Dáme si kusovku?

Ne, nezvu nikoho ke kouření dnes již zákonem zakázaného druhu cigarety (jeden kus válcové tyčinky naplněné tabákem v plastovém obalu od toho název kusovka – vysvětlení pro mladší generace;) ). Naopak, venku sněží a my zůstaneme stále v pohodě sedět u obrazovek počítače. Kusovka je totiž zbrusu nový výmysl na blozích (zejména) prepubertálních a pubertálních slečen.
Po té, co bleskovky a SONB (hahá, to už jsem taky rozluštila – Soutěž O Nejlepší Blog) upadly do mírného zapomnění, bylo třeba vymyslet něco jiného, čím si zvýšit návštěvnost a oblíbenost svého blogísku. Chvíli vedly rekordy v komentářích, teda co to plácám, „ReKoRdííííKy v KoMenTíCíííCh tAk Se plS ZaPoJ“, ale tato zábava se zdála děvčatům nudná a nezajímavá. Holky šikovné si tedy vymyslely kusovky!
Nebudu již déle čtenáře v blozích tolik nesečtělé dále napínat! Kusovka, geniální to počin, jehož pravé tajemství je mi dosud utajeno, je obrázek.
Cože? Slyším vás křičet. Jakej obrázek? No prostě jenom obrázek. Jeden kus obrázku, přesně řečeno. Žádné zdlouhavé řeči, komentáře, nic. Fotka, kresba, stažená většinou z googlu, je-li majitelka blogu příliš pohodlná, tak z nějakého jiného blogu. Nic víc, nic míň. To už je lepší ten předražený kus tabáku v nekvalitním papírku, není liž pravda?
A závěr? Inu, mládež podporuje klipovitost a kusovky jsou toho jasným důkazem. Mimoto, když píšete každé písmenko jinak velké a musíte se soustředit na správný kůl pravopis (y místo j apod.) není divu, že za hodinu nezplodíte víc než pár řádků. Chybějící místo na blogu vyplníte kusovkami a voalá máte správný „kůl a IN blogís“ – pro autora i čtenáře velice nenáročná blikající zábava, plná celebrit, soutěžek a, ano, KUSOVEK!
(Lúmenn se ptá: „Co je na mozek nenáročnější než jeden obrázek? Budou půlkovky, kdy bude jen půlka obrázku v jednom článku? Nebo puzzelky, kdy se celý den budou objevovat kusy obrázku, na závěr dne slavnostně odhalené jako celek (Ooo, to je Billíšek!)? Kolik řádků souvislého textu dokážou autorky těchto stránek přečíst? Tipuju 4 až 5, velkým blikajícím písmem…chjo, jdu si vytáhnout z krabičky kusovku nebo ten postmoderní svět nerozdejchám:D)

14 komentáře “Dáme si kusovku?

  1. Článek mě pobavil a to si představte, že když těch kusovek za den přidají několik desítek, tak se pak ještě chlubí, že přidaly přes sto "článků"

  2. Jo, některý dnešní blogy jsou…řekněme vtipný. Člověk to musí brát s nadhledem, jinak ho z toho klepne.

                                                                                     Klep.

  3. Tyhle trapárny jsem rád, že mě povětšinou míjejí, všude kde jen uvidim zdrobněliny jako klušina…klášný zajííííšeeeek apod. ihned pádim pryč. Nepochopim smysl v  tom dementním psaní jednoho písmena velkýho druhýho malýho nebo tak podobně…zanadávám si a nechám to "těm mladším"….

  4. Možná jedinej zajímavej výplod blogů se mi zdá psaní povídek…Jakože někdo začne, druhej přidá svůj nápad…atd. Může vzniknout zajímavý příběh ale i pěkná hovadina… Já sám bych někdy potřeboval ve vymýšlení příběhů pomoc, ale zase moje nápady mi příjdou "nejlepší" 🙂

  5. Já taky přicházela na tejmství kusovek asi měsíc, načež to zjistila má mladší ségra na jednom blogísku a znalecky mi to vysvětlila. Ačkoli smysl těchto obrázků na blogíscích nám oběma zůstal skryt 🙂 jak říká Sirius – nechme to těm mladším … někdy se ve svých necelých 20ti cítím jako stařec, vy ne? 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.