10 (neobvyklých) věcí, co fakt nemám ráda

Každý z nás něco nemá rád. Škaredé počasí, blbé lidi, špenát… Koneckonců na jednom webu se lidé snaží dovršit tisícovku věcí, které je s**ou.
Ale jsou věci, nad kterými se pozastavuju já, i když to spousta lidí považuje za naprosté nesmysly, které je ani nedonutí pozvednout obočí. Zato já se vztekám, šílím, vyvádím. Možná se v některých bodech poznáte, možná si zaťukáte na čelo. A možná pod článkem připíšete pár věcí, které zase nebetyčně štvou vás, i když jde na první pohled o maličkosti. Tak pojďme na to…

1) Pepsi Cola, Shit Cola a Kofotiny
Naprosto mě dokáže vytočit do běla, když si v restauraci objednám KOFOLU a oni mi donesou černou limonádu, která chutná jako blivajz za pět kaček z Tesca. Když na ně vybalím, že jsem chtěla pravou, originální a nefalšovanou kofolu, na kterou jsem měla k zbláznění chuť a že tenhle patok nechci, nechápavě na mě hledí. Kofotina nebo kofola, je to to samý, ne? Ne!
Stejně tak, pokud si objednám COCA COLU, chci ji a ne žádnou jinou. Nedejbože ještě lightku (my jsme normální neměli, ono to není jedno?). Ne, ne, ne, stokrát ne! Dokážou ti lidi pochopit, že kdyby mi rovnou řekli, že nemají origoš kofolu, ale nějaký humpl typu Zulu Kola a že místo mé milované Coca Coly mi nalejou Pepsinu, že si prostě objednám něco jiného? Že nechci platit za něco, co nechci a co mi nechutná?
2) A jak se jmenuješ normálně?
„Ahoj, já jsem Lúmenn.“ „Jako fakt?“ „Jo, jako fakt.“ „Ne, ty kecáš, jak se jmenuješ normálně?“
Co to krucinál znamená normálně? Normální je snad jméno, kterým si přeji být oslovována, ne? Copak jsou všichni tak posedlí tím, co mám napsáno v občance? K čemu jim to krucinál bude, mi chtějí posílat pohledy nebo co? Koneckonců i když posílám dopis, píšu tam často Lúmenn Vavrouchová. Prostě svoje debilní občanské jméno nesnáším a nechápu, proč bych si nemohla dát jméno vlastní, když se mi to od rodičů nelíbí.
Ale lidem to nestačí, musí se hodiny vyptávat a otravovat a já už jim to z principu neříkám, jenom ať se vztekají. Nikdo mi neříká mým občanským jménem, kromě rodiny, a taky chci, aby to tak zůstalo. Smiřte se s tím.
3) Nikola, Vendula, Natálie a ty druhé
Já nevím jak to, ale prostě kdykoli potkám ženskou s tímhle übermoderním jménem, vyklube se z ní strašná fiflena, blka a kdo ví co horšího ještě. A ty zdrobněliny, bohové – Venďa, Naty, Nikča… z toho se mi otevírá kudla v kapse.
Já vím, že určitě existuje mnoho normálních a pohodových ženských s těmihle jmény, jen jsem prostě ještě na žádnou nenarazila. A nebo ta jména vážně přitahují jenom samé pindulíny s napudrovanými ksichtíky a kabelkou za pět táců, se kterýma se prostě NEDÁ normálně bavit, i kdyby se člověk rozkrájel a snížil si IQ o sto bodů.
4) Kdo netřídí, není Čech, hop, hop, hop
Je ještě někdo, komu přijde normální netřídit odpad? Mě teda ne a třídím ho poctivě už roky. A výmluvy typu – vždyť to stejně hodí do jednoho náklaďáku, neberu. Koukněte někdy na nějaký dokument o odpadech a uvidíte, nemám sílu to už nikomu dokola vysvětlovat.
Odpad se prostě třídí a je to pro přírodu to nejmenší, co můžete udělat. S tím se váže i druhá věc – odhazování odpadků. Ve městě si pro mě za mě založte na náměstí skládku, tam každý den projíždí sudličníci v „takacím autíčku“ a chodí bezdomovci v oranžových vestách s lopatkou a takovým tím napichováčkem. Ve městě to sper ďas. Ale berou mě všichni čerti, když najdu odhozené odpadky v lese. To nejsou lidi, co tohle dělají, to jsou normální hovada! Na dřevárně i ti nejprasáčtější skřeťáci v lese neodhodí byť jen pitomej vajgl a když, tak ho zahrabou pod hlínu, aby se co nejdřív rozložil a nebyl hnusný pro okolí. Ale výletník, co zahodí pet flašku místo toho, aby ji odnesl do civilizace vyhodit? Jako vážně?
5) Češťyn pyt můj félka kobyl
Když neumíte mluvit česky, tak prostě NEMLUVTE! A nebo je tak těžké užívat správná slova, která jsou gramaticky v pořádku? Jistě, i mistř tesař se někdy utne a i já jsem mistr na drobné hrubky, ale co je moc, to je příliš.
Dostat se do podvědomí lidí. Cože? To se jako freudovsky nasyslíte člověku do mysli? Nemá to náhodou být povědomí?
A nebo pernamentka! Kristova noho v papučích! Najděte si to na wikipedii, vy bando telat! Pořád dokola se o tom s někým dohaduju. Samozřejmě, že něco je permanentní, takže je to permanentka a nijak jinak to nejde. Jednou už mě nějaká strašlivě chytrá slečna přesvědčovala, že pernamentka a permanentka jsou dvě rozdílné věci. Bohové…co jsem komu udělala?
Nejsem žádný grammar nazi, ale občas mám chuť mlátit hlavou o stůl.
6) Ghotycz pyczo!
Ne, ne, ne a ještě jednou, znovu, NE! Gothic metal takový, jako si ho přivlastnili pro lepší prodávání desek symphonic metalové kapely typu Nightwish, nemá nic společného s gothic subkulturou. Já vím, že je to pro některé těžké přijmout a že mě za to kinder gothky chtějí vždycky ukamenovat a hádají se se mnou do krve, ale goth hudba nevznikla z metalu. E-e. Je to hnusný uřvaný punk-rock, je tam kupa synťáků, divných tónů a punkových kytar a není to nejjednoduší hudba k poslouchání. Ale je to gothic rock/darkwave/EBM atd. A to je ta pravá goth hudba.
Ale prostě ti uvřískaní Nightwishi jsou víc cool a in a tak ty vymaštěný zloděti poslouchají tyhle sra**ky a ještě se se mnou budou hádat. A proč se to teda menuje gothic metal, jako? Protože komerce! Protože když jste vy ještě tahali ve školce kačera, říkalo se tomu jak se má – symfonický metal. A protože prostě proto!
7) Komplex pana Monka
Tak tomu říkáme doma a trpím tím úplně brutálně, ač jsem jinak normální člověk. Je to taková ta akurátnost, to když má člověk svoje zažité pořadí a není schopen ho měnit, kdy chcete, aby vše bylo symetrické, prostě dokonalé. Tak trochu to hraničí s obsedantně kompulzivní poruchou. Třeba když jíte bonboniéru – musíte jíst ta kokyna tak, aby stále byla v krabici symetricky a nebo aspoň tořila nějaký vzor. Nebo pastelky, musí být stále podle barev a nikdy jinak! Nedejbohové, když jsou sirky v krabičce různými směry a ne všechny hlavičkami nahoru či dolů. Uáááá, to nesnesu, prostě magor jak vyšitý:D
8) Šňůrečka
Tenhle problém asi pochopí jen dámy. A možná ani ty ne, nevím, zatím jsem to řešila jen s jednou a ta to nesnáší stejně, jako já. Jde o to, když máte svoje dny a chce se vám na velkou. A protože máte zavedený tampón, trčí vám šňůrečka z … no však víte, čeho. Inu a když si pak chcete vytřít zadnici, je dost dobře možné, že se ta zatrachaná šňůrka připlete do cesty a pak skončí zamazaná…no taky víte od čeho.
Tohle tak nenávidím! Vždycky jako osel dělat prostocviky nad mísou, aby šňůrka zůstala uchráněna od nechtěného zabarvení, to je horor!
9) Já jsem táááák eko-bio-alternativní, jak TY nikdy nebudeš
Znáte je všichni – studují gender studies nebo sociologii, nosí jen hadry z konopí, doma batikované kopřivami, na hlavě mají dredy, neholí si podpaží a žijí jen o semínkách a makrobiotice. Řeč je o ultra ekologicky smýšlejících děvčicích (i mužští se najdou, ale těch je míň), které si myslí, že ve dvaceti sežrali všechnu moudrost světa, když jednou týdně chodí na jógu.
Aby bylo jasno, znám kupu takhle ujetých lidiček a jsou skvělí, fandím vegeteriánům a veganům a máma je budhistka, taky nosím občas ulítlé hippie hadry a znám mrdu študáků z uměleckých škol. Ale když se to všechno spatlá dohromady a přidá se ta podivná póza – já jsem alternativec, kdo je víc, obrací se mi žaludek. Jsem taky divná a výstřední, ale tak nějak to něřeším a prostě se občas kouknu na nějaký stupidní americký seriál, obleču si hadry z H&M nebo zbaštím cheese od mekáče. Neřeším hovadiny a užívám si života. Jo a holím se, protože nevím jak vám, ale mě se chlupy hnusí a taky občas nepěkně v létě smrdí i přes antiperspirant. Radši budu těmito lesními lidmi považována za povrchní, ale budu si užívat života, než se snažit být za každou cenu v souladu se svými čakrami a pak ve třiceti zjistit, že žiju v karavnu za městem a mám díky neužívání antikoncepce pět děcek, které svými malbami menstruační krví neuživím.
10) Když se ti to nelíbí, tak to nečti a další perličky s diskuzí
Za tenhle názor zabít. Fakt, normálně exemplárně pověsit. Jestli mi někde někdy ulítnul, pověste mě hned vedle. Nejhorší je to na fejsbůku – absolutním hororem jsou takzvaná přiznání. Někdo napíše nějakou slátaninu a vy si dovolíte tam trochu zatrollit a už se na vás jak hejno masařek vyrojí hrozní chytráci. A pleskají nesmysly a myslí si, jak vás z jedné věty (protože mám na FB všechno neveřejné) strašlivě odhadli. Jasně, jsem zakomplexovaná chudinka a taky si léčíám komplexy, jo a taky nemám ani základku nebo hůř, byla jsem strašná šprtka a doteďka jsem panna.
Jistě. Tyhle odborníky mám nejradši, taky ty, kteří ti budou tvrdit, že když týpek píše, že přemýšlí o smrti a chce otrávit své spolužáky, neznamená to, že je chce zabít. Sémantika, bohové!
Nejlepší je na ty diskuze vůbec nelézt, ale kde jinde se člověk tak zdravě vztekne!:)
Ufff. To jsem se hezky nakrkla. Zrovna dneska jsem to potřebovala jako sůl. A co vy? Co vám hýbe žlučí? Pojďte to ze sebe dostat!:)

51 komentáře “10 (neobvyklých) věcí, co fakt nemám ráda

 1. Nikola, Vendula, Natálie – musím souhlasit! Já sakra nevím čím to je, ale chápu že to tak nemusí být, ale všechny co znám jsou takový nány. Neskutečný. Asi nějakou špatnou vibraci to jméno má, nebo nevím.
  Ale se symptomem pana Monka nesouhlasím. Zkus mi narušit vzor v bonboniéře a máš semnou problém! Ne… vážně. Víš, ono je to potom docela deprimující. 🙁 😀

 2. Neznám žádnou Nikolu, Vendulu nebo Natálii, která by byla taková, jak popisuješ…
  Jo jinak – já osobně fakt nemám ráda přiznání, to je ubohost.

 3. Komplex pána Monka 😀 Nooooo popravde, to na mňa dosť sedí, ja som hrozne zaťažená na niektoré detaily. Napríklad ma vie neskutočne vytočiť keď niekto otvorí niečo (sáčok, krabicu a pod) dolu hlavou. Alebo tie zápalky…bože, ako dieťa som vždy, keď som našla jednu zlú vysypala celú škatuľku a pekne ich tam poukladala znovu. A to isté s vatovými tyčinkami do uší 😀 Ironicky, som hrozne veľký bordelár, ale niektoré detaily proste musia byť, to mi vadí, hoci moja izba vyzerá ako po výbuchu :DDD
  Čo sa mien týka, tak poznám minimálne dve fajn Nikoly, jedna je zaujímavá alternatívna osôbka, s ktorou som si hneď sadla, druhú poznám menej ale miluje pagan metal 😀 Vendulu u nás nejako nemáme ale Natálie som síce nepoznala veľa, teda nejako viac, ale väčšina z nich bola vážne no… 😀
  A heh, tiež mám občas mlátiť hlavou o stôl kvôli gramatike…ale hlavou niekoho iného samozrejme 😀 Fakt, nie som bez chyby to je mi jasné, ale čo niektorí robia za chyby to je úplá hrôza. To ma úplne prekvapuje, že niekto taký vôbec prejde základnou školou 😀 a ku Ghotycz sa radšej ani nevvyjadrujem 😀

  Je rozhodne zaujímavé poznať tieto veci o tebe 😛

 4. Nemyslím si, že by to tak bylo ohledně těch jmen, nebo spíš jsem se nikdy nad tím nezamýšlela, jestli se mezi mně nesympatickými osobami víc vyskytují něktará určitá jména… Ovšem za to holt nikdo nemůže.

  Colu obecně moc nepiju, ale když jsem jednou zkusila kofolu, připadala mi tedy ještě hnusnější než coca cola.

  A platí ještě pořád, že nesnášíš kafe? Kdysi dávno jsi to tu někde zmiňovala.

 5. Nevím, jestli všechen tenhle perfekcionismus není svým způsobem OCD. Mám OCD a kdyby šlo zahnat poruchu vůlí, tak si aspoň nemusím připadat každý den jako magor.

 6. My neznášame Ewu Farnu, vždy keď ukážu v telke toto nafouklé trapne polské decko, musíme to prepnúť. A tiež polské potraviny a výrobky, z 90% sú to šmejdy. Ale aspoň že sú lacné, inak by sa chudobný ani nenajedli.

  K tej 8 šnúročke- tak si tú šnúrku prilep lepiacou páskou k telu.

 7. A tiež ma rozčulujú ľudia ktorí nepoužívajú svoje pravé meno ale nejaký vymyslený pseudonym. Nechápem prečo niekto nenávidí svoje krstné meno. Aj Alue je na svoje meno alergická, u teba Lúmenn ani krstné nepoznám. Ty asi žiješ v nejakom holubníku, že si dovolíš podle libosti zmeniť svoje oficiálne meno. Ja takisto nenávidím svoje meno Marián, neni to dobré meno ale viem prečo ho mám a používam ho či sa mi to páči alebo nie. A myslím že meno Lúmenn tiež nemá zrovna dobrú rezonanciu (myslím číselnú rezonanciu, tá je buď 474 alebo 348, spočítaním je to 15 a ďalej 6 čo není dobré číslo)

 8. [3]: no já ho právě mám! Musím to tak mít, nebo šílím:D

  [7]: kofola je božský nápoj:) A kafe pořád nesnesu:))

  [10]: jméno je moje a mohu si nechat říkat, jak se líbí mě, kdybych se jmenovala Hovniválová, také si jméno nechám změnit:)

 9. haha s Nikčou a vendy teda ani ja nemám dobré skúsenosti 😀
  osolárkované trúby s prsami za 60 000 a kabelkou za 15 000 😀
  Čo sa týka ten alternatívnosti, zažila som podobný pár v Kupé na Grohovej, viac ako 20 rokov nemali a hádali sa: ,,Ty mi jako chceš říct, že nejsem dost alternativní?!?!" – k tomu smrteľný výraz v tvári 😀
  doteraz si z tej hlášky z priateľom robíme prdel 😀
  Viac menej s uvedenými bodmi súhlasím. Hlavne ak mi prinesú náhradu toho, čo som ti objednala a robia sa, že to je ok..

 10. [11]: znám člověka co se jmenuje Tomáš Mrdka a má to i v občance.
  A ty co neumějí dobře česky protože jsou z ciziny mi nevadí je s nimi sranda že říkají místo ř š atd.

 11. S tím triedením odpadu si mi pripomenula nedávnu príhodu – idem si tak na kopec, široko nikde nič… Dôjdem na hranicu pola  a tam, pri rieke – roztriesknutý vysavač… Akoby tam spadol z veľkej výšky – ale ako sa tam dostal? Najbližšie boli akurát Košické Vodárny (na vedľajšom kopci). Nedáva mi však logiku, že by to odtiaľ niekdo nosil až k tej riečke 😛  
  Okrem toho si najviac na nervi leziem asi ja sama, ale baví ma to 😀

 12. Co se týče křestního jména, úplně s tebou soucítím, já radši používám svoje duchovní jméno… Jinak u těch Nikol, Vendul a Natálií, taky víceméně souhlasím, u Venduly si nejsem úplně jistá, ale jakmile slyším třeba jméno Natka, otvírá se mi kudla v kapse. Taky mě dost tahá za uši Simča, Kamča, Monča a podobné zhůvěřilosti… Prostě jsou to takové namyšlenecké zdrobněliny, tak bych to asi řekla. 😀

 13. Venduly a Natálie nejsou tak děsný. Nejhorší jsou Terezy a Karolíny, to je děsný. Se žádnou se nedá bavit. A u Nikol souhlasím

 14. Já mám teda vyloženě kliku na Denisy, Kláry a Simony. To jsou všechno také slepice, že by je jeden kopl. Zato jsem nikdy neměla problém s nikým, kdo má trochu méně časté jméno, třeba znám dvě Johanky – obě v pohodě. A mám nepříjemnou zkušenost, že všechny Patricie a Natálie se sice hrozně mazlí, ale jsou to pěkné svině. 😀

 15. S bodem číslo 5 nesouhlasím. Jsem dyslektik a pletou se mi ty písmenka.:D  (Pernamenka vs permanentka) Tak to mě asi Lúmennka nebude mít ráda. 🙂

 16. Docela se mi nelíbí tvoje generalizace osob s těmito jmény a tvé celkové nepochopení různých typů chování, o nesprávném pravopisu nemluvě. Měla jsem za to, že jsi inteligentní osoba, která má pochopení a empatii, protože jsi studovala psychologii pokud se nemýlím a také vedeš esoterický blog, kde radíš čtenářům s jejich problémy. Nejspíš ti na mém názoru naprosto záležet nebude (a z tvého článku je lhostejnost a povrchnost nad ostatními velmi patrná),ale chci ti říct, že jsi mě moc zklamala. Tvůj blog čtu již čtvrtým rokem a náznaky toho, že s tvou povahou není něco v pořádku, už tu nějaké byly. Tímto článkem se to ovšem potvrzuje. Přijde mi velmi líto, že shazuješ lidi kvůli tomu,jak se jmenují, přitom sama víš, jaké to je mít jméno, se kterým tak úplně nesouhlasíš. Je velmi smutné, že nadáváš na lidi, kteří úplně neovládají pravopis a neví kumšty s permanentkou. Pochopila bych, kdyby sis stěžovala na ty, co někde tak strašně rádi ,,pobívají'', ale i do těchto lidí není třeba se navážet. Když jim nejde pravopis, neznamená to, že nejsou třeba vynikající matematici, hudebníci, nebo prostě jen obyčejní lidé, zato ale s empazií a pochopením. Lidé, co mají rádi věci uspořádané a musí jíst bomboniéru od kraje, nejsou zavrženíhodní, nýbrž svým způsobem roztomilí a patří to k jejich osobnosti. Nemyslím si, že je to důvod k odsouzení. Navíc tohle chování může skutečně být poruchou, například té obsedantně kompulzivní poruchy, může to být prvek poruchy autistického spektra…Nebo ten člověk má jen prostě rád věci, co mají řád. Ukamenuj jej za to, opravdu k tomu máš pravomoce někoho soudit. Facebooková témata, jako přiznání, bych vůbec být tebou neřešila. Oháníš se vysokým IQ, ale stejně tam chodíš, čteš si to a cítíš se jako něco víc, že jim můžeš nadávat, či jak říkáš, trollit. Já facebook nemám,protože mě by skutečně rozčiloval a neměla bych nervy na to, číst ty stupidní výplody lidí. To ale neznamená, že je za to budu odsuzovat,schválně tam chodit a nadávat jim. Nebylo by to řešení i pro tebe? Prostě se přestat vztekat nad hloupostmi, přestat se povyšovat, mít trochu pochopení? Nevím proč, ale zrovna od tebe jsem čekala větší lásku ke všem lidem, kterou se oháníš na poslu světla. Doufám,že můj komentář nebudeš brát tak, jak jsi popsala braní komentářů v posledním bodě tvého výčtu. Neříkám ti totiž,že jsi  zakomplexovaná chudinka a taky si léčíš komplexy, jo a taky nemáš ani základku nebo hůř, byla jsi strašná šprtka a doteďka jsi panna.Ne, můj názor je, že jsi poněkud netolerantní a neempatická osoba a navrhuju ti, aby sis článěk po sobě ještě jednou přečetla. Stále doufám, že jsi jej nemyslela tak docela vážně.

 17. nějak s tebou nedokážu souhlásit konkrétně stěžuješ si sama na to že se ti tvoje jméno nelíbí že ti ho dali tví rodiče a hned pod tím si protiřečíš nikdo nemuže za to jaké dostal jmeno a soudit podle toho je totalní povrchnost radši se nebudu dale vyjadřovat ale naprosto souhlasím s komentářem Mel

 18. Zkušenosti mám jak s natálkami, tak Vendulkami a Nikolkami. No, Vendulky z toho vychází nejlíp.
  Lidi, kteří se nedokáží smířit s tím, že si člověk vybral jiné jméno, než má v papírech a chce si tedy nechat říkat jinak, ty mám ve svém okolí taky a divím se, jak zrovna oni z toho dělají patnáct ohňů na střeše, přitom, to vůbec není jejich věc. A takové ty extrémy: "Hm, já ti ale stejně budu říkat takhle." miluju úplně nejvíc.
  Dohadovat se o gothic metalu už nemám ani sílu, ale razím názor, když se to neználkům vysvětlí slušně, má to mnohem větší efekt. Každej někdy s něčím začínal, tak se na ty slečna dívám jinak, než dřív.

 19. Já osobně si myslím, že lidé se jmény jako třeba Patrik a Sabina nemohou být v pohodě, protože se takto jmenovali moji největší tyrani na základce.

 20. Já mám kamarádku Ami a zrovna dnes se mě ptali ostatní na její normální jméno, tak jim pořád řikám Ami, jmenuje se Ami a oni to prostě nedokážou pochopit..
  Hold sou všichni posedlí jménem občanky 😀

 21. 6 a 9 naprostý souhlas. Já nesnáším když se mě někdo dotazuje proč čte. To beru jako demenci nejvyššího rázu. A taky lidi co mi komolí moje jednoduché jméno grrr.

 22. chichi, super hater clanek, jsem se normalne rozcilovala s tebou jak jsem to cetla 😀 teda, ne vsechno me rozciluje stejne, ale ti pseudoalternativci a snurky u tamponu teda jo 😀 se jmeny musim taky souhlasit, ackoli me to predtim ani nenapadlo.. a teda diky bohu, ze jsem uz tak mimo pseudoghotyk svet, ze jsem to, co je gothic metal, nikomu nevysvetlovala uz asi dva roky 😀

 23. jo a kecy jakoze musi vsechno milovat, vse na svete ti musi pripadat nadherne, se vsim musis byt zadobre, na vse musis hledet osvicene, kdyz teda chces mi esotericky blog a byt inteligentni – jezis lidi, snad kazdej normalni clovek pochopi, ze tohle byla spis takova sranda, treba ma Lum PMS a potrebuje se vyrvat, ja se docela dost zasmala 🙂

 24. [9]: tak tohle je teda ale uz fakt omezenost.. zrovna dneska jsem byla v polsku, prochazela se hlavni ulici jednoho mestecka. zadni tamani, zadne kauflandy, zadny new yorker. Mensi zelny trh, male butiky s vlastnim oblecenim vseho druhu, asi tri mensi knihkupectvi. Mimochodem, i tak rada chodim nakupovat do polskeho kauflandu, maji tam mnohem kvalitnejsi veci a uplne jiny vyber zdravych potravin, kdejaky obilovinovy vyrobek, miliony druhu dzusu, oni delaj stavu snad ze vseho co ma v sobe vodu, a ty sejry a uzeniny! To, ze nejaky cesky retezec chce nekvalitni potravinu za co nejmene penez a ze si to necha vyrobit v polsku, za to nemuze polak, ale cesky konzument. A Ewu F. znam osobne, fajna holka ktera ma skvely hlas, akorat se ted chovala jako pipka v Superstar, tezko rict proc..

 25. [29]: No v polsku to není až tak zlé… oni všetok ten hnus vyvážajú k nám na Slovensko a Česko. Tie polské potraviny predávané u nás- paštéty z pomletých prasačích chlpov a koží, nadopované kurčatá, v údeninách pomleté kosti, zuby v tlačenke, nemrznúca zmes v zmrzline aj vo vodke,…to je k zblití.

 26. [28]:
  Já ale neříkám, že musíš všechno milovat a všechno ti připadat nádherné. Ale už tak dlouho se setkávám s nepochopením lidí, kteří umí jenom nadávat a vzájemně se neposlouchat, že mě to donutilo napsat můj komentář. Článek mi moc vtipný nepřišel, spíš z něho odkapává chuť stěžovat si a shazovat lidi. A to se mi nelíbí, ať je to vtipné jak chce.

 27. [30]: no mi to k zbliti neprijde ani omylem a vis proc? Protoze si za to cesi a slovaci muzou sami. Pises "oni vsetok ten hnus vyvazaju k nam" – jakobychom snad my tady byli nejasi chudacci, co dostavaji zbytky. Je popravka – je nabidka. Ti vyrobci tyhle veci vyraveji vedome lde vedomych pozadavku odberatele. Ja levne potraviny neznameho puvodu nenakupuju a nikdy jsem nenakupovala, a vim, ze polske potraviny primo v polsku jsou kvalitni, kdyz vis co kupovat, takze mi to krev nepije.
  Mimochodem, jen takova zajimavost. Ted je strasne in vsechno vydavat za vec vyrobenou v cr nebo sk. Pritom diky tomu, kde pracuji, prijdu do styku se spoustou polskych vyrobku a i vyrobku radoby ceskych a radoby slovenskych. Jedna se hlavne o obleceni a nabytek. Vim, ze ti cesti a slovenstvi vyrobci si privezou material a latky z polska a pak je doma usijou – diky tomu je mohou vydavat za domaci produkt. Akorat je jednou tolik drazsi. To, ze bude mit neco nalepku "vyrobeno v cr/sk" jeste nezmanena, ze je to fakt pravda a ze je to kvalitnejsi.

 28. [31]: jej, no tak si Lum trochu postezovala, asi mela takovou naladu, ja se zasmala, hlavne treba tem tamponum 😀 Lumenn "znam" uz tolik let, ze ji dokazu brat celkem s nadhledem, neber vsechno tak smrtelne vazne 😉

 29. čoveče hele ty znáš "shit colu" ? To bys byla teda první jako hele.

  No ne ale to opravdu neznám.

  Tvé jméno se ti sice líbit nemusí, ale stejně když dojdeš na úřad tak se ti po uvedení jména "Lúmenn" vysmějí. 🙂 ) )

 30. [19]: ale no tak, neber ten článek tak vážně:) Samozřejmě, že je všechno bráno s humorem a nadsázkou, myslíš, že sedím doma a řvu vzteky kvůli facebooku, že každou holku, co se jmenuje Natálie automaticky nesnáším a že když někdo jí bombošku blbě, tak začnu brečet? Většina těch věcí je mi v podstatě více či méně ukradená, jen jsem chtěla čtenáře pobavit a vypíchnout pár věcí v mém životě, které mě občas zdravě namíchnou:) Nejsem sluníčkový člověk, co všechny objímá, ale zároveň jsem dost srovnaná sama se sebou a nemám potřebu řešit hovadiny:) Ber takové články více s nadsázkou, jako třeba právě ty, co jsou na 1000 věcí co mě serou:)

 31. 😀 Ježiš, teď jsem se tak dobře pobavila. Některé věci mě vytáčí stejně jako tebe, některé ne, a sama bych do toho seznamu přidala pár totálních hovadin, které vadí jenom mě a už nikomu dalšímu 😀

 32. Možno ťa poteším, poznám dve Natálie, ktoré vôbec nie sú fifleny, ale sú umelecky založené, veselé, vtipné, jedna ani nepozná Beyoncé a tieto "hviezdičky", čo mi vyhovuje, lebo teraz bývam za trapku ja keď "Neviem kto čo spieva, alebo kto má aký nový klip!" no ježiši ja asi žijem v praveku -.- Aj Nikolu poznám celkom v pohode…Ja zase poznám samé namyslené Simony -.- Predtým – To je super meno! Teraz – To meno treba zrušiť 😡
  Mňa vytáča afektovanosť mojich rovesníkov, ktorých zaujíma len mejkap, dokonalé fotky, handry a veľké haló okolo bandy teplúšikov alá 1D a JB :/
  Inak použila si super fotku nas*atej Twily 🙂 Ponies dobývajú svet! :DD

 33. [19]: Naopak, já si myslím, že tímhle článkem Lumenn ukázala, že je prostě člověk. A to je dobře, ne? Každý máme svá malá a větší trápení, každý máme nějakou pitomůstku, která nás rozžhaví do běla, i když je to úplná malichernost. Ty zase kvůli svému příspěvku působíš, že všechno bereš příliš vážně, máš smutný život a nedokážeš si z ničeho udělat srandu (a to ani sama ze sebe). A přitom to tak určitě taky není, no ne? 🙂

  Mě se článek líbí, pobavila jsem se. Některé body sdílím a některé teda vůbec ne:-D.

 34. pěkný článek. Pobavila mě šńůrečka, protože jsem si vzpomněla na vlastní lapálie s tímto úkazem 😀
  A jméno si podle mě může dát každý jaké chce, je to svobodná volba. Nechápu, proč to všichni tak řeší 🙂 já své jméno mám moc ráda a svou internetou přezdívku také, i když někteří nad ní jen kroutí hlavou 😉

 35. Tak to já mám solidní komplex pana Monka. Čokoládičky v bonboniéře musí vždy mít nějaký vzor. Prostě mě to baví neustále přendávat. Musí to být symetrické, jinak mi nechutná.
  A pastelky? Vždy seřazené podle velikosti, Je třeba používat ty nejmenší, aby se co nejdříve vypotřebovaly. U těch pastelek do školy je to jiné. Používán je ty největší, aby se dorovnaly s těmi menšími. Fixy až do konce psaní mít v obalu seřazené tak, jak je to od výrobce. A vyřazování psacích potřeb je taky obřad :D. Vyhazuju pastelky kratší 7 cm a voskovky kratší než 2 cm. Fakt to měřím.
  Mám dokonce i přihrádku na čisté papíry a z jedné strany popsané papíry. Ještě musím vymyslet nějaký systém, jak se zbavovat zlomených pravítek.
  Podobné potíže dělám i při skládání puzzlí a při věšení prádla. Brát do ruky jen tolik kolíků, kolik je mi let. Co budu dělat v šedesáti? Proto asi nikdy nevyhraju Člověče, nezlob se. Příliš se soustředím na estetické položení figurek, než na hru samotnou.
  A víš co? Klidně se mi směj.:)

 36. Víš, to není tím, že by Poláci měli špatné potraviny. Jenom my jsme takový prasata, že sníme i to, co přešlo už přes Němce a oni to vyřadili. Jsem v Polsku skoro každý druhý měsíc, a v obchodech vidím samou kvalitní šunku a to všechno z Polska. Ohledně Ewy Farne se nebudu vyjadřovat, taky ji nestrpím. A víš proč se v televizi pořád mluví o hrozných Polských potravinách? Protože naše výroba klesla hluboce pod úroveň, zatímco ta polská pořád stoupá, a tak je normální, že se k nám dostávají více a více jejich produkty. My, místo toho, abychom dělali reklamu českým rolníkům a tak je podpořili, se snažíme shodit Poláky falešným obviňováním. Když se polské ministerstvo zeptalo českého, jaké že maso bylo špatné a ať to dokážou, naše nemělo vůbec žádný důkaz, řekli, že ho už použili na průzkum. Není to divné? Odsuzovat někoho bez důkazů?

 37. Tereza, Kristýna, Natálie, Nikola. Už jen z principu. Nechutně oblíbená jména, má to každá druhá, žádnou co by měla mozek a tohle jméno neznám.

 38. http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2301-video-recyklace-odpadu-v-polsku Tohle se fakt děje. Kontejnery vysypou do jednoho náklaďáku. To je ohavnost a výsměch lidem, co třídí odpad. Máma tvrdila, že její kolegyně tuhle věc jednou nafotila a předala to inspekci, ale verdikt mi není znám. A hnusný jsou lidi co to zobecňujou a netřídí odpad, protože to kvůli tomu zobecnění považujou za marnost. Správný je objet s jedním autem kontejnery na plasty, jiný sveze sklo, tak se to dělá běžně a tak to má bejt. Tyhle železný prasata bych střílel Panzerfaustem, kdybych ho měl, nebo bych aspoň prošpikoval gumy a srdce a lebky posádky lukem, kdybych ho zrovna měl u sebe. Lúmennka by na ně tuším taky vlítla s Macararatem nebo s mallornovým lukem, kterej prostřelí skálu jako napjatý plátno 🙂 Že jo? Nemá někdo zkušenosti s tím, kolik bomb z Panzerfaustu stačí na to železný čuně? Je někdo z vás kutil? Nevíte někdo jak vyrobit ňáký domácí dělo, který sešrotuje nepřátelský vůz? Díky za odpověď.

 39. [45]: samozřejmě, že se to vozí jediným náklaďákem, protože pak se to naveze do třídírny, kde to znovu přetřizují zaměstnanci – ale nemají s tím tolik práce, protože rozdělují jen pár položek od sebe a ne bordel na skládku v pytlích. Achjo, nejdřív googli a pak se vztekej:)

 40. [46]:Omlouvám se, mě fakt přijde divný, že se to roztřídí do kontejnerů odlišnejch barev, smíchá a pak zas roztřídí. Máma tvrdila, že posílaj jedno auto na jeden druh smetí. Ušetřilo by to spoustu úplně zbytečný práce. Asi bych měl dřív googlit než montovat děla a vyřezávat elfí luky 😀 Mě ale fakt přišlo úplně uhozený, že by se to fakt tak dělalo, tak jsem právě ani negooglil; přijde mi to absurdní. Tak jsem to sem prostě hodil; jednoho z deseti bodů se to týká. Mimochodem, nevíš náhodou kolik bomb z raketometu stačí na popeláře; případně jak maj tlustý stěny zavazadlovýho prostoru a jestli je jde prostřelit pistolí, samopalem; nebo je zapotřebí útočná puška, sniperka nebo kulomet? Mám v plánu napsat detektivku (nebo spíš gangsterovku) a tyhle informace by se mi hodily.
  Někdo tvrdil, že šňůru jde přilepit ke stehnu lepenkou. Já se v těhle věcech nevyznám, ale říká se, že pokud nepomůže lepenka, nepoužili jste dost lepenky. Na druhou stranu opravovat zničenej tank nebo sestřelenej letoun lepenkou je nepraktický, protože se pod tou vahou nerozjede/nevzletí. Nemám pravdu?

 41. "Hezkej blog, písni mi?„ Ne nechci omládnout, jen mít občas pocit, že bych si mohla rozumět i s někým mladým, kdo se tak krásně umí pobuřovat, ne nejsme ve všem v souladu, z jednoho prostého důvodu, kdyby mě to ještě stále tak bralo, byla bych již pod kytičkama? Těší mě že jsem tě poznala Lúmenn. Jsem babča Anna

 42. .1. V bodě jedna naprosto souhlasím. Nebo ještě lépe. "Ale my nemáme čistou vodu. Zato ti můžeme dát pomerančovou limonádu, chceš?" Ale já jsem sakra chtěla něco, co se dá pít!
  .2. Naprosto s tebou soucitím. Nevím proč, ale někteří lidé si myslí, že dokonce i jméno Karina je přezdívka….
  .3. Vlastně máš, až na výjimky, pravdu…
  .4.Nechápu, proč lidé mají potřebu, vše vyhazovat na ulici, nebo do jedné popelnice. připomněla jsi mi jednu větu, která mě tehdy příšerně naštvala, od jednoho kluka na táboře: "příroda je jeden velký odpadkový koš." Hmm. Já bych mu přála žít na jednom z ostrovů odpadků u Ameriky, jestli o nich víš.
  5.Souhlasím, ale existují i horší patvary…
  .6. Chápu tvé rozhořčení. Ale Nightwish jsou ještě docela v pořádku. Už jsem dokonce slyšela člověka, který prohlásil LADY GAGU ZA ROCK! Takže…
  7.Éhm…tak dobře, tím pádem bys vedle mě nevydržela ani minutu. Pastelky musím mít všechny seřazené, mé knihy nesmí přesahovat přes okraj těch položených pod nimi, atd… 🙂
  .8.K tomu se asi radši ani nebudu vyjadřovat. Někdy mám pocit, že ženské hygienické pomůcky museli prostě vynalézt muži…
  9.Takoví lidé mají podle mě krásné myšlenky, ale neměli by se tím vychloubat.
  10. A proč pak své myšlenky zveřejňují, když nechtějí, aby je někdo četl, a ještě si hledají nohsledy?
  Jinak, úžasný článek, ostatně jako vždy…

 43. No píšu narovinu Petro. Koukám na ten tvuj obličej na ČT1 a je mi tě líto. Stydíš, nelíbí, nebo co vůbec se ti honí v té tvé palici. Petra je krásné jméno a Lúmenn. Na otázku moderátora proč? Odpovídáš: " Protože se mi to líbí a moje pravé jméno ne" To asi má mamka s tatkou radost co? Určitě hledali hodiny nebo dny jméno když tě čekali a ty to zašlapeš do země. hanba ti. A dopovím tu otízku… Mám to jméno jen proto, aby si mě lidi všimli a ptali se mě proč se tak jemnuji. Protože jsem KRÁVA. A symphonický metal je fajn. A zajímavé je, že to řešíš jen ty… No kočko nauč se taky používat tampon, proto to píš sem do ten článek. Nemáš se ženskou nic společnýho. Ještě, že jsem buzna. Protože mít tě doma…… BIJU HOLÍ.
  Pac a pusu Jovan… moje pravé jméno:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.