Mamííí, já chci taky svoji stranu!

Po Jiřím Paroubkovi, jehož LEV 21 aneb moderní levice pro třetí tisíciletí, zažila v posledních volbách pořádný debakl a nejspíš tomu nebude jinak i v těch následujících a po Miloši Zemanovi, jehož Zemanovci nám momentálně, ač nezvoleni, vládnou, se se stranami dalších známých osobností roztrhl pytel. A tak tu máme LIDEM, stranu, která je ve sněmovně, aniž by ji tam někdo zvolil, ÚD Tomia Okamury (a tím nanarážím na jeho japonský původ a očekávanou (ne)velikost jeho přirození, ale skutečně se jedná o zkratku slov Úsvit demokracie) a nyní i nejnovější LES, kterýžto není domovem neandrtálců, alebrž Martina Bursíka, který za touto půvabnou zkratkou ukrývá svoji novou stranu Liberálně ekologickou.
Jestli to tak půjde dál, začnou se politické strany zakládat „na klíč“ a bude si ji moct koupím každý nekňuba pod stromeček.
„Dvě politické strany, prosím.“ „Chcete je zabalit?“

Připomíná mi to dobu, když jsem si jako osmiletá vymyslela svoji vlastní politickou stranu. Měla krásný název: POSRANA. Přišlo mi hrozně vtipné si představit, jak moderátor v televizi zahlásí: „A volby vyhrála POSRANA, tedy vlastně Peťulčina optimistická strana radosti a národního analytismu.“
Ale to mi bylo osm a nebyla jsem tak zběhlá v politice jako dnes:) Pročež bych nyní založila stranu PRDEL – Pravicovolevicová radikálně demokratická elektivní liga. A nebo co rovnou strana LUMENN? Literárně umělecká monstrstrana emocionálně nevyrovanného národa? Taky se mi moc líbí ASS – anarchistická strana svobody.
Ale dost legrace. Přijde mi to, jako by známé osobnosti schválně drobili politickou scénu na co nejmenší kousíčky a kradli hlasy všem, kdo mají byť pramalou, ale přesto šanci uspět. Všechny ty údy, lesy, lidi a lvové jsou jen maskou pro to, aby lidé zcela ztratili důvěru v malé strany a oddaly se osvědčeným molochům jako je ODS a ČSSD, abychom nakonec dotáhli naši politiku k „moudrému“ americkému vzoru dvou vzájemně naoko soupeřících stran, které v konečném důsledku ruku v ruce rozkrádají zemi.
Tak nepodléhejte manipulaci. Ani laciným slibům. Volte podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
PS: Piráty!:)

21 komentáře “Mamííí, já chci taky svoji stranu!

 1. kebyže som češka tak by som rozhodne ednu z tvojich stran vfolila! možno by sa konečne narobil v politike poriadok – ale pravda je, že stranu môže mať každý debil – tak prečo ty nie? 😀 (nechcem naznačiť že patríš medzi politikú "inteligenciu", naozaj nie 🙂 )

 2. Vede to k tomu, že situace je nestabilní (100 na 99) a jednotlivé intervaly se zkracují. Když začne starší člověk umírat, také to vede přes čím dál častější kolapsy všeho možného.

  Tak dlouho se budou intervaly voleb zkracovat, až nakonec umřou úplně…

 3. ÚD Tomia Okamury jsi napsala schválně, poněvadž se strana nejmenuje Úsvit demokracie, ale Úsvit přímé demokracie, tak si nehraj na neviňátko 😀
  PRDEL bych volila. Jen tak, z prdele.

 4. Nojo, ale kdo se v tom má vyznat? Já ani pořádně nevím, co to ti Piráti jsou 🙂 Mám takový pocit (asi správný), že někdo tak nějak nechce, abychom byli informovaní. To jsou různé informační zdroje, lži, reklama, teorie různých lidí a to všechno smíchané dohromady… Čím větší guláš v tom budeme mít, tím líp! Stejně tak je to s právem a zákony; čím míň je pro všechny srozumitelné, tím líp nás mohou obelhat. Nebo je to jen můj pocit? 🙂

 5. Zdravím tě jménem Literárního klubu, jehož jsi členem. Klub byl delší dobu neaktivní, ale také už je nějakou dobu zpět a nám se poztrácely emaily z vašich přihlášek. Proto tě prosím, abys poslal/a email na klub.literarni@gmail.com a do předmětu napsal/a "Kontakt".
  Připojuji, že členové, kteří se neozvou, budou po dalším několikerém upozornění z LK nejspíš vyhozeni.
  S pozdravem,
  hustokrutopřísný tým LK.

 6. [7]:  Máš správny pocit.

  Lumenn a prečo by ludia mali volit práve Piratov, o ktorich nikto ani nic nevie, ani nevieme co nam slubuju.

 7. Mě už ty politický vtipy ani nepřijdou vtipný, spíš smutný. Ale tady jsem se pobavila a PRDEL bych volila taky. Virtuálně ve virtuálních volbách. Co bude v těch pravých, to fakt netuším….

 8. [11]: volím piráty od doby, co mohu volit, vím o nich z médií a pak jsem si na jejich webu vyhledala informace a na základě nich jsem se rozhodla je volit. Nyní jsem členem a chci za ně kandidovat  ve volbách do PS.

 9. Národní analytismus v osmi letech? Slušné. 😀
  Ještě's zapomněla na Babiše. Všichni tihle "roztrhlsepytelsnámové" se snaží spasit stát, ale spojit se v jedno hnutí, na to evidentně nemají.
  Politiku už prakticky nesleduju, to by se člověk totiž musel furt rozčilovat. Jen jedno musím říct – zklamal mě Zeman, zklamali mě samozvaní Zemanovci a zklamal mě i Tomio Okamura, který se po prezidentských volbách snad úplně změnil.

 10. Přemluvím spolužáky, kámoše, dneska už stačí sehnat pár lidí a založit si stranu 🙂 Ale jako strana založená z recese, to je věc stará přibližně století. Víš o kom a o čem je řeč?

  [14]:To máš těžký. Volí se strany, ne lidi kandidující za ty strany. Ale asi bych se zhrozil, kdyby se do sněmovny dostal Wagner (jak se ten hajzl jmenuje křestním jménem?). Jinak moc pirátů neznám, ale dosti by mě potěšilo, kdyby ses do sněmovny dostala právě ty. Hodně štěstí.
  Vy piráti to ale máte příšerně těžký, když se všechno tříští na drobný úlomky. Později budou mít strany jen jednoho člena a nebude jím vždy člověk, ale někdy třeba i plyšák 😀 Jste malá strana, ale ne úplně bezvýznamná a taky podporována zvláště mladou generací. Žlutej pták a spol. to ještě víc kazí, kradou hlasy, který by vás dělily od zahákování sněmovny. ÚD je taky docela významnej v kategorii malejch stran. Hodně štěstí. Nechť jsou vaše šavle ostré jako krystaly a vaše bambitky smrtící jako lidská blbost. VOLTE PIRÁTY!!!

  V osmi ti ještě říkali vlastním jménem, že jo? V kolika sis začala říkat Lúmenn a svoje pitomý občanský jméno naprosto nesnášet? Ve dvanácti?

 11. [5]: To je fakt, mělo by se to správně jmenovat ÚPRD Tomia Okamury, což i celkem věrně shrnuje okolnosti vzniku, smysl a budoucnost této strany

 12. [9]: A nebylo by občansky moudřejší ptát se namísto “proč bych měl volit stranu o které nikdo nic neví?“ správněji “proč o jiných stranách nikdo nic neví?“.
  To je právě ta zrada na lidech, že mediální masáž ve veřejném prostoru si mohou dovolit jen někteří a berou to jako investici do vlastní budoucnosti, vstupenku na místo u státního cecku a příležitost k vytvoření zákonů, díky kterým pak budou moci beztrestně krást.
  A součástí této investice je nejen sebeprosazení, ale zejména manipulace veřejným míněním prostřednictvím průzkumů s předplaceným výsledkem, cenzura veškerých informací o alternativách a když už konkurence ignorovat nejde, tak ji nechávají pomlouvat, diskreditovat a zesměšňovat.
  Tebou položená otázka svědčí o tom, že zatím spíš věříš tomu, co je ti předloženo, namísto aby sis sám/sama sháněla informace a šířila je dál, ale a to je nejsmutnější, jsi s tímhle postojem sám/sama součástí té mediální masáže, aniž by sis to uvědomoval/a.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.