Dead Dolls Disco vol.3

Po propařené noci s ještě zalepenýma očima jsem napsala pro cavern.cz report z téhle „temné a zlé akce“ a tu je:) A kromě něj i pár mých keců a nějaké ty zlofotky;)

První jarní den byl v Brně ve znamení elektro hudby, černě oděných bláznů a tance až do ranních hodin. Odehrálo se tam totiž v pořadí již třetí „disco mrtvých panenek“ a redakce Cavernu (tedy alespoň její část tvořená Lúmenn a Blackeyem) byla samozřejmě u toho.

Akce začínala v osm hodin a když jsem v půl deváté přišla do Metra, na parketu se už čile tančilo a u stolů s nemenší vervou popíjelo. Sedíce u stolu jsme se pořád dohadovali, kdy že už začne ta první kapela, abychom o půl desáté zjistili, že pánové na podiu, kteří něco vyťukávají do notebooku jsou performující členové kapely Frontier Guards.
Vzhledem k tomu jsem jejich tvorbu mohla zhodnotit pouze z poslední písničky, protože až do té chvíle jsem předpokládala, že jde o Dje, kteří pouští extrémně hrozné songy. Celkově mě tedy Frontiers Guards nenadchli, jejich hudba nebyla ani taneční ani poslechová, ale něco na pomezí a tak člověk rozpačitě přemýšlel, zda jít tančit a nebo poslouchat hudbu a sledovat videoprojekci.
U Hysteric Helen, kteří následovali, už ale nikdo nemohl pochybovat a tak se parket zaplnil tančícími a pogujícími lidmi. Tihle žánrově dost těžko zařaditelní Slováci předvedli zajímavou šou, hudební zážitek mi však zkazily strašně vysoké uječené vokály, které trhaly uši a způsobovaly parádní bolehlav. Bylo však vidět, že v Metru měli hodně fanoušků a jejich koncert oživil do té doby docela umrlou atmosféru v klubu.
Poslední z živých kapel mě hodně překvapila – jak zvláštním vzhledem obou interpretů, tak i častým střídáním nástrojů a dovedným mixem syntetyzátoru a živé muziky. Hudba Noblesse Oblige by se jen těžko zařazovala do nějakým žánrových škatulek – africké rytmy, elektrická kytara, pomalý táhlý zpěv, elektronické zvuky v pozadí, to vše tvořilo zajímavý zvuk a boky se prostě do chytlavých melodií pohybovaly samy. Duo Noblesse Oblige rozhodně hodnotím jako nejlepší kapelu večera, která odvedla nejen profesionální práci co se hudby týče, ale také dostala celý klub do varu a následující afterparty se pak rozjela na plné obrátky.
A tak se zhruba od půl jedné až do pěti do ráno tančilo nejen v disco stylu, ale někteří blázni předvedli i kankán, cosi na způsob lidových tanců nebo klasické „pořádně mávej páčem a poskakuj jako idiot“. Snad jediným nedostatkem afterparty byla absence klasických gothic rockových a post punkových hitů, takže připomínala spíš temnou diskotéku. Většině účastníků to ale nejspíš nijak zvlášť nevadilo a tak i když se k ránu začal klub vyprazdňovat, parket byl opravdu plný až do konce a (snad nejen) za sebe můžu říct, že jsem se dobře bavila.
Celkově bych celou akci zhodnotila jako sice pomaleji se rozjíždějící, ale jinak vydařenou. Prostě jsme jaro přivítali tancem, zpěvem a alkoholem a tak to má být:)
A zcela osobní pohled? Skvěle jsme pokecali a zapařili s Onni a Alkeantres, foukali jsme bublinky s Mischennkou, zatrsala jsem si s Finnýskem i Blackeyem a prostě celkově se dobře bavila. A tak i když mě bolí záda a trošku i hlava (no joo červené vínko:) ) tak jsem spokojená a nálada se hned z módu „znuděná“ přesunula do „jucheeeeej“.
No a tady pár foteček, které asi jinde neuvidíte:)
Věřte nebo ne, opilecké ksichty umím dělat i za střízliva 🙂
Mischennka, Alkeantres a bublinky
Cassandros, zvaný mop, a jeho zlopohled
A pro změnu můj zlopohled:)
Lúmennka fouká bublinky a Onnea s Alkeantres jí je systematicky ničí:D
V té kofole není rum, vážně! (btw. povšimněte si prosím placky Cavern.cz nad
Lúmennčiným levým ňadrem 😀 )

13 komentáře “Dead Dolls Disco vol.3

  1. no muselo to být zajisté super 🙂 už podle těch fotek 😀 i když jak píšeš,že tam byla absence goth rockových a post-punkových hitů,nevím nevím 😀 být tam,asi by mi to vadilo 😀

  2. Onnea: no jako to první stálo za starou belu, jak už pravila Lumenn… 😀 (nebo spíš starýho Bellu:D )

    helenka ok, ale to potom… A ano, čím později to bylo, tím víc to bylo jedno 😀

  3. mishi: no mne se nelibila ani ta helenka, me z toho bolely usi 😀 ale tak ja jsem tam kvuli live kapelam nesla.. ja jsem tam vlastne vubec sla tak nejak.. nahodne no 😀 ale aspon sme si s Alkeou zaparily na AP, to sme byly uz v takovem stavu ze sme nejak absenci klasik prezily 😀

  4. Na Frontier Guards se nepari, ti se poslouchaji…byla jsem i na jedne Gothic Party, tam zase hral projekt Phragments a na ty jsem taky neparila, ty jsem taky poslouchala. Je to Dark Ambient, ne "bubu style". 🙂

  5. Chm, pro mě všechno, co je v černém, pod označením dark, gothic, metal, temný a podobně, bude vždycky spadat pod rubriku bubu style 😉 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.