Jsou hvězdy, po kterých nikdo nevzdechne

Dnes jsem jen tak z nudy proklikávala nejnovější články na blog.cz a oči mi přecházely údivem. Pokud se pár měsíců zpátky dala nalézt mezi blogy alespoň nějaká originalita, teď už máme my, náročnější čtenáři, smůlu. „Pixelky s Paris Hilton, Miley Cyrus, Jonas Brothers, Stmívání, klááásný pictíky s Billíškem…“ to je zestručněný obsah nejnovějších příspěvků na tento server.
Jasně, taky jsem byla v pubertě a taky jsem měla pitomé zájmy. Poslouchala jsem Lunetic, milovala DiCapria a četla jsem Bravo, než jsem z toho v jedenácti vyrostla. A proto mě napadlo – kam se poděly ty „moje“ dětské hvězdy? Kam zmizeli interpreti a herci, které jsem jako žačka základní školy zbožňovala…nebo spíš se tvářila, že je zbožňuju, aby se se mnou ve třídě vůbec někdo bavil?
Jména kapel jako Lunetic a Kelly Family nejspíš znáte – ale spíš než kvůli kvalitní hudbě, tak kvůli vtipům ve stylu „je to vlasatý a je toho moc.“ Ale zapátrala jsem v paměti a vylovila z deset let starých bravíček jména Gil, The Hansons, Thalia, A-HA, T Boyz….znáte je? Víte kdo to je? Válí se někde u vás doma jejich zaprášené kazety či plakáty?
Obávám se, že ne. Až na jména a pár pamětí zkreslených fotek už ani já netuším, o kom se to před lety psalo a čí aférky to plnily stránky magazínu pro dospívající. A tak se ptám, proč vlastně potiskují kvůli puberťákům tolik papíru, vyrábějí plakáty, články, fotostory a další nesmysly, když za deset let už nikdo nebude vědět, koho to miloval.
Do propadliště času zmizí všichni tokijští hoteliéři, zpívající středoškoláci, party sladkých hošanů i bárbínkovských princezen a nová generace si zase najde stejně mizerné a stejně nudné zpěváky a zpěvačky a zase na ně zapomene.
Myslím, že je to zbytečné. Šetřme lesy i místo na webových serverech a dávejme puberťákům stejné časopisy, jako před deseti lety. Rozdíl je minimální – stačí přetisknout datum a senzacechtivý znuděný teenager nic nepozná. A já si třeba vzpomenu, o kom se psalo, když mi bylo jedenáct.

9 komentáře “Jsou hvězdy, po kterých nikdo nevzdechne

 1. No pozor, Lunetic to znovu dávají dohromady!! 🙂 A údajně věří, že budou mít stejný úspěch jako tenkrát před lety. Netroufám si odhadnout, zda to tak opravdu bude nebo ne.

 2. Já se teda přiznám, že já tyhle časopisy nikdy číst ani nemohla…takže s tím nemám nic moc zkušenosti.

  Jako puberťačka jsem zbožnovala Star Wars a furt jsem něco sbírala. Skandály hvězd šly trošku mimo mě, takže já vůbec nevím, o čem současné blogy mladších jsou. Nečtu je stejně, jako jsem před lety nečetla Bravíčka, Dívky a podobné…

  Asi jsem trošku divná…

 3. Tak kazdy si zaslozi svych pet minut slavy, koneckoncu, uz jen proto, ze si tim vydela prachy na stara leta, kdy uz o nej nebude takovy zajem a bude si moci poklidne zit s tim co vydelal.. ale jen tak mimochodem, vetsina tech lidi ci projektu jsou porad aktivni, jen se proste z mainstreamu stal UG 😀

 4. Onnea: Tak Kelly Family jsou teď underground?:D kurnik! To je zlo…

  Katka: hehe to mimo mě taky, jak říkám, půl roku jsem se snažila zapadnout, ale nikdy mě to nedokázalo pořádně chytnout. Já byla zase LOTR (Pán prstenů) fanda, dávno před mánií okolo filmu – prostě taky ta divná;)

 5. Lum, KF jako kapela uz neexistujou.. ale Angelo porad koncertuje, byl i na Favale, ale jak kamoska rikala, tak moc lidi tam nebylo 😀 takze podobne jako je to u UG kapel 😀 a Paddy je prej zas nekde zavrenej v klastere.. no rikam, UG jak cyp 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.