Knižní předsevzetí – 32/52

Letos, stejně jako loni, jsem si dala pár předsevzetí, která chci dodržet. Podívat se na ně můžete zde. Některá mi úplně nevycházejí, ale většinu z nich úspěšně dodržuji – a jedním z nich je i předsevzetí, že přečtu alespoň jednu knihu týdně.
Ze začátku roku jsem to strašně flákala a tak teď doháním jak můžu a čtu snad každou volnou chvilku. Zjistila jsem několik velmi zajímavých věcí – třeba to, že mě čtení zase začalo neuvěřitelně bavit. Měla jsem období roku nebo dvou, kdy jsem sice četla ráda, ale hrozně nárazově a dělalo mi problém rozečíst knihu. Dočíst ji, pokud byla zajímavá, už ne, ale otevřít první stránku, to byl mor.

Nedávno jsem o tom psala takové zamyšlení, kde to vysvětluji – já vlastně čtu neustále, články, recenze, zajímavosti. A na knihy už pak často nemám sílu. Takže jsem se rozhodla s tím radikálně něco udělat, abych svoji knižní výzvu dotáhla do úspěšného konce – každý týden jedna kniha, to je 52 za celý rok.
Máme třicátý osmý týden a já jsem na čísle 32, což vůbec není špatné. Skluz šesti knih se mi snad podaří dohnat, protože mám teď pořádnou nálož jak z knihovny, tak od kamarádů. Uznávám, že jsem trochu cheatovala Řadou nešťastných příhod, což jsou tenučké knížečky, ale slibuji, že příští rok se polepším:)
Za dobu, co jsem se hecla a hodně čtu, jsem přišla na to, že když chcete hodně číst, musíte číst při každé volné příležitosti a tedy u sebe neustále nosit knihu.
Čekáte na šalinu? Čtěte.
Jedete MHDčkem? Čtěte.
Čekáte na kamaráda, který nepřišel včas na schůzku? Čtěte.
Fronta na úřadě? Čtěte.
Pauza na oběd v práci? I u té se dá číst!
A ještě než se vám večer úplně zklíží víčka, otevřete knížku a pár stránek přečtěte – stačí zavřít počítač o půl hodiny dřív a hned je kus knížky zase zmáknutý:)
Nebojte se, že by se mi ze čtení stal sport nebo nějaká soutěž na výkon. Čtení si užívám i když si dělám čárky a každá další přečtená kniha mě zahřeje u srdce nejen svým zajímavým obsahem, ale i faktem, že je další v pořadí ke splnění předsevzetí. Koneckonců všechny knihy recenzuji, takže se můžete inspirovat:) (mimochodem recenze na knihy tvoří nyní plnou čtvrtinu obsahu blogu za letošní rok;))
Máte své osobní knižní předsevzetí? Kolik knih přečtete za rok? Pochlubte se a přidejte se v týdenní výzvě:)

6 komentáře “Knižní předsevzetí – 32/52

 1. Momentálně čtu převážně knihy o výcviku psů, ale sem tam se dostanu i k něčemu "normálními".
  Dost mě chytli knihy Vlastimila Vondrušky, konkrétně ty ze série Hříšní lidé království českého.
  Za rok přečtu okol 20-30 knih. Nejčastěji čtu při relaxu ve vaně a zatím jsem ještě žádnou knihu neutopila 😀

 2. V MDH čtu pouze noviny.
  Neboť knihu si vychutnávám v klidu v křesílku, nikolif v mumraji přepravním.
  Knihy naučné čtu pak u pracovního stolu.
  Naposledy jsem přečetl Poutníka Melmotha a dal mi zabrat.

 3. Zajímavé předsevzetí. Já sice takové nemám, ale docela ho zvládám. 😀 Taky o knížkách něco málo napíšu, ale ne úplně recenze. Chci, aby se mi to vešlo do jednoho článku a abych je měla hezky pohromadě až nebudu vědět, co už jsem měla půjčené, co bylo dobré a co strašné.
  Můžeš se podívat tady a klidně se inspirovat. 🙂 http://oojane.blog.cz/1406/moje-cetba

 4. Já teďˇčtu skoro každý pracovní den skoro hodinu a půl, protože jedu dlouho vlakem do školy, takže snadno louskám knihy 🙂 Já si předsevzetí nedávám, ale vím, že už mám na kontě tak plus mínus čtyřicet padesát knih 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.