Jak se plavila ve volbách pirátská flotila

Poslední dva týdny před volbami jsem byla nervózní jak sáňky v létě a snažila se svou činností o sto šest zvýšit šance Pirátů ve volbách. Většina z nás tady v Brně kmitala jak fretky na speedu a světe div se, ono to snad i k něčemu bylo!
Na první pohled se zdá, jako by se vlastně nic nestalo – v celé republice jsme získali 2,19%, což je hluboko pod hranicí potřebných pěti procent, ale když se na to člověk podívá v širším kontextu, je to vlastně úspěch jako hrom.

V posledních volbách, což si pro jistotu připomeňme byly ty parlamentní v roce 2010, získala Česká pirátská strana 0,80% hlasů, přičemž volební účast byla skoro dvojnásobná – 60%. V absolutních číslech se bavíme o 42 323 hlasů, odkud musíme odečíst 4702 hlasů Pražanů, kteří se letos voleb neúčastnili (Praha je sice kraj, ale volí se tam v době komunálních voleb).Takže jsme asi na 37 000 hlasů.
Letos, tedy ve volbách do krajských zastupitelstev, jsme získali 2,19%, s volební účastí jenom 37%. V absolutních číslech to je celkem 57 805. Co to znamená? Získali jsme 20 000 nových hlasů!
A pojďme dále!
Stali jsme se sedmou nejúspěšnější stranou ve volbách – z neparlamentních stran nás porazil jenom Miloš Zeman. Daleko za sebou jsme nechali Dělnickou stranu, Svobodné, ale dokonce i Zelené a nebo Věci veřejné. Prvně jmenovaní získali 1,75% a teď se podržte – Věci Veřejné jen 0,25%!!! Tyhle všechny jsme nechali daleko vzadu, částečně i díky tomu, že jsme zvládli kandidovat úplně ve všech krajích a oni nikoli.
Není to krása?:)

Ale tenhle úspěch nepatřil jen Pirátům, ale všechny „malé“ strany ukázali, že mají sílu, koukejte:


My jsme téměř ztrojnásobili a malé strany jako celek zdvojnásobily svůj podíl na volbách. A to je strašně dobr zpráva – lidé konečně přestali přemýšlet v zaběhlých kolejích a hledají nové cesty! Jo!

A vůbec největší úspěch Pirátů, na který nesmím zapomenout, je, že máme svého kandidáta na senátora ve druhém kole! Za nás (v koalici se Zelenými a Křesťanskými demokraty) kandiduje v obvodu Praha 2 Libor Michálek. Jestli jste někdo odtamtud, skočte volit ve druhém kole. Tenhle úspěch by znamenal, že se z Pirátů stane parlamentní strana, což je něco, na co čekáme – protože pak máme šanci ukázat, co v nás je.
A nakonec ještě musím pohladit sebe po hlavince a obrovsky poděkovat všem od nás z Brna, resp. Jihomoravského kraje, protože jsme tady v Brně překročili tříprocentní hranici a s 3,12% jsme šestým nejúspěšnějším pirátským volebním obvodem. Takže naše postávání na Svoboďáku nakonec přece jen k něčemu bylo! Jupí!
Když jsme tak u toho, je možné, že to bylo tím, co drží naše skvostná pirátka Sovička v rukou a nebo jejím úsměvem, který nám přilákal voliče, kdo ví:) Každopádně díky všem, co jste šli k volbám a hodili to tam třiadevadesátce:) Nezapomeňte, že další volby jsou možná blíž, než si všichni myslíme, takže neusínat na vavřínech a myslet na budoucnost. Arrgh!:)
Btw. bohužel to není rum:) A kdo by minulou sobotu byl na svoboďáku v Brně, ten by věděl a chutnal:)

Pokud vás zajímají přesné výsledky a prameny z nichž čerpám, rozhodně se podívejte sem:

5 komentáře “Jak se plavila ve volbách pirátská flotila

  1. Kurňa, Lumenn se nám dala na politiku, pořád tomu nemůžu uvěřit… A nikdo pod tímto článkem nediskutuje, což je ještě divnější. – Asi už moc politiky, ted by se nám hodil nějaký fotoset.

  2. Hmm… Zdá se mi to, nebo vedle tebe stojí Beleg? Takže zvěsti jsou pravdivé… Achjo, komu není rady, tomu holt není pomoci….

  3. [4]: tak ještě jednou – jsme ve stejné politické straně, což se nijak netýká mojí kočky. V tom zbytku, co se mu povedlo, mám skutečně dar odpouštět, nenávistí ublížím jen sobě a nikomu jinému. A ad Matyášek – důkazy mluví proti němu, nicméně nedokážu věřit tomu, že někdo (byť je to osoba typu Beleg) ublíží tak nádhernému stvoření, které celou dobu, co ho zná, opečovává, češe, hladí, kupuje mu dobrůtky. Pokud se to opravdu stalo, pak to byla určitě nehoda a ne úmysl a jediné, co bych mu mohla vyčítat by bylo to, že se hned nepřiznal. Stále tvrdí, že je nevnný a vzhledem k presumpci neviny mi nezbývá, než mu věřit, byť to většině lidí přijde nesmyslné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.