Apokalypsa za dveřmi?

Ráno tak člověk zapne počítač a první, co na něj vyskočí na domovské stránce je zmínka o apokalypse. Jak zajímavé:)
V tomto článku se dočtete o tom, že odborníci na jadernou hrozbu a další pohromy, které mohou nastat, vynalezli jakousi škálu, kterou nazvali „hodiny zkázy“. Na nich se odměřuje pomyslný čas, který nás dělí od konce světa. A v současnosti jsme prý na pozici za pět minut dvanáct. Doslova. Horší už to bylo jen v padesátých letech, kdy do půlnoci = konce světa zbývaly jen dvě minuty. Podles BAS, skupiny vědců, která tohle vymyslela, už je lidstvo blízko hranici, kterou když překročí, nebude návratu zpět a svět se pořítí rovnou do záhuby.

Upřímně řečeno, mě to docela těší:) Jakožto zastánce teorie, že v prosinci letošního roku se „něco“ změní a dost podstatně to ovlivní život na téhle zemi, si myslím, že je dobré, že totéž už říkají i vědci. Je vidět, že svět se skutečně dostal na samou hranici únosnosti, že lidé už jsou tolik zmagoření, že jediná cesta jak lidstvo a tím i tuhle planetu uzdravit je radikální řez.
Do konce mayského kalendáře (ehm, i když to není tak úplně jisté, viz) zbývá pár měsíců a osudné datum, které vídáme na každém kroku se blíží. Jsem zvědavá, zda se něco stane, ale pevně věřím, že takhle už to dál nejde a že zman je nevyhnutelná – jako by lidstvo běželo k okraji srázu. Buď se z něj zřítí a nebo vzletí do výšky. Na to zastavit se je už příliš pozdě.
A co na to říkáte vy?:)

36 komentáře “Apokalypsa za dveřmi?

 1. Podľa mňa sa stane veľké nič . A keby aj, tak mi je to jedno . 😀 Bude, ako bude . A keby som náhodou zomrela, tak už mi to bude jedno tiež . 😀 Iba by som sa rada dožila leta 2013, aby som umrela už ako vydadá osoba . Lenže prosiť Mayov, aby posunuli kalendár o viac ako pol roka by mi asi nič nepomoholo . 😀

 2. Já si taky nemyslím, že by se mělo v prosinci něco stát 🙂 A jestli ano, mám v plánu to přežít 🙂 Kolikrát už strašili s koncem světa a zatím nikdy jim to nevyšlo. I když jsem byla malá, moc dobře si pamatuju půlnoc na přelomu milénia, jak všichni strašili, co že se všechno nestane… 🙂

 3. Jsi ráda, že bude nás čeká radikální řez, ale asi si moc nepřipouštíš možnost, že bys pod ostřím mohla být i ty, co? Když si budou lidi myslet, že bude konec světa, tak bude, takže.. Hm, já tohle prostě neřeším. Na konci mayského kalendáře se něco stane, snad dobrého, ale proč strašit s jadernou válkou nebo čím?

 4. No popravdě řečeno se takovýhle věcí docela bojím, protože co, kdyby. Na druhou stranu si vždycky vzpomenu na našeho šíleného učitele na IVT, který tvrdil, že tím přejdeme do dalšího (myslím, že třetího) věku a budeme zase o něco chytřejší a schopnější (údajně budeme schopní telekineze a dalších věcí).
  No, asi se nechám překvapit. Ale přece jenom umřít bych ještě nechtěla.

 5. Já osobně věřím, že se něco stane. Všechny ostatní "konce světa" a "apokalypsy" mě nijak nevzrušovaly, ale tady mám pocit, že by se něco mělo stát. A vlastně v to i doufám. Jsem zvědavá. Ráda bych se něčeho takového dožila. =)

 6. A já jsem teda zase zastánce teorie, že "něco" přijde. A věřím tomu, že to bude obrat k lepšímu. S koncem světa nepočítám, ale s tím nepočítali ani staří Mayové… Každopádně doufám, že to bude stát za to, a že to všem přinese jen užitek. :-))

 7. O těch hodinách nám dneska říkal učitel v občanské výchově. Zvláštní, že už se tak nějak slučují "bláznivé teorie" s poznatky vědců. Asi se vážně něco stane, možná ne konec světa, ale něco se dost radikálně změní.

 8. Souhlasím. Podle mě už to dál takle na zemi nejde, a buď si lidé uvědomí, co se děje a včas se zastaví, nebo se zřítí.Taky jsem zastánce toho,že se něco stane. Nemyslím,že přímo konec světa,ale něco to bude.

 9. [3]: no, já jsem takový blázen, že kdybych měla umřít, ráda to podstoupím a pomůžu planetě zemi se uzdravit, pokud je mým osudem umřít při nějaké katastrofě spolu s celým lidstvem – why not? Země potřebuje obnovit a lepší zachránit ekosystém na úkor jednoho druhu

 10. No, já osobně doufám, že se nestane nic, ale docela se bojím, že by fakt mohla přijít nějaká záhuba, hlavně se ale bojím lidí, že čím víc se to bude blížit,tak bude vznikat panika a zvítězí ti nejsilnější (což já bohužel nejsem), ale fakt doufám, že neumřeme, protože bych toho ještě chtěla dost zažít…chjo, ted na me zase padá splín a budu to řešit celej večer, Lumenn, Lumenn, příště tady takový témata nepiš, mám z toho újmu na duši 😀

 11. Jsem hodně zvědavá na to, co se stane a doufám, že to bude Evropě poznatelné. myslím, že život na Zemi zničí člověk, nebo Vesmír. Slunce by planetu stejně jednou pohltilo.
  Kdo ví, prý má ve sluneční soustavě "zase" proletět tajemná planeta Nibiru někdy zvaná Marduk a nadělá mezi planetami paseku, země se vychýlí a dojde ke změně klimatu. Nebo nás navštíví oficiálně mimozemšťané. Však my se to dozvíme. Otázka je, jestli budem schopni v noci z 20. na 21. vůbec usnout. 😀

 12. [13]: Hmm, to mě ještě nenapadlo.

  On jakýs takýs konec nastat může, média to budou přifukovat, lidi panikařit, brát obchody a všechno útokem, rabovat, bednit své doby a kdo ví co…hodně obětí to může mít…
  Ale vinou uměle vytvořené bubliny.

 13. [15]: no právě, lidi sou blbí a hlavně zlí, nejlepší by bylo se odtěhovat někam pryč a udělat si tam svou farmu a stát se ekonomicky nezávislej na okolním světě, ale nevím no, pochybuju že bych to do 21.12. stihla 😀

 14. Pevně věřím, že se nic nestane, jenom se bude líp dýchat. Ale kdo ví, jak vždycky říkám – uvidíme. Spíš se bojím té paniky okolo, protože ta dokáže katastrofu vyvolat.

 15. Jako nic proti, ale nějaká katastrofa asi nikomu nepomůže. Pokud nějací magoři chtějí konec světa, tak bude stačit, když se zabijí, ten jejich skončí a nikdo jim bránit nebude.
  Nevím, proč by se muselo taky všechno bořit, nebo jak si to všichni představují. Jo, dobře se na to kouká ve filmech, o tom žádná, ale v reálu je přece jen lepší jisté pohodlí.
  Změnu k lepšímu uvítá každý, ale ne tak, že bude všechno zničeno a zbytek lidí se bude chovat jako zvířata a ještě mezi sebou bojovat.

 16. I kdyby se nakrásně mělo stát něco špatnýho, jediný co doopravdy potřebujeme je DeLorean, 1.21 gigawattů a rychlost 88 mil za hodinu. Dobrá rocková muzika na pozadí je volitelná…

 17. My židé už ale máme rok 5772, umřeme i my anebo tu budeme strašit dál? 🙁

  Ale vážně, já ničemu nevěřím ani nic nevyvracím, mohlo by být zajímavé kdyby se něco změnilo, avšak obecně na nějaké radikální změny nezpůsobené člověkem nevěřím. Ke všemu se podle mě dopracujeme sami a je na nás, jestli to bude negativní či pozitivní a kdy to bude. Nukleární válka je na spadnutí od chvíle vynálezu nukleárních zbraní a já pořád doufám, že i přes obecné šílenství íránských a korejských diktátorů tohle přeci jen lidstvu neprovedou.

 18. [15]: to mi připomíná Macbetha, kde mu vyvěštili, že se stane králem a on se díky tomu králem opravdu stal, jinak než by chtěl, vraždami apod. ale stal. A třeba je to stejné i s rokem 2012 – lidi to už vědí a proto začnou panikařit a proto se svět změní, nebýt té věštby třeba by se netsalo vůbec nic:)

 19. ALE HOVNO NIC NEBUDE A HOTOVO! 😀 Nekažte mi moje sny 😀 Já nechci koneeeec né teď když je svět tak báječný! A JE A JE A JE! Přes všechno to špatné. A chci mistrovství světa 2014 a hotove!!! 😀

 20. Já to beru asi takhle. Když bude konec světa… tak bude. A když nebude, tak nebude. Moje filozofie je prostá.

  [12]: Jinak na tohle máme podobný názor. Svým způsobem se těším na radikální změnu. A to i za cenu, že by mě to mělo zničit. Na tomhlesvětě mě málo co těší. Ne, že bych se snad nesnažila hledat zde něco pěkného. Ale je to jako hledat perly ve hnoji. Nicméně mě to dodává útěchu, že svět není zas tak beznadějný.
  Jinak, nejen svět,

 21. [25]: Pardon, omylem jsem to zveřejnila dřív, než jsem chtěla.

  Nejen svět, ale i já mám občas apokalyptické sklony. Nejednou jsem přemýšlela, že se pokusím všechno podpálit a z popela potom budovat nové věci. Ale od toho jsem upustila.

 22. [12]: Opravdu ? Neříkej že těm báchorkám o apokalypse věříš zrovna ty ? … Lúmenn…. nebyl si tím zas tak jistý…. 🙂

  [26]: No…to bych neříkal příliš nahlas v dnešní společnosti lidí… 🙂

 23. Šedesátá léta chápu – Kubánská krize, ale dneska?! Co to je za blbost? Jaderné odzbrojování, snaha používat spíš konvenční zbraně (nepočítáme-li Irán a Severní Koreu) a obranné. Co že to tam píšou – globální oteplování? Věc, kterou vyvrátilo asi 95% odborníků a zbylých 5% "odborníků" si na tom mastí spolu s politiky kapsy.
  Ať už s těmi hoaxy jdou někam…

  Navíc mám doma plechovku s datem expirace 2018 tak nejméně do tehdy se nic nemůže stát 🙂

 24. 🙂 Moje matka říká, že podle ní půjde o něco jiného. Půjde o změnu k lepšímu ne horšímu. Něco se změní a především ti lidé, jenž mají být spolu k sobě najdou cestu a obráceně:) Nevím, kde to vzala, nicméně je to hezká teorie:)

 25. [31]: Podívejte se…paní "Hestio"…tomu je to naprosto "ukradené"…ten "shrábl" peníze a co si myslí lidé kromě úspěšnosti filmu ho nezajímá (pravděpodobně)…koneckonců u filmů většinou jde hlavně o peníze…že ?

 26. Naprosto s tebou souhlasím Lúmenn. Taky se v jistém slova smyslu těším, ale ať se stane cokoliv, věřím, že já i všichni ostatní, kteří milují přírodu, jsou sami sebou a nepodléhají vlivům města vyjdou "apokalypsou" bez úhony.

 27. Zprávy o blížící se apokalypse nejsou nic než manipulace se starými proroctvími která slouží jen jako katalyzátor šíření strachu z nadcházejících změn.Svět neskončí. Bude transformován. Všechno se změní. Změny se zrychlují již nyní, a budou se i nadále zrychlovat. Pokud lidé na Zemi dokážou dojít k prosinci 2012 v dobrém stavu, aniž by přitom příliš zničili Zemi, budou vedeni do nové, vyšší úrovně bytí. Ale abychom se tam mohli dostat, musíme transformovat nesmírně mocné síly, které usilují o zablokování této cesty. Lidstvo bude pokračovat dál, ale jiným způsobem. Struktura materiálu se změní. Díky tomu budeme mít příležitost, abychom byli více lidští, plni humanity.Nesmíte dovolit strachu aby vás ovládl. Musíme dál nést oheň naděje…dokonce i slovo beznaděj má v sobě naději.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.