Fašističtí antifašisti

Jdu si takhle po brněnském nádraží, kde čekám na šalinu, a jak si tak brouzdám po ostrůvku, padne mi do oka nálepka. Nálepka vyzývající k násilí. Ale nebyla to nálepka od nácků, rasistů ani náboženských fanatiků, byla to nálepka od lidí, kteří tvrdí, že proti útlaku a násilí bojují. Od antify.
Koukala jsem na ten obrázek a přemýšlela jsem, jestli je to správné. Ne bojovat proti pitomcům s vyholenejma palicema, kteří umí bojovat proti bezpráví jenom s klackem v ruce, to vždy správné bylo a vždy bude. Ale je způsob boje, který propaguje antifa správný? Dá se vůbec proti násilí bojovat násilím?

Tuhle nálepku jsem vyfotila na nádraží v Brně, ale po celém městě jsou jich další desítky
Na jedné straně nadávky, vybízení k násilí. A na straně druhé (cituji z webu antifa.cz) – Antifašistická akce (AFA) se zabývá propagačními, informačními a praktickými formami boje se všemi autoritářskými ideologiemi a skupinami usilujícími o jakékoli formy útlaku, v první řadě s neonacismem a ultrapravicí.
V tom případě, milí afáci, byste ale měli bojovat i sami proti sobě. Účel nesvětí prostředky a tupé mlácení bude vždy jen tupým mlácením, i když ho nazvete bojem za svobodu. Nemám ráda nácky, nemám ráda jejich debilní, omezené chápání a černobílé vidění světa. Ale stejně tak nemám ráda idioty, co si myslí, že mají patent na pravdu a jejich názor je jediný správný.
Netvrdím, že není třeba se ozývat, když se děje něco špatného a že není dobré se občas bránit pěstmi, když někdo napadá mě nebo mé přátele. Ale vybízení k násilí povede akorát ke zbytečným rvačkám. Kdo chce hlásat svobodu, měl by ji poskytnout i ostatním. Kdo chce vymýtit utlačovatele a násilníky, měl by si nejdřív zamést před vlastním prahem.

22 komentáře “Fašističtí antifašisti

 1. Je zajímavé, co někteří lidé dokáží vymyslet. Vymlátit fašisty JE sice řešení, ale vzniklo by nám tu další sdružeí (antifa), kteří by si zvykli na násilí a v praxi bychom si moc nepomohli…

  Souhlasím s tebou. Měli by přijít s jiným řešením. Nějakým rozumným řešením. Chápu, že nikdo nedohlédne do všech konců a nezohlední všechny následky, ale pokoušet se o to můžem, ne?

 2. Pravda, když se někdo násilí snaží vypudit násilím dost si tím protiřečí, protože provádí to, co mu příjde hnusné a proti čemu chce bojovat.Občas by to chtělo přemýšlet, ale něktří lidi se raději spoléhají na své reakce, které obvykle bývají rychlejší než myšlenky…..

 3. Tohle je asi jeden z největších paradoxu našeho světa. Že lidé, kteří silně bojují pro nějakému "zlu" vlastně o nic lepší než to "zlo" nejsou.
  Násilí vždy plodí násilí, takže v rámci akce-reakce se dá očekávat, že Antifa na tom bude stejně jako ti, proti kterým bojuje.
  Otázka je – co s tím?

 4. Je tomu už mnoho let, kdy se mi antifa zalíbila svým názvem (že někdo je proti neofašistické ideologii), ale když jsem se dopídila po jejich programu, tak už mi tak sympatičtí nebyli…

 5. Násilí dělá zase jenom násilí a můžou tomu říkat klidně boj za svobodu nebo jakkoli jinak. Dokud budou řešit věci nátlakem, nic nikam nepovede…Tak to bylo a je u všech konfliktů.
  P.S. Moc pěkný blog, určitě to tu ještě prolezu pořádně. Já vím, že jsem drzá, ale ráda bych tě poprosila, jestli teda budeš mít náladu a čas, jestli bys mi nenapsala nějaký návod pro pomalu chápající na ten malý banner, jak máš v menu, já bych ho taky chtěla, ale pořád to nemůžu nějak dopatlat…Díky moc

 6. [11]: Ich správanie je veľmi nerozumné – veď oni tým vlastne aj bojujú sami proti sebe. Zákon karmy predsa jasne vraví, že všetko čo zasejeme (či už dobré, alebo zlé) to aj zožneme. Vždy všetko, čo robíme druhým, robíme sebe. Preto treba dávať veľmi dobrý pozor na naše činy a kontrolovať sa, aby sme nikomu nerobili to, čo nechceme, aby druhí robili nám – ako povedal Ježiš, ktorý tieto zákony Veľkého ducha Vesmíru aj žil a vyučoval. Ježiš tiež hlásal: „Kto mečom bojuje, mečom aj zahynie.“ Kto teda hľadá boj, nech tasí meč. Kto však chce nájsť mier, nech hľadá cestu porozumenia a vrúcnej lásky.

  To isté je aj ,,bránenie sa“ päsťami, ktoré, Lumen, ospravedlňuješ. Nikdy netreba používať násilie. NIKDY! Nech sa deje čokoľvek. Ináč dobrovoľne vchádzate do bludného karmického kruhu ustavičného boja a odplaty. Kto do teba kameňom, ty do neho chlebom alebo podľa Ježiša: ,,Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nastav mu aj druhé…“ Je to jediná cesta ako preťať bludný karmický kruh. JEDINÁ! Či sa vám to páči, alebo nie.

  Je treba si uvedomiť, že boj – akýkoľvek boj je, bol a vždy bude zbraňou temna, preto nik nikdy temno bojom nezdolá. Nad temnotou nemôžete zvíťaziť jej vlastnými zbraňami, lebo potom sa vlastne sami stávate rovnakými, rovnako temnými – nevedomými sluhami temoty. Treba použiť jedinú a najsilnejšiu ,,zbraň“ dobra a tou je Láska, ktorá každého zasiahne priamo do srdca. A použiť ju znamená proti nikomu a ničomu nebojovať, nebrániť sa, ale podvoliť sa, prijať, odpustiť a prepustiť – nechať ísť 🙂 Toto je cesta k svetlu a raju na Zemi. Toto je prístup veľkých ľudí – božských ľudí, plných odvahy a viery, ľudí, ktorí nemajú strach a preto sa im nikdy nestane nič, čo by nechceli, lebo na to karme nedávajú nijaký dôvod 🙂 Mier s nami, priatelia! 🙂

 7. Jejich cíl byl možná zezačátku ušlechtilý, ale bojovat proti zlu dalším zlem je. . . Zlo:D Nesmysl.
  Nechápu to, tak mi nějak mi tam vždycky něco vadilo, aniž bych věděla, co vlastně. Teď už to konečně vím. Ať žije instinkt!

 8. Antifa jsou jen vyhulený mozky bez schopnosti přemýšlet, kdysi antifašisti bojovali proti skutečnému zlu, proti utlačování čského národa Němci, těch sem si vážila, ale teď to sou jenom hnusní fetáci, nelíbí se jim že nemůžou fetovat na veřejnosti, protože by dostali po tlamě od Skinů a tak choděj po ulici, vylepujou samolepky nabádající k vyhlazení části Čechů a pod…. a přitom si neuvědomují, co se děje jinde v Česku, že  několik cigánů chytlo 14letého kluka, okradli ho ,znásilnili, zmlátili a hodili ho do křoví ať tam chcípne. Kdyby  toho kluka našli a hodinu později, neměl by šanci přežít.. a za tento brutální útok dostali 2 roky… není se čemu divit, prostě Česko. Největší nácci tady sou naši politici, to oni jsou rasisti, to oni dávají jedné rase větší práva než druhé

 9. ja jsem si k nim sice chodila cist clanky a obcas jsem se neco zajimavyho dozvedela, ale je fakt, ze tohle me casem uplne odradilo…totez na jednom punkovym webu, kde meli vsichni plnou hubu toho jak jsou tolerantni a pritom pri prvni prilezitosti poplivali kazdyho, kdo neposlouchal punk nebo ho poslouchal ale neoblikal se tak atd….proste mi z toho zacalo byt spatne, detinske naivni bryle mi spadly z oci uz vidim vsechno jinak…ale nedivim se, ze tem mladym punkovym ctrnactkam jejich idealy nemuzu vymluvit, ja jsem si je taky vymlouvat nenechala, kazdej na to musi casem prijit sam

 10. Lumen, napadlo Tě, že to, že někde je nalepená samolepka s výhružkou a nápisem antifa ještě neznamená, že ji někdo z antify vytvořil nebo ji tam nalepil?

 11. Jeden člověk, nebo parta několika lidí nikdy nemůže mluvit za celou skupinu.
  Ano, spousta lidí z AFY přemýšlí takhle, ale je taky hodně lidí, co s tím nesouhlasí. Ani nevíte, jaké jsou v tom mezi hlavami antify diskuze.
  Věřte, že ne všichni antifašisté jsou brutální vyhulený hovada, který se jen chtějí porvat. Vždyť je mezi nimi i spousta hippiesáků a Straidg edge, nemůžete je soudit podle pár samolepek.
  Děláte si na něco názor příliš rychle.
  Ostatně – spousta lidí jako ty odsuzuje lidi, kteří věří všemu, vytvoří si falešnou domněnku na základě úplného nesmyslu a po zbytek života tomu věří. Ale to samé teď děláš ty – všimla sis?

 12. No jo, až tihle mírotvůrci Konečně Humanitárně ve jménu LÁSKY a MÍRU vymýtí ty ZLÉ a NENÁVISTNÉ NÁCKY, tak by se poté měli preventivně vymýtit sami. Protože je to jako s cigaretami – řekneš si: "Tak tento měsíc budu kouřit. Příští měsíc s tím přestanu." OMYL. Už se v tom vezete. Tady je to podobné s tím, že jakmile vyhubíme ty zlé nácky, tak se dotyční Peacemakeři začnou zákonitě nudit a kdo poté přijde na řadu místo dýní? Křesťané? Zrzci? Nebo snad i modroocí?
  Samozřejmě já odsuzuji jakýkoliv extremismus. Jejich členové jsou většinou primitivové, který jde o to se někde s někým poprat, zchlastat, popřípadě zfetovat. A je jedno, jaké barvy hájí. Jestli beztřídní společnost, čistou rasu, "toleranci" a nebo svůj "oblíbený" fotbalový klub. Stejně tak nemám rád tento pseudorevoluční parazitický kvazikapitalistický láskosystém, stejně tak i nepřizpůsobivý, ať jsou černí, oranžoví, bílí nebo třeba čtyřocí. Jen mám rád svou zemi a národ. Bohužel tyto pojmy totálně zdiskreditoval jeden polokníratý jednokulčák ve 30. a 40. letech, když nechal povraždit miliony lidí. Stejně tak i komunistický teror, například hladomor na Ukrajině, to je ještě horší svinstvo, ale nikdo jeho propagaci netrestá!!! Viz triko s Che Guevarou
  Nikdo nemá patent na pravdu. Aneb jak zpíval Pepa Vojtek: "Svatí nepatřej na zem, svatí patřej do nebe!".
  Takže GOOD NIGHT ALL SIDES!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.