Kocourkov!!! aneb radši nesledujte, co se děje a hlavně nikomu nic nepůjčujte

Tak jsem dneska spokojeně vypnula televizi, naštvala jsem se jenom jednou (viz tady) a chci si jen tak odpočinkově pročíst blogy. Otevřu prohlížeč, najede mi centrum.cz a do očí mě majzne článek. A jak už to tak bývá, čtu a vidím odkaz, zase čtu a kliknu na další odkaz, další článek. Takže chtě nechtě jsem zase začala číst zprávy, když se mi ruka roztřásla na myši a oči se přilepily na obrazovku.
Pánové a dámy držte se, bo tohle se mnou málem seklo.
Bylo nebylo, firma Hyundai pořádala testovací jízdu nového auta. Dva novináři sedli do auta, jeden za volant, druhý vedle něj a tradá na silnici, zkoušíme, co to autíčko umí. Umělo toho dost, pánové to vytáhli na sto padesátku a vysekali se. Ani jeden to nepřežil. To je smutné, ale vzhledem k tomu, že viník nehody se zabil, nemáme co řešit, takže kluky pohřbíme a jede se dál. Omyl!
Pozůstálí po oběti nehody, tedy tom novináři, co neřídil, utrpěli citovou újmu. Umřel táta od rodiny, je to pochopitelné, ale co je nepochopitelné je, že zažalovali formu Hyundai, jakožto vlastníka a provozovatele vozidla. A Vrchní soud jim to v dubnu přiklepl. Takže majitel auta platí za to, že v něm nezodpovědný řidič někoho zabil. Není to úžasné?
V diskuzi jsem samozřejmě narazila na super nalogie, z nichž mě zaujaly tyto:
– na bowlingu si půjčíte kouli, kterou následně zabijete dalších deset sportovců a pak sebe. Odškodné pozůstalým zaplatí majitel bowling klubu.
– v půjčovně aut si půjčíte auto. Narazíte do baráku, zabijete sebe a pět lidí a zničíte ten dům. Odškodné pozůstalým zaplatí půjčovna aut, bude-li se majitel zbořeného domu soudit, možná vysoudí na půjčovně i majetkovou újmu.
– kámoš má flintu pověšenou v nezamčeném bytě, vy mu ji ukradnete, postřílíte deset lidí a pak se zabijete. Kamarád vám nezabránil v „půjčení“ zbraně, tudíž vyplázne odškodné pro všechny pozůstalé.
Co z toho vyplývá? RADŠI NIKOMU NIC NEPŮJČUJTE – zejména žádná auta, zbraně, těžké předměty a jiné nebezpečné věci, nikdy totiž nevíte, co komu s tím udělá a kolik vás bude stát odškodné.

7 komentáře “Kocourkov!!! aneb radši nesledujte, co se děje a hlavně nikomu nic nepůjčujte

  1. A to jak zloděj přelezl plot a pokousali ho tam psi znáte? Majitel pozemku a psů byl stíhán za to, že jeho psi napadli zloděje, protože měl plot nižší než 150cm a tím pádem zloděj nedělal nic špatného….
    Zákony ČR jsou trapné až na půdu…

  2. Člověk by řekl že by se měly soudy řídit logikou, ale vidím že to je jen milná představa. Potkat někde ony pozůstalé, neudržel bych se a gantelmansky je profackoval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.