Kluci mají penis, holky zase vagínu

Tahle hláška z filmu Policajt ze školky mi vytanula na mysli, když jsem si přečetla článek blogerky Hogrety o tom, zda může být muž se ženou pouhý kamarád. Tohle téma k zamyšlení mi přišlo jako zajímavé a tak bych se k němu také ráda vyjádřila.
Od malička jsem byla spíš kluk, než holčička a hrála jsem si s autíčky a pistolemi a z lega jsem stavěla kosmické základny. Moje nejoblíběnější dětská „pohádka“ byl Star Trek, z knih jsem žrala Vinnetoua a Rychlé šípy. A přesto mě kluci nebrali tak, jak bych chtěla a musela jsem si tvrdě vyřvat své místo. Jediný, kdo mě bral, byl můj spolužák Leo, do kterého jsem byla roky zamilovaná a on do mě asi taky. První dětské holkoklučičí přátelství a hned už tam máme city. Copak to bez nich mezi lidmi opačného pohlaví nejde?

Jsme jenom zvířátka a tak není divu, že mezi mužem a ženou (pokud jsou oba heterosexuálové, že) může s nejvyšší pravděpodobností panovat jakési sexuální napětí. Krom úvodní věty to krásně vystihl můj kamarád: „Ty máš vagínu, já mám penis, takže existuje hypotetická šance s určitou nenulovou pravděpodobností, že se tyto orgány někdy v budoucnu setkají.“
A tak to, dámy a pánové, prostě je. Mezi mužem a ženou se bude vždy ve vzduchu vznášet neidentifikovatelné cosi, které vypluje ve vypjatých chvílích na povrch…
Pláč, objetí a najednou vás oba na vteřinu napadne, že byste spolu mohli něco mít.
Opilost, pozdě večer klopýtáte domů a když vedle sebe usínáte na posteli, oba myslíte na sex.
Bavíte se o rozchodech se svými partnery a náhle vás napadne, jak byste se k sobě vy dva hodili lépe.
Kdo má rád „smíšená“ přátelství, ten to zná. Někdy to v posteli skutečně skončí, ale jakmile ráno vstanete, vše se vrátí do normálních kolejí. Kamarádský sex ještě neznamená lásku. A rozhodně neznamená konec přátelství.
Mám de facto je tři kamarádky, protože si s ženskými moc nerozumím. Zato mám hromadu kamarádů a naprosto bez mučení přiznávám, že jsem s většinou z nich něco měla (a to nemluvím vyloženě o sexu). Mohly za to právě ty vypjaté chvíle a ani jeden toho nelitujeme. Stalo se. Přátelství nezmizelo, jenom to cosi je občas silnější, než dřív.
Nemohu tyto vztahy kvůli tomu nazývat přátelstvím? A co to tedy potom je? S většinou kamarádů bych chodit nechtěla, právě proto, že je dobře znám a vím, že by nám to nefungovalo. S mým nejlepším a nejbližším přítelem, Finnýskem, jsem tři roky chodila a přesto k sobě nyní máme ještě blíž, než jako partneři.
Problém ve „smíšeném“ přátelství nastává jen v okamžiku, kdy se jeden nebo druhý zamilují – a jeho láska zůstává neopětována. I takové situace jsem zažila, bohům žel s obou stran. Pokud je přátelství pevné, vydrží a dotyčnému nakonec dojde, že nemá cenu ničit krásný kamarádský vztah kvůli chemickému pobláznění. To někdy přejde, někdy trvá roky. A někdy je třeba přátelství ukončit, aby se ten citově angažovaný zbytečně netrápil.
Přesto to (soudě dle svého okolí) považuji za výjimku. My dřevárníci jsme vůbec divná cháska a tak nějak nemáme problém s tím, že „kamarád taky rád“, naopak, bereme to jako přirozenou součást života.
Kluci mají penis, holky zase vagínu. Ale to, že do sebe pasují, ještě neznamená, že spolu nemůžou jen a pouze kamarádit. Málokdo dá ženské radu ohledně chlapů tak dobře, jako její mužský kamarád. A holka se za holku nebude rvát v hospodě ani jí nepomůže se stěhováním. Je dobré mít přátele z obou pohlaví a v obém si najít to nejlepší. Jak totiž říkají poníci – fiendship is magic. Ať už jakékoli.

34 komentáře “Kluci mají penis, holky zase vagínu

 1. Ta věta… ta je tak trefná! Prostě šrouby a matice, vždycky je pravděpodobnost, že se k sobě dostanou. :))
  Já si myslím, že takové přátelství může existovat, ještě dřív než přišel film "Kamarád taky rád", tak taková přátelství normálně byla a nikdo se v tom nenimral.
  Jediný co teda nemůžu vystát, když jsou dva lidi, holka kluk, předtím se sotva znali, pak spolu začli spát, trvá to asi rok, oba tvrdí, že jsou kamarádi, ale přitom oba k sobě něco cítí. Vypadá to jako vztah, ale oni si hrdinně hrají na to, že to je pouze "kamarádství" -_- Přijde mi to jako trapná hra, copak je tak strašné dneska přiznat "Ano, máme se rádi?" To si všichni musí hrát na to, že jediné co je zajímá je sex a na lásku nevěří?
  Já sama si hodně rozumím s kluky, s některými jsem taky něco měla a dál se zvládáme bavit dál a nikdo to nehrotí. Prostě jen tak pro zábavu někde někde se to stane… A souhlasím, že nikdo nedokáže poradit tak dobře jako kluci ohledně opačného pohlaví. :))

 2. Vím o pár takových přátelstvích, která fungují a opravdu v tom nic víc není. Přece jen je v tom rozdíl, jestli k někomu máme kamarádské anebo romantické city. A to, že jsou dva kamarádi opačného pohlaví, ještě nezaručuje, že se musí jednou zamilovat a že nemůžou zůstat jen u toho kamarádství. Potíž nastane jen v případě, jak píšeš, kdy by si jeden z nich přál něco víc, ale ten druhý ne.

 3. Něco na tvém názoru bude. Myslím si, že vlastně spousta nejpevnějších přátelství mezi mužem a ženou je vlastně postaveno na nějakém dřívějším poblouznění. 🙂 A není to špatně.

 4. Souhlasím s tebou. Taky mám radši klučičí kolektiv než holčičí. Prostě chlapi nemají problém blbnou válet se v sněhu řešit kraviny dělat si legraci z maličkostí. Já mám taky pár kamarádů kluků ale s níma mám spíš takový vztah jako s bráchou-

 5. Nevím, jak vy, dámy, jestli jsem teda tak vybíravá, ale hypoteticky fakt nechci každého druhého chlapa, kterého vidím, zatáhnout do postele. S některýma si nerozumím, s některýma ano, ale nepřitahují mě. A někteří mě přitahují velmi. Možná je to jen o ujasněných prioritách. (Z obou stran.) 🙂

 6. [1]: hodně lidí má z lásky strach a bojí se si ji přiznat, pojmenovat ji, aby jim nezmizela

  [5]: tak když je chlap vážně sexy, tak holt takové choutky mívám, to asi každá:) Ale rozhodně to není každý druhý:))

 7. [7]: Drtivá většina mých kamarádů mě nepřitahuje a nikdy žádným způsobem nepřitahovala. Proto jsou to pouze kamarádi. Z čehož soudím, že jsem a) buď hrozně náročná a líbí se mi velmi málo kluků a je širší množina mužů s nálepkou "nepřitažlivý" b) mám divné kamarády. 😀

 8. mám kamaráta s ktorým môžem predebatovať celé dni a stále máme o čom… porozprávali sme sa na rôzne témy, poradil on, poradila som ja… a v podstate hlavne som išla s radou najprv za ním. A teraz do toho zahrali city. Z mojej strany. Zamilovala som sa… vie o tom, lebo som mu to nedávno povedala, ale čo bude ďalej, netuším….
  Možno z toho zostane priateľstvo, možno sa to prehĺbi v lásku a možno si každý pôjdeme svojou cestou….

 9. Tak v tomto mám ako asexuál výhodu, nepriťahuje ma nikto a môžem mať aj veľmi atraktívnu kamarátku bez toho aby som trpel že s ňou chcem niečo mať. Ak chce ona tak ak sa mi chce idem, ale vydržím kľudne aj roky bez sexu.

 10. Myslím si, že i žena se ženou, či muž s mužem mají často těžký vztah. Tím myslím, že pravé přátelství, tedy to blízké, to už je potom spíš láska.

 11. Měla jsem blízkého, opravdu blízkého kamaráda, s kterým jsem nic neměla. A to jsem mu lehávala s hlavou v klíně a on mě hladil po vlasech nebo jsme spolu spali v objetí a i těch vypjatých situací bylo dost. Problém jsem měla akorát s tím, že jsem si to sama pro sebe neuměla nijak definovat, protože to nebyl vztah, ale zároveň to bylo něco, co jsem do té doby neznala.
  Zažila jsem taky, kdy se do kamarádství připletla zamilovanost. Zprvu to bylo těžké, protože se každý zamiloval v jinou dobu a mě to vydrželo dva roky. Ale naštěstí to skončilo vztahem 🙂

 12. Mám to jak Aailyyn a hlavně nechápu, proč bych měla se svými kamarády mít sex, byť kamarádský. S kamarádkama taky nemám sex 😀
  Mám 2 nejlepší kamarády (už 10 let) a nikdy žádné poblouznění z ani jedné strany nebylo. S jedním se teď vídám dost často, někdy u nich (něj a ještě jednoho kamaráda) přespávám a ačkoli jsem tam jediná ženská tak žádný orgie nemáme 😀 S ním jsem v poslední době spala i xkrát v jedné posteli, protože mají malý byt a nikdy nic 😉 Takže jo, já můžu říct, že kamarádství mezi opačným pohlavím opravdu existuje aniž bychom si sem tam "kamarádsky" zasouložili (na kamarádský sex nevěřím zas já).

 13. [13]: Tak nějak, pokud s někým mám mít sex, musí mě tím pádem alespoň trochu přitahovat. Pokud s ním mám mít vztah, musí mě přitahovat fyzicky a musíme si navíc rozumět. (Což teda tím pádem tak nějak nevylučuje jednorázový sex s někým, kdo má standardně IQ šumící trávy…) Pokud si zas jenom rozumíme a žádná přitažlivost tam není, tak jsme pouze kamarádi. Nedovedu si představit, že by mě přitahovali všichni mí kamarádi. Na ulici mě taky nepřitahuje každý druhý chlap. A pokud jo, tak bych tomu neříkala kamarádství, ale prostě holt spím s každým druhým. 😀

 14. Existuje priateľstvo medzi mužom a ženou vtedy ak je muž vychytený fešák a playboy a žena je neskutočne škaredá ale tak, že ani vrece nepomôže. Potom zo strany muža ide vyložene o priateľstvo. Samozrejme, že by sa mohol odhodlať aj k činu ale tu by išlo vyložene o charitu.

 15. Z vlastí  zkušenosti vím,že to jde mít kamaráda ale …. jakmile se tam vloudí  ta jiskra mezi mužem a ženou, nebo myšlenka  na sex tak může byt kamarádství narušeno.

 16. Souhlasím, že je dobré mít přátelé z obou pohlaví, i když jiskra s kamarádem může vždycky přeskočit… ale může se tomu odolat,pokud člověk žije v kvalitním vztahu…A nebo je možnost uspokojit se při masturbaci-viz článek http://www.ruzovyslon.cz/sexualni-praktiky/masturbace-onanie/   při myšlení na kamaráda…Je to sice virtuální nevěra, ale zase furt lepší než  být přistižen nebo mít špatné svědomí z případného er.selhání s kamarádem..

 17. Super článek!
  Já měla poprvé nejlepšího kamaráda.Nakonec jsem se do něho zamilovala,on asi taky,pak ho to přešlo a pak byl ze sebe tak zmatenej,že do teď neví,jestli mě miluje,nebo ne.Ách jo.
  Stále si myslím,že je to ten pravý.Možná jsem naivní,možná ne.

 18. Článek se mi hrozně moc líbí 🙂 jen mám zřejmě asi trošku odlišný názor,ale prostě.Něco na tom tvém bude 🙂 je tam prostě něco,co mě nutí si říct,že asi vážně neexistuje :)..
  Ale strašně hezky jsi to popsala 🙂

 19. Samozřejmě, že přátelství mezi klukem a holkou může existovat – ovšem pokud oba počítají s tím, že to bude jen přátelství a nic víc! I kdyby jeden druhého přitahoval, neznamená to, že se na sebe musí vrhnout, no ne? Pokud mají oba dva partnera nebo jsou šťastně single, pak není co řešit. A hádky typu – může X nemůže existovat? Hloupé – pro někoho je to nepředstavitelné, pro druhého běžné. Jak se říká, možný je všechno 🙂

 20. hezké zamyšlení… i když mám kamarádku, která má hodně kamarádů…. a já taky 🙂 a přiznávám se, že k nim nic necítím… četla jsem však i článek, o kterém se zmiňuješ na začátku svého článku a přiznávám, že je pravda, že nejspíš alespoň jeden něco cítí… a já teda fakt nevím, jak to s mými kamarády je… ale já s nimi vážně jen kamarádím 🙂

 21. [12]: to je přesně ono, to definování. Já teda osobně zažil už víckrát cosi jako pokus o kamarádství s holkou, umělo to být o dost bližší, než nějaké klasické kamarádství, ale vztah jako partnerství to nebyl – potíž byla v té definici. Tak se to nechalo volně plynout, tak trochu konzumně z toho oboustranně těžit, dokud to šlo .. jakmile tam ale přeskočí (byť jednostranně) ta jiskra, tak je to začátek konce 🙁

  Pak to ale dokáže překmitnout do opačného extrému – při sbližování se (ok, spíš nevědomé budování kamarádství) s dívkou jsme se oba tak moc bránili emocím, že se ta fáze zamilovanosti prakticky přeskočila a jakmile z toho začal být serióznější vztah, tak to rozum vyloženě převálcoval.. "trvalí řešiči" by to šlo nazvat.

  Conclusion – kamarádství mezi klukem a holkou asi je reálně možné, ale v případě důvěrnějšího kamarádství je to natolik riskantní (zejména má-li ten druhý partnera), že se do toho cíleně asi nevyplatí jít. (IMHO)

 22. To je úžasný článek! Bavilo mě to číst a naprosto s tím souhlasím. Ti poníci a jejich citát mě dostali! Úplně vidím, jak tancují a zpívají "Přátelství moc magickou má-á-á!" Fakt super! XD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.