Fenomén (Lord) Lukáš

Možná si ho někteří z vás všimli. Možná na některé z vás taky útočil svými jedovatými kecy. A možná znáte i jeho web. Rozhodně si ale nemyslím, že na moje stránky ještě chodí nějaký návštěvník, který se s jeho lordstvem nesetkal. Pro všechny z vás, které zarazilo setkání s tímto individuem, které velmi často přispívá do komentářů na těchto stránkách, mám takové malé shrnutí toho o co tady vlastně jde. A nejen pro vás, ale i pro Mistra, kterému by špetka sebereflexe neuškodila.

Svého času jsem přispívala na web magistra Radovana Kaluži, což je internetová ikona metrosexuálství, namyšlenosti a egoismu, která snad nemá obdoby. Tam ale už před drahnou dobou přestalo pár jeho nohsledů bavit zaobírat se mojí osobou a mě taky přestalo bavit neustále se snažit poskytnout kritiku někomu, kdo o ni nejenže nestojí, ale ani ji není schopen pochopit.
Místo toho jsem před nějakými dvěma roky začala poskytovat konstruktivní a dobře míněné rady člověku, který psal (a píše) o pro mě zajímavém tématu – magie. Jeho web jsem objevila tak nějak náhodou – buď někde napsal komentář a nebo jsem klikla na výpis nejnovějších článků na blogu, už ani sama nevím. Každopádně jsem objevila tehdy zajímavé stránky na téma magie, olympští bohové, různé rituály, zamyšlení…no tehdy jsem si řekla „konečně další magor, co píše o takových tématech“.
Napsala jsem pár komentářů, dokonce jsme spřátelili své stránky a Lord Lukáš, majitel stránek s honosným názvem „Olymp“, začal navštěvovat i můj web. Bohužel, tahle idylka, kdy jsme si čas od času vyměnili pár komentářů, netrvala dlouho. Moje největší chyba totiž byla, že jsem si dovolila s Lukášem nesouhlasit. Když popisoval návody na kradení energie lidem, napsala jsem mu, že je to černá magie a že by takové věci neměl dělat. Odpovědí byl výsměch, arogance, kecy typu „já všechno vím nejlíp, všude jsem byl, od všeho mám klíče, takže drž hubu a krok“. Podobných reakcí jsem se dočkala ještě několikrát a to už mi začaly skřípat nadávky mezi zuby – nemám ráda, když se ke mě někdo chová tímhle způsobem a to ani na netu, ani v reále.
Někdy v té době jsem se na Olympu začínala bavit i komentáři od někoho, kdo se skrývá pod rozkošným pseudonymem „…“. Pod třemi tečkami si toho jde představit hodně, na Olympu si každý okamžitě představil provokatéra, co se do Lukáše naváží. Ani ne tak kvůli tématům článků, i když fyzikální podstata ohnivé koule se tam taky řešila, ale hlavně kvůli způsobu jakým byly psané – kromě arogantního sebestředného vystupování se daly nalézt četné stylistické a gramatické chyby a v jednom článku se opakovalo pořád dokola pět vět.
Trojtečka nejprve vtipně upozorňoval, že tudy cesta nevede a pokud chce člověk mít nějaký web na úrovni a chce, aby ho lidi brali vážně, s takovou prezentací asi neobstojí. Jaká byla reakce na jeho (zpočátku konstruktivní) kritiku snad netřeba dodávat – výsměch, arogance, nadávky. Stupňovalo se to vzhledem ke všem ostatním návštěvníkům stránek – z oblíbených webů jsem byla tehdy vyhozena nejen já, ale tuším i Lady Rovena a to prostě proto, že jsme si dovolili mít odlišný názor než Lord.
Ten začal v té době (zhruba rok zpátky) razit strategii „tady jste na mých webových stránkách, tady mám pravdu já a i kdybych říkal, že hovno je růžové, kytičkované, voní a připravuje se s mátovým sosem, tak to bude pravda, protože tohle jsou moje stránky a já si tu můžu psát co chci, i když jsou to sebevětší kraviny“.
A bylo vymalováno. Jakákoli reakce z pléna už nebyla jen zadupána agresivní obranou typu „hmyzí larvo na mé podrážce, zmiz z mého panství“, ale nastoupily tvrdé a dost hnusné slovní urážky a vulgarismy. Dívky, komentující a prezentující své názory na Olympu, byly vyzývány k felaci mistrova údu, pánové byly dotazováni na velikost svého přirození a frekvenci masturbační činnosti – nemusím snad dodávat, že takhle eufemisticky řečeno to rozhodně nebylo.
Zde je snad dobré dodat, že ještě před touto epizodou s „kočičkami a kouřením“ (nejčastější mistrovy výrazy) mi Lukáš zoufale psával na ICQ, že si ho Trojtečka dobírá, že z něho má srandu, že ho provokuje a kdesi cosi. Lúmennka, samaritánka jedna bláznivá, proseděla asi dva večery u ICQ a snažila se Lukášovi vysvětlit, že na provokatéry platí jen jedna věc – nevšímat si jich. Tohle Lukáš nebyl schopný pochopit, na jakoukoli mnou dobře míněnou radu reagoval ukřivděně a i když tvrdil, že na provokatéry už nikdy nezareaguje, další den jsem četla další urážky na adresu „…“. Je jasné, že když pícháte do vosího hnízda, vosy vás prostě poštípají a když už do něj musíte píchnout, je nejlepší pak zalízt pod vodu a vyčkat, až se roj přežene.
Ne tak Lukáš. Provokoval stále víc, zavdával komentátorům na svých stránkách stále víc příležitostí, aby z něho měli srandu. Čím víc se tvářil, že je drsňák na věcí, tím víc se mu smáli. Na ICQ jsem mu psala proč se mu smějí – způsob vyjadřování, chování…ale bylo to zbytečné. Lukáš byl už tehdy slepý a hluchý k jakékoli rozumné argumentaci a čas to ještě potvrdil.
Někde na blogu mám asi dvěstěkomentářovou diskuzi (a asi ani ne jednu), kdy zdánlivě nevinným komentářem na Lukášovu adresu rozvířím debatu na několik dní. Nikdy nezapomenu na okamžik, kdy mi LUkáš napsal něco ve stylu, že můj článek (na politické téma) je „poněkud trochu drzý“. Byla to jedna z posledních kapek do poháru mé trpělivosti, takže jsem odvětila prosté „chlape, ty už se prober“. Na následnou debatu na téma „buďte ke mě uctiví nebo se zblázním“ si asi mnozí z vás pamatují.
Ano, Lord Lukáš je člověk, co neustále vyžaduje úctu, ale sám žádnou nemá. Co vyžaduje respekt, slušnost, toleranci k jakýmkoli názorům, co chce, aby se k němu lidé chovali přátelsky a s respektem, ale sám všechny tyto vlastnosti postrádá. Lord Lukáš tvrdí, že na začátku byla provokace a pak teprve jeho reakce, na to ale všichni, co byly u zrodu debat na Olympu, musí odpovědět, že je to lež. Kdyby se Lukáš už tehdy nechoval, jak se choval, nikdo by se mu nevysmíval, neprovokoval by ho a nesnažil by se ho zesměšnit.
Tehdy stačila jedna věc – mávnout nad tím rukou a za pár dní by bylo po všem. Protože se ale Lukáš nebyl schopen smířit s kritikou (která byla ještě ke všemu ze začátku dobře míněná!), táhnou se „olympské debaty“ už déle než rok, bez jakékoli naděje na vyřešení.
V poslední době už se Lukáš neomezuje jen na slovní útoky na komentátory (a to jak na svých stránkách, tak i na jejich), ale přešel do hnusného stylu boje, za který by se nemusel stydět imbecilní žák zvláštní školy. Ale dospělý člověk, který má zapotřebí psát sám sobě pochvalné komentáře pod cizími jmény (vymyšlenými i skutečnými)? Není už tohle trochu moc?
Ano, vadí mi, že mi někdo nadává, že mi spamuje na stránkách a že používá moje jméno k psaní vět, které by mě v životě ani nenapadly, natož abych je někam napsala. Ale víc mi vadí, že je někde na světě člověk, který je evidentně nešťastný a kterému nemám šanci pomoct. Člověk, který nemá přátele a tak si musí vymýšlet imaginární. Člověk, který uniká do fantazijního světa, kde je hrdinou, protože ve skutečném světě je osamělou nulou. Člověk, kterému zatemnila mozek jeho touha po uznání druhými, jeho ješitnost a zoufalá touha se prosadit, touha vyniknout a být lepší.
Za všechny tě Lukáši prosím – zruš webové stránky Olymp nebo alespoň na nějakou dobu omez jejich tvorbu. Zajdi si k psychologovi, vyřeš si své psychické problémy a hoď se do pohody. Najdi si kamarády, živé, ne v říši fantazie, a hlavně – přestaň se věnovat svým snům a začni doopravdy žít. Máš v sobě sice hodně negací a jsi na tom psychicky zjevně dost špatně, ale máš šanci se z toho dostat. cesta kterou sis vybral ale k uzdravení a pohodě nevede. Zkus jinou, prosím tě za všechny, kteří s tebou (byť jen on-line) kdy přišli do styku. Děkuju.

89 komentáře “Fenomén (Lord) Lukáš

 1. Krásně vyjádřeno, taky Lorda Supervisora Lukáše znám, jeho stránky mě velmi… Zaujaly… Párkrát jsem měla chuť napsat objektivní komentář, ale došlo mi, že bych házela hrách na stěnu, tak jako všichni ostatní, ke kterým byl nejdřív sprostý a pak jejich komentáře začal pro jistotu mazat. Komu není rady…

 2. Na svých stránkách si má člověk víceméně skutečně právo psát, co chce. I kdyby to byl fakt, že tráva je modrá. A napíše-li mu někdo, že tráva je ovšem zelená, má svaté právo ho ignorovat. Ovšem na místě vážně nejsou výpady vůči dobře míněným radám, ja Lúmm správě podotkla. Nechce-li je Lukáš znát, ať je ignoruje, ale chová se slušně, autoři takových konstruktivních komentářů jsou slušní rovněž. Kamenem úrazu ovšem je to, že Lukáš zjevně má opravdu nějaký problém, jak je zmíněné v článku. Vyrovnaný člověk si prostě takovéhle webovky nezaloží.

 3. [3]: Prostě není normální, abyste si založili blog, kde se budete opájet vlastní dokonalostí. A když se vás někdo slušně bude snažit stáhnout zpět nohama na zem, začnete kolem sebe kopat. Lukáš by měl skutečně místo arogantního troušení jedů vyhledat pomoc.

 4. Nikdy by mě nenapadlo, že Lord Lukáš je dospělým člověkem. Jak to říct? Jeho názory, vyjadřování a styl psaní vůbec dospělému člověku neodpovídají. O té aféře s přezdívkami jsem také četla na blogu kk, a takové chování není na dospělého člověka odpovídající tím tuplem. Myslím, že jsi to napsala dost objektivně, za to tě obdivuju, poněvadž kdyby se ke mě choval někdo tak, jako Lukáš k tobě, určitě bych objektivní nebyla.

 5. Zdravím Lúmenn.

  Je mi moc líto, jak jsem se choval a tak se všem strašně omlouvám. Zruším stránky a půjdu se dobrovolně léčit na psychiatrii. Díky Vám všem jsem prohlédl a už vím, co se sebou mám dělat. (úsměv)

 6. Hovno s mátovým sosem 😀
  Ale je to trafný článek, taky je mi Lukáše líto, i když mě dokáže nebetyčně nasrat :/

 7. [5]: Já už bych se teda taky naštvala, dostal by ban a nebavila bych se s ním dál. Mně už ty jeho arogantní kecy nepřijdou ani k smíchu, ale už ani k pláči a k politování.

 8. No Lukáše jsem jaksi zaregistrovala a brala jsem ho jako provokatéra, kterej se nás spíš snaží rozesmát. Občas mám taky silně egoistické kecy a chovám se arogantně, ale mé drahé okolí ví, že si dělám jen legraci. Jak koukám, tady žerty stranou a jde do tuhého. Bohužel tak nějak tuším co bude následovat. A.. ano, jsem ze stejného soudku. Provokatéry se snažím vytočit ještě víc, ale nutno dodat – na mou osobu je útoků málo.

  Napsala jsi to hezky, je jen na Lukášovi jestli se nad tím zamyslí. Nejspíš se k tomu bude stavět velice odmítavě, ale hlavou mu to vrtat jen tak nepřestane.

 9. [15]: A co si jako myslíš, že jsi? Dáma? Ne, tebe by dámou nenazval ani kraví zvratek, tak laskavě mlč a nenavážej se do mě. A vyleč si anorexii.

 10. [17]: Lol, Lúmí, už to začíná, to zas bude srandy kopec. :-))) Nojo, Lukáš a jeho alter ega. Dík za vylepšení večera, právě jsem se rozhodla, že se budu výborně bavit. (Než mě teda Lúm utne, protože tohle dost možná nebude chtít číst…)

 11. [14]: Nehraj si na chytrolínku. A ten článek nahlásím adminům a ti vám všechny vaše blogy zruší. HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

 12. [20]: Já si na nic nehraji, pouze říkám svůj názor na tebe. A pokud vím, nikdy jsem o tobě neřekla nic špatného. A administrátorům to klidně nahlaš. Lum se nemá zač stydět a ani já ne.

 13. Pěkný článek. Jistě nebudu jediný, komu se z názvu vybavil pořad na streamu.
  Niméně, využiju toho, a snad se taky z něj poučím.
  Tvá snaha pomáhat je až monumentální. Obdivuji takové lidi, jako Ty, pro jejich trpělivost…a zbytek té množiny obdivuhodných vlastností.
  Ignorace je doopravdy nejlepší obrana. Je to vlastně jednoduché. Stačí nenapsat.
  Co se dá dělat. Žijeme na netu. Tady to funguje jinak.

 14. [21]: Špíno.

  [23]: Neustále mě pomlouváš, ale já ti jednoho dne ukážu, protože si zasloužíš trpět.

  GOTYČ AKBAR!!!!
  Povstanou mí stoupenci.

 15. Nocturne, nocturne… Will you ever learn?:)
  Nevím, kterého inteligenta pořád baví dělat ze sebe pseudolukáše a jeho milenky a podobně, každopádně bych ráda vtipně poznamenala, že už to začíná být trapné.:)

 16. [25]: A kde a kdy tě pomlouvám? Já tě až doteď ignorovala, protože jsem tě považovala za neškodného blázna. Vidím, že jsem se krutě zmýlilila. A neukazuj mi jednoho dne, sešli na mě kletbu teď hned 😀

  Ne ale fakt, teď chci opravdového lorda Lukáše. Ty to nejsi, ten pravý mluví víc vznešeně a uhlazeně.

 17. Tak už se v tom začínám ztrácet. Kdo je vlastně Lukáš? A kdo je Lúmenn? A kdo jsou ti ostatní? A není to jedna a ta samá osoba. Kdo se v tom má vyznat??? 😛
  Jak řekl Hercule Poirot: "Tady dostává má šedá kůra mozková zabrat."
  N'est-ce pas?

 18. juj mihlo se tu mé jméno…je to fakt…s Lordem Lukášem jsme měli spřátelené blogy, ale byla jsem vyhozena :o) I přesto se snažím na jeho blog docházet pravidelně, i když teď trochu nestíhám, ale vždycky si tam dobře počtu :o) Je také fakt, že sexuální praktiky jako kouření PKD (PKD = Pánský kožený doutník), tam bylo na denním pořádku :o) a když je toho moc, tak už to začíná unavovat :o) Nicméně někdy je tam legrace :o) člověk někdy nevěří vlastním očím :o)

 19. Já jsem si myslel, že se to mezi Vámi nějak urovnalo. Nicméně je vidět, že jsem se hluboce zmýlil. Na jedné straně tady máme sortu provokatéru, na druhé straně jednoho zoufalého hlupáka a neustále to mezi Váma vře. Co takhle si podat navzájem ruce a přestat s tím. Nechci si ani představovat, kam daleko to může dojít.
  Lúm, co kdybys místo neustálého rozebírání psychiky jistých jedinců na tomto serveru psala také něco zajímavého z jiné oblasti.

 20. respektovat u jiného člověka rozhodnutí zůstat nešťastný – to je jedna z nejtěžších věcí, co znám. ale pro vlastní mír je naprosto zásadní.

 21. Tak přeci se tu takový článek objevil.
  A vzhledem ke kadenci komentů to vypadá na další hlubokou, avšak opět prázdnou studnu.
  Jinak článek hezky napsaný, ale divil bych se, kdyby se něco změnilo.

 22. Me Lukáš tak nějak nevadil. Už před dlouhou dobou jsem si ho zařadila do šuplíčku pod nápisem ,,magoři", kde prostě zůstal a jeho řeči jsem povětšinou tak nějak ignorovala, ale co mě dožralo bylo zneužívání mé přezdívky na jeho blogu. – 1. Je to odporné a za 2. Se tu člověk snaží vybudovat nějakou slušnou pověst svého jména a on si ho klidně ,,vypůjčí" a používá ho na sebechválu, přitom ignoruje fakt, že mu tam capslockem napíšu, aby mé jméno nechal napokoji.
  Blog ať nemaže, má v tom svoji práci, ale proboha živého alespoň slušně chovat by se mohl. Copak my si tady někdo krademe navzájem jména a přezdívky?
  Lidé se mezi sebou snaží vycházet jak nejlépe umí a logiku tohoto člověka prostě nikdy nepochopím.
  Podle mě jsi ale Lum tímto článkem v podstatě přilila oleje do ohně, já bych mu takový dopis nacpala padesátkrát na jeho stránky a ještě do mailu, aby si ho přečetl a mohl ho později odstranit. Takto je Lukášek zvěčněn navždycky a to ho asi nejvíce naštvalo.
  I kdyby pasedát lidí podepsalo petici za zrušení jeho blogu. Stejně se nic takového dít nebude, kradení jmen a přezdívek není dost pádný argument.

 23. uff… Článek se Ti moc povedl, Lum, opravdu obdivuji, žes o Lukášovi dokázala psát bez většího emotivního zabarvení.
  Bohužel ta diskuze tady zase vypadá… No ještě štěstí, že máš zobrazené avatary.
  Já se s Lukášem setkala poprvé na Tvém blogu a na blogu La Duchesse, v době kdy ji tak okatě balil. Zvědavost mi nedala a já klikla k jeho jménu a ocitla se na Olympu. Musím říct, že pitomé mi to přišlo od začátku. Nekomentovala jsem. Ale pak jsem narazila na jednu z obzvlášť nechutných diskuzí (myslím, že u Bastarda, článek o těhotenství) a zcela jsem se rozlítila nad stupiditou a necitlivostí Lorda. V té době mimochodem psával komentáře typu "vykuř mi". Začala jsem jeho blog sledovat a občas jsem taky přihřála provokatérskou polívčičku. Dnes tam chodím denně – pobavit se, nasrat se, je to takový adrenalin. Někde tam vzádu v hlavě je mi Lukáše stejně líto. Chtěla bych vidět, jaký je doopravdy.
  Obávám se, že tento Tvůj článek nepochopil, nestáhne se do ústraní, všechno udělá ještě mnohem horší a nakonec se dopustí prohřešku vůči pravidlům blogu.cz a Olymúp mu rozbourají admini.

 24. Btw, někdo z vás má vážně potvrzené, že je Lord v invalidním důchodu?
  Totiž, kde by vzal celý den tolik času na net, kdyby pracoval?
  A pokud v důchodu je, předpokládám, že takzvaně "srkz tu hlavu" a tudíž tipuji,k že k psychiatrovi už dávno dochází.
  Pak ten psychiatr jistě zná i nás, hlavně asi arch-enemyho "…"
  Možná že na ten web chodí taky, studovat diagnozu svého klienta XD
  Lukášova nenávist ke trojtečkovi je hodně vtiipná – všimněte si, jak ho ve svých povídkách pokaždé zabíjí nebo ponižuje 😉

 25. [48]: já taky 😉
  mohli bysme se "převlíknout" za nadějné mladé studenty magie a zatelefonovat mu na číslo, které tak hrdě zveřejňuje… to by s náma určitě šel, po tom coby se 24 hodin parádil na přivítání svých prvních spolučlenů UFNC =D

 26. Dřív jsem si myslela, že to s Lukášem není tak špatné, až na ten podivný způsob vyjadřování, což ale není neodpustitelná chyba. Ale to se měnilo, jak jsem pak sledovala vývoj jeho chování, urážky, sebestřednost, naprostou neochotu pochopit druhé lidi a teď ještě ty kradené přezdívky… teď už jsem přesvědčená, že to opravdu nemá v hlavě v pořádku.

 27. Lum, úplně chápu tvoje pohnutky, ale tady nikdo nic nezmůže. Lukáš si nikdy nepřizná, že chyba není jenom na straně ostatních, ale i na jeho, nepřizná to, ani kdybys mu to mlátila o hlavu každých pět minut, protože je na to prostě moc hrdý.
  Jak už jsem sama psala na Lukášovy stránky, podle mě by bylo nejlepší prostě Lukáše ignorovat (ať už je to sebevíc těžké), protože nám dává už nějakou dobu najevo, že o pomoc nestojí a pohrdá vším, co by mohlo narušit jeho "majestát". To, že komentovat svoje články, kritizovat a chválit je zvládá sám, a tudíž už nepotřebuje komentátory další, jsem tam psala taky a byl to vlastně jediný smysl toho komentáře.
  Lukáš je prostě ztracená existence, někde na hranici reality a fantazie, ze které se musí dostat on sám, nám nezbývá než jen nečinně přihlížet.
  Článek se mi líbil a nezbývá než souhlasit, ale myslím, že nepomůže absolutně ničemu (jedině, jak už kdosi řekl,přilije další olej do ohně:)). Pokud někomu jeho Lordstvo tolik irituje, ať si ho zablokuje a přestane chodit na jeho blog, to je podle mě jediné řešení. Domluvy, nadávky, rozhořčené promlouvání do duše, nic nepomohlo, takže ignoraci vidím jako jediné řešení.

 28. [60]: Ano, já ho vážně viděla. Založím kult osobnosti, protože jsem viděla Lorda 😛
  Jaký je v reálu? Počkat, to nemůžu napsat, budu souzena za pomluvu 😀 ne tak je malý (můj první dojem…), zuby má podobné jako v tom videu kde promlouval k provokatérům. Ukecanej zrovna není, i když mouder na téma internet se dozvíš dost. nevím, co by tě ještě zajímalo…ale můžu říct, že na to jen tak nezapomenu (i když jsem se snažila).

 29. A jaký je, je asi hodně nudný, co? A říkal ti něco o tom, proč se ke všem tak chová? Já už nad tím přemýšlím dlouho a pořád mě nic nenapadá.

 30. [62]: No to víš, že je. Tehdy ještě žádní provokatéři nebyli:) Po pravdě řečeno, přes mě se na jeho blog dostal lazar a začalo to 😀 a kdo tam byl před tím, to netuším.

 31. A existuje vůbec ten Lord Lukáš nebo je to jen nějaký vykonstruovaný fenomén? Jo a viděl jsem ty jeho videa. Myslím, že problém má minimálně s majiteli autorských práv, protože používá scény ze Stargate: Atlantis, Charmed a Hercules ve svých videech.

 32. Lum, mám dotaz :o) Lord Lukáš má zakázaný vstup na tvůj blog? Divím se, že článek ještě nekomentoval :o) a nebo jsem ho v té záplavě komentářů nějak přehlédla :o)))

 33. "založím kult osobnosti, protože jsem viděla Lorda" … Hele, to není blbej nápad..xDD Nijak extra ti to nezávidím, ale zkušenost je to určitě zajímavá. Ale taky je mi divné, že jeho Lordstvo se tu ještě neukázalo. Pokud to nebyl ten exot pod těma sto padesáti nebo kolika to přezdívkama.xD

 34. http://www.youtube.com/watch?v=5kQZU2b7x-I

  No proboha… ? Teď si asi říznu ostudu jak trám, a mnoho z vás mě bude odszuzovat, ale o to mi vůbec nejde.

  [58]: Alue?

  Jak se takhle můžete chovat? Já chápu to, že vás urazil, naštval, ponížil. Vím, jak dokáže být sprostý a zlý. Jenže tohle všechno jsou signály, že potřebuje pomoc. A to hodně velkou. A vy si tady z něho děláte srandu?

  Mě se vysmálo už hodně lidí, už hodně lidí mě poslalo někam. Kdyby mě jeden z vás poslal někam, používal sprostá slova, používal moji přezdívku, nikdy se k němu takhle nezachovám. Nabídla bych pomoc. Třeba stokrát a pořád dokola.

  Mnoho z vás to dělalo na samém začátku. Začali jste se mu vysmívat, atp.. A pak se divíte, že se chová ještě hůř?  

  Je to volání o pomoc. A je to ještě horší, když pak uděláte tohle.

  Udělal si mnoho věcí sám, já to chápu- člověk si to dělá sám. Ale přesto přeze všechno mnoho z vás hlásá, jak chce pomáhat, a pak se zachováte takhle? TOHLE je totiž to pravé volání o pomoc.

  Nikoho se nezastávám. Ani nikoho neodsuzuju. Cítím pouze hluboký žal nad tímhle vším, co se tady děje. Dlouho to pozoruju, a je mi z toho doopravdy do pláče. Lukáše neznám, ale je to člověk. A lidi dělají chyby. MY VŠICHNI děláme chyby. Ale obrátím se kvůli tomu všemu zády? Ne. Nikdy.

  Tak vás prosím, všechny. Vím, že ve vás to je. Lidské srdce neobměkčíte tímhle, tímhle mu ani nepomůžete. Kdybyste mu všichi tady poslali pitomej e-mail s tím, že ho máte rádi a že v něj věříte, rozhodně by se změnil. Ale co tohle? Tohlě mění akorát vás.

  Bolí mě z toho srdce, a cítím se hrozně, když vidím tohle.

  Vím, že tohle nejste vy. To jediné mi pomáhá držet se toho, že se to zlepší. A opravdu se modlím. Za něj, ale i za vás. Za vás všechny.

  S láskou, Lirka

 35. Lirko, máš pravdu… Můj komentář tady byl jediný případ, kdy jsem o něm napsala něco negativního, ale stejně jsem si ten den později říkala, že jsem si to přece vážně mohla odpustit, přesto, jak nemožně se Lukáš dosud choval.

 36. [70]: Moc si to bereš. Nemůžeš nabízet pomoc někomu, kdo o ni nestojí 🙂

  [67]: Ale ano, komentoval… pod falešnými jmény. Že se chce sám se sebou vyspat. Například jeho jsou příspěvky 12,13,17 🙂

 37. [72]: Možná si to moc beru, každopádně ale nechápu důvod proč se do někoho navážet?

  Tak když ho ostatní tak nesnášej, proč to neutnou? Prostě nechodit k němu na blog, nevyjadřovat se.

  Moc mě to mrzí, to je všechno. Přesto ale věřím, že se Lukáš dá do kupy- možná jsem fakt jedna z mála, ale nebduu ho odsuzovat, ať už udělal co chtěl. Já sama udělala v životě mnohem horší kopance, a díky tomu, že mě někteří neodsuzovali, jsem jaká jsem teď. A jsem za to moc vděčná, a proto vím, že Lukáše prostě nebudu odsuzovat a budu mu chtít pomoct, kdykoliv si o to řekne- jako každej- kdokoliv si řekne a jakýkoliv bude.

  Měla bych být vděčná, a taky jsem, a ozdávám to dál.

  S láskou,
  Lirka

  [71]: Věděla jsem, že se tady najde mnoho lidí, co přeci-jen rozumí. Děkuju.

 38. [73]: Chápu tvůj komentář. Taky jsem si to myslela, jenže ono ti nepomůže ani to, když na jeho blog nechodíš a nekomentuješ. Vyhledá tě sám. Aspoň mě, Kenny, nebo Bastarda. Kolikrát si u něj byla? Kolikrát ti psal něco ve stylu, ať ho vykouříš?
  Už několikrát jsem napsala, že je mi ho líto, ale jak napsala Lúmenn, on žádnou pomoc nechce a nedovolí. A upřímně řečeno, teď už bych mu snad ani pomáhat nechtěla.
  Dokud jen uráží, dobře, je ubohej. Ale třeba to, co napsal Bastardovi, když potratila? Omg, to normální člověk, který aspoň trochu soucítí nemůže napsat.

 39. [73]: Liruško, ale já ho přece neodsuzuju. Nabízela jsem mu pomoc snad tisíckrát, radila jsem mu, snažila se mu pomoct, ale on mě akorát poslal do háje. Když jsem s ním chtěla jít na pivo a probrat to všechno, řekl mi, že ho budu chtít zabít a proto že nikam nepůjde. POmocnou ruku mám stále napřaženou, proto taky ten článek vypadá tak, jak vypadá. Za komentáře ostatních nezodpovídám.

 40. Zdravím. Tak teď jsem se teda dobře pobavil (úsměv). Celý výše uvedený článek dokazuje jen jedno jediné: zoufalost a bezmocnost některých z vás kterých se to týká. A mimochodem Petro (tedy Lúmenn) to jak mluvíš o "mém světě" fantasie – tak v tom případě jsi na tom mnohem hůř ty (po psychiatrické stránce). Nicméně mysli si co chceš…pokračuj dál ve svých překroucených informacích (věř si čemu chceš, ale na tom stejně nezáleží)

 41. [77]: já jsem co se týče duševního zdraví v pořádku, šťastná a bez problémů:) Kdybys takový byl i ty, nemáš potřebu dělat to, co děláš. Jak ale říkám – pomoc jsem ti už nabízela, pokud ji chceš, kdykoli stačí říci. Tvoje stránky už nenavštěvuju a navštěvovat asi ani nebudu. Nemusím se koukat, jak se neustále ztrapňuješ používáním cizích přezdívek. Zamysli se, dokud je čas a buď šťastný:)

 42. Lirka: Taky tvůj přístup chápu, ale v případě Lukáše nesdílím. Volání o pomoc to není, protože jakmile se nějaká objeví, on ji sarkasticky odmítá. Pomocí snad mohla být jistá Berenika, která se s ním začala bavit. I ji už jednou "zpražil" za to, že napsala svůj názor.
  Píšeš, že "v nás to je". Promiň, ale neumím si představit, že by všichni lidé měli takový přístup k věci jako Ty – jak by to například vypadalo se spravedlností 😉
  Zkus mu pomoct Ty sama, pokud uspěješ alespoň částečně, máš můj obdiv…

 43. Trochu mi to připomíná zraněného psa – když se někdo přiblíží a chce mu pomoct, pokouše ho a dál si líže svoje rány.:)

 44. Všimli jste si, jak teď Lukáš každý svůj článek komentuje pod Lúmenniným jménem? To musí být fakt smutný život, žít v jiné realitě než ostatní a ještě si muset komentovat vlastní články přezdívkou někoho jiného.

 45. Taky jsem dřív chodila na jeho stránky, ale vzdala jsem to po tom, co Lukáš taktéž nestrávil mé odlišné názory, přitom v tom opravdu nebyl žádný špatný úmysl. Spíš naopak. Některým lidem vážně není pomoci.

 46. Do kauzy Lukáš jsem se radši nikdy nepletla, nicméně číst některé jeho komentáře většinou bylo zdrojem přinejmenším dobré nálady. Článek supr a neméně tak tato diskuze 🙂

 47. Je pravda, že nemůžete projít okruh duchovních blogů kolem Lumenn, aniž byste nenarazili na jeho komentář (týká se hlavně starších článků). Škoda, že na serveru Blog.cz nefunguje hodnocení komentářů, to by hned každý viděl…
  Jeho osobní stránky jsem neměl odvahu číst dál než úvodní stranu…

 48. Říkáš "Možná na některé z vás taky útočil svými jedovatými kecy." ?

  A já dodávám…kdo se v té době jakkoliv spojil s uživatelem (provokatérem) "…", sklidil samozřejmě jedovaté kecy a jiné nepěkné chování.

  Jinými slovy kdo tehdy nebyl se mnou…byl proti mně. Jo jo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.