Hele, padá vláda, něco si přej…

Kdyby každé padnutí vlády v České republice plnilo přání, pak by si jich někteří lidé užili možná více, než těch z padajících hvězd. Ale přesto, že slova vláda a splněné přání v jedné větě jsou jasný oxymorón, dovolila bych si pár přání mít…
Přála bych si, aby lidé nebyli pitomí. Aby už nevolili ty stejné dinosaury pořád dokolečka dokola. Přála bych si, aby už nikdo nikdy nevhodil do volební urny lísteček s nápisem ODS, TOP09, ČSSD ani KSČM. Aby národu konečně došlo, že z nich tihle lidé dělají blbce a že nás nikdy k prosperitě nedovedou. Protože všichni víme, že naše takzvaná „vláda“ jsou jen loutky v rukou lobbistů, kmotrů a zločinců.

Skutečně nechápu, jak někdo, kdo nemá v hlavě místo mozku kaši, může ještě volit současné parlamentní strany. Jediné, co by mi ke změně názoru stačilo, je tento test, který provedla před čtyřmi lety Mladá fronta DNES. Nabídli politickým stranám, které aktuálně byly v té době v parlamentu, milionový úplatek za změnu loterijního zákona. Jak to dopadlo?
ODS – vyjednávali, ale nakonec vycouvali kvůli velkému riziku přijetí úplatku
ČSSD – vyjednávali, ale nakonec vycouvali kvůli velkému riziku přijetí úplatku
KSČM – přijali úplatek, řešili, jak obejít zákon a legálně ho vykázat
TOP09 – přijali úplatek, řešili, jak obejít zákon a legálně ho vykázat
KDU – ČSL – nejprve byli nakloněni, pak nabídku odmítli
Zelení – okamžitě nabídku odmítli
Změnily se pak nějak stranické preference? Ne! Jistě, v posledních volbách do krajů měly drobné strany dohromady 30%, více, než jakákoli parlamentní strana. Ale stejně 70% s prominutím dementů volilo zkorumpované zloděje z parlamentních stran, kteří rozkrádají republiku! Jak se na sebe takový člověk vůbec může podívat do zrcadla?
Nejít k volbám nic nevyřeší!
Jít k volbám a volit zloděje nic nevyřeší!
Pokud chcete něco změnit, nestačí vyjít do ulic. To, co je opravdu třeba, je volit strany, které nejsou napojené na lobbisty a kmotry, strany se (zatím) čistým štítem. Choďte na jejich schůze ve vašem městě, čtěte jejich weby, zkoumejte noviny a jednu z nich si probohy vyberte! O jejich programu si udělejte jasno ve volební kalkulačce a pak se rozhodněte podle několika nezávislých zdrojů, zda jsou lidé na kandidátce morálně čistí. Informujte se v médiích, u organizací, jako je Transparency International, piště dopisy…a probohy zajímejte se, co se děje ve vaší zemi.
Víte co? Kdo bude v příštích volbách volit jednu ze současných parlamentních stran, je u mě stejný zločinec, jako ty svině, co sedí ve Strakově akademii. A jejich volič se podílí na rozkrádání a utrpení naší země stejnou měrou, jako oni. Od toho je tu institut zástupné demokracie. Tak až budete chtít příště věšet politiky na kandelábry a nad pivem vykřikovat něco o převratu, nejdříve se rozhlédněte kolem sebe. 70% naší země by na těch kandelábrech mělo viset taky!

18 komentáře “Hele, padá vláda, něco si přej…

 1. Já se taky divím, že pořád dokola tam padá ODS a ČSSD. Moc to nechápu. Když jsem mohla volit poprvé, no, nebylo to moc co k čemu, podruhé jsem nešla, ale po přečtení 1984 jsem se zařekla, že chodit volit budu. A rozhodně vím koho a nikdo z těch zmíněných nahoře tam nepatří.

 2. Já volím malé neparlamentní strany, problém je ten, že všude se najdou karieristi a lidé toužicí po moci. I tam číhá plno hladových vlků a hyen. A co je lepší? Najezený vlk co,už tolik nekrade nebo ten hladový?

 3. Baví mě tvůj pohled na to, že když vyměníš všech 199 poslanců, změní se celý přístup a celý pohled na věc. Neboj se, těch 199 lidí je jenom špička ledovce. Je jich tam dalších dost na to, aby si udrželi takový systém, jaký sedí JIM. Udělat jim tam z pohledu člověka pěkný průvan je jediná možnost, jak se s tím pokusit bojovat.

  FAKT si myslíš, že to je jen těch šest stran? 🙂

 4. Já už tomu nevěřím! To bychom museli všechny ty bývalé i současné politiky a kmotry vystřelit na měsíc, aby nemohli dále korumpovat ty nové.  Zatím se každý zaprodal za vidinu moci a peněz. Naše země asi musí padnout úplně na dno, aby se snad něco změnilo. Je mi líto, ale takhle to vidím a je to hodně deprimující.

 5. Já umím vydírat. Takže kdo se se mnou chce bavit (včetně rodičů a přítele), ti musí volit jinou ze stran než ty, které tam jsou. A je mi jedno, kterou jinou, do toho je nutit nemůžu. Ale prostě jinou. I když většinou je tak dokonale přesvědčím o argumentech koho volit, že volí podle výsledku z volební kalkulačky, který jim vyjde stejně jako můj. 😀
  Zatím to funguje. Rodinu, přítele a přátele mám. Víc lidí ale ovlivnit neumím. Škoda.

 6. Jenomže víš, co ty lidi odradí od těchto volební stran. U nás je to i převážně to, když čtou neznámé jméno a za tím věk 21 plus či mínus a v závorce student, studentka. A když se pak celá strana skládá z těhle lidí, tak pak většina z nich, neví co od "nezkušených" očekávat a zvolí raději "staré známé".

 7. přeju si aby … 😀
  Bacha za peníze se dá koupit všechno 😀
  a přeceda KSČM chce ty dva za přijatí úplatku odvolat.
  a ještě škoda že si tu neudělala anketu koho bysme volili.

 8. [12]: ale od těch starých známých víme, co čekat, jsou toho plné noviny – zlodějny, špatné zákony, aféry, proč to nedat do rukou mladé nezkažené generaci bez politického vlivu?

 9. [14]: Proč ne? Ale pochybuji o tom, že by se dali přesvědčit třeba ,,dospělí a zodpovědní" lidi, jim prostě vadí ten věk. Hezký paradox. Nadávají, že děcka se o politiku nezajímají, ale když se teda chcou angažovat, ti starší voliči je takhle pošlou do háje. U Anubida!

 10. Největší problém je, že většina lidí si řekne: "Ty nový lidi neznam, ty se nemůžou prosadit, ještě by začaly bejt moc hrrr a převrátili by nám republiku vzhůru nohama." Setkala jsem se s tím hlavně před prezidentskejma volbama a hlavně u starších lidí (to neni nic osobního). Ale my potřebujeme totálně převrátit…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.