Matka, co zabíjí syny jídlem

Na jednu stranu čteme o rodičích, kteří nutí své děti hubnout, aby udělali kariéru modelek nebo tanečnic. Ale o případech, kdy nezodpovědní rodiče ládují svoje děti jídlem a vyrábějí z nich obtloustlé příšery, o tom se tolik nemluví. A přitom jich v poslední době přibývá – ve zvrácené době, kdy se upínáme k tělům a materiálnu, do sebe lidé ládují kilogramy jídla denně a ničím jiným si nedokáží udělat radost.
Něco takového zažívá rodina paní Cynthie Williams, jak jinak, než z Ameriky (více v tomto článku). Ona sama byla tak tlustá, že jí hrozila smrt a tak podstoupila operaci žaludku. Její dva synové ovšem takové štěstí neměli a tak si na nic nejspíše vybíjí svou frustraci, že už se sama přežírat nedokáže. Dohromady jednu dobu vážili přes 540 kilo! A jsou prý tak tlustí, že nemohou chodit do práce ani se seznamovat s lidmi. A tak jenom leží doma a jedí, protože z ničeho jiného už se nemůžou radovat…

Mám tu na blogu bezpočet článků o anorexii, nezdravé posedlosti hubnutím, kdy se člověk snaží být vychrtlý, což mu způsobuje nemalé zdravotní potíže. Bohužel ale existuje i opačný extrém. Co člověka probohy vede k tomu, aby si devastoval zdraví a cpal do sebe smažená jídla a sladkosti vrchem spodem? Komu může nevadit vypadat jako obludná koule tuku? Copak je to jako droga, že člověk nemůže přestat?
Šťastná (?) tlustá rodinka…
Na jedné straně světa lidé denně umírají hlady a na straně druhé jsou lidé, kteří žerou za pět. Copak je to normální? Tenhle svět je fakt zvrácený…

23 komentáře “Matka, co zabíjí syny jídlem

 1. Neumím si představi, že bych jen tak přehlížela, že mojer dítě ypadá, jako koule.Nerada někoho omezuju a sama mám jídlo ráda, ale když vím , že to ěkodí a jak by dejme tomu po tom všem, co občas dět jí mohli vypadat, raději bych jim to urvala od huby.On je chvilkový požiteček z tyčinky, ale na tom těle vto bude dítě vidět dlouho a už jen proto , jaké můžou být cizí děti bych v tomhle svoje děti hlídala.

 2. Znám několik lidí, kteří připomínají prasátka, stěžují si na to, ale jediné co dělalí je s prominutím to, že žerou a žerou žerou. A ono se pak vážně těžko přestává, ač se to možná zdá divné, je to droga.
  I mě babička jako malé neustále cpala samé sladkosti a já jsem se dodnes nezbavila jisté závislosti na čokoládě. Naštěstí se to na mém vzhledu nijak zvlášť neodráží.

 3. Jo, je to dost hloupý, takhle někoho naučit se přežírat.
  Ale musím se pozastavit nad tvou větou, že tenhle svět je zvrácený.

  A znáš nějaký jiný svět, který takový není? Vždycky tu byli jedni, co nemohli sehnat jídlo, a jedni, kteří ho měli nadbytek.
  Jiný svět neznáme. Takže se to říct nedá. Spíš svět je prostě takový. Zvrácený…to bychom ho museli porovnat s jinými světy…

 4. Kdyby žili od výplatě k výplatě, asi by takhle tlustí nebyli,zřejmě mají hodně peněz a nevědí co s nimi, když se takhle cíleně vykrmují – to jídlo není zdarma-:(

 5. Jídlo, ano jídlo je jako droga, zvlášť pokud člověk nemá pevnou vůli zhubnout.
  Já jsem nikdy žádnou PPP neměla a ani se mít nechystám – mám totiž zaručený způsob, jak si udržet zdravou a uspokojivou váhu po celý život, tato skvělá vymoženost mi dokonce byla i geneticky dána!
  Je to celiakie!
  Takže být po mém, těmhle chudákům bych do střev nahnala neschopnost strávit tuky a rozkládat draslík a podobné a hned by vypadali k světu

 6. Někdy je to psychika, někdy je to nemoc: http://www.google.cz/imgres?q=leptin+knockout+mouse&um=1&hl=cs&sa=N&biw=1024&bih=509&tbm=isch&tbnid=1hPBdlUyw_-AqM:&imgrefurl=http://nutritionwonderland.com/2010/02/gmos-does-regulation-ensure-safety/&docid=29edkFy-AjEZyM&w=640&h=435&ei=pHSDToHrGMOQ4gSo_LVN&zoom=1 toto je myš, které vědci vypnuli gen pro výrobu leptinu, hormonu, který říká organismu, že už je najedený. Tahle myš, a lidé, kteří trpí stejným/podobným postižením prostě nedostanou signál, že mají dost…

 7. [6]: "nemůžeme říct, že je tento svět zvrácený, to bychom ho museli porovnat z jinými světy" – krásná myšlenka, děkuji za ni

  [11]: nezávidím:( Na druhou stranu, obezita ti asi nikdy nehrozí:)

 8. [9]: Nad takovýmito názory se vždy pousměji – že člověk, který je obézní musí mít hdně peněz a nevědět co s nima. Bohužel tě zklamu. V USA mezi nejlevnější jídlo patři právě ty nejvíc nezdravé pokrmy. Zatímco u nás dát si větší svačinu v mekáči znamena nechat tam peněz jako za 100 rohlíků, v USA mají na zdravou stravu peníze jen ti opravdu majetní. Blbá zelenina vyjde o hodně dráž než pořádný cheesburger – a to je taky ten důvod, proč je nejvíc obézních lidí právě v Americe.

  Lúmenn napsala "Mám tu na blogu bezpočet článků o anorexii, nezdravé posedlosti hubnutím, kdy se člověk snaží být vychrtlý, což mu způsobuje nemalé zdravotní potíže." – a o to právě jde. Takováhle obezita není nic jiného než anorexie či bulimie v opačném směru.

 9. No, abych pravdu řekl, jídlo je fakt mňamka… ale ve stavu jako jsou oni bych se na sebe neodvážil podívat do zrcadla… i když docela závidím, když si představím, na kolika pizzách si pochutnali… jenže je to pak ještě vůbec dobrý?

 10. Ouu, je to smutné to takhle vidět, o to hůř, že ti lidé s tím nic nedělají, i když už si jsou schopni přiznat, žeje to jednou dostane do hrobu, ale droga jako droga, odvykačka bude hodně těžká, ale podle mě to stojí za to zkusit.

  Moje máti zase sní všecko, co se jí dá pod nos a stále má kolem padesáti kilo, inu rychlé spalování, a její nejlepší kamarádka má něco kolem stodvaceti kil a snaží se zhubnout už hodně dlouho, chodila do fitka, jí zdravě a stejně nic. Jejich společná fotka vypadá hodně komicky. 🙂 ale zase se jim nechci smát.

 11. hororTENTO DOPIS NEPŘESTÁVEJ ČÍST!!!!TENTO DOPIS JE OD JEDNÉ HOLKY Z RUSKA JE JÍ 13 LET A VŽDYCKY SI PŘÁLA MÍT SVÉHO KONĚ JESTLI TENTO DOPIS POŠLEŠ 20-TI LIDEM TAK JSI POTOM V DUCHU ŘEKNI SVÉ TAJNÉ PŘÁNÍ ZJEVÍ SE TI DO 5 DNŮ. JESTLI TO NEPOŠLEŠ 20-TI LIDEM TA HOLKA PŘÍJDE K TOBĚ VEČER V 00:00 A ZABIJE TĚ!!!!!!!!!!!!! JEDEN KLUK TO NEPOSLAL A DO ZÍTŘKA NA POSTELY TAM BYLA JENOM JEHO KOSTRA A DOPIS PSANÉ KRVÍ!!!!..

 12. ja nechapu ze se na te fotce vsichni tak usmivaji, me by bylo spatne ze me samotne asi, ano to jidlo je pro ne jako droga, ktera je uspokojuje, ale jen jidlo jim snad ke stesti stacit nemuze ne? jidlo ma slouzit ne zotrocovat

  [17]: to je presne ten problem…ale ten problem je i u nas, kdyz nepocitam rovna mekace a kfc, kde fakt nechate pul vyplaty za jeden rodinny obed, tak porad zdrava strava vyjde mnohem draz nez ta nezdrava..obcas jen tak nahlizim lidem v supermarketech do kosiku a chce se mi z toho brecet, ale je to jednak tim, ze jsme tak nauceni a jednak tim, ze deset rohliku a baleni parku vyjde levnejc nez musli, jogurty a ovoce..

 13. Hrozný. Má rodina tohle nemá, ale znám kamarádku, která no…
  Váží 75 kg a je jí 12 let. Její rodiče mají těžkou nadváhu. Její mámě je 34 a váží 210 kg a její táta- 38 let 215 kg. Hrozný…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.