I don’t wanna live on this planet anymore

Někdy to tak na člověka padne, taková ta skepse, ten pocit, že je všechno k ničemu a že i když se budete stavět na hlavu, tenhle svět lepším místem nebude. Můžu se angažovat v pirátské straně a stejně budu ze všech stran poslouchat – jste mladí, nemáte zkušenosti, hádáte se mezi sebou, jak asi chcete vést republiku? Akorát vám jde o stahování filmů zadarmo, jinak ničemu nerozumíte a jste socky. Achjo, jak můžou být lidi takoví? A to si jako myslí, že když zvolí komunisty, tak jim bude líp? A nebo ČSSD, která je vytáhne z bídy? A nebo snad ODSka s TOPkou, úžasná moudrá pravice? BLBOST! Lidi zapomínají, kašlou na všechno a i kdyby se pro ně člověk rozkrájel, tak si budou sedět na mozku.

Já neříkám, že Piráti jsou jediná možnost, ale krucinál, jestli budou ty předčasné volby a já se budu bavit s člověkem, který volil některou ze současných parlamentních stran, tak mu u všech bohů asi dám přes držku. Vážně. Protože to už je prostě kategorie „nebezpečný nejen sobě, ale i svému okolí“.
Ano, jistě, tohle…to mě včera málem zabilo. Dělá si ten člověk legraci nebo upadl na hlavu? Pane Slabihoudku, ten, kdo patří za mříže, jste vy, za mříže psychiatrické léčebny.
Já vím, že je tento článek strašně negativní, ale já už občas vážně nemůžu. Poslední článek, který jsem napsala, se týkal sledování amerických občanů vládou a toho, že můžete být obviněni z terorismu jen proto, že na internetu hledáte tlakové hrnce.
A první reakce pod článkem? Mám blogísek o kosmetice, mrkni! Jako vážně? A nakonec se dozvím, že mám život v troskách a tak svádím své neúspěchy na ilumináty? Jasně, tenhle svět je totiž v pořádku, je to krásné milé místo, korporace neexistujou, politici nekradou, Amerika je cool země plná hodných lidí, lékaři nás léčí zodpovědně, farmaceutické firmy se nesnaží o zisk za každou cenu, válka na Blízkém Východě je důležitá pro naši civilizaci a vše funguje jak má.
Jasně! Proč prostě někteří lidé nechtějí vidět? Proč věří slepě tomu, co napíšou na idnes, ale jiné zdroje jsou pro ně nedůvěryhodné? Neověřují si informace, nečtou v jiných jazycích, nepřemýšlí srdcem? Já přece taky nevěřím na Aštara Šerana a na to, že žijeme uvnitř žlutého bagru, který stvořil Jehova! Ale některé věci prostě NEJSOU tak jak se zdají! Informací je tolik…tolik! Tak proč lidi jsou tak líní hledat?
A co dělat? COKOLI! Všechno se počítá, i nejměnší drobnost. Nekrást. Nelhat. Usmívat se v MHD. Chodit volit nezkorumpované strany, podepisovat petice, nakupovat jídlo u famářů, chodit často do lesa a sbírat tam odpadky, vzít si psa z útulku, neházet odpadky po zemi, jezdit autem jen ve více lidech, neplýtvat vodou, organizovat akce pro lidi, nechávat velké dýško, děkovat a prosit všude, kde to jde, být slušný, zdravit, zastávat se slabších, nebát se říct vlastní názor…tenhle svět může být krásnej! A bude! Já to vím! A věřím…jen občas pochybuju.
Svět je na pokraji chaosu. Prsten už padá do lávy. Je na nás, co přinese budoucnost. Tak proč kurva tak málo lidí bojuje za správnou věc? Je to tak snadné…
PS: ano, nemám dnes nejlepší náladu, tak tento výkřik do tmy nebverte až tak vážně…

36 komentáře “I don’t wanna live on this planet anymore

 1. To že je článek negativní vůbec nediví, je hodně emotivní, ty pocity z toho na mě úplně křičí! Politika v týhle republice je … no pro to ani není slov, protože ať použiji jakýkoliv výraz, tak to bude urážka pro tu urážku, protože žádný takový termín prostě ve svém slovníku nenajdu!
  Taky někdy pochybuji, ale doufám a věřím jako ty! Je dost možné, že se to nikdy nepovede, ale když všichni složíme hlavy a necháme to být, bude to ještě horší. Radši budu bojovat a prohrávat, než se vzdát!
  A nakonec proč se z toho nevypsat? Blog je tvůj a pokud máš nutkavou touhu ventilovat své emoce, ať už negativní, máš na to plné právo a já si ráda přečtu  článek, který má emoce, než článek o denním outfitu!
  Posílám optimismus a mnoho sil!
  Drž se! :))

 2. Já o Pirátech nikdy nic moc neslyšela, ale jak tě tak čtu, tak musím říct: jo, lepší než volit ty, co tam jsou, je jít do politiky sám a snažit se něco změnit. Říkám si sice, že kdo tam jednou vleze, čistej nevyleze, ale asi radši zavřu pusu a vzpomenu si na revoluci v 1989. Všichni ostatní nadávali (a ať mi ty statisíce lidí, co cinkali na Letné, netvrdí, že za komunistů bylo dobře. To by tam nešli, kdyby bylo tak dobře. Proč dnes nejsou statisíce lidí na Letné? Asi proto, že za komunistů prostě bylo hůř, hůř), ale mladí šli, neposlouchali dospělé, kteří jim kladli na srdce, ať si nekazí život, že to za to nestojí, a něco udělali…. Díky nim jsme na tom teď mnohem líp, než předtím. Ale pořád je co zlepšovat…. a jak říkáš, i ty malé krůčky se počítaj…

 3. [2]:  Vieš o tom prd. Za prvé je kokotina tvrdiť že za komunizmu bolo horšie, je to relatívne, nedá sa povedať že bolo horšie alebo lepšie. A za druhé celá revolúcia 1989 bol podvod ktorý zorganizovali samotní komunisti, veď eštébaci naháňali ľudí na námestie a povzbudzovali ich aby štrngali kľúčmi, po revolúcii si komunisti akurát vymenili kabáty a obsadili teplé miestečka kde mohli kradnúť oveľa viac než za komunizmu…ach jo vy mladý máte vymyté hlavy kapitalistickou propagandou.

  Jasne, ža všetko môžu parlamentné strany, hlavne že Lúmennka so svojimi radami vytrhne ľud z biedy 😀

 4. A bohužial keď vidím v akom zlodejskom systéme to žijeme, niesom jediný čo musí konštatovať, že ten komunizmus bol spravodlivejší a ľudskejší.

 5. [4]: Já ne Letné byla a žádný esenbák mě tam nedonutil jít a ani jsem žádné neviděla 🙂 Taky jsem viděla ty spory mezi učiteli na gymplu, taky jsem viděla ten strach zpočátku se do toho zapojit. Strach právě z esenbáků, strach z dalšího srpna 68. Zažila jsem to nadšení tam, to bylo opravdové nadšení, ne to prvomájové z donucení. A pokud jde o to, že to zorganizovali sami komunisti… no dejme tomu, i kdyby jo (ale proč by to proboha dělali?), jak chcete donutit statisíce lidí, aby šli s radostí cinkat?????? Já jsem cinkala s radostí. A to mi bylo jen 18 roků a komunismus jsem zažila jen z rychlíku. Ale to, co jsem zažila, mi bohatě stačí na to, abych dokázala říct, že navzdory všem dnešním průserům bylo tenkrát hůř. Můžete na to koukat relativně, to je jistě legitimní, všechno je relativní, ale v otázkách základních svobod a lidských práv to byla hrůza. Doslova. Třeba už proto, že dnes můžu nadávat, a neskončím ve vězení a pak v kotelně a moje malá dcera bude moct jít na kterou školu bude chtít a neskončí taky v kotelně. A to je fakt. Mně mrzí, že se na tohle zapomíná… kdo se tam chce vrátit???

 6. [5]: Ano, žijeme ve zlodějském systému. Každý systém v historii byl zlodějský, i ten komunistický. Spravedlivější? A to jako v čem? V tom, že papaláši měli svoje Sanopsy (zvláštní nemocnice s lepším vybavením), nebo v tom, že jídlo i oblečení, které dnes považujeme za standard, bylo jen pro ty, co měli buď valuty, nebo bony? Lidštější???? To myslíte to mučení ve vězeních, to špízování, s kým si dopisujete a co děláte, to kádrování, to, že moji rodiče nebyli u komunistů a zrovna před pár dny říkali, že kdo ví, co bych byla dělala, kdyby se zrovna v 1990, když jsem maturovala, nezměnil režim. Protože moje sestra, která teď bude promovat (Mgr.) na právech v Brně (ne v Plzni :-)), se na vejšku za komunistů nedostala (je o 4 roky starší než já). Už se zapomnělo na to shánění všeho pod pultem, včetně kvalitního masa, vložek a toaletních papírů? To, že tenkrát byla spousta věcí strašně drahých, pokud vůbec byly (v přepočtu na tehdejší platy?). Já si ceny nepamatuju, to většinou ví rodiče, tak vždycky řeknou: za komunistů to stálo tolik a tolik, vynásobíme to deseti a velmi často zjistíme, že dnes je to výrazně levnější. O tehdejší životní úroveň, věřte mi, by dneska opravdu nikdo nestál…..

 7. [7]: Rozhodne to za komunizmu nebolo tak zlé ako píšeš, vidíš to príliš čierne, ľudia si boli rovnejší žiadny bezdomovci ani multimilionári, ale nemá cenu sa o tom dohadovať, každému vyhovuje niečo iné.

  A verte mi, že o tehdajšiu životnú úroveň by mnohí stáli a radi by sa tam vrátili, prečo asi tak veľa ľudí volí komunistov? Ty máš asi veľa peňazí, takže sa ti ľahko hovorí ako bolo kedysi zle, ale nevidíš tú stále narastajúcu chudobu, nezamestnanosť, neustále zdražovanie, klesajúcu životnú úroveň, to za komunizmu proste nebolo zdaľeka tak hrozné a ľudia vtedy nadávali menej než dnes (a nebolo to kvôli tomu že za komančov si nemohli slobodne zanadávať).

  A ešte jedna vec, komunizmus u nás nikdy nebol, len bolo našim cieľom dosiahnuť ho. Takže ak už na neho chcete nadávať, nadávajte na socializmus 😀

 8. Lúmenn, tenhle článek vyjadřuje i moje rozhořčení… (a zase se hádají, za kterého režimu to bylo lepší).

  Nevím, jestli Ti to zvedne náladu, ale lidé, co se snaží něco změnit, jsou většinou "tichá síla", protože bohužel ti nejhlasitější neposlouchají, jen si vyřvávají svojí verzi, založenou na iluzi, které se drží zuby nehty.

  Bohužel jsme ještě neklesli na dno. Pořád padáme.

  Ale věřím s Tebou a už jenom to, že existují lidé s podobnými názory, mi dává naději, že se svět změní. A on se vážně změní.

  Až lidi otevřou oči a přestanou rokovat o blbostech, snad uvidí to podstatné. Nemá smysl se hádat. Otevřete oči.

  Jak může být někde hladomor a někde se vyhazuje jídlo? Proč necháváme zbohatnout zbrojní průmysl na uměle vyvolaných konfliktech? Proč je farmaceutický průmysl jedním z nejbohatších, když existují mnohem účinnější způsoby? Proč zavíráme oči nad pravdou a zahazujeme příležitost něco změnit?

  Vážně si marianekosnaci myslíš, že ty problémy tady nebyly pořád? Že je komunisti jen zametali pod koberec? A dělá se to stále.

  Nechci se hádat, ale štve mě, že moje generace, která ještě není dospělá, vidí věci jasněji než "ti zkušení, co toho zažili víc".

  A tak jsem ráda, že tu stále jsou lidé, co se nebojí bojovat, když ostatní sedí s rukama založenýma se slovy "odpor je marný", nebo s tím, že se jich to netýká.

 9. Nějakou dobu bude trvat, než si to lidé uvědomí. Jak naši politiku, tak správu nad naší planetou. A pak se to změní neboj. Máš ale pravdu. Malé krůčky. Postupovat pomalu, každý ať si ukrojí ten svůj kus. Přecijenom si myslím, že už to dost lidí pochopilo a na to, co bylo před 20ti lety, jsme se změnili k lepšímu. Věřit.

 10. [9]: Bezdomovci ani nezaměstnanost nebyli pouze z toho důvodu, že kdo byl na ulici a neměl v OP razítko zaměstnavatele, skončil ve vězení. Sehnat bydlení tenkrát bylo stejně těžké jako dnes, zatímco dnes jde o to, že na to spousta lidí nemá a zadluží se hypotékou, tak tenkrát prostě byty nebyly. Závisí asi na tom kdy přesně, slyšela jsem starší generaci říkat, že bylo dost, protože se stavělo, ale v 80.letech, kdy já začala brát rozum, tak to většinou bylo tak, že rodiny s malými dětmi bydleli u rodičů, pokud se jim nepodařilo někde někoho uplatit, nebo někde přes známé něco sehnat. Stavět znamenalo shánět, uplácet, krást (kdo nekrade, okrádá rodinu). Jen se mrkněte na Annin blog http://annapos.wordpress.com/muj-zivot/. Dostat dítě do jeslí byla kolikrát také otázka úplatku nebo známostí. Zaměstnání bylo často o tom, že jste 8 hodin někde seděl, kde pro vás ani nebylo dost práce. Dneska je zas jiný extrém, práce na jednoho až moc, ale zaměstnavateli se nevyplatí platit za 2 zaměstnance. Problém je v tom, že se cinkalo hlavně kvůli těm plným obchodům na Západě, jenže kapitalismus prostě nevede ke spokojenosti. A teď je spousta lidí nespokojená, protože už nemají ty jistoty (aspoň nějaká práce a střecha nad hlavou), ale jinak jim zůstává vše, co předtím – jedni jsou rovnější, než ti druzí, zdražování a vzrůstající chudoba. Bohatá nejsem, také mi hrozí nezaměstnanost a mám malé dítě, a chápu, že ti, co jsou na tom výrazně špatně, mnohem hůř než naše rodina, by se chtěli vrátit zpět k těm jistotám a chtějí vyměnit to, co tu teď je, za to, co tu bylo, a radši zapomínají na to, co tu bylo a různě si to přikrášlují. Já chci jen říct, že to nikam nevede. Nač vzpomínat na minulost a vracet se tam, odkud jsme dobrovolně a s nadšením odešli, protože se tam výraznému počtu lidí nelíbilo? Proč nehledat něco nového, lepšího než socialismus, lepšího než kapitalismus? Proto se mi tak líbí článek Lúmenn, že jen nesedí a nenadává a chce s tím něco dělat. Ačkoliv já si nemyslím, že změna vedení někam povede, dokud se lidi nezmění uvnitř. Ale to je jen má domněnka a fakt, krůček po krůčku vpřed je pořád lepší než stát na místě, nebo jít zpět!

 11. Nemám nic proti Pirátům jako takovým (i když pár jejich členů, se kterými jsem měl tu čest fakt stálo za to :D), ale kdybych už náhodou někoho chtěl volit, tak oni to nebudou.

 12. [4]: sorry ale ty seš fakt vůl. Za komančů bylo tak skvěle, že by ti o tom můj děda, být ještě na živu, rád povídal – 8 let v uranovejch dolech za to, že jako pětadvacetiletý kluk roznášel letáky proti komunistům, to je pohodička. Uvědomuješ si vůbec tu ohromnou cenu svobody??? Myslíš, že za komančů nebylo draho? Že bylo jako všechno zadarmo? Třeba na CT a magnetickou rezonanci se čekalo týdny, zdravotnictví bylo ve strašném stavu, sice zadarmo, ale léky a zákroky nebyly. Velebit komunisty může jenom idiot. Tahle doba taky není dokonalá, je spousta problémů, ale svět se vyvíjí a my s ním, dnes máme alespoň relativní svobodu a můžeme někam směřovat, měnit svět. Tehdy to bylo nemožné.

 13. [14]:  ja komunistov nevelebím, som zhruba v tvojom veku takže som to nezažil a neviem či by sa mi tá doba páčila, ale ani ty si to nezažila a ani ostatní mladí čo na komunizmus nadávajú pritom ho ani nezažili a nič o tom nevedia, len to čo do nich natlačila súčasná propaganda.

  Sorry, ale tvoj dedo to robil vedome s tým aké môžu byť následky, môže si za to sám.

  Ano dnes máme slobodu a môžeme niekam smerovať, len to smerovanie je dosť neisté, nie je isté či to nebude smerom do prdele.

 14. "Dejte lidem demokracii a socialismus se udělá sám." Samozřejmě, že opravdová pravice neexistuje, protože ta je v rozporu s demokracií.
  Většinou se tvými názory neshoduji, ale v tomto případě ano. Až na ty lesy. Dokud lesy nebudou privátní, ale budou všech, to se o ně nikdo nebude starat. Všech znamená ničí.

 15. [15]: Takze pro Tebe jsou dulezitejsi jistoty nez zakladni svobody, ktere by mely byt zaruceny kazdemu cloveku. Ano, za komaru si byli vsichni rovni (valna vetsina) v tom, ze zili stejne bidne zivoty bez jakekoli nadeje na lepsi zitrky.
  "Drz hubu a krk a mi zarucime, ze ty nechcipnes hlady." – Etatisticka doktrina, ktere se drzeli nejen komunisti. Aneb mit pravo rozhodovat o tom, komu se znici zivot. Mozna by bylo lepsi, kdyby neexistoval zadny stat, ale jen volny trh a lidi by byli skutecne svobodnejsi. Jenze to vy, kteri potrebujete, aby Vas stat vodil za rucicku, protoze jste posrani strachy, ze byste museli o svem zivote rozhodovat sami a ne lide, ktere si volite kazde 4 roky, aby pak vas o Vase zivobyti spokojene okradali a vy jeste masochisticky pritakavali, jak je to skvele, ze mate zarucene "socialni jistoty". Styd se. Tvrdit, ze to jeji deda vedome delal i s nasledkama jake hrozi zni jakobys schvaloval, co se tehdy delo.

 16. [16]: Demokracie neni totez co svoboda. Demokracie prakticky znamena, ze o tom, zda te upali na hranici za tve nazory, nerozhoduje slechta ani cirkev, ale lid.

 17. [18]:Jsem proti demokracii, protože já volím, aby o tom, jestli mě upálí, rozhodoval zákon, který zavede jeden moudrý člověk, než hloupý národ. Zákon musí být velmi těžký ke změnění. Nechci tisíce, milióny panovníků, ale jednoho moudrého. Nechci, aby všichni lidé vytvářeli zákony, protože vidíš, co dokázali. Demokracie je vláda těch, co si chtějí nakrást. Svobodu mi zabezpečuje zákon a já nechci, aby každý den vycházel alespoň jeden zákon, o kterým já vůbec nevím.

 18. [19]: Tak kazdy ma pravo si zvolit svou dominu nebo pana nebo zit svobodne. Ja jsem si zvolil, ze nechci, aby o mem zivote kdokoli rozhodoval a udelam maximum pro to, abych to realizoval.

 19. [20]: A nezajima me, co si o tom mysli lidi kolem me. Ja jsem nikomu nic neudelal, proto budu rad, kdyz mi do meho zivota nebude nikdo a tedy ani zadna instituce kecat.

 20. Myslíme podobně, ale pochopila jsem z toho, co si napsal, že chceš anarchii a ta bohužel není možná. Vždy musí být alespoň základní ústava, je důležité, aby nebylo nic víc.

 21. [22]: Zakladni ustavu predpoklada umirneny libertarianismus (minarchismus). Anarchokapitalismus je pak totez, ale bez jakychkoli zasahu. Osobne bych byl schopen kompromisu ve forme minarchismu za predpokladu, ze by existovala velmi mala mnozina regulaci (ve forme teto ustavy) a o zbytku by si kazdy clovek rozhodoval sam. Napr. aby mi nikdo nezakazoval prodavat geneticky modifikovane potraviny nebo me nikdo nemohl zavrit za to, ze jsem si dovolil kritizovat na internetu shnile ovoce v Kauflandu nebo mysi exkrementy v Lidlu.

 22. [22]: Ostatne nase zapadni civilizace upada i v dusledku toho, ze spolecnosti misto toho, aby se koncentrovali na 100 procent na vyvoj technologii, tak radeji budou vydelavat penize na tech starych, tak, ze se budou soudit pomoci statniho aparatu s jinou spolecnosti, ktera si dovolila vyrabet totez nebo si patentuji vzhled vyrobku a pak zijou jen z penez z toho, co uz je a ne z toho, co muze byt. Vim, ze z me klavesnice to zni neohrabane, ale chapes, co se snazim rici.
  A dalsim problem je ze nase civilizace prilis lpi na patetickych hodnotach jako multikulturalismus nebo nabozenska a politicka korektnost. Ono samo o sobe, slusnost neni spatna, nicmene to, co delaji nekteri zastanci techto konceptu je naprosto prehnane, destruktivni pro spolecnost jako takovou a hranici to s fanatismem.

 23. [22]: Jsem zastancem maximalnich svobod a rovnez otevrenosti a pokud si nekdo nedokaze vlastnimi silami uhlidat sve know-how, pak ma holt smulu a angazovat v tom posleze stat a soudni moc je tragicke a komicke zaroven. Ale to jde jen proto, ze to stat a tedy potazmo lid dovoli.

 24. [23]:Ano, jsem za libertarianismem, jsem za tím, aby si každý mohl dělat, co chce, pokud to neohrožuje ostatní. "Tvoje svoboda se končí tam, kde začíná můj nos."
  Vlastně máme na to stejný názor. 😉

 25. [19]: Já mám k demokracii taky výhrady. A to v tom, že rozhoduje většina nad menšinou… jako by většina znamenala, že to budou vědět líp. Kolikrát ví ta menšina líp než lid. Kór když "lid" představuje pár politiků :-)))Ale kdesi jsem četla i docela logické výhrady proti vládě odborníků (jen si bohužel nepamatuju jaké přesně…). Tak nevím…

 26. Děkuji aves passeri za odkaz na můj blog, to asi bylo příčinou, že jsem našla opět jednoho člověka se který asi souzním, moje vzpomínky nejsou samoúčelné, nic na světě není ideální nikdy, ani doba z mých vzpomínek. V článku je mnoho věcí při nichž bouchám pěstí do stolu a říkám

 27. [28]: CHYBIČKA? ANO 3 KRÁT ANO.  LIDÉ REZIGNUJÍCÍ, PROČ?
  Mám pocit, že se máme příliš dobře na revoltu. A jistoty? Stále ještě jsou, tedy hlavně pro lidi, kterým je všechno jedno, ti mladí kterým to jedno není, těm je systematicky odčerpávána síla a jsou ždímáni do morku kosti, aby neměli čas myslet v negativním smyslu, nerozebírali politické možnosti, vedoucí k eventuální změně k lepšímu, ta cesta existuje, jak píšete a je to boj, proti lhostejnosti a stagnaci mladých lidí?

 28. Vy sa máte možno dobre a ste spokojný, ale stále viac ľudí je so súčasným systémom nespokojných, a tým nemyslím len u nás ale celosvetovo, nepokojov bolo a ešte len bude vo svete v blízkej dobe dosť, je to už len otázka času a tento náš slávny systém pôjde do kytek. Otázka je aký bude nový systém, bude to vylepšený kapitalizmus, komunizmus, anarchia alebo nastane NWO, bude tretia svetová? Viem len že sa vo svete niečo deje, neviem čo, možno to súvisí s arabmi netuším, média zatiaľ mlčia, ale známy robí u vojakov a vraj sa voľačo  chystá…

 29. [15]: propaganda a můj děda, zavřený v těžkém žaláři za to, že projevoval svůj názor – že si za to může sám? Myslíš, že věděl, že za pitomé rozdávání letáků proti bujícímu komunistickému režimu půjde na 8 let těži uran? Že si za to může sám? Ty jsi upadl na hlavu! A všichni disidenti a političtí vězni si za to taky můžou sami, že, protože bojují proti systému, takže by radši měli mlčet a nechat režim, ať ubližuje jim i všem okolo…

  Jinak tenhle systém není ideální, ani trochu. demokracie je blbost, dokud lidi budou nevzdělané ovce, volící podle toho, co jim řeknou zmanipulovaná média.

 30. [31]: Všetci disidenti politickí väzni si predsa museli byť vedomí čo činia a že riskujú že ich môžu aj zavrieť, môžu si za to sami, kto nerobil problémy nemal problém. Viem je to kruté ale bolo nutné aby boli všetci jednotný a zradcovia museli byť zavretý aby bol poriadok.

  Lúmenn prečítaj si čo si napísala v článku ku komentáru Mareka Slabihoudka: "…to už je prostě kategorie "nebezpečný nejen sobě, ale i svému okolí", Pane Slabihoudku, ten, kdo patří za mříže, jste vy, za mříže psychiatrické léčebny"

  Lúmenn, ty sama chceš zatvárať ľudí len za ich názory, to sa rovno prihlás ku komunistom, si rovnaká ako oni.

  Nič v zlom, viem že to myslíš dobre, ale ty nie si tá čo niečo alebo niekoho zmení, každý sa musí zmeniť sám, ty nemôžeš rozhodovať o tom čo je pre nás dobré a čo nie.

 31. Já furt říkám, že mezi parlamentními stranami není žádný rozdíl. Jeden krade zleva, druhej zprava. A ten, kdo si třeba v současné situaci myslí, že ČSSD je morálně neposkvrněná a vyvede nás z bídy, to je pro mě debil. Volby vyhrajou, to je jasný, naše dementní obyvatelstvo pivní kultůry je tak nastavený že volí vždycky toho kdo naslibuje hory doly, ale jak se dostanou k moci, tak zas půlku rozkradou a půlkou vyhoděj oknem…prostě jako ti před nima. Není mezi tim rozdíl a úplně mě iritujou lidi, co skálopevně tvrdí, že je. Není.

  Podle mě tady prostě chybí nějaká nová strana, co by měla dostatečný vliv na to aby oslovila nějakou podstatnou část lidí.

  A já mám ten výběr ještě těžší. Mám radši pravicově-středové řešení ekonomických otázek, ale ohledně názorů je mi možná bližší levicově-středový proud. …jsem prostě hybrid. Chci snatky gayů, eutanázii a větší důraz na práva zvířat, ale jsem taky pro úplný zákaz islámu a omezení porodnosti cikánů. Kdo jinej má takovejhle mix názorů? 😀

 32. [17]: Vždy a v každé době je to věc charakteru, tenkrát i dnes, kdo ho má, má ho za všech okolností? A je to zřetelné i dnes? Kdo ho neměl tenkrát, nemá ho ani dnes! A týká se to někoho konkrétně ???

 33. [32]: nechci nikoho zavírat za jeho názory, šmarja panno, ten člověk je ale prostě cvok, co nezná fakta. To není názor, to je jak kdyby říkal, že tráva je fialová a nebe zelený. A ti disidenti si za to mohli sami? Ty jsi vážně taky blázen! Ti disidenti bojovali proti systému, snažili se zachránit svobodu lidí, bojovat za dobro! A ty jim přeješ vězení? Že radši měli držte hubu a krok? Však jo, jen ať tu máme 1984 a nikdo se tomu nebrání!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.