20 komentáře “JOOOOOO!!!

 1. [7]: Jo, tohle mi taky vadí, i když možná z trochu jiného důvodu. Když vyhrajeme nějakej hokej/fotbal/rychlobruslení/cokoliv, to všichni ti lidé, co se jinak za svojí národnost stydí a svojí zemi pomlouvají kde mohou, jsou najednou strašný vlastenci a mě mají pomalu za vlastizrádce, že nemám pomalovaný ksicht našimi národními barvami a neřvu GÓL.

  Jako je to fajn že jsme vyhráli, samozřejmě jsem našim držel palce a jsem rád, ale tihleti "vlastenci", co se pak vždycky vyrojí, mě pijí krev..

 2. [8]: To máš pravdu a ještě mají snad pocit, jako že to vítězství je nějaká jejich vlastní zásluha. 😀
  Mně je tohle šílenství taky docela protivný, jak sportovci berou naprosto nehorázný peníze, za práci, která je vlastně ZBYTEČNÁ – nic, co by lidstvo potřebovalo, a chudý lid (o většině se dá říct chudý v porovnání s tím, co mají oni) je za to ještě uctívá jak nějaké božstvo. Nic proti sportu, ale ty peníze, co v tom jsou, fakt nepochopím.

 3. Zkuste se na to podívat jinak – když něco takového vyhrajeme, tak mají lidi naději, že třeba tahle země není tak úplně zavrženíhodná a jsou i světlé stránky.:) A navíc se takhle můžeme dobře prezentovat před zbytkem světa. Já jsem na své češství třeba docela hrdá, a to jen díky tomu, že mi hokejové úspěchy dávají naději a pomáhají mi si uvědomit, kde že to žiju.:) Tolik k nepochopitelnému nacionalismu.:)

 4. [7]: [8]: Souhlas. Promiň, Lúm, je hezký, že máš radost, ale já myslela, že tě sport nezajímá, takže článek moc nechápu. Vidím to s tím vlastenectvím stejně. Přijde mi to trochu prázdný.

  [10]: Ani tohle zdůvodnění mi nepřijde natolik průrazný, abych to dokázala pochopit. Děje se a vadí mi tolik věcí, že jedno mlácení do placatýho nesmyslu je proti tomu jak kapka v moři. To ze mě vlastenku neudělá…

  (Ne, že bych se s někým chtěla hádat. Asi prostě dneska nemám svůj den a proto celý ten komentář vyznívá tak pohřebně.)

 5. [12]: Ono totiž nejde ani tak o mlácení do placaté věci, ale o to, že někomu (s důrazem na to "někomu") to může pomoct v uvědomění si naší vlasti a státu, který ač je naprosto na houby, má nějakou historii, kulturu, nějaký ten jazyk, něco co máme všichni do jednoho společné ať chceme nebo ne.:) Můžeme pořád bručet na politiky, ignoranty, úplatkáře a kriminálníky, ale co s nimi máme společného je právě to, že jsme obyvatelé jedné země a jeden národ. A takové události jako vítězství na nějakém důležitém, celosvětově sledovaném utkání, během kterého navíc prokážeme takové vlastnosti, jaké jsme prokázali, to je něco, co by mělo lidi stmelit a ne je štvát proti sobě. A to, že se to často děje právě naopak, je už zase individuální záležitost každého z nás.:)
  Někoho sport nezajímá, někoho ano a někdo v něm najde něco víc, to už je prostě o úhlu pohledu, jen se snažím vám ten svůj přiblížit, taky se rozhodně nehodlám s nikým hádat o tom, jestli hokej sleduje nebo ne a proč by to mělo být dobře nebo špatně… Ne, to si musí přebrat každej sám.:)

 6. [13]: Jo, já to beru, jen si myslím, že na misku vah se tu pokládají dvě neporovnatelný veličiny. Nadávám-li na politiky, tak to je to špatný. Politika můj život a moje fungování v tomhle státě nějak ovlivní. Ale co budu mít z toho, že hokejisti mají titul ? To mi nic nepřinese, že ho mají. Spousta lidí na chod tohohle státu nadává a nadává oprávněně, protože se jich nějakým způsobem negativně dotýká. Pak ale nerozumím jásotu nad sportem, který se pozitivně nedotkne nijak. 🙂

 7. [14]: Chodu státu se možná nedotkne nijak, ale právě na tu soudržnost lidí to má pozitivní vliv, a to je faktor, kterej se nemůže opomíjet.:) Stačí si jít do trafiky pro noviny a pán za kasou se hned usmívá, že "jsme mistři". A podobné drobnůstky, které leckomu dokážou zpříjemnit den… A pak to určitě souvisí se soutěživostí, zájmem o celosvětové dění a sport, prostě někdo se nadchne, někdo na to remcá, vlastně nevím, co tu řešíme?xD

 8. Máte pravdu, sport mě nijak zvlášť nezajímá, ale už od malička se vždycyk koukám na hokej a to zejména na MS a OH. Nevím proč zrovna hokej, líbí se mi asi ta rychlost a tvrdost toho sportu. Každopádně vždycky když je nějaký velký mezinárodní turnaj, sedám k televizi a fandím. Jsem vlastenec? Ovšem, že jsem. Považuji čechy a moraváky za strašně úžasněj národ, máme spoustu příšerných chyb, ale taky spoustu skvělých vlastností, udrželi jsme se mezi německými kleštěmi přes 500 let a udrželi si své zvyky, tradice, jazyk i povahu. Chápu ale lidi, co na naši zemi nadávají, stejně jako chápu ty, co nadávají, ale fandí hokeji.
  Naše výhra za a potěší všechny napříč populací, někdo řekne že je mu to fuk, ale pochybuju, že jsou češi, které by vítezství štvalo:) Za b ukáže světu, že malej flus na mapě jménem česká republika tu je a že se s ním musí počítat. A až poběží třeba v USA zprávy z MS, všichni se dozví, že ČR nejenže existuje ale i něco znamená. A to je třeba pro mě sakra dobrý pocit. Nehledě na to, že ve chvíli, kdy Vokoun chytá krutou střelu se na něj upírají oči celé země – punkáčů, nácků, levých, pravých, zlodějů, tunelářů, chudáků, bohatých…a všichni chtějí to samé, všichni se shodnou, že to Voky musí chytit, což se asi v žádnou jinou chvíli nepovede. Proto fandím hokeji, proto jsem nadšená z našeho vítězství. Jak píše Eii a Bastard – jde o ten pocit!

 9. V každém jiném státě by prostě jásali, byli nadšení, že vyhráli něco tak velkého a pokořili tolik skvělých týmů i kdyby je hokej, fotbal nebo cokoli jiného celý rok obcházel. Jen Češi musí pořád remcat:D

 10. [18]: Když mě to celý rok obchází, přijde mi pokrytecké potom jedinkrát jásat. A už nereju, nějak dneska nemám svůj den a paličské diskuse na netu nejsou ten nejlepší ventil. :-))

 11. [19]: Jasně není to zrovna nejidealnější, ale tohle je i o něčem jiném než o sportu a je pěkné si zařvat radostí, hřeje to u srdce i ty co porád na tenhle stát nadávají. Vlastně to s tím i souvisí, většina lidí by ani jinde být nechtěla, i když neustále řvou, jsme Češi, my si stěžujeme v hospodě.
  Můj strejda byl jedním z nespokojených a když se po roce v Anglii vrátil, tak si jen oddechl, že je zpátky v doma. Možná to tu není tak zlé…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.