Čajráž je ZPĚT jako Čajgar

Tento článek je bohužel již neaktuální – Čajgar musela být opět zrušena pro lidi, kteří za čímkoli alternativním vidí jen fet a nevyřáděnou mládež.
Juch, juch, juchejdá a ještě jedno velké juch! I přes to, že nám to zlí a hloupí lidé nepřáli, povedlo se nám znovu z ničeho a na koleně vybudovat zbrusu novou a ještě lepší alternativní čajovnu, kde si může na své přijít úplně každý. Pokud nevíte, o co jde tak to v krátkosti shrnu – Čajgar je místo (a dovolím si tvrdit, že možná jediné v téhle zemi), kde peníze nehrají žádnou roli a každý, kdo si chce posedět nad šálkem čaje či vodní dýmkou, má možnost přijít a vše, co sní, vykouří a vypije pak zaplatit jakoukoli částkou, jakou sám chce. Dnes nemáte? Žádný problém, dáte příště víc!
Taková je Čajgar, čajovna v garáži, kde je vítaný úplně každý. A taková taky byla, než před zhruba půl rokem zanikla, kvůli peticím několika pitomců, kterým vadilo, že se mladí lidé baví i jinak, než válením u televize. Naštěstí jsme se nezalekli a díky Horsetovi, který oběhal spousty majitelů, až sehnal nový prostor, můžeme dnes s hrdostí říct, že myšlenka nekomerční alternativní čajovny nezemřela a žije dál! A je mnohem lepší!


V Čajráži bylo málo místa, poměrně zima a „třetí do party“, jehož prostor garáže byl, nebyl úplně nakloněn naší vizi, takže tam občas vznikaly konflikty ohledně toho, co se bude pouštět v rádiu nebo jaké akce se tam budou dělat.
Čajgar, jak se tento klub nyní jmenuje, je o pořádný kus větší, vyhřátější a svobodnější, protože už jej máme pod palcem jen „my mladí“ a děláme si vše podle svého cítění. A kromě posezení nad čajem a dýmkou vás taky čekají mnohá vylepšení:
– do čajovnové party přibyla Evča, která je stvoření tvořivé a v Čajgaru má svůj obchůdek s ručně vyráběnými šperky, mýdly, solemi do koupele a dalšími věcičkami, které vytvořily její šikovné ručičky; mimoto pro všechny tvořílky pořádá Evča i různé rukodělné kurzy, kde si všechny techniky můžete sami vyzkoušet
Horset má zase na svědomí obchůdek s merchandisem Barbar Punku, kde momentálně najdete trička a nášivky s logem této skvělé kapely a časem přibudou i placky, CDčka nebo různé výrobky v keltském, středověkém a barbarském stylu
– pokud jste pisálci, kteří smolí jen do šuplíku nebo maximálně na internet a chcete, aby se vaše dílko dostalo do rukou alterntativních lidiček, undergroundových umělců a zevláků a prostě lidí, kteří jej patřičně ocení, pak vám milerádo poslouží undergroundové vydavatelství PRAVĚK, jehož duší a kurátorem je Mamut
a konečně Lúmennčina troška ve mlýně, která obnáší výklady tarotových karet, automatickou kresbu a další věci v oblasti esoteriky a magie, se kterými vám můžu poradit a na které se společně můžeme při sezení v Čajgaru podívat. Kromě toho taky připravuju obchůdek s výrobky z bylinek, čaji, mastmi, vonnými pytlíčky a dalšími drobnostmi a akce s malováním mandal a různé kurzy z esoterické oblasti.
K tomu všemu vás čekají tematické akce (nejbližší teď v pátek – svařákový večírek viz facebook nebo web Čajgaru), různé šílenosti už teď pro vás vymýšlíme a další aktivity tvoříme:)
Pokud to nemáte daleko do Brna a Čajgar vás zaujal, budeme moc rádi, když nás navštívíte a vychutnáte si tu správnou atmosféru, kterou jinde nenasajete:)

Čajgar sídlí v Brně na ulici Leitnerova 18, což je coby kamenem dohodil a zbytek došel od hlavního nádraží. Stačí dojet na zastávku Hybešova (tramvaj číslo 1 a 2), zatočit na ulici Leitnerova a u druhého domu zazvonit na zvonek s nápisem Čajgar. Přesněji vám to asi poví mapa. Čajová garáž sídlí ve dvoře a jakmile zazvoníte, personál vám během chvilky přijde otevřít. Tedy samozřejmě, pokud to bude v otvírací době – tedy od pondělí do pátku od 15:00 do zhruba 22:00 (inu, noční klid je svině:)). Víkendy a jiný čas zatím neplánujeme, leda v rámci individuálních akcí, kdy by se rozhodla přijet banda lidí:)
Vše, co je třeba vědět, najdete taky na tomhle plakátku:

Budu se moc těšit na všechny z vás, co se rozhodnete Čajgar navštívit a doufám, že se vám tam bude líbit, nejen kvůli dobrovolným cenám za vše, ale taky kvůli příjemné atmosféře a fajn lidem. A mám na vás taky prosbu – šiřte myšlenku Čajgaru všude, říkejte o tomhle unikátním projketu lidem a pokud jste z Brna, zastavte se u nás pro letáčky a rozdejte jich co nejvíce po přátelích, známých, školách, pracovištích, hospodách a klubech.
Děkujeme za podporu a těšíme se na vás!

18 komentáře “Čajráž je ZPĚT jako Čajgar

  1. To je bezvadné, že se vám podařilo Čajgar uvést do provozu. Já se sice do Brna dostanu až v květnu, ale jestli bude jen sebemenší příležitost, tak se zastavím. A v rámci možností se pokusím i o osvětu svého okolí.;)

  2. jsem sice Pražačka, ale nudli neutřu a o to víc se budu snažit na přijímačkách na Masaryčku, abych se do vysněného Brna a do ještě vysněnější Čajráže dostala 🙂 A kdoví, možná za vámi skočím na lahodný mok ihned po přijímačkách!:) (barbarské triko a taroty od Lúmennky určitě nevynechám):) těším se a moc gratuluju!:)

  3. To aby sme sa zastavili, "Dobrá čajka" je pre nás chudobných študentov zrazu pridrahá a tí chlapci čo tam obsluhujú….máme z nich už trochu komplexy 😀

  4. Jestli budu někde v okolí Brna nebo dokonce v Brně , do Čajgaru dorazím 🙂
    A koupení barbařího trika od Mamuta a vyložení karet od Lumen , bude samozřejmost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.