„Darkcoolin“ podruhé a snad už naposled

Vracím se opět k „problému“, který měl za vinu zrušení tohoto blogu a mé dlouhé znechucení uživateli internetu. Hlavním důvodem bylo pár osob různého věku a pravděpodobně mužského pohlaví, které neměly nic jiného na práci, než zesměšňovat lidi, které nedokážou pochopit. Nevím proč si vybrali zrovna mě, nejspíš jsem příliš kontroverzní, záhadná a tajuplná nebo co já vím (J). Kamenem úrazu byly tři věci. Za prvé má účast v soutěži Miss Metal, ve které jsem postoupila na casting a nakonec byla vcelku ráda, že jsem nebyla vybrána pro další postup. Za druhé, mé názory na diskuzním serveru hofyland, které se sice mně osobně zdály vcelku normální a časté, ale pánové z nich měli kabaret ještě týden a (buďme upřímní) já z jejich úžasných závěrů také. A konečně zatřetí to byl tento blog, hlavně tedy článek v rubrice Moje názory s názvem „Dárkulíni – civilizační choroba“ s datem 4. března 2007, se kterého byly vytrhány věty a dány do změněného kontextu mých fotek, kterými jsem se prezentovala v již zmíněné soutěži.

Tento článek vzniká ne pro mé ospravedlnění v jejich (ani žádných jiných) očích, ale spíše jako vysvětlení tehdejšího pohledu a pohledu dnešního, který se, dá se říct, liší. Článek je možné stále najít na těchto stránkách a mazat ho nechci, vzhledem k tomu, že ukazuje můj formující se názor.
Jako první zmíněná informace v článku, je mé znechucení stránkami, které jsou plné krvavých obrázků a gothických symbolů a také lidmi kteří je píší. Toto stále trvá a rozhodně odmítám tvrzení, které mi bylo přiřčeno, že „pouze 10% gothiků jsou ti praví a zbytek jsou pozéři“. Tohle jsem nikdy neřekla ani nenapsala, zmíněná procenta se vztahují k majitelům „dárk a ívl“ stránek, které opravdu ti „praví“ gothici netvoří, protože to nemají zapotřebí.
Druhá informace, tedy věkové rozmezí 12-17 let a označení děti, se stále vztahuje k majitelům černočerných internetových stránek a v žádném případě netvrdím, že gothik v tom pravém slova smyslu nemůže být člověk, spadající do tohoto věkového rozmezí. Na věku nezáleží, spíše na vyspělosti jeho psychiky, která by měla být spíš už dospělá, než dětská, jinak hrozí zařazení do kategorie, zmíněné v následujícím odstavci.
Pozér. Slovo, které je příslušníky dnešní mladé generace skloňované ve všech pádech, aniž by někdo věděl, co vlastně přesně označuje. Slovník pro něj pravděpodobně ani nemá vysvětlení, ale dle mého je to, zjednodušeně řečeno, pokrytec. Tedy někdo, kdo říká a dělá něco jiného, než co si myslí a to většinou tak (a často také proto), aby si ho každý všimnul. Jde většinou o mladé lidi, kteří hledají svůj styl a proto ochutnají z každého stylu něco, než se jim některý zalíbí nebo než zapadnou do běžného konzumního světa průměru. Když článek vznikal, ve městě, kde žiju, se právě rozpadalo společenství metalistů a gothiků okolo rockového baru a já nějak ztrácela půdu pod nohama. V té době už jsem déle než dva roky poslouchala metal, účastnila se akcí a koncertů a také jsem se asi půl roku pokoušela začlenit mezi gothiky, hlavně místní. Bylo mi necelých 18 a ztrácela jsem iluze o dětství a ty o dospělosti jsem ještě neměla vytvořené, prostě v hlavě maglajz jako blázen. A tak jsem zanevřela na gothiky a metloše, jejichž svět mě vábil a přitahoval, ale lidé v něm se mi zdáli pokřivení a pokrytečtí. Hledala jsem sama sebe, stejně jako moje kamarádka Míša, a zatímco ona zkoušela, jaké je to být emo, já se rozhodla zůstat sama sebou, ať to stojí cokoli. A opravdu jsem se stylizovala do podoby pohodářky, exhibicionistky, která se v těch (zmiňovaných) modrých teplákách opravdu vyžívá, když si bosá vykračuje ulicí s věnečkem z listí na hlavě a hlavně jsem se nechtěla zařadit do škatulky goth, emo, metal, skate, hip-hop, hippies … prostě já jsem já a nic víc.
No, moc to nešlo, ani mě, ani Míše. Gothic, který jsme měly obě rády a který nám oběma chyběl, se hlásil o slovo. Já zase vyházela ze šatníku moderní šatičky, světlé stíny a bílé balerínky, ona zase sundala růžové mašličky, černočervené proužky a skate botky a vrátili jsme se k tomu, jaké jsme byly před rokem a jaké jsme celou tu dobu našeho „hledání“ chtěly být, ale nechtěly si to přiznat.
Teď už od našeho podzimního „návratu“ uběhl další půlrok a „naše“ černá barva nás neopustila. Gothic s námi (a v nás) zůstal, ať jsme se ho snažily zbavit jakkoli a já zjistila, že sama sebou jsem právě taková. A nejde jen o tu černou „slupku“ navenek, ale i to, co mám v sobě. Mezi gothiky se cítím svá a v pohodě, jsou to lidé, se kterými mám společnou řeč a temnota není ta hlavní věc co nás spojuje.
A ještě pár slov k poslední větě, za kterou jsem byla nejvíce kritizována jako pokrytec. Krev je opravdu vzácná tekutina a rozhodně se jí nemá plýtvat. Na fotce, která byla použita jako „důkazní materiál“, jsem se svým přítelem při vzájemném pití krve z našich ran na ruce. Snad to trochu zavání pozérstvím a kdovíčím ještě, ale mě ta červená tekutina života prostě chutná a hlavně jako rituál spojení mezi milujícími bytostmi mi přijde více než vhodná. Každopádně je to jako hraní se sirkami, v rukou nezkušeného nadělají víc škody, než užitku a stejně tak byl míněn i závěr článku.
No, Lúmennka dopsala, „obhajoba“ je na světě a záleží jen na čtenářích blogu, jaký si o mě udělají další obrázek. Krize osobnosti je zažehnána, černá růže v srdci opět kvete a posměváčci všech zemí si mohou políbit prdel, protože jim prostě už nedám šanci aby mě rozhodili. A na závěr chci dodat, pro ty co o tom ještě neslyšeli, že kvůli hlupákům, ignorantům a posměváčkům musela v srpnu zahynout mladá dívka, která je pobouřila jen tím, že byla gothička. Její smrt by měla být ukázkou pro fanatické blbce, kteří nechápou jiné názory, než své vlastní, že řečmi na internetových stránkách to začíná a brutální vraždou mladé holky to může skončit.
Krásný den všem. Lúmennka

29 komentáře “„Darkcoolin“ podruhé a snad už naposled

 1. Po dlouhé době jsem na internetu narazila na kvalitní blog a články k zamyšlení…Jinak k tomuto článku …mám na věc podobný názor a také jsem si prošla tím "hledáním sama sebe".Právě kvůli tomu jsem se také stávala terčem posměchu okolí a dostala řadu nepěkných přízvisek typu "satanistka" , "ta divná holka v černém" atd. z počátku jsem si to moc brala a byla z toho taková…divná :). Pak jsem si ale uvědomila,že banda pubertálních blbečků mě nemůže rozházet a prostě jsem je začala ignorovat 🙂 A vážně to pomáhá 🙂

 2. vis, nic proti… ale mozna ze tenhle clanek ma byt obhajobou, ale vubec mi to tak neprijde.. protoze v tom jak jsi odesla a prisla zpatky ke gotice se zminujes jen o hadrech… a pak jeste to piti krve… mylsim ze si protirecis a me jsi k smichu… a tvrdi si klidne co chces, gothic neni jen o hudbe, ale je hlavne o hudbe, pac je to hudebni subkultura… s tim uz nikdo nic nenadela.. jo a takhle, psala jsi nekde ze gothi poslouchaji hlavne rock a metal, ale i jine veci… takze takhle… gothi poslouchaji hlavne gothic rock, ale samozrjeme i jine styly, jako je punk, ruzne elektro, dream pop ci i tne metal.. ale neni to hlavne proboha! Gothi kteri poslouchaji hlavne metal vetsinou o gotice nic nevi..

 3. Onnea:Jsem tehoz nazoru. Znam spoustu ,,gothiku", kteri navstevuji blackmetalove a jine akce, ne ktere bych v zivotě nesla…A ti toho o teto subkulture vazne moc nevi. Proboha, nepochopim to a nepochopim, jak nekdo muze prezentovat neco, o cem ma tak omezene, mnohdy zkreslene informace,ale je to jejich vec..Ovsem rikam si-tebe opravdu bavi neustale nekoho moralizovat a psat mu, jak je ti pro smich?

  Nemyslim to zle, pouze tu, stejne jako ty, zverejnuji svuj pohled na vec..

 4. mishennka: hele, ja ti to reknu takhle.. ten den co jsem tady zacala psat komenty jsem musela napsat do skoly esej, ktera mi vubec nesla a vcelku ji nemam jeste ani hotovou.. a asi to znas, kdyz ma clovek neco delat tak dela vselijaky kraviny jen aby se nemusel vratit k praci 😀 u me to pak konci tim, ze koukam vsude mozne po netu a pisu no..:D takze, ono je to vlastne z nudy kdyz se to tak vezme 😀

  jinak, proti BM nic nemam pokud to clovek nebere moc vazne, sama jsem kdysi trosku BM poslouchala a byla i na nejakem tom koncerte.. kazdej ma svoje.. dokud nekdo necpe BM tam kam nepatri, nevadi mi to 😉

 5. Mischennka – ňuf 🙂

  Onnea: píšu o hadrách proto, že vážně jediná věc, kterou jsem tenkrát změnila (a Mischennka taky) byly hadry. Hudba i smýšlení zůstaly, jen jsme se zkusili změnit co nejvíc pro své okolí – a vzhled je vidět na první pohled. A tvůj věčný problém s gotic rockem už mě unavuje, nebylo by lepší psát fakt tu esej? 🙂 Jo a prosím, ještě by mě zajímalo v čem všem si protiřečím:)

 6. no ano, rpesne tak, dkzy hduba a smysleni zustaly, rpoc pises o nejake zmene? Protoze davas obleceni na prvni misto (i kdzy si to mzona ani neuvedomujes) a v tom si prave protirecis 😉 nemluve o tom piti krve.. a je mi jedno jestli ti to chutna nebo v tom vidis nejakou erotiku, delat to verejne a to staci

  jinak, ja problem s gothic rockem nemam, s gothic rockem maji problem ti "okolo" 😉 a esej si budu psat kdyz ja chci 😀

 7. No, tak z této zpovědi je cítit, že se pokoušíš najít (anebo už jsi našla) něco co ti vyhovuje – způsob života, oblečení, okruh přátel s podobným zájmem…OK, proti tomu se nedá nic namítnout – myslím že to jsou dost důležité lidské potřeby.  Ted je jen otázka terminologie – jestli se to dá nazvat gotikou…Jaká je vlastně její definice?

  Já jsem v tomhle laik – o goth muziku (potažmo subkulturu) se zajímám spíš jako o rozšíření a zpestření mého hlavního záběru – synthpopu a EBM – ale nějakým zdravým selským rozumem si říkám, že to asi budou lidé, kteří milují určité kapely a písničky natolik, že se to snaží dát světu najevo i svým vizuálním zjevem…

  Ale kupodivu  v tom nepřeberném množství "goth blogů" vidím málokde zmínku o kapelách, o muzice, o konkrétních písních atd…Čekal bych živé debaty koncertech, albech, novinkách na scéně, nebo třeba trade a výměnu CDček (nebo aspon linků na stažení :)) , ale na to jsem nenarazil skoro nikde. Všude se řeší jen otázka image/pozérství, atd…To je to opravdu to úplně nejdůležitější, o čem gotika je?

 8. tak těmito příspěvky u mne Onnea dosáhla postu velice zábavného člověka,lol:D

  BM mi nevadí,a nechci nikoho soudit, ale např.v Ostravě se vyskytuje spousta ,,gothiků", co znají jen ten metal, mnohdy ještě black..a potom kapely typu Nightwish. Ti i nevadí, ale rozhodně bych je tam nezařadila:))) a máš pravdu, před týdnem jsem maturovala  a vážně jsem dělala cokoliv, co by mi zabránilo učit se:D:D:D To známe asi všichni:)

 9. mishennka: no vsak ja vim, metal a gotika se jakymsi zpusobem propojili a uz to neni jen gothic metal, uz je to ten black (a kapely, ktere vetsinou ani BM nehrajou :D) to neni jen v Ostrave, v Brne je toho taky strasna spousta 😉 a je to vlastne vsude..

 10. Ufffffff…Onnejko, my se asi v životě nepochopíme:) vzhled není to nejdůležitější, ale je to to, co je na první pohled vidět, co na první pohled zaujme všechny okolo. Když někomu řeknu že poslouchám co já vím třeba Lacrimosu a Joy Division tak se mě zeptají "To je co?". Šaty dělají člověka…resp. jak vypadáš, tak tě lidi berou. V té "změně" šlo hlavně o tu venkovní a když ti to stále nedošlo (jako ti nedochází neustále většina věcí co říkám) tak už jdi psát tu esej a nezatěžuj si hlavinku se mnou, ju, nebo ti třeba praskne, všude bude krev a mozek a ještě ti někdo řekne že vypadáš goth a co s tím chuděrko budeš dělat :). Nejsem tupec, který si myslí že je dárk a ívl a řeže se do žil a bůhví kam ještě, ale o gothice toho vcelku dost vím, abych si našla sama svou životní cestu a svou škatulku "jsem gothik" si upravila tak aby mi co nejvíce sedla. Nemusím dokazovat, že jsem "ta pravá", pro mě to tak je, cítím to a je mi fajn. Zato ty bys asi potřebovala prášky na soustředění, abys neřešila pi….viny a učila se do školičky 🙂 Pěkný večer L.

 11. ano ano, presne o tom to je… upravit si vsechno podle sebe… kdyz se ti nechce znat fakta, vytvoris si sva vlastni, jak typicke 😉 to delaji lidi casto, myslim ze nejtypictejsi priklad jsou ruzne nabozenske sekty 😀 neco se mi na tom a tom nelibi, tak si vytvorim neco vlastniho, coz ma ale nekde korenu, tudiz to neni ani originalni…a je jedno ze to je treba i upla kravina, ze… a sory, porad tim co pises o obleceni dokazuejs ze ho stavis na prvni misto 😉 kdyz nekdo nevi co je lacrimosa a joy division, tak mu to bud reknu nebo pustim, nebudu se oblikat tak a tak aby si me nekdo v okoli dokazal zaradit 😉 Ano, saty delaj cloveka, ovsem to jeste neznamena, ze se tim clovek musi za kazdou cenu ridit.. navic, pokud bych pripustila ze nejaka ta gotika muze byt uvnitr, tedy nejake mysleni… tak tezko je to neco od ceho odchazis a zase se k tomu vracis jako na kolotoci… tohle je spise znamka nedospelosti… clovek se totiz ma vyvijet v nejake smeru a ne se porad nekam vracet 😉

  a opet jsi dokazala jak moc jsi k smichu… misto toho aby si raic zjistila neco o tom, ze ja povazuji jakesi dokazovani "pravosti" gotha za naprostou kravinu a ze bych, stejne jako plno dalsi lidi co maji ke gotice mnohem bliz nez vetsina dnesnich radoby "gotiku", o sobe ani nerekla ze jsem goth, si vytahujes mylne dodatky a beres to strasne osobne. Dovol abych te upozornila, ze do toho co ja delam ti nic neni, a je moje vec jestli ti sem budu psat protoze zrovna nemam nic jineho na praci, nebo se ucit (coz uz nemusim, pac mam jaksi zkouskove uz hotove ;)… takze priste misto zabobirani se mnou a tim co delam se zkus podivat na to, jakeho idiota ze sebe delas 😉

 12. Už tu bylo hodně řečeno, koukám že autorka webu si vytváří kopřivku na Onneu – soudím tak podle příspěvku číslo 11 – místo toho aby se zamyslela nad tím, co tu psal třeba Sinus. Ono je jednodušší se snažit někoho zesměšnit, aby nedejbože už nepsal na tvuj blog, že. Tak už to bývá když lidem dojdou argumenty a nechce se jim myslet.

  At už chceš či nechceš, článek zavaní "dárkulínstvím" a předposlední odstavec (větu "temnota nás spojuje" se teď raději snažím ignorovat) mi spíše přijde jako obhajoba dárkulínství. V celém článku není ani zmínka o hudbě, takže opět se tu stává pojem gothic jen pouhým slovem, které nemá téměř žádný význam – proč téměř? Protože pro tebe význam má – je to přece temnota, styl oblékání… A co mají dárkulíni rádi na gotice? Temnotu, styl oblékání, životní flilozofii.. Považuješ se za gotičku? Pokud ne, tak veškerá diskuze z tvé strany nebude dávat moc smysl. Protože z většiny lidí, kterým se snažím /a nejen já/ říct, že gotika je především o hudbě, nakonec vypadne že se za gotiky nepovažují – a tím to končí.

  Koneckonců, to že sem někdo napíše nějaký fakt – viz gotika a hudba – neznamená, že se snaží na tebe zaútočit, jen tě vyvést z omylu. Více méně vše si bereš až příliš osobně a nevidíš v tom tu informaci, nad kterou by jsi se měla zamyslet.

 13. Je mi to už trapné, pořád dokola vysvětlovat ŽE TENTO ČLÁNEK PŘÍMO NAVAZUJE NA ČLÁNEK ROK STARÝ S NÁZVEM "Dárkkůlin – civilizační choroba" A VYSVĚTLUJE MÉ TEHDEJŠÍ POSTAVENÍ KE GOTH HNUTÍ, ZA KTERÉ JSEM BYLA OZNAČOVÁNA HODNĚ NESLUŠNÝMI VÝRAZY.  Proč nemůžou gotici táhnout za jeden provaz nebo resp můžou ale ne všichni? Chjo…jinak jestli chcete jakseříká "prohlédnout" mám tu nový článek opět o hnutí gothic tak se pojďte zase smát, kdo mě chápat nechce, mě chápat nemusí. Na názor Sinuse jsem neodpovídala, protože s ním souhlasím. A jedno bych ještě dodala k jeho příspěvku – gothici neustále řeší že všichni kromě pár lidí v okruhu dotyčného jsou pozéři protože tohle a támhleto. A když já se to snažím změnit, jsem zase terčem kritiky 🙂 Ale já se za své názory budu bít, berana nepředěláš 🙂

 14. pro Lúmenn  : ale jo, bít se, obhajovat svůj postoj atd…to samozřejmě můžeš. Ale já bych to považoval za zbytečnou energii, to bych si radši šel vychutnat do sluchátek třeba Pornography od The Cure, nebo bych zašel na nějakou party či fesťák, a vyřádil tu energii tam… Nicméně ty nejsi já, každý má prostě jiné priority :).

 15. sinus:The Cure, hmm, dobrý vkus:))))

  Lumennka:oni říkali něco o póze? možná něco ve stylu, že gothika není JEN o oblečení(což je škoda, byla bych totiž v balíku:D) a taktéž že WT , Nightwish a podobné kapely s gothikou nemají nic společného.ať už chceme  nebo ne, jde o subkulturu především hudební:))Oni jen vysvětlují nepřesnosti a chybná fakta, tak se nevztekej, není to třeba:)

 16. pro Lumennku : já ani nevím úplně přesně jestli jsou The Cure gotika (nebo novoromatika?), ale líbí se mi to album – temné,  depresivní, ale přitom to člověka nesundá dolů – naopak – nějakým způsobem mě to nabíjí…Fajn záležitost 😉

 17. Míšenka – ne, já se nerozčiluji, jenom je mi proti srsti že já jsem označována za člověka, co si protiřečí. Když tedy řeším to nepodstatné oblečení, proč Onnea, která mi tu už tři dny tvrdí, že je to hlavně a především o hudbě, plýtvá časem na psaní článku: Symbolika (goth subkultury) a říká(cituji): Symbolika v gotické subkultuře je více než patrná. Image, styl, móda, vše je více méně součástí. Image je jasná, každá subkultura ji má, díky ni se jednotlivé subkultury odlišují vizuálně. (…..) Kříže, postavy, barvy, jména. Já jsem vybrala něco z toho, co lze v módě a stylu gotické subkultury shlédnout nejčastěji a taky spojitost těchto symbolu s gotikou.

  Pak nerozumím tomu, proč já, která uznávám, že se gothici stylizují vizuálně a sama to dělám, je mi řečeno, že "šaty dělají  sice dělají člověka, ale to neznamená, že se tím musíš řídit." Tohle je podle mě mnohem větší protiřečení. A více nerozumím ještě jedné věci – proč se tu pořád dokola přetřásá "cosi"  ve stylu Lúmenn je k smíchu, Lúmenn řeší pičoviny…, když vše vzniká z nepochopení účelu tohoto článku. Mě jsou zase k smíchu lidé, kteří dřepí na hromadě názorů a hážou je po ostatních a je jim jedno, že každý názor říká něco trochu jiného.

 18. sinus:já sama jsem nikdy neřešila, co jsou..Jisté je, že jsou patřičným fenoménem na scéně a má to důvod:)

  Lumennka:chápu..hele, pozvi ji na panáka a vykašlete se na to, tady už to asi nevyřešíte, ba naopak-bude to horší a horší:)

 19. Jo to je mi jasné 🙂 ale abysme si pak třeba ještě nedali do držky židlema v knajpě nebo tak 🙂 já se hádat nechci, jen chci být pochopena, toť vše 🙂

 20. takze hezky poporade…

  sinus: hele, hudba, alba, odkazy atd se resi ruzne na forech, nemam pocit, ze by mi zrovna tohle chybelo 😉 navic, v dnesni dobe neni vubec problem si neco sehnat, staci treba i vlezt na last.fm a pak na megadownload.net 😉 druha vec je, ze treba casto se nedebatuje o albech proto, ze vetsina tech oldschoolovych formaci uz alba nevydava 😉 jasne, pred dvema lety vysli novi fields of the nephilim, a to album e dle meho genialni, treba i novi specimen jsou super, i kdyz svuj styl da se rict pozmenili.. a novi Bauhaus mi zase prijdou nudni… jinak, co se Cure tyce, nevim jeslti je to gotika nebo novoromantismus, ale kazdopadne stara alba jsou typicky post-punk 😉

  a ted lumen…

  to co jsi napsala o tom clanku o symbolice, tohle uz je fakt vrchol vsi blbosti 😀 pokud sis nevsimla, vetsina clanku na DE je mych a vetsina je a hudbe, ale to prece neznamena, ze se taky nezajimam o nic jineho. Napsala jsem clanek o symbolice, jelikoz se mi dostala do ruky docela zajimava kniha a tak nejak jsem zacala premyset o tom jak se ruzne symboly ke gotice dostaly. Dalsi duvodem toho clanku bylo, ze slecna ktera pro DE psala clanky o mode se na nas tak nejak vysrala 😉 Navic, ja jsem nikdy nevtrdila ze image ke subkulture vubec nepatri 😉 stejne tka jako patri k metalu, hip-hopu ci punku… ovsem narozdil od vetsiny, nedavam image tak vyraznou roli, ze 😉 spis se casto snazim oblekat tak, abych byla originalni a nezapada do moderni goticke image, ze ktere je mi obcas i na bliti. Tohle zase mila slecno nechces pochopit ty, tak ze sebe nedelej obet 😉

  jinak, nic proti, ale ja nemam potrebuju nekomu davat do drzky 😉 podle sebe soudim tebe co?

  mishennka: s lidma kteri mi nejsou sympaticti na panaky nechodim 😉 a je mi jedno jestli je lumen nejaka super hodna holka, pac ty ji znas a ja ne… dokud bude psat kraviny a stat si za nima, bude to pro me proste krava 😉

 21. Prosím, přečti si to, co adresuji tobě, a alespoň mě zkus přestat urážet. Ano soudím dle sebe a párkrát už jsem se porvala tak si dávám pozor ať zas nedělám okolo sebe paseku 🙂 škoda je, že já si o tobě nemyslím že jsi kráva ani v nejmenším, jen proto, že tvé argumenty me nepřesvědčují a že nacházím protiřečení v tvých projevech, které ty nevidíš (jako já je nevidím v těch mých).

 22. pro Onneu : jasně, já jsem úmyslně psal pouze o "goth blozích". Samozřejmě že kdo má trochu orientační smysl, dokáže si vyhledat fóra a weby, kde se to debatami o muzice jen hemží ;). Ale to vlastně platí všeobecně o jakékoliv muzice – chceš-li seriozní informace, tak je nenajdeš na žádném "blogísku", ale většinou na nějakém fan-webu, kde se sdružuje skupina posluchačů a fans, kteří si navzájem předávají zkušenosti.

  Donedávna byl velký problém vyhledávače Seznam, že když jsi zadala název nějaké kapely, nebo stylu, vyjelo ti na prvním místě 50 různých "deníčků" , a až teprve za tím nějaké normální stránky…Ale už na tom zamakali, poslední dobou se ten vyhledávací algoritmus docela zlepšil… No, ale není na Google 🙂

  Eh, kapku offtopic :)))

 23. sinus: jo, to je pravda, ono staci zadat gothic a vyjede ti vetsinou plno blogu… ale to je i tim, ze tech poradnych webu o gotice moc neni…jasne, je CZS, DE, bobuv blog, ted pribyl jeste Cavern.cz.. i mezi temi blogy by se dalo neco najit.. ale u toho to konci… navic treba na DE nebyvaji ani moc recenze, protoze ja osobne treba recenze psat neumim, nebo mozna umim, ale pisu je nerada 😀

  to uz je proste tezke, tech blogu je strasne moc, protoze proste udelal blog neni zas tak problem, stejne jako neni problem pouzivat ctrl s klasickymi pismenky, ze 🙂

 24. Tak to zouším poměrně často 🙂 A vyjede mi pomalu víc odkazů,než na "gothic" 😀 Btw. Je až k neuvěření,co se pak všechno z těch "dárk blogísků" dozvíte…hlavně se tím člověk skvěle pobaví 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.