Recept na hubnutí přímo od kočičáka

Miau vespolek,
nedávno mě jeden z Vás oslovil v mailu, abych mu řekl více o svém hubnutí a mě napadlo, proč se o tom nepodělit se všemi, třeba to někomu z vás pomůže stejně jako mě 🙂
Jak jste již od drahé Lúmennky zjistili, podařilo se mi zhubnout za poslední měsíce dost své váhy (na LARPU Země Smrti jsem byl za kočičáka a říkali mi Kungfupanda! T-T ), ale s tím je konec. Chcete-li vědět jak se to všechno Finnovi povedlo a potažmo se dozvědět jak na to koukněte na tento článek.

Jak jsem již řekl podařilo se mi zhubnout vcelku dosti během krátké doby tady je prozatímní skóre:

1.8. 2009- 124kg – > 20.10. 2009- 95kg! Skvělé ne? 😉

Za tímto výsledkem nestojí nejaká porucha příjmu potravy, nebo nějaký zázračný preparát, ale pouze chuť hubnout a dostat se do kondice! Není na tom nic těžkého! Dokáže to každý!
Zhrňme si to zde do pár bodů

1. myšlenka + chuť se měnit
2. láska
3. vůle
4. znalosti
5. sny

Myšlenka

Je velmi důležitá – je to první věc co by to měla nakopnout. Chcete zhubnout? Tak chtějte! Důležité je slovo CHCI, protože pokud nevychází z nitra není to CHCI, ale MĚL BYCH nebo MUSÍM… takhe nic nezměníte! Pokud něco chcete- opravdu chcete tak si nesmíte říkat MUSÍM ZHUBNOUT PROTOŽE JSEM TLUSTÝ/Á, ale naopak CHCI ZHUBNOUT, PROTOŽE CHCI BÝT KRÁSNÝ/Á, LÍBIT SE TOMU/TÉ/SÁM SOBĚ, BÝT SEBEVĚDOMÝ/Á, SEBEJISTÝ/Á…atd.
Slovo CHCI dokáže dělat zázraky, protože neexistuje NEMŮŽU, NEDOKÁŽU, ve skutečnosti to je jen NECHCI. Zamyslete se nad tím. Když říkáte „nezvládnu cvičit“, ve vašem nitru je „nechi cvičit, nebaví mě cvičit, nechci se k tomu přes svou lennost, nebo pohodlnost, dokopat, protože je i jednodušší cesta ne?“
Rada:

Zapomeňte na slova MUSÍM, MĚL BYCH, MOHL BYCH a nahraďte je slovem CHCI!
Zapomeňte na slova NEDOKÁŽU, NEZVLÁDNU, NEMŮŽU a nahraďte je NECHCI!
Dojdete tím k vnitřní upřímnosti a ta je jedním z mnoha kroků k tomu být takovým, jakým chceme!

Láska
Láska je důležitá ještě víc než první věc, znáte to „láska hory přenáší“- v našem případě „láska kila odnáší“. Ale nehovořím tu jen tak o nějaké lásce, hovořím tu k lásce k sobě samému o SEBELÁSCE!
Odmlada vám říkali že sebeláska a samochvála smrdí a vám se to zažralo do mysli, stejně jako většině jiných lidí. NENÍ TO PRAVDA!
Sebeláska a samochvála v dobré míře není na škodu, naopak! Bez ní by člověk moc věcí nedokázal! Kdo vás pochválí jako první za práci, kterou odvedete i nad svá měřítka dobře- VY, kdo má nejvyšší víru ve Vás, na koho se můžete vždy spolehnout, s kým musíte žít celý život? VY a zas jen VY!
Mít se rád je nejdůležitější, protože posiluje všechny ostatní body. MÁM SE RÁD a proto CHCI být lepší, hezčí a krásnější!
Pokud se máte rádi, jde vám hubnutí a cvičení samo- pokud ovšem chcete 😉
Rada:
Podívejte se na sebe a na papír si napište co je na vás krásného a pokud nedokážete být objektivní zeptejte se někoho jiného (nezapoměňte i na charakterové vlastnosti, člověka netvoří jen tělo 😉 ) pak si napište co se vám nelíbí a popřemýšlejte nad tím co byste CHTĚLI změnit JAK toho dosáhnout. Hlavně myslete na to, že se Sebou budete žít celý život, tak proč si to ztrpčovat?

Vůle
Kde není vůle ani vlas se nehne. Pokud jste se dostali až sem a MÁTE SE RÁDI a CHCETE se měnit, nastupuje zkouška z těžkých ta nejtěžší! ZKOUŠKA VŮLE.
Takže došli jsme k tomu, že jsme se odhodlali cvičit, zdravě jíst a více se hýbat, napsali jsme si co chceme dodržovat a nejspíše jsme to již den, či pár dní dělali. Každý se ale ráno probudí a pozná, že je to zrovna TO ráno. Vstanete a řeknete si: „No, jednou ráno bych to mohl vynechat, dyť se nic nestane, doženu to třeba večer.“ nebo otevře ledničku a řekne si: „No nic moc tu není, co takhle pizza?“, apodobně. Jenomže pokud to takhle půjde dál, víte moc dobře- stejně jako já, že to bude růst a růst, až jednou zjistíte, že jste už tři týdny necvičili a ládujete se bůčkem u televize.
To je smutné. Vůle je poražena vlastní pohodlností, ale proč ne? Vždyť je to tak „jednodušší“.
NEDEJTE SE!
Pokud jste ušli už tenhle kus cesty a objeví se před vámi tahle zkouška, jako že se objeví u každého a to v rozmezí od jednoho dne po jeden měsíc, nesmíte se nechat zlákat a víc mislet na to že CHCETE se měnit protože CHCETE vypadat lépe, cítit se lépe, protože SE MÁTE RÁDI!
Pokud se přes to překlenete máte již napůl vyhráno 😉
Rada:
Nalepte si na ledničku, spíž a podobná místa fotku hezkého člověka a tlusťocha a k nim si napište:
-pokud budu žrát zlý věci budu vypadat takhle!

-pokud budu cvičit a vydržím to budu vypadat takhle!
-pokud se budu nacpávat tak mě holky jako ona nikdy nebudou chtít!
(Uvádím tyhle fotky jako příklad, pro ženy platí varianta v ženském provedení a tahle slečna je fakt kočka 😀 -taky mi připomínaá Lúmennku :P- no, můj typ ženy)

Znalosti
Abyste mohli zdravě a správně hubnout potřebujete krom CHTĚNÍ, SEBELÁSKY a VŮLE ještě pár malých rad.:
jezte zdravěji!- zkuste vynechat tučná jídla, mléko konzumovat co nejméně a mléčné výrobky jakbysmet, omezte vejce, smažené, sladké, bílé pečivo a brambůrky na úplné minimum! Přidejte si zeleniny, ovoce, rybího masa, rýže, luštěnin, vlákniny, tmavého pečiva a pijte dosti zeleného čaje.
NEPŘECPÁVEJTE SE! Jezte jenom tolik, kolik potřebujete, každé sousto nad zažehnáním hladu je váha navíc! Jezte klidně i 6x denně po menších dávkách, ale nejdéle do 18:00- člověk by totiž dvě a více hodin před spánkem neměl jíst! Nejdůležitější je pro člověka snídaně, protože z ní spotřebuje a zužitkuje nejvíc! Vitamíny jsou při procesu hubnutí potřeba více než jindy, ale vykašlete se na pilulky z lékárny, jezte barevnou stravu plnou zeleniny a ovoce! Nejlepšími pomocníky pro hubnutí a formování postavy jsou aminokyseliny, vitamín C, B a železo!
Zvyšte výdaje nad příjmy!
Víc se hýbejte, pokud totiž zvýšíte energetický výdej nad energetický příjem, musí tělo nutně brát tu energii ze zásob, kam si ji předem uložilo 😉 Cvičte, protože cvičením si utužujete zdraví (což je jedna z věcí, kterou za peníze nekoupíte), tvarujete své tělo, posilujete vůli a sebevědomí a zvyšujete svou kondici! Pod článkem najdete odkazy na dobré cviky na tvarování a shazování na břišní partie – sám je dělám a fungujou!
Pamatujte že, tuk je palivem těla, je to energie jako žádná jiná, je benzínem pro naše snahy, takže cvičte, protože CHCETE cvičit a MÍT SE RÁDI VÍCE, posilujte svou VŮLI, obohacujte se ZNALOSTMI, překonejte těžké ZKOUŠKY a radujte se z ÚSPĚCHŮ!!!

Sny

Sny jsou dobré v tom, že máte obraz toho jaké to bude až překonáte vše co před vámi leží, až se stanete takovými, jakými chcete být a tím nám dávají víc než si myslíme. Posilují naši vůli, upevňují odhodlání a chuť do díla.

Pokud se budete řídit těmito radami mohu vám zaručit, že první výsledky se dostaví už po TÝDNU! Po měsíci už budou zřetelné pouhým pohledem!!!! To vám mohu slíbit!
Vše co vám stačí k hubnutí a vytvarování postavy najdete doma! Nepotřebujete dietní léky, nepotřebujete posilovny, stačí jen jídlo z obchodu, trocha místa na cvičení a hlavně CHUŤ, SEBELÁSKA, VŮLE a TOUHA PŘEKONAT SAMI SEBE!
Já osobně jím 3x denně
cvičím 45min denně + cesta do školy a z5
mám se rád (konečně :D)
a hlavně
VÍM ŽE TO DOKÁŽU!
A tady jsou slibované odkazy na dobré cviky:
Cvičení na dolní břišní svaly – TADY
A na horní břišní svaly – TU
Doufám že se vám článek líbil a že se k němu vyjádříte v komentářích 😉
-taky je docela možné, že jsem tam něco zapomněl dodat nebo zkomolil, takže s jakýmikoliv dotazy a připomínkami se obraťte na mě v komentářích tohoto článku a já vám rád odpovím.
Mějte se krásně a buďte šťastní
váš hubnoucí
Finn

21 komentáře “Recept na hubnutí přímo od kočičáka

 1. Chichi, no, samozrejme ti moc fandim, sama vim jak to hubnuti obcas dela probelmy..
  ALE to, co jsi tady napsal neni nic noveho, to si clovek precte v kazdem druhem casopise, navic, u kazdeho to funguje trochu jinak, treba vynechani mlecnych vyrobku by v mem pripade byla katastrofa, taky nejist po 6 hodine (taky jsem uz slysela po 5), kdyz vstavam v poledne a chodim spat ve 3.. tim chci rict, ze zaruceny recept na hubnuti neexistuje, kazdy musi sam prijit na to, jak jeho organismus funguje 😉
  ale kazdopadne, jen tak dal, dulezity je pozitivni pristup 🙂

 2. Díky Onni, vím že to co jsem napsal není nic nového, ale hodně lidí si neuvědomuje právě tu psychickou stránku věci.
  A co se týče toho jezení v 6, jak si říkala, každý má jiný cyklus dne, napsal jsem, že by člověk neměl jíst minimálně 2hodiny předtím, než jde nakutě, takže pokud jdeš spát ve 3 ráno, naposledy bys měla jíst maximálně v jednu ale nejlépe v deset,jedenáct večer 😉
  A co se týče mléčných výrobků- ano, jsou přírodním zdrojem proteinů, ale zároveň děsně zahleňují tělo, protože proteiny a biokultury v mléce se na sebe vážou a usazujíse v kloubech a podkožních úložištích, stejně je tomu u vajec a tučného masa.

 3. :o) Článek je moc fajn a moc ti fandím :o)
  Připomnělo mi to jedno heslo, které jsme měli na zdi ve třídě na střední škole "Chtěl bych, neznamená nic. Chci, dělá divy" :o)))
  Jéje já bych nemohla jíst jen do 18,00 hodin. To by mi žaludek nevydržel. Není to o chuti, ale o hladu. Zkrátka moc kyselin, takže bych jedla i později, protože chodím spát také později. Každopádně bych ti poradila, abys pil i čistou nesycenou vodu (bez bublinek). Ta také dělá zázraky. Kdysi jsem zkoušela čaj pu-erh. Pokud ti bude chutnat (má takovou zvláštní chuť), tak je taky na hubnutí výborný. Od té doby jsem ho pila pořád (jediný z černých čajů, který mi pak chutnal). Samozřejmě, že jsem pila i ten zelený a bylinkové čaje. Tuky bych také všechny nezavrhovala, protože některé vitaminy (A, E, D, K) jsou rozpustné v tucích.

 4. [2]: Finne, s tim mlekem opatrně. To co říkáš o tom zahleňování, je zřejmě pouze mýtus. Už dávno jsem se tim zabývala a co vím, tak zatím opravdu neexistuje žádná studie, co by ověřila to zahleňování. Zato ale existuji studie, ktere to vyvrací. Mleko je duležité hlavně na tvoje kosti a klouby a jako zdroj vápníku a rozhodně by jsi ho neměl uplně vynechávat, jestli sportuješ. Neříkám pít každý ráno litr mléka, to by jsi musel byt kulturista, ale myslím třeba sklenku za cas nebo tak. Nebo sem tam nejaky ten cisty jogurt.
  Pokud ti třeba neděla kravske mleko z jakehokoliv duvodu dobre, tak zkus kozí nebo ovčí, ale určitě by jsi to neměl vynechávat úplně, aby jsi neměl později problemy s kloubama.
  Pokud ale máš dostatek laktázy, tak je to o něčem jiném a v tom pripade chapu, že mleko nepiješ, ale jogurty by ti stale neměly delat problemy. Možná ani to kozí mléko, protože je lepe stravitelne.
  Ale jak píšu, nevěřila bych tomu, že tě mléko uvnitř zahlení a praskneš nebo tak něco, už jenom protože to opravdu podložené není.

 5. [4]: no nevím, co je na tom pravdy, ale zahlenění je blbé v tom, že se v těch hlenech pak ukládají toxiny a to pro tělo moc dobré není. Já zas viděla studii, která to potvrzuje, to ale záleží vždy na tom, čemu člověk chce věřit. Nicméně je fakt, že mléko a výrobky z něj jsou hodně tučné a pro hubnutí ne úplně dobré, vynechat mlíko úplně je nesmysl, právě z těch důvodů jaké popisuješ, ale dva jogurty a deset deka sýra denně už je fakt moc, zvlášť, když člověk hubne:)

 6. [6]: 😀 no tak jasně, jak řikam, chce to třeba sklenku za tyden nebo tak (nebo ten jogurt). Ono když se člověk válí a nebo má sedavou práci, tak to pití mléka zas taková katasrofa není, ale  sportu je to spatne urcite.

  Co se tyče te studie, tak kdyby jsi nasla odkaz, tak mi to hoď, dík. Prece jen, zahlenit se třeba po jogurtech mi přijde docela nesmysl, když se na to podivam z hlediska travení a tak.

 7. [2]: tak to mas samozrejme pravdu, ze psychika je strasne dulezita. Hlavne takove to uvedomeni si, proc chci hubnout. Ty treba pises, ze aby ses libil nekomu nebo tak. Mozna jeste lepsi je si rict, ze nehubnes kvuli nekomu, ale kvuli sobe. Taky kvuli vlastnimu zdravi, protoze, rekneme si narovinu, ta tvoje kila, to uz bylo alarmujici i prave po te strance zdravotni, nez spis esteticke.. Ja treba postupne hubnu uz nejaky dva roky.. ale delam to teda uplne jinym zpusobem a je to u mne beh na dlouhou metu, hlavne i proto, ze nehubnu vubec na kila, ale na objem, takze to poznam dycky na obleceni. Zas vyhodu to ma, ze to jen tak nepriberu zpatky.. jde ale o to, ze jsem tedy zmenila ty stravovaci navyky a mam prave i ted dobry pocit ze sebe sama, ze nejim "odpadky", ktere jsem jedla v prvaku a druhaku jakozto chudy student, ktery sel s kocovinou do skoly, pak na pivo, po ceste domu si dal smazeny syr v housce a doma snedl jeste par rohliku 😀 fuj, blee 😀 dneska treba uz ani poradne nedokazu snist mamin rizek, i kdyz si ho obcas dam a pak lituju, bo je mi z toho spatne, jak si moje telo zvyklo na jinou stravu. Samozrejme, obcas si dam vylozene nezdrave veci, bez toho to nejde, aby clovek mel nejakou radost ze zivota 😀 ale mit to vazne jen obcas. Kdybych k tomu pridala jeste vic pohybu, tak jsem asi uplne spokojena, ale co mam delat, kdyz ja hlavne lyzuju a treba celou minulou sezonu jsem mela v zadku kvuli zapalu plic, no 😀

  pokud jde o to mliko s vechy ty studie.. ja jsem zas v nejakych "studiich" cetla, ze clovek by mliko vubec pit nemel, protoze cim jw starsi, tim mu ubyva enzymu pro traveni laktozy a byva mu spatne. A ejhle, muj otec pije mliko cely zivot, kdyby mu nekdo rekl, ze ho pit nema kvuli tomu a tamtomu, tak ho asi prasti 😀 kdezto moje mamka zas mliko nemuze, protoze ji je z toho spatne. Napadlo me, ze je to mozna tim, ze otec je z vesnice a jako malej pil hlavne cerstvy mliko, ne z obchodu, kdezto mamka zase naopak (deti maji tech enzymu pry jeste dostatek). Ale to jen myslenka. Jde ale o to, ze je to podobny pripad jako Alkea, proste kravsky mliko nemuze, ale jinak mlecny vyrobky jo. Z cehoz dle meho vyplyva, ze podobne studie jsou na nic, protoze kazdy organismus je jinej.
  A ze jsou tucny? Joo, to clovek nesmi jist kazdy den cerstve sebrnaou smetanu 😀 (videli jste vubec nekdo jak to vypada? Ja bych to treba do pusy nedala a to mam mlecny vyrobky rada :D, ackoli, moje babi rika, ze takova smetana je nejlepsi na nemoci hornich cest dychacich), taky nizkotucny veci nejsou uplne dobry, protoze tam prave uz chybi ten vapnik. Ale, druhy mlika jsou minimalne tri, ze )

 8. ses pasak, ze ti to tak jde, budu drzet palce at dojdes do vysneneho cile:) kez by se timhle ridily i ty blaznivy proana pubertacky:D

  [4]: ja sice zadny studie necetla, ale neni nad vlastni zkusenost…teda neni primo moje, ale bracha mel docela v oblibe si kazdej vecer davat kakao a ted co ho nepije tak casto, se mu opravdu lip dycha a nezahlenuje se tak, ale urcite by se nemelo vynechavat uplne na tom se shodnem:)

 9. [10]: Těžko říct, nevím jestli je tvuj bratr třeba astmatik, alergik nebo tak.. Ale je mozne ze to zpusobovalo primo to kakao. Nevím, tez je mozne že mu to zpusobovalo jen chvilkovou zahlenitost v krku, kdyz to pil každy večer. Jak řekla Onni, každy organismus je jiny.

 10. Zdravím, a přeji ať se podaří. Tělesné proporce se také někdy třeba dědí a geny nejde úpně potlačit.Já s tloušťkou problémy nemám, protože nemám rád jídlo. Divné, ale celý den bezproblému vydržím na několika rohlíkách nebo ovoci.  Zbytek už tu je napsaný a k sebelásce jsem už taky psal:)

  [9]: Sebraná smetana? To je výborná věc,i když asi neznám tu "brutální" co je 2centimetry tlustá. Lepší než šlehačka, ta je ovšem odporná.

 11. No, jak tu řešíte, co jíst a co nejíst, tak zcela prostě jíst rozumně, všechno, nepřecpávat se, protože představa, že si do konce života už nezahřešíte a nekoupíte si brambůrky a nedáte čokoládu, nic moc, ale není dobrý na posezení tý čokolády sežrat tabulku, že… S
  travovat se normálně, přiměřeně svýmu věku, životnímu stylu… Opravdu jsme každý jiný. Někteří mají v genech, že nikdy nebudou jak tyčky a přitom se nepřežírají a i jinak můžou být zcela zdraví.

 12. chválím vkus na ženy, Kayleigh je opravdu nádherná baba! Osobně tenhle návod nevyužiju, ale líbí se mi ta metoda myšlení "CHCI". Můj drahý často o hubnutí mluví, ovšem vůbec nic pro to nedělá – snad by si tento článek měl přečíst:-) (I když mě připadá, že by hubnout vůbec nemusel a když už, tak maximálně 5 kilo) A Tobě Finne gratuluju k nový váze!

 13. No, sice dobrá methoda , ale já mám svou. A ta je zaručeně nejlepší a praktičtější a navíc funguje ihned. Zde jest návod : Pokud na sobě spozorujete, že se vám na některých částech těla  objevil tzv. ester neboli tuk. Nepropadejte panice !!!!! Popadnětě ihned nůž a něco s čím byste ho mohli nabrousit a poté proveďte radikální, ale naprosto přesný řez. Ovšem nejdříve si to pořádně přeměřte, ostatně jak se řiká dvakrát měř a jednou řež. Po uříznutí vadné části urychleně zastavte krvácení a za nějakou dobu následně vytvořený strup, potřete silnou vrstvou make upu a potom hurá do bikin 😀 muhehehe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.