Islám je přeci mírumilovné náboženství! To sotva…

http://thecanadiansentinel.blogspot.com/2009/12/hypocritical-muslims-cant-blame-swiss.html
Zase jsem po měsících blaženého klidu otevřela zpravodajskou rubriku a ke své smůle jsem zabrousila do záložky „zahraniční“. Sevřel se mi krk a najednou jsem v něm měla knedlík jako hrom.
Zrovna včera přišla ségra naštvaná z multikulturní přednášky na téme islám, kde jakékoli názory typu „islám je krutý, nespravedlivý a zlý“, byly ihned zadupány kopcem argumentů. Buďme tolerantní! Mějme rádi všechny lidi bez rozdílu jejich náboženského vyznání! Nasrat…
Mám ráda lidi, kteří jsou tolerantní. To muslimové nejsou. Mám ráda lidi, kteří uznávají svobodu a demokracii. To muslimové nejsou. Dokážu mít ráda člověka s jiným názorem, jiným přesvědčením i jiným pohledem na svět, ale ten člověk mi svůj pohled nesmí předhazovat a nesmí svými názory ubližovat ostatním či jim je dokonce násilím vnucovat. A právě o něčem takovém jsem se před okamžikem dočetla…

Cituji IDnes (přesný zdroj):
Řada muslimských škol v Británii vychovává studenty k extremismu a odporu proti Západu. Mladí lidé se učí, jak uříznout ruku zloději nebo jak zabíjet homosexuály. To vše s požehnáním rodičů, kteří své muslimské ratolesti posílají do víkendových kurzů čím dál častěji. Informovala o tom BBC.
Podle britského serveru funguje v království síť asi čtyřiceti víkendových muslimských škol, v nichž se vzdělává podle osnov platných v Saúdské Arábii. Kurzy navštěvuje na pět tisíc mladých studentů.
Studenti se kupříkladu učí, jak správně uříznout zloději ruku, popřípadě nohu, pokud kradl podruhé. Snaží se také zapamatovat, že jediným funkčním trestem za sodomii je „svržení z útesu“ a že oběť znásilnění většinou nese na násilném aktu díl viny.
Pokud žena neměla řádné oblečení a provokovala, musí být za své znásilnění také potrestána, vysvětlují učebnice s tím, že muži jsou vůbec inteligentnější než ženy. Podle knihy by měly zůstat doma a vdát by se správně měly jen a pouze za muslima.
Muslimští učitelé také studentům vštěpují do hlavy, že Židé intrikují s cílem ovládnout celý svět. V Británii fungují saúdské školy už 30 let a v posledních letech jejich obliba vzrůstá. Mnoho muslimů se snaží zachovat u svých potomků „islámský étos a ochránit je před západním vlivem“.
 Výsledkem je však zvýšený separatismus muslimské obce a nerespektování hodnot liberální demokracie, jakými jsou tolerance, rovnost mužů a žen a respektování světských zákonů, zdůraznila BBC.
Dokážete si představit, jaky by křesťan nebo hůř, ateista, dostal trest v Saúdské Arábii za pořádání přednášek na téma „rovnost mužů a žen“? Nebo rovnou feministická aktivistka, snažící se o to, aby se žena mohla kamarádit s mužem a aniž by byla nařčena ze smilstva s ním pobývala o samotě v jedné místnosti?
Vyhoštění, vězení, možná i poprava. A zatím se v pohodlí Anglie, kterou nezmítají války, kde lidi netrpí hladem kvůli suchu a kde vás nezbičují zato, že vás vyšetřil gynekolog, učí mladí muslimové toto. Beztrestně. Tolerováni, hýčkáni, křivé slovo proti nim nesmíte promluvit a oni se zatím učí, jak zabíjet a že znásilňovat ženské není špatné.
Co ještě pořebujou multikulturalisti za důkaz, aby všechny muslimy šmahem poslali do jejich země a mezi námi a jimi postavili pořádnou zeď? Kdy si uvědomíme, že my máme tenhle příšerný náboženský vývoj už za sebou, ale mladý islám potřebuje ještě aspoň pět set let, aby se dostal na natolik tolerantní a umírněnou úroveň jako je dnes křesťanství? Kdy nám dojde, že my nemusíme dělat už ani ústupeček, zato muslimské země by měly udělat pořádný ústupajzník?
Víte, co se stane, když si budete chtít v Egyptě postavit kostel?
Víte, co se stane, když budete křesťan v Pákistánu?
Jsem pro rovnost a toleranci. To bezesporu. Ale všude a pro všechny.

49 komentáře “Islám je přeci mírumilovné náboženství! To sotva…

 1. Je to jiná kultura, úplně jiná kultura. Vezmi si, jaké jsou zdroje islámského práva (náboženského práva) – Korán a další testy související s Mohamedem..oni nedokážou pochopit nás, my je.

 2. souhlas! Začlenování islámu do naší společnosti v rámci multikulti trendu mě sere nesmírně. Nechci měšity, nechci burky. Vítala bych jen muslimské ženy a chlapy bez víry, kteří emigrují před terorem jejich náboženství…

 3. Myslím si, že Islám (sám o sobě) není špatné náboženství…jen jeho lidé (zástupci) dělají chyby a to způsobuje takovou disharmonii. O této informaci jsem se mohl přesvědčit přímo z Koránu (svatá kniha Islámu).

 4. Naprostý souhlas. Islám je jedno z náboženství, které absolutně nerespektuje jinou kulturu. I v Koránu mají napsáno, že jejich posláním je šíření víry a to jakýmkoliv způsobem. Že má být žena diskriminovaná za něco, za co nemůže – za to, že se jako žena narodila? Tak se mi zdá, že kromě víry je islám založen taky na nadřazenosti mužského pohlaví. Nejhorší na tom je, že se ženou do Evropy. jako přistěhovalci prosazují svoje zvyky a kulturu ve státě cizím s naprosto odlišnou kulturou a ještě prohlašují, že jenom ta jejich je správná. Je jen otázkou času, za jak dlouho bude křesťanství v Evropě diskriminované. A samozřejmě že budou náboženské války. Upřímě řečeno, jsem si schopna představit sebevraždu lépe, než to, že bych musela násilně přestoupit na islám.

 5. Souhlasím s 10.komentářem…myslím, Lúmenn, že tady trochu házíš do jednoho pytle všechny muslimy, aniž bys znala jiné než ty fundamentalisty. Vždy záleží na tom, co si z daného náboženství nebo přesvědčení kdo vezme. Nejspíš máš pravdu, co se většiny muslimů týče, i co působení islámského světa navenek, ale tohle zobecňování je KRAJNĚ nebezpečné…

 6. Bohužel jsem o tomhle četla dost a vůbec to není optimistické. Vymlouvají se třeba na to, že v každé rodině a v každé vesnici se k Islámu přistupuje jinak, to možná pravda je, ale v drtivé většině se s ženami zachází naprosto příšerně. Proč křesťané nepopravují lidi pracující o sobotách a proč už neprodávají dcery do otroctví?

  Nevím co by pomohlo, jestli zeď by nás ochránila? Ale co nevinné oběti za tou zdí? Kéž by šlo všechny ty lidi tam hromadně zcivilizovat a třeba násilím umožnit některým nešťastníkům nárok na normální život. Kéž by šlo ty fanatické sadisty zavřít do lágru a chovat se k nim hůře než k muslimským ženám. Zasloužili by to desetkrát.

 7. No a neděláme my totéž? Také jsme přesvědčeni, že jen ta naše kultura je správná. Ne každý muslim je stejný a je fakt, že ti fanatici co pro Islám vraždí jsou špatní.
  Ale taky..není tedy něco v nepořádku s našimi státy? my když přijedeme tam nejsme schopni prosadit si svou kulturu a jsme tvrdě potlačeni. Oni když přijedou sem odpor nemají. Mají silnější kulturu očividně.

 8. Ono postavit zeď by vpravdě ničemu nepomohlo. V naší "západní" kultuře jseu už většinou náboženství (ta smrtelně vážně míněná) z větší části přežitá, zatímco v muslimských zemích se pevně, někdy až křečovitě drží tradic. Čas ukáže co bylo menším zlem, leč podle mne půjdeme všichni k šípku, byť každý jinou cestou.

 9. Ano, Korán přikazuje násilně šířit Islám a zabíjet bezvěrce. Kdo to popírá, je buď tápající naivní idealista, nebo účelově lže.

 10. Nechápu, proč si to Británie jakožto země vycházející z křesťanských popř.protestantských tradic nechá líbit. Tolerance k jiným národům je fajn…ale pokud ony tolerují také…islám netoleruje nikoho, přesně jak píšeš a to nejen na svém území, ale i na území, která jim poskytla nový domov! Je to naprosté pohrdání zemí, která je přijala, ať si tyhle "školy" zakládají u sebe, ale ne v Evropě! A četla jsem, že (opět) v Británii museli někde stáhnout vánoční výzdobu a jedna firma ze svých produktů figurky prasátek, protože to muslimy v Británii uráželo!
  Nikdy jsem nebyla xenofobní, ale k muslimům jsem čím dál víc a myslím, že je to pochopitelné…jak oni k nám…Nemám ráda islám a poarabštění Evropy mě děsí. Co jim dovolíme příště?! Praktikovat ty věci, co se učí v těch svých ústavech (protože školou se to fakt nedá nazvat) na nás jakožto bezvěrcích? A ještě to omlouvat tím, že máme být tolerantní a kdo je proti multikulti je xenofob? Nikdy!

 11. Jo a tohle mě dorazilo-britské úřady o tom ví už 3 roky a nic s tím nedělají?! To mají takový strach nebo proč proboha???
  "BBC prý na tento jev upozornila už před třemi lety. Britský ústav pro studium občanské společnosti CIVITAS loni v únoru zveřejnil zprávu, ve které varoval, že některé muslimské školy ohrožují sociální soudržnost v zemi.
  Britský ministr školství Michael Gove po pondělním zveřejnění článku BBC ujistil, že vše řádně prověří a případné extrémní jevy."

 12. S tým sa nedá nesúhlasiť.
  Dnes som pozerala taký dokument o moslimkách, ktoré sa vzopreli a utiekli pred sobášom do zahraničia. Ako to, že vlastný otec zabije dcéru ak odmietne nútený sobáš, len aby si rodina zachovala česť, je niečo, čo sa absolútne prieči môjmu chápaniu. Aj keď robili rozhovor s niektorými nemeckými moslimmi (chlapmi), tak im príde úplne normálne mlátiť ženu ak nepočúva…
  Źeny sa alebo stávajú otrokynami vlastného muža, alebo si vezmú život…
  Jedna rozrpávala ako ju jej otec a syn našli aj v novom byte, ako ju sledovali a ako len tak tak unikla pred tým aby ju zabili…
  Ja som tolerantná, ale aj moja tolerancia má hranice…a luník IX a moslimsky extremizmus su daleko za tými hranicami…

 13. [26]: Já mluvil o moudrosti (obecně). A taková moudrost (obsažená v Koránu) není jen v rámci takového náboženství. Podobné myšlenky zaznívají i v jiných oblastech. Proto neodsuzuj věci, které mohou být staré až tisíce roků.

 14. Jestli si ale všimneš, už i křesťanství uznalo ženu jako rovnoprávnou muži (nehledě na to, že první ženou byla Lilith, jež byla stvořena stejně jako Adam, z "hlíny" a ještě před těmito náboženstvími byl matriarchát).
  Co se samotného šíření náboženství týče; kašlat na to. Radši spáchat sebevraždu a být proti Bohu, než skončit jako otrok muže a být polita kyselinou jen proto, že mi zpod hidžábu vykukoval pramen vlasů (ano, to se stalo na očích mé kamarádky, která tam byla a viděla to). Bude to vyznívat feministicky, ale Bibli a Korán musel napsat chlap…

 15. Zástupce UFNC: Odkdy se nejmenuješ Lukáš? Nebyl jsi to náhodou ty, kdo tady vždycky brojil proti internetovým přezdívkám? 😀

 16. [29]: "zástupce UFNC" není přezdívka, ale pouze označení toho, jaký směr uznávám (magický směr). I kdybych používal přezdívku, tak ve světě internetu na tom přece (dle vašich názorů) nezáleží.

 17. [28]:Většina těch dogmat je opravdu více něž přehnaná. Pravidla jsou hezká věc, ale většina náboženství, když se moc rožšíří zdegeneruje a z chvályhodného pokusu o zlepšení světa se stane despotický systém krutě potlačující kohokoli "jiného". Jo a Lilit byla tuším stvořena z ohně.

 18. [31]: V tom s tebou souhlasím. Můžu říct, že věřím v Boha, ale příkazy církve se mi příčí.
  Lilith- někde se píše, že byla stvořena ze země, jako Adam – byli tak rovnoprávní a ona se mu proto nechtěla pokořit. jindy tedy, že z ohně, to uznávám 🙂

 19. [28]:No samozřejmě, že obojí napsal chlap. V případě Bible spíše chlapi (případné ženy nejspíš také, ale ne tu dnešní verzi).
  Jenomže rozdíl mezi Biblí a Koránem v dnešní době je v tom, jak se k těm knihám přistupuje. V Křesťanství se sice bere Bible jako "slovo boží" ale nikdo nepochybuje o tom, že byla napsána člověkem. Kdežto Muslimové věří, že Korán spadl přímo z nebe přímo Mohamedovi do rukou, že ho napsal sám Allah, ba dokonce že ten Allah mluví arabsky a jiný než arabský jazyk není svatý. Proto je člověk pravý a nejlepší muslím, když zná Korán celý zpaměti a v arabštine a ne jako v Křestánství, kdy se má (podotýkám MÁ, všichni víme, že ne vždy tohle platí) Bible brát jako inspirace pro život.
  Ale stejně tak jako Církev z některých věcí "vyrostla", čeká to i Islám, ovšem kdy to příjde, těžko říct…

 20. [34]: Nezáleží na tom, jestli ty knihy napsali muži či ženy. Dnešní společenská "nemoc" je neustálé zdůrazňování rozdělování pohlaví (muž/žena).

  A co se týká toho kdo knihu/knihy napsal, tak je více než jisté, že jak Korán tak i Bibli (a další) napsali pouze lidé (byť s inspirací).

  A za další… jak Bible tak i Korán by se měli brát pri inspiraci (takzvaně s rezervou) a ne jako zákon (tedy kromě desatera božích přikázání, které mají leccos společné i se zákony materialistického světa).

  [32]: A o tom to je… církev i papež je omylná…nikoliv však náboženství (a to jsou dvě rozdílné věci).

 21. [35]: Zajímalo by mě, jestli jsi Bibli nebo Korán četl (případně obojí).

  Lidé – ano, to je ono. Buď chlap, nebo ženská. A která žena půjde proti sobě?

  To lidé tvoří náboženství, ne náboženství lidi. Jak my (předešlé generace) si ho vymysleli, tak teď to tu prostě máme.
  Moje sestra se mě ptala (protože naše rodina je křesťanská): Proč nechodíš do kostela? A já jí na to odpověděla, že tam nechodím, protože Bůh ví, že věřím a že se snažím žít dobře a nepotřebuju někam chodit na hromadná sezení.
  A o tom by to mělo být podle mě… Nedokazovat, že jsi věřící chozením do kostela, kde je pod nulou, ale být jím.

 22. [35]: Pokud vím, tak přesně toto bylo v předešlém komentáři napsáno i mnou, tak nechápu o co ti jde.

  A to, že Bibli/Korán napsali (hlavně) muži je snad jasné, vzhledem k tomu, že v době, kdy tyto knihy vznikaly, málokterá žena uměla psát. O nic jiného nejde.

  Ale vypadá to, že máš obrovské nutkání chytat se každého detailu. Bezpředmětně.

 23. [38]: Neznáš mě, tak mě nesuď.
  Chtěla jsem tím jen vyjádřit to, že s tebou souhlasím. Vypadá to ale, že tebou bylo řečeno snad všechno. Omlouvám se.

 24. Moje mamka má přítele který má vyznání muslim..je to úplně normální člověk…pochází z Turecka…on si tu víru sám nevybral prostě se tam narodil..ale kvůli zachazení v jeho zemi právě od tama utekl a žije tady v ČR..vadí mi že když řeknu někomu že Ege je z Turecka hned ho odsuzují že je to terorista a že nás všecky povraždí…ale je to mírumilovnější člověk než já…takže bych jenom chtěla říct že člověka který zastává jiné víry,(i špatné)…nemůžete házet do té kopky většiny..jak řikám člověka je potřeba poznat…můžete si s ním promluvit a změnit i jeho myšlení…i když musím říct že opravdu někteří muslimové co jsou zapálení do své víry a nejede přes to vlak jsou idioti…

 25. 41 : no nebyla , já je prostě nemůžu vystát , za to ,jak se chovají , samozřejmě neříkám všichni , to vůbec , najdou se slušní lidé,které jednání většiny odsuzují …. ale těch je strašně málo a většinou jdou raději někam pryč … 🙂
  no rasista nevim jak se nazývá člověk co má podobnej názor jako já …
  prostě nevím ,moje sestra má švagrovou  a její sestra se vdala do Egypta … do země ,kde by si jeden pomyslel , že by mohla být alespoň trochu vyspělá,když v době starověku převyšovala všechny ostatní a udávala styl … ale ne , muži se k ženám chovají příšerně , když tam porodí žena dceru,musí se muži jít omluvit ! Nemá tam žádnou cenu , klidně by jí vyměnili za skopové k nedělnímu obebědu … nesmí si chuděra na nic stěžovat, a když za ní náhodou ( v případě že je cizinka )přijedou rodiče jednou za  šíleně dlouhou dobu, ten magor je drží v bytě … Takových případů je  statisíce … Kromě toho tam válčí , vraždí se kvůli hovadinám a neznají slovo tolerance a vzájemný respekt … oni jsou neurvalý , musí všechno vést , a všem cpát své naprosto tragické názory , nutit je lidem násilím … to je jak za dob středověku … hnus …
  43 – tak to má neuvěřitelné štěští , že odsud zmizel , je vyjímkou potvrzující pravidlo – vidíš ,každý se diví,že je mirumilovný , a proč ? protože valná většina není … jistě jsou normální lidé ,kteří se raději seberou a prchnou do Evropy nebo jinam , proptože tam by normální lidi dlouho nepřežili 🙁 bohužel :(…
  má obrovské štětsí že je tady 🙂

 26. jinak mě by nevadila cizí víra ,ale spíš to , jakým způsobem se podle ní chovají a jak krutě jí propagují , copak to je normální jednání ?

 27. přesně, nemám ráda islám, ne že bych nebyla tolerantní, kdo v co věří je mi šumák, ale stačí se podívat na zprávy, kolik toho tam je. a jak už bylo řečeno, stěhují se do Evropy a domáhají se rovnoprávnosti a chtějí si tu stavět mešity a naše vlády jim neustále ustupují. Pokud to tak půjde dál, zřejmě se odstěhuji do Ameriky. Nemám v lásce USA, ale pořád lepší, než být přitom, kdy tu bude islám převažovat, z jejich prosazování víry je mi zle…:-(

 28. nechci se dohadovat, ale vy o tom vůbec nic nevíte…když se podíváte do zpráv a je tam třeba dvacet strašných věcí o Islámu tak fajn, ale víte v čem je problém? Dobré věci o Islámu se nikdo nedozví a nikdo je nepíše do zpráv na internetu a tak za každách dvacet špatných je tu třeba čtyřicítka dobrých věcí kdy vyznavači Islámu (většinou v nějaké organizaci) někomu pomohli, ale nikdo o tom neví…

 29. No vem to tak,že křížový války taky byly údajně pro osvobození Izraele od nevěřících (muslimů) a bezdůvodně zabíjeli všechny ve jménu takzvaného Boha.Takže neposuzujte jenom podle náboženství ani podle chování

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.