Jarní snění

Jaro konečně dorazilo do našich končin, zima se pomalu a nerada vzdává své vlády. Starý rok umřel a rodí se nový. Mladé dítko Jaro se rozkoukává po světě a za chvíli se pustí babiččiny sukně a vyběhne si hrát, má tak málo času, než se naděje vyroste z ní mladá dívka, která rozesměje, utěší i zahřeje, obdaruje nás radostí a pohodou- někdy bude plakat, někdy se bude vztekat až budou blesky lítat, ale přesto bude (alespoň pro mne) jednou z nejkrásnějších dívek, se kterou zažijete, co s jinou ne. Ano jednou nám naše malá Jaro vyroste a změní si jméno, ale do té doby se radujme z jejího neviného a občas rošťáckého dětství, vždyť ona je život sám.

Delší dobu plánuju hodit sem pár obrázků, ke kterým vám chci pustit písničku, kterou jsem si zamiloval. Připomíná mi totiž, že na jaře zase vyrazím tam, kde je mi nejlépe, kde jsem u Matky, do lesa.
po zimě les pomalu ožívá…
..slunce prosvítá větvemi stromů a dává život rostlinám…
Jaro se pomalu stihlo zabydlet, tak proč se nevydat dál k lesu?
…neboj se a s klidem v srdci se vydej hloubš po cestě…
…kdoví kam tě zavede…
…třeba až do samotného srdce lesa…
…nebo na louku plnou dovádělících skřítků trav…
…odpočiň si chceš-li…
…nebo, nemáš-li dost, pokračuj a za průvodce si svol třeba ducha lesa…
…zavede tě za samotným strážcem stromů…
…ukáže ti kudy se lesní duchové vrací ze zimní dovolené…
…nebo kam chodí elfové hrát…
…a kdoví, třeba i Ty tam jednou najdeš své místo.
To je moje jarní snění, už se nemůžu dočkat až zima poleví a země trochu uschne, hned vyrazím do lesa a budu si užívat veškerých krás, které mi jen může nabídnout. A co vy?

14 komentáře “Jarní snění

 1. Finne, tvá tvorba a tvé články jsou naprosto úžasné! Dnes jsem si také mimo jiné tvé povídky četla tu, co měla v názvu něco jako ''povolání jako každé jiné'', o tom nájemném vrahovi. Byla dokonalá, vše jsem úplně viděla před očima, rozhodně tvoř dál! A papučky Thamtoho TeePacka (promiň, jestli jsem zprasila jeho jméno) jsou přímo k sežrání:-)

 2. Nádhera…
  Ten hudební doprovod je opravdu nádherný…já se snad začínám na to pořádné Jaro těšit taky 🙂
  Ach jo, proč sjem alergik 🙁 😀

  A strašně se mi líbí návrat duchů ze zimní dovolené 😀 🙂
  Bezvadný článek Finne, jen tak dál 😉

 3. Jar.. Nikdy som ju nemala rada ale posledný čas sa na ňu teším ako malá… Veru už aj ja čakám kedy sa pustí tej sukne a rozbehne sa do sveta, tak príjemne zelená,. Pokojná… zmierlivá!
  Tá pesnička je krásna, upokojuje ma a núti ma usmievať sa.  Obrázky sú krásne, niektoré som si uložila… Tak príjemné zelené, jasné…. ďakujem za zlepšenie nálady, niekedy sa sem určite vrátim.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.