…a máme odvoleno

Hned jak jsem ráno vstala, rozklikla jsem si iDnes abych zjistila jak tedy dopadly ty slavné eurovolby. Pokud to ještě nevíte – zvítězila ODS s 31% hlasů, ČSSD o 7% hlasů za nimi, komunisti mají svých klasických 14% a do europarlamentu se horko těžko vyškrábali i křesťanští demokraté s nějakými 8%. Zbytek hlasů si rozdělili malé strany, z nichž ale žádná povinnou hranici 5% nepřekročila.
Mám radost? Upřímně řečeno mám. Je vidět, že obyvatelé naší země si konečně uvědomují, že s vajíčkovým králem naši zemi k prosperitě nedovedou a že „sociální solidarita“ neznamená bohatým brát a chudým dávat. Myslím si, že pro pravicového voliče je výsledek těchto voleb skvělou zprávou, protože hodně říká i o tom, jak budou vypadat ty podzimní, předčasné parlamentní.
Jak už jsem několikrát zmínila – volím ODS a nestydím se za to. Že jsou to zloději a vyděrači? Ano, to jsou, ostatně mezi sociálními demokraty, komunisty, zelenými i křesťanskými demokraty není těch zlodějů a vydřiduchů o nic méně. Od člověka, co dělá vysokou politiku nemůžeme čekat férovou hru, vysoká politika je větší adrenalin než běhat postříkaný od krve nahý v pralese. Kdo nemá ostré lokty a ještě ostřejší jazyk a komu vadí brodit se ve sračkách, ten v téhle džungli moc dlouho nepřežije.
Spousta věcí mě na politice štve, ale dokážu si říct, co chci a která strana mi to může dát.
Vím, že naše uprděná zemička vprostřed Evropy je strategický cíl pro všechny mocnosti (jak jsme se v minulosti mnohokrát přesvědčili) a radši budu mít za zadkem americkou armádu, co si tu bude hlídat svlj radar, než být obležená samými nepřátelskými vojsky.
Vím, že moje děti budou chtít žít v zemi bez dluhů a lepší je si teď trochu urvat od huby a v budoucnu užívat našetřených korunek beze strachu, než se cpát na dluh a pak s holým zadkem utíkat ze zabaveného baráku.
Vím, že chci pracovat a vydělávat si peníze a chci k tomu mít ty nejlepší podmínky – ať už jako zaměstnanec nebo jako zaměstnavatel. Chci aby dělník Pepa i manažer Richard měli stejnou daň.
Vím, že studia jsou k nezaplacení a že kvalitní vzdělání dá člověku do života ohromnou výhodu. Proto si chci platit školné, které mi umožní studovat kvalitněji, v moderních školách s moderním vybavením a perfektně školenými a motivovanými učiteli.
A taky vím, že naše země není pupek světa, je to spíš takový plivanec mezi horami na mapě Evropy a právě proto se musíme ze všech sil snažit, aby nás neschlamstla ani velká Evropa ani nikdo jiný. Abychom ukázali, že my jsme sice malý národ, ale s velkým srdcem a chytrou hlavou, na kterou si v žádném případě nenecháme srát.
A tak holt pořád budu chodit k volební urně a házet do ní „modrý“ lísteček, protože žádná malá strana nemá zatím moc na to, aby porazila oranžovou bradavici Parobka, který by všechny moje přání zadupal do země v prvních týdnech vládnutí. Když není žádné dobro, co by mohlo porazit tlustého zlého vypaseného draka, pak se musíme spokojit aspoň s menším zlem, než je onen drak.
Uvidíme na podzim, kolika lidem to taky došlo:)

4 komentáře “…a máme odvoleno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.