„Buzíci rozvrací civilizaci!“

Donedávna jsem měla (evidentně mylný) dojem, že v naší zemi panuje obecně vysoká tolerance k homosexuálům. Po rozhovoru s nejmenovanou osobou na toto téma jsem ale naznala, že to s tou tolerancí nebude až tak žhavé.
Bylo mi řečeno, že gayové a lesby rozvrací společnost a že kdyby to šlo, poslal by je do koncentráku, ale to nejde a tak jim aspoň musíme zakázat všechno, co jde, protože budou chtít stále víc, jako komunisti a nacisti.
To jako vážně? Opravdu existuje člověk, co je schopný připodobnit VROZENOU sexuální orientaci k náckům a dalším ideologiím, jež si svoje přesvědčení vybrali dobrovolně? A kterou společnost rozvrací, tu dávno rozvrácenou?

Jsem byla tak konsternovaná, že jsem ani nebyla schopná argumentovat a odvedla jsem řeč jinam. Protože tady argumentace nemá žádný smysl. Pokus namítnout, že něco jako tradiční rodina, jíž se dotyčný oháněl, už dávno neexistuje a že jediný, kdo ji rozvrací, je on sám, mnoho let rozvedený. Leč nebylo mi to nic platné.
Shodou okolností jsem na toto téma nedávno psala článek – konkrétně o adopcích homosexuálních párů. Tam se rozčiluji nad tím, že každý s prominutím debil s funkčními reprodukčními orgány si může udělat kolik dětí se mu zamane a pak je týrat, zavírat do sklepa, zneužívat, nedávat jim dostatek pozornosti či z nich vychovat gaunery nebo pologramoty, zato dva gayové či lesbičky, byť třeba vzdělaní a morálně pevní lidé s upřímným zájmem o dítě, tak akorát utřou. Chudáci děcka pak končí v lepším případě u pěstounů, kteří na ně často nemají čas, v horším případě v ústavech, z kterých, jak víme z výzkumů, vyjde až 80% sociálně a emočně vyloučených jedinců, jichž jsou plné kriminály.
Adopce homosexuály je pak logickým krokem společnosti, v níž ta tolik velebená tradiční rodina selhává a lidé se rozvádějí, děti jsou týrány a ústavy praskají ve švech. Ergo společnost již rozvrácená dávno je, jakékoli tradiční hodnoty jsou již dávno pošlapány heterosexuály a role muže a ženy získala úplně jiný rozměr, než tomu bylo v době našich rodičů či dokonce prarodičů. Ve světle krize genderové identity a obrovské míry rozvodovosti najednou člověku spadnou brýle zaslepenosti, jako se tak stalo u mě, a pochopí, že musíme překopat tradice, najít nové cesty a naučít se žít v džungli postmoderního světa jak jen to půjde.
Dokud ale mezi sebou máme ignoranty, co by homosexuály nejradši posílali do plynu a co přes vlastní omezenost nevidí důsledky ani svých vlastních činů, natož činů celé společnosti, půjde to jen velice těžko.

18 komentáře “„Buzíci rozvrací civilizaci!“

 1. Popravde to beriem ako dosť zaostalú reakciu.. možno ak by vedel/a viac, či prípadne sa o to aj zaoberal/a, tak by ten postoj bol iný. No ktovie, niektorým proste nevysvetlíš, ani keď im chceš zo dve-tri facky dať, hoc aké zaostalé a stupídne ich názory sú. Hold, s tým zrejme nič nenarobíš. :-/

 2. Holy Gee.
  Podobné názory ve mě docela často vyvolávají touhu se začít smát nebo se jít zavřít do skříně. Občas se divím, kde to ti lidi berou, homosexualita tu přece byla vždycky, je přirozená a normální, až na to, že byla v minulosti s velkou oblibou potírána katolíky.
  Já sama mám to štěstí, že fakt, že už přes půl roku chodím s holkou, moje rodina i okolí přijalo celkem s klidem, rodiče mě nevydědili a už se mi skoro povedlo je přesvědčit, aby se mnou v létě šli na Prague Pride. Což asi stejně nepůjdou, jak je znám…
  Ale zpátky k tématu. Většina mých přátel – moc jich nemám, uzavřená povaha – jsou homosexuálové, jsou to normální, skvělí lidi, za které bych dala ruku do ohně, a nechápu nikoho, kdo by chtěl kohokoliv z nich odsuzovat jenom kvůli tomu, koho miluje, popřípadě kdo se mu líbí.
  Zatím jsem nepoznala nikoho, kdo by homosexualitu a jiné orientace přede mnou otevřeně odsuzoval, ale jestli se najde nějaký homofob, má možnost, já jsem ten typ, co se drží za ruce v tramvaji.

  Hezký článek, konečně někdo =)

 3. Nejlepší je, když někdo připodobňuje určitou skupinu lidí ke komunistům a nacistům, a pak ji sám pošle do koncentráku. To mě tak moc séře, že nestačí slova.

 4. V dřívějších dobách v některých společnostech to byla zcela akceptovaná záležitost. Čekal bych, že v 21. století už se to nebude příliš řešit, a ono ne… ale musím se přiznat, že i když proti nim nic nemám, tak adopce mi přijde… nevím jak to napsat. 😛

 5. Tahle netolerance mi příjde dost hrozná. Sice taky nemusím stokrát za den potkávat oblizující se páry, ale to ani homo, ani hetero.. na druhou stranu, tolerance by měla být na obou stranách. Sexuální orientace je věc, kterou by nemusel člověk hlásat okatě světu, zároveň ale to není nic, za co by měl být odsuzován. Já si tím sama docela procházím, nejsem sice stopro lesba, ale tak z 90% určitě, a poslouchat neustálé homofobní kecy všech členů rodiny (ti to nevědí) je vážně frustrující.. Co se adopcí týče, tak nevidím důvod, proč by homo páry nemohly adoptovat, když jsou děcáky přeplněné a spousta z těch dětí nikdy žádnou rodinu nenajde. Z jejich pohledu by možná bylo lepší mít dva táty nebo dvě mámy, než vůbec nikoho, nemyslíte? Spíš je dost hrozné, že k takové situaci vůbec dochází..

 6. Ja som nedávno zistila, že moja mama je úplne proti homosexuálnym párom, vraj je to choré a neprirodzené, proti prírode. Ale ako môže byť niečo proti prírode, ak sa to náchadza aj v samotnej prírode? (roll)
  Názory niektorých ľudí ma skutočne vedia dostať, až neviem, či mám plakať alebo sa smiať. Alebo si ísť otrieskať hlavu o stenu (alebo možno radšej tú ich). Napríklad tento tu spomínaný. Do koncentráku? Nacisti a komunisti? Vedel on vôbec o čom hovorí?  Podľa mňa zrejme nie. A príde mi až neskutočne smiešne (ale je to horký smiech, neveselý) ako sa presne takýto oháňajú práve takými pojmami ako tradičná rodina. V dnešnej dobe už pomaly tradičné rodiny ani nie sú, každá tretia je neúplná. A tiež neviem odkedy by do tradičnej rodiny patrili veci ako ubližovanie vlastným deťom či svojej druhej polovičke.
  Nechápem ako toto môže byť v poriadku ale keď chce dieťa slušný homosexuálny pár tak proste nie. Čoho sa boja vlastne všetci? Že gayovia budú vychovávať gayov? Ako keby to záležalo od výchovy (roll). Keby to predsa bolo výchovou, tak by z hetero rodín asi nevzišli aj homosexuáli nie? 😛

 7. Na to už jsem psala názor tady 100x, takže už se moc opakovat nebudu. Snad jenom dodám, že tato nenávist mi nahání hrůzu. Homofob, fajn, ale tohle už bych homofóbií ani nenazvala, to je čistá demagogie. Myslím si, že tento postoj by mohl v průběh dalších generací vymizet. Mladí už jsou tolerantnější, a přestože se jim homosexualita nelíbí, tak k tomu vždy dodají – ale je to jejich věc, mě to neubližuje, tak ať si žijou v klidu podle svého.

 8. To mně udivuje, že se ohání tradiční rodinou lidé, kteří ji sami rozvracejí to mi hlava nebere…pořád lepší mít dva otce nebo dvě matky, než rodiče,kteří svoje děti týrají nebo se jim nevěnují.

 9. Mě zase fascinuje argument, že tradiční rodina už není a proto tuto ideu směle zahodíme a "dodrbeme" to ještě víc. Neměli bychom spíše vynaložit snahu vrátit se zpět k hodnotám, které fungovaly?  Aby bylo jasno, proti homosexuálům jako takovým nic nemám, je to jejich věc. Ať si milují koho chtějí, ať si mají sex s kým chtějí, dokud to nejsem já, je mi to jedno. Ale tvrdit, že homosexuálové vytvoří funkční rodinu mi nepřijde nijak správné. On totiž fakt, že je mezi nimi statisticky méně špatných rodičů než mezi heterosexuály bude způsobetn tím, že je mezi nimi obecně méně rodičů. Je to vůbec reprezentativní počet na základě kterého lze usuzovat? Cesta skrze tuto džungli nevede skrze zmatené novátorství, ale přes uvědomění si, v jak slepé uličce se nacházíme.

 10. Lidi se bojí toho, oc neznají a nedokáží pochopit, právě to je problém většiny těch, kteří prohlašují podobné bludy. Pokud tím nikomu neškodí, tak proč by se jim jejich vztah měl zakazovat?
  Vždyť je to každého věc, navíc pakliže bude dítě štastnější v rodině homsexuálu, nevidím v tom problém. Ale lidská hloupost je bohužel neomezená.

 11. Tyhle názory na homosexuály nesnáším- myslím ty nenávistné. Já mám mezi přáteli pár gayů a musím říct, že to jsou nejskvělejší lidé na světě. Jsou citlivý, upřímní a spolehlivý. Proti homosexualitě nic nemám, naopak, ať si každý miluje, koho chce!
  A pokud jde o adopci, souhlasím s tebou. Kdo si dovoluje tvrdit, že homosexuálové nemají právo na rodičovství???

 12. Homosexuálové existovali od pravěku, ale teprve v poslední době se začali projevovat tak agresivně. Proč? Nejsou to homosexuálové, ale gayové. Jak poznat gaye? Jednoduše. Žádný homosexuál mužského pohlaví nevyjde na ulici v růžovém, krátkém tričku, ze kterého mu lezou bradavky, a nebude mít boxerky výš než kalhoty. Odkud tedy pochází gayové? Z levice. Přece to je nejjednodušší způsob jak rozvrátit národ zevnitř. Homosexuálové nenávidí a stydí se za gaye. Obyčejní lidé nenávidí gaye, ale nemůžou nic říct, to akorát směřuje do podobné situace jako s Židy v 19. století. Mezitím, co se budeme rozpadat zevnitř, někdo přijde a ujme se vlády a my si toho ani nevšimneme. Když jsme byli izolováni od západu, nikdo takový problém neznal a lidi i homosexuálové spolu nějak žili, tak proč je teď problém? Jsi komunistkou a je jasné, že všichni mají být stejní a mít stejně. Jsem spíš zatím, aby všichni měli tak, jak si zaslouží. Jak to říkal Karl Marx: "Dejte lidem demokracii a socialismus se udělá sám." Socialismus je cesta do komunismu.

 13. Gayove a lesby jsou pro společost tím nejmenším zlem. každý má právo milovat koho chce. Navíc gayvé se k dětem a holkám všeobecně chovaj mnohem lépe než"normální lidé"

 14. Homosexuálové jsou mi blízcí. Vždyť jejich odlišnost od průměrného/normálního/whatever občana spočívá v tom, že jejich láska se zaměřuje jiným směrem. Některým totiž ta láska chybí.

 15. homo je porucha, jde s tím pracovat, jejich energie jsou pokřivené a kundaliny se stáčí jinak než u hetero, je každého věc zda to chce měnit nebo ne, každý má právo žít v nemoci nebo v omylu, ale tvrdit že stav patologický k reprodukci by měl poskytovat plnohodnotný rodičovský vztah je nesmyls, ať si homo sami žijí jak chtějí, ale adopce, dokud bude fungovat model párového soužití a ne komunitní klany ve kterých budou zastoupeny energie všech pohlaví, rozhodně ne

 16. Nejprve předesílám, že bych nikoho do plynu neposílal.
  Téma, které jsi ve svém článku otevřela, je ovšem mnohem složitější a je třeba se na něj podívat z více stran.
  Máš sice pravdu, že dětské domovy praskají ve švech. Jenže 80% procent těch dětí jsou Romové, které nikdo nechce. A nepředpokládám, že by je chtěli gayové nebo lesbičky.
  Ostatně, lesbičky přece nemusí děti adoptovat, protože si mohou porodit děti vlastní.
  Rozhodnout šmahem o možnosti adopcí pro homosexuály opravdu není jednoduché. Především z právního hlediska, protože adopcí jsou dotčena i práva dalších osob. Tedy těch dětí a mimo jiné i jejich biologických rodičů.
  Chápu tvé rozhořčení, ale jednoduchá a přímočará řešení většinou nefungují.

 17. [17]: adopce se týkají i faktu, kdy lesbička má biologické dítě a zemře, její partnerka pak na dítě nemá nárok a ono jde do děcáku, i když má (druhou) matku, tento problém je skutečně velmi složitý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.