají státy, bohaté na ropu, krůček po krůčku diktují světu, co má dělat a zotročuje svoje obyvatele. Takže zrovna tohle srovnání se krutě nepovedlo.

 17. Blá.. blá.. blá.. Je to furt dokola… A že zrovna naše civilizace má právo na kritiku. Kdo vypálil ve čtvrtém století alexandrijskou knihovnu a zničil většinu antické vzdělanosti? Kdo upaloval ve středověku desetitisíce čarodějnic? Podle islámského kalendáře je rok 1433. Bylo to snad v Evropě v patnáctém století lepší, než je to dnes u nich? Zdaleka ne! Naopak, arabský svět je daleko víc vepředu, než jsme byli mi tenkrát. Chtělo by to trochu sebereflexe, než jdu kritizovat druhého…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.